Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Wolfsburg - 23. září 2023   15:30

Dortmund
69' Reus (Brandt)
1:0
(0:0)
Dortmund
Kobel (C) – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Binsibajní – F. Nmecha, Özcan, Reus (83. Can) – Bynoe-Gittens (63. Malen), Füllkrug (79. Haller), Brandt.
Meyer – M. Wolf, Süle, Adeyemi, Moukoko, Reyna.
Jablonski – Thielert, Koslowski
Signal Iduna Park, Dortmund
Wolfsburg
Casteels – Maehle, Lacroix, Jenz, Rogério – Arnold (C), Svanberg (78. Vranckx) – Černý (65. Kamiński), Majer (87. Wimmer), Tomás (78. Baku) – Wind (78. A. Sarr).
Pervan – Bornauw, Zesiger, Gerhardt.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek víkendu.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 14:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:14.
Po prvním nepříliš záživném a fotbalově atraktivním poločase byly výkony obou týmů v tom druhém mnohem lepší. Opatrnost ze zápasu vymizela a především Dortmund se zvedl a začal tlačit. Pomohlo až první střídání zápasu, kdy do hry vstoupil Malen, který měl velký podíl na jediném gólu tohoto utkání. Po jeho rozjeté akci Brandt naservíroval míč Reusovi a ten se nemýlil. Wolfsburg se dlouho nemohl dostat k zakončení z lepší pozice a nakonec tím nejnebezpečnějším byla střela Winda z hranice vápna. Dortmund však dokázal opět získat tři body a v momentálním ligovém ročníku zůstává zatím stále neporažen.
90+5'
90+4'
Brandt mohl definitivně rozhodnout, když se řítil téměř sám na bránu, ale pouze trefil Lacroixe.
90+3'
Malen z přímého kopu pouze napálil zeď.
90+2'
Nmecha si před vápnem chytře zaseknul míč a vyloženě si došel pro faul. Dortmund má šanci skórovat z velmi dobré příležitosti.
90+1'
Kaminski v souboji nevyzrál na Bensebainiho a hosté pouze budou vhazovat aut.
89'
Malenovi se pokus z hranice vápna vůbec nepovedl a odkopávat bude Casteels.
88'
Wolfsburg jednoduše odevzdal míč do zámezí a Dortmund bude z ničeho nic kopat roh.
87'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Patrick Wimmer.
86'
Majer to s razancí tentokrát přehnal a míč poslal do zámezí.
85'
Can lehce v souboji přitvrdil a rozhodčí nakonec faul odpískal.
84'
Ryerson šikovně vyjel ze souboje s několika soupeři a pro jistotu míč odkopl k půlící čáře.
83'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Emre Can.
82'
Pěkný dlouhý centr mířil za obranu, ale Haller se přes Jenze k míči nedostal.
81'
Obětí nedovoleného zákroku se teď stal Özcan a domácí tak získávají míč i pár sekund času k dobru.
80'
Haller si nezpracoval míč od Brandta a k zakončení se nedostal.
79'
ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Sébastien Haller.
78'
ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Amin Sarr,
ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Bote Baku,
ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Aster Vranckx.
77'
Tak tohle mohlo pro domácí hodně špatně dopadnout. Ryerson blbě rozehrál míč a Wolfsburg se rychle dostal až k vápnu, odkud nebezpečně střílel Wind. Jen těsně minul levou tyč Kobelovy brány!
76'
Dortmund opět v poklidu drží míč a obránci si přihrávají mezi sebou.
74'
Jenz se provinil faulem na půli hřiště, ale žlutou kartou zatím oceněn nebyl.
73'
Maehle pěkně prodribloval mezi třemi hráči a centrem našel Winda. Dánský útočník míč přihrával pod sebe, ale nikoho nenašel.
72'
Nmecha si skvěle počkal na pohyb jednoho ze záložníků a následně vystřelil, ale jeho pokus byl opět zblokován.
71'
Nakonec následují přihrávky mezi obránci Dortmundu a vyčkávání na chybu Wolfsburgu.
70'
Schlotterbeck odkopl míč do bezpečí a domácí ještě budou moci tvořit.
69'
Dortmund právě vstřelil branku!
Skvělé zrychlení akce a povedená kombinace mezi Malenem a Brandtem přinesla ovoce. Právě druhý jmenovaný přízemním centrem našel MARCA REUSE, který lehce doklepl míč do brány.
68'
Skvělý pokus od Brandta vyrazil Casteels!
66'
Nmecha to skvěle vyzkoušel a nebyl daleko od skórování, ale mířil kousek od pravé tyče.
65'
ze hřiště odchází Václav Černý, přichází Jakub Kamiński.
64'
Míč do hry uvede svým výkopem Casteels.
63'
ze hřiště odchází Jamie Bynoe-Gittens, přichází Donyell Malen.
62'
Bensebaini to vzal na sebe, ale mířil vysoko nad bránu.
61'
Tomás tuhle akci hodně zazdil. Měl dostatek času na zpracování míče, rozhodl se však vystřelit z první a trefil se velmi špatně.
60'
Na straně domácích se provinil Bynoe-Gittens, ale prozatím se karetnímu trestu vyhnul.
59'
Rohový kop Václava Černého nenašel nikoho ze spoluhráčů a k ohrožení brány opět nedošlo.
58'
Arnoldova tečovaná střela mířila pouze do zámezí. Následovat bude roh.
57'
Bensebaini přišlápl nohu Svanberga a Wolfsburg bude mít zajímavou standardní situaci.
56'
Bynoe-Gittens mohl rozvlnit síť, to by ale musel trefit míč správně.
55'
Dortmund se začíná dostávat do provozní teploty a pomalu, ale jistě začíná stupňovat tlak.
54'
Füllkrug dostal parádní přihrávku, ale opět si špatně zpracoval míč a po souboji opět žádal penaltu. Bohužel pro něj marně.
53'
Nákop za obranu mířil na Winda, ale hostující útočník stál v ofsajdu.
52'
Tomás byl faulovaný u postranní čáry. Wolfsburg bude útočit.
51'
Schlotterbeck ukázal cit pro přihrávku a přesně našel Reuse. Dlouholetá opora domácím však pouze v souboji vybojovala autové vhazování.
50'
Hummels nákopem pouze odevzdal míč hostům.
49'
Aktivně vstoupil Bynoe-Gittens i do druhého poločasu a po rychlém vpádu do vápna to vypadalo na penatu, ale rozhodčí nakonec správně vyhodnotil, že souboj proběhl bez faulu.
48'
Ryerson se rozhodl odcentrovat z voleje, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
47'
Dortmund začíná druhé dějství více klidně a tvoří v obranné řadě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
První poločas byl z obou stran velmi ubojovaný a moc hezkých akcí nepřinesl. Ani jeden z týmů si nevytvořil žádnou stoprocentní šanci, ovšem za zmínku stojí alespoň přímý kop Marca Reuse ze začátku zápasu, který by pravděpodobně do brány zapadl, nebýt skvělého zákroku Casteelse. Na gól si však prozatím budeme muset počkat.
45+2'
45+1'
Na zadní tyči se k zakončení hnali Hummels se Schlotterbeckem, ale k ohrožení branky nedošlo.
45+1'
Poločas pravděpodobně ukončíme standardní situací domácích.
44'
Domácí skvěle vytvořili tlak na Winda a získali míč na své kopačky.
43'
Mezi obránci se opět probíjel velmi aktivní Bynoe-Gittens, bohužel jeho střela byla hodně špatná.
42'
V šanci se ocitl Wind, ale jeho pokus z otočky nesnesl přesné parametry.
41'
Přenesený míč byl na Bynoe-Gittense příliš dlouhý a ze zámezí bude rozehrávat Maehle.
40'
Nmecha napřáhl z dálky, ale pouze přízemní střelou trefil Lacroixe.
39'
Rogerio na poslední chvíli zachránil míč na hrací ploše a odpálil jej do zámezí.
38'
Míč, který mířil na Brandta nakonec odpravili Lacroix s Jenzem a do šance ho nepustili.
37'
Obrovská šance Wolfsburgu. Po rychlém přechodu do protiútoku se ke střele dostal Tomás. V těžké pozici vyprodukoval skvělou střelu, ale ještě lépe zasáhl Kobel a podržel svůj tým.
36'
Özcan při přebíraní míče pouze zakopl a ztratil míč.
35'
Bynoe-Gittens opět pronikal po křídle do vápna a vyslal jemný centr. Bohužel neměl správný směr a Maehle ho okamžitě odpravil do zámezí.
33'
Nmechovi utekl míč a snažil se to hasit obranným zákrokem. Míč nezískal a svým zákrokem si dost možná zadělal na žlutou kartu při dalším zákroku.
32'
Bynoe-Gittens chytře přenechal míč Brandtovi, následně však balon opustil hřiště právě po teči Brandta a vhazovat bude Wolfsburg.
31'
Černý dokázal odzbrojit Bensebainiho a následně vedl protiútok svého týmu. Na Özcana už však vyzrát nedokázal a míč ztratil.
30'
Po souboji na zemi zůstal Nmecha, ale nakonec se nic nestalo a hra brzy pokračuje dále.
29'
Černý se snažil proniknout za černožlutou obranu, bohužel mu byl odpískán ofsajd.
28'
Reus nebyl dostatečně silný na to, aby se dostal před stopera Lacroixe. Útočit bude Wolfsburg.
27'
Füllkrug dostal od Jenze loktem přímo nad ledviny a rozhodčí samozřejmě píská faul.
25'
Wolfsburg se snaží trochu odpočinout a drží míč na svojí polovině.
24'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Václav Černý).
Černý byl v souboji pozdě a lehce udeřil protihráče do obličeje.
23'
Tohle na penaltu i mohlo vypadat. Füllkrug obdržel míč ve vápně, který si chtěl zpracovat. Bohužel první dotek mu nevyšel, ale Lacroix ho následně lehce dohrál a Füllkrug skončil vyžadoval faul. Penalta se nakonec nepíská.
22'
Ryerson výborně kombinoval s Hummelsem o dokázal udržet míč.
21'
Za vápnem to na druhé straně zkoušel Özcan. Bohužel svým pokusem našel fanoušky asi ve třicáté řadě.
20'
Hummels opět špatně přihrál a nabídl Svanbergovi možnost vystřelit. Jeho střela byla zblokována.
19'
Standardní situaci Wolfsburg využít nedokázal.
18'
Podle pravidel tentokrát nehrál Reus a zařídil hostům volný přímý kop.
17'
Brandt mířil přesně do míst, kde se pohyboval Casteels a míč tak poměrně jednoduše odevzdal.
16'
Bynoe-Gittens v souboji jeden na jednoho dokázal vybojovat alespoň rohový kop.
15'
Hezky to myslel Özcan a narýsoval krásnou přihrávku za obranu. Skvěle hru ale četl i brankář Casteels a včas vyběhnul.
14'
Brandtův centr ze standardní situace byl příliš přetažený a střelu jsme tak neviděli.
13'
Lacroix si na svůj zákrok věřil v pokutovém území předvedl velmi dobrý skluz proti Brandtovi. Následně byl faulován Füllkrug a uvidíme standardní situaci.
12'
Wolfsburg se z rohu prosadit nedokázal a Dortmund přechází okamžitě do protiútoku.
11'
Tohle vypadalo hodně nebezpečně! Maehle překonal Bensebainiho a následně odcentroval, ovšem jeho přihrávka mířila na Kobela a hodně ohrozila jeho svatyni. Kobel dokázal zareagovat a vyrazit míč na roh.
10'
Nmecha se dostal k zakončení hlavou, bohužel mířil úplně mimo bránu.
9'
Ryerson opět skvěle servíroval míč do ohně, tentokrát konkrétně na Reuse, ale Lacroix dokázal včas zasáhnout. Bude se kopat roh.
8'
Václav Černý si neporozuměl s míčem a zaseknutí mu vůbec nevyšlo.
7'
Wind nedokázal zpracovat míč, a tak o něj přišel, jelikož dojel až do zámezí.
6'
Výborně mířená střela z přímého kopu, ale Casteels vytáhl skvělý zákrok.
5'
Reus se snažil proniknout do vápna, ale byl faulovaný a sám bude moci zahrát přímý kop z velmi dobré pozice.
4'
Zajímavý centr do vápna vyslal Ryerson, ale nikdo z jeho spoluhráčů si nedokázal najít míč.
3'
Füllkrug si sběhl pro nakopávaný míč, ale nepohlídal si ofsajd a akce tak skončila ještě dřív než začala.
2'
Přímočará přihrávka do středu hřiště se Hummelsovi nepovedla, jelikož našel pouze kapitána Wolfsburgu.
1'
Hráči jsou připraveni na hřišti a zápas brzy začne.

Borussia Dortmund: Kobel (C) – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Binsibajní – F. Nmecha, Özcan, Reus – Bynoe-Gittens, Füllkrug, Brandt.
Náhradníci: Meyer – M. Wolf, Süle, Can, Adeyemi, Haller, Malen, Moukoko, Reyna.
Trenér: Edin Terzič

VfL Wolfsburg: Casteels – Maehle, Lacroix, Jenz, Rogério – Arnold (C), Svanberg – Černý, Majer, Tomás – Wind.
Náhradníci: Pervan – Bornauw, Zesiger, Baku, Gerhardt, Vranckx, Kamiński, A. Sarr, Wimmer.
Trenér: Niko Kovač

Rozhodčí: Jablonski – Thielert, Koslowski.
Zajímavá statistika: Málokdy skončí souboj těchto dvou celků remízou. V posledních 30 zápasech se týmy rozešly nerozhodně pouze třikrát.
VfL Wolfsburg

Vlci začali ligový ročník více než dobře a po 4. kole drží šestou pozici v aktuální tabulce. Tři výhry nad Kolínem, Heidenheimem a především Unionem Berlín musely velmi potěšit. Vyzrát nedokázal pouze na Hoffenheim. Wolfsburg v létě zaznamenal menší obměnu a má zajímavě poskládaný tým. Jedním z nových přestupů byl i český reprezentant Václav Černý, který ve třech zápasech nastoupil v základní sestavě. Bodově se mu ale zatím prosadit nepodařilo. Wolfsburg nehraje žádnou evropskou soutěž, tudíž můžeme očekávat odpočatý a hladový kádr.
Borussia Dortmund

Žlutočerní fanoušci si pravděpodobně představovali lepší vstup do sezóny svého milovaného klubu. Dortmund je po čtyřech kolech na 7. místě s osmi body, což znamená, že zatím neprohrál, ovšem výkony jsou dost spekulativní, občas až podprůměrné vzhledem k týmu, který má každoročně ambice bojovat o titul. V žádném zápase nebyl tým Edina Terziče dominantní a i těch osm bodů těžko sbíral. Remíza s Bochumí a Heidenheimem, výhry nad Kolínem a Freiburgem v závěrečných minutách hry určitě není to, co by loajální fanoušci "BVB" očekávali. Ve středu navíc Dortmund podlehl PSG 0:2 v rámci Ligy Mistrů a zaznamenali pouze jednu střelu na bránu.
Sobotní odpolední program v rámci 5. kola Bundesligy je velmi nabitý, jelikož se hraje hned pět zápasů zároveň, ovšem tím nejzajímavějším pro oko diváka by mohlo být střetnutí mezi Dortmundem a Wolfsburgem. Pojďme se společně podívat, jak si týmy prozatím vedou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.