Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Dortmund - 27. dubna 2024   15:30

Lipsko
23' Openda (Simons) • 45+2' Šeško  • 46' Simakan (Openda) • 80' Baumgartner (Henrichs)
4:1
(2:1)
Dortmund
20' Sancho
Lipsko
Gulácsi – Simakan (51. Henrichs), Orbán (C), Lukeba, Raum – Olmo, Haidara (87. Seiwald), X. Schlager (88. Kampl), Simons – Openda (88. Klostermann), Šeško (70. Baumgartner).
Blaswich – Bitshiabu, Elmas, Poulsen.
Aytekin – Dietz, Beitinger
Red Bull Arena, Lipsko
47 069 diváků
Dortmund
Kobel (C) – M. Wolf, Hummels (51. Süle), N. Schlotterbeck, Ryerson (71. Moukoko) – Sancho, F. Nmecha, Özcan (63. Bynoe-Gittens), Brandt, Adeyemi (46. Reus) – Füllkrug.
Meyer – Morey, Pohlmann, Sabitzer, Wätjen.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 14:7. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:7.
Je dobojováno! Lipsko udrželo vedení z konce prvního poločasu a zaslouženě vítězí se svým tabulovým sousedem vysoko 4:1.
90+5'
90+4'
K míči se v pokutovém území ještě dostal útočník Bynoe-Gittens, jeho následná rána ale končí vedle lipské branky.
90+3'
Přihrávka Nmechy do pokutového území neprošla.
90+2'
Sancho se snažil dostat do pokutového území, ale o míč rychle přišel.
90+1'
Další protiútok Lipska dokázala ubránit hostující obrana.
89'
Mohlo být pro hosty ještě hůře! Rána z levé strany pokutového území ale skončila vedle Kobelovy branky.
88'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Kevin Kampl,
ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Lukas Klostermann.
87'
ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Nicolas Seiwald.
86'
Utkání mezi Lipskem a Dortmundem je vyprodané! Dnešnímu utkání totiž přihlíží 47 069 diváků!
85'
Centr do malého vápna končí v rukavicích Gulácsiho.
83'
Hosté se ještě snaží se zápasem ještě něco udělat, ale nedaří se jim prosadit přes obránce Lipska.
82'
Xavi Simons vypálil z hranice vápna, ale hostující branku nakonec neohrozil.
80'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Domácí definitivně rozhodují dnešní utkání! K míči se v pokutovém území po přihrávce Henrichse dostal CHRISTOPH BAUMGARTNER a počtvrté dostal míč za záda Kobela – 4:1! Asistence: Benjamin Henrichs.
79'
Další útočné snažení Dortmundu odkopla obrana Lipska do autu. Nápor hostujících hráčů bude pokračovat.
78'
Xavi Simons svým rohovým kopem posílal míč před branku, ale k žádné větší šanci nedošlo. Píská se nakonec útočný faul.
77'
Raum dostal míč do levé strany pokutového území, odkud posílal míč pod sebe na své spoluhráče, ale nikoho nenašel. Následuje rohový kop.
76'
Nico Schlotterbeck teď zastavil tvrdým zákrokem Loise Opendu a po zásluze vidí další žlutou kartu.
75'
Ten hostující branku nakonec neohrozil a Dortmund bude odkopávat od své branky.
74'
Lois Openda se řítil do další šance a střelou z vápna pořádně vystrašila Kobela, ten míč dokázal vyrazit na roh.
73'
Centr z levé strany pokutového území do vápna Lipska nedoletěl a nevytvořil žádnou šanci.
72'
K míči se v pokutovém území dostal Lois Openda, ale obránce Dortmundu mu ho dokázal odebrat, následně se ho snažil útočník Lipska získat zpět, ale svou agresivitou to hodně přehnal a rozhodčí mu odpískal nedovolený zákrok.
71'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Youssoufa Moukoko.
70'
ze hřiště odchází Benjamin Šeško, přichází Christoph Baumgartner.
69'
Následně se do útoku dostali znovu hosté po levé straně, Sanchův následný centr odkopla domácí obrana.
68'
Lois Openda byl před pokutovým územím sražen k zemi, ale hlavní rozhodčí Aytekin zůstává v klidu a nedovolený zákrok neodpískal.
67'
Ten rozehrál Jadon Sancho, ale centr nikoho z hostů nenašel. Druhý rohový kop v řadě zlikvidoval Gulácsi.
66'
Marco Reus se dostal k centru v pokutovém území a maďarský brankář Gulácsi následnou střelu hlavou vyrazil na roh.
65'
Bynoe-Gittens se ihned po příchodu na hřiště dočkal první střely z vlastní kopačky, ta bohužel pro Dortmund branku minula.
63'
ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Jamie Bynoe-Gittens.
62'
Po faulu Wolfa vznikla v prostředku hřiště menší potyčka, rozhodčí Aytekin hradě uklidňuje. Rozehrávat budou domácí.
61'
Xavi Simons se odhodlal z levé strany pokutového území k nebezpečné ráně, za kterou se Kobel pouze ohlédl a může být rád, že míč jen těsně minul pravou tyč!
60'
Brandt při kličce do pokutového území fauloval Haidaru, a tak hosté přijdou o míč, protože rozehrávat budou domácí fotbalisté.
59'
Do útoku po dlouhé době znovu míří fotbalisté v černožlutých dresech, obrana Lipska je ale skvěle postavená a nepouští Dortmund do žádných šancí.
58'
Dlouhý míč na pravé straně našel úplně volného domácího fotbalistu, ten ho ještě vracel do pokutového území, ale nikoho v bílém dresu nenašel.
57'
Ke střele se dostal na levé straně Xavi Simons, jeho následná rána ale minula branku Dortmundu.
56'
Rozehraný rohový kop hostující obranu nepřekvapil, a tak hráči Dortmundu míří do další útočné akce.
55'
Až teď se fotbalisté Lipska dostali do šance a po centru Šeška budou domácí rozehrávat rohový kop.
54'
Stále hostující fotbalisté Lipsku míč nepůjčili a snaží se vytvářet gólové šance.
53'
Na míči jsou momentálně fotbalisté Dortmundu, kteří se snaží snížit skóre. Zatím jim to ale nejde, protože obrana Lipska dnes funguje skvěle.
52'
Zranění Mohameda Simakana bylo natolik vážné, že domácí hráč musel nakonec opustit hřiště.
51'
ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Benjamin Henrichs.

ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Niklas Süle.
50'
Na hřišti zůstal ležet střelec třetí lipské branky Mohamed Simakan, přivoláno je ošetření.
49'
Gulácsi vytáhl parádní zákrok po střele Ryersona. Střela k pravé tyči nakonec díky maďarskému brankáři brankou neskončila.
46'
Domácí jdou ihned po začátku druhého poločasu do dvoubrankového vedení! Obrana Dortmundu po autovém vhazování Lipska na obranné polovině trestuhodně propadla a do šance se řítili tři domácí proti jednomu obránci Dortmundu, přihrávku na levou stranu dostal Lois Openda, který našel přihrávkou před odkrytou branku MOHAMEDA SIMAKANA, jehož střela nakonec po odrazu ruky brankáře Kobela skončila v brance – 3:1! Asistence: Lois Openda.
46'
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Marco Reus.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:37.
Divoký první poločas je u konce, fotbalisté Lipska nakonec otočili skóre a vedou po brankách Opendy a Šeška 2:1. Za Dortmund se parádní trefou prosadil Jadon Sancho. Podle statistik jsou domácí fotbalisté lepší, uvidíme co přijde ve druhém poločase.
45+6'
45+5'
První poločas už se pouze dohrává, na míči jsou opět fotbalisté Lipska.
45+4'
Další útočné snažení domácích Lipsku nevyšlo a hosté mají odkop od branky.
45+2'
Domácí jdou v nastavení prvního poločasu poprvé v tomto zápase do vedení! Střelu za vápnem parádně vyrazil Kobel a míč se následně odrazil do malého vápna přesně na volného BENJAMINA ŠEŠKA, jehož dorážka se od břevna odrazila do prázdné branky Dortmundu – 2:1!
45+1'
Lois Openda hledal přihrávkou někoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území, ale přihrávka byla sražená na rohový kop.
44'
Střela Olma těsně za hranicí pokutového území skončila vysoko nad hostující brankou.
43'
Özcanův centr nikoho před domácí brankou nenašel a míč skončil pouze za brankovou čarou. Následuje odkop od branky Lipska.
42'
Po krátkém ošetření hostujícího hráče pokračujeme dále v zápase.
41'
Ryerson zůstal po jednom ze zákroků ležet na hrací ploše a vyžádal si ošetření.
40'
Na míči jsou momentálně fotbalisté Lipska, kteří drží míč na svých kopačkách více než jejich dnešní soupeř.
39'
Opět se píská nedovolený zákrok, fauloval jeden z hostujících hráčů.
37'
Mohamed Simakan a Jadon Sancho vidí za vzájemnou potyčku první žluté karty v zápase.
36'
Domácí mohli jít poprvé v utkání do vedení! Míč vybojoval pro sebe Xavi Simons, následně si naběhl před pokutové území a vyslal střelu na branku Dortmundu. Střela levou nohou skončila na levé tyči a následná dorážka Opendy končí vedle!
35'
Míč mají na svých kopačkách znovu fotbalisté Lipska.
34'
Dlouhý míč našel v pokutovém území Rauma, ten ho poslal na levou stranu, odkud přišel centr do vápna, ale nakonec z další střely z vápna gól nepadl!
33'
Hosté o míč rychle přišli a do útoku míří znovu domácí hráči.
31'
Míč drží fotbalisté Dortmundu a snaží se rozpohybovat domácí obranu.
30'
Aytekin se šel nakonec k videu přesvědčit sám a hned má jasno! Tento pád na penaltu nebyl! Pokračujeme ve hře míčem rozhodčího.
29'
Hlavní rozhodčí stále komunikuje se svými kolegy u videa, pořád není jasno!
28'
Po pádu jednoho z domácích hráčů v pokutovém území píská rozhodčí Aytekin penaltu pro Lipsko! Fauloval Salih Özcan!
27'
Na míči jsou momentálně fotbalisté Lipska.
25'
Až teď přichází finální rozhodnutí, rozhodčí Aytekin ukazuje do středu, a tak se hráči i fanoušci Lipska radují!
24'
Videorozhodčí stále Opendovu branku zkoumá, pořád nemáme jasno!
23'
Dortmundu nevydrželo vedení příliš dlouho a v Lipsku máme rychle vyrovnáno! Přihrávka našla na levé straně Xaviho Simonse, jenž krásnou trivellou našel v pokutovém území LOÏSE OPENDU, jehož střela z bezprostřední blízkosti končí za zády Kobela – 1:1! Asistence: Xavi Simons.
22'
Na míči jsou momentálně fotbalisté Lipska, kteří se snaží o vyrovnání.
20'
Dortmund právě vstřelil branku!
Fotbalisté Dortmundu se po své velké aktivitě dostávají do rychlého vedení! Balon se po centru do pokutového území z pravé strany odrazil až k JADONU SANCHOVI, ten si s ním ještě chvíli pohrál a poté vypálil a jeho luxusní rána skončila přesně v pravé šibenici Gulácsiho branky – 0:1!
19'
Na další centr z rohu od Juliana Brandta si naskočil Niclas Füllkrug a jeho hlavičkový pokus skončil těsně nad brankou Lipska.
18'
K nebezpečné ráně se dostal Julian Brandt, nebo pokus vyrazil parádním zákrokem Gulácsi na roh.
17'
Xavi Simons byl u pravé postranní čáry sražen k zemi a ohlíží se po hlavním rozhodčím, ten nedovolený zákrok nakonec neodpískal.
16'
Na míči se momentálně nachází fotbalisté Dortmundu.
15'
Dani Olmo se dostal ke střele v pokutovém území, ale bohužel pro jeho tým minul branku Dortmundu.
13'
Míč se teď nebezpečně odrážel v pokutovém území, obrana Dortmundu nakonec dokázala odkopnout míč do bezpečí a následně píská rozhodčí nedovolený zákrok.
12'
Schlotterbeck skvěle zabránil skluzem útok Lipska a vybojoval míč pro svůj tým.
11'
Obrovská šance domácích! Centr z pravé strany pokutového území našel na malém vápně hlavu Niclase Füllkruga, který umístil svou střelu k pravé tyči, na poslední chvíli ale zasáhl brankář Gulácsi a odrazil míč na roh!
10'
Do útoku se dostali také fotbalisté v bílých dresech, přihrávka Opendy nakonec nebyla zpracovaná Šeškem.
9'
Julian Brandt rozehrál rohový kop a našel hlavu jednoho ze svých spoluhráčů, ten ale nedokázal zakončit míč na branku a ohrozit Gulácsiho.
8'
Jadon Sancho se chtěl protáhnout kolem brankové čáry před svého soupeře, ale ten mu to neumožnil a odrazil míč na rohový kop.
7'
Niclas Füllkrug se ocitl na penaltě úplně sám před brankářem Gulácsim a tváří v tvář nedokázal trefit branku Dortmundu. Nakonec ho to mrzet nemusí, jelikož čárový rozhodčí zvedl praporek a signalizuje ofsajdové postavení.
6'
Naopak jsme mohli vidět šanci domácích, před levou stranu pokutového území dostal přihrávku Xavi Simons, jeho následné zakončení ale skončilo několik metrů nad brankou.
5'
Sledujeme hodně klidný začátek zápasu, na míči jsou momentálně fotbalisté Dortmundu, kteří se snaží najít svými přihrávkami své útočné hráče, ale obrana Lipska zatím pracuje skvěle a nepouští hosty k žádné šanci.
4'
Haidara podkopl u poloviny hřiště svého protihráče u levé postranní čáry. Dortmund tedy zůstane v držení míče.
3'
Dlouhý aut do pokutového území nakonec odehrála obrana hostů na další autové vhazování.
2'
Dlouhá přihrávka hledala Luise Opendu, který se ještě před Kobelem málem dostal k míči, ale nakonec si ho brankář a kapitán Dortmundu sebral do svých rukou.
1'
Utkání rozehráli domácí fotbalisté, kteří mají na sobě tradiční bíločervené dresy, hostující Dortmund má na sobě černožlutou sadu dresů.
1'
Oba týmy nastupují společně s hlavními rozhodčími na hrací plochu a za chvíli začínáme! Níže si zatím můžete prohlédnout sestavy obou mužstev.

RB Lipsko: Gulácsi – Simakan, Orbán (C), Lukeba, Raum – Olmo, Haidara, X. Schlager, Simons – Openda, Šeško.
Náhradníci: Blaswich – Baumgartner, Bitshiabu, Elmas, Henrichs, Kampl, Klostermann, Poulsen, Seiwald.
Trenér: Marco Rose

Borussia Dortmund: Kobel (C) – M. Wolf, Hummels, N. Schlotterbeck, Ryerson – Sancho, F. Nmecha, Özcan, Brandt, Adeyemi – Füllkrug.
Náhradníci: Meyer – Bynoe-Gittens, Morey, Moukoko, Pohlmann, Reus, Sabitzer, Süle, Wätjen.
Trenér: Edin Terzič

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
Letošní vzájemné utkání

Oba týmy se spolu letos už utkaly a musím říct, že to byla hodně divoká podívaná. Už v patnácté minutě dostal červenou kartu Mats Hummels, jenž před vápnem zatáhl unikajícího Opendu. Hosté výhodu jednoho hráče následně využili, ve třicáté druhé minutě si míč srazil do vlastní branky Rámí Binsibajní. Do poločasu oslabení domácí stihli vyrovnat, když se v šesté minutě nastavení prosadil Niklas Süle. Po poločase se do vedení dostali znovu hráči Lipska, když střelu Xaviho Simonse dorazil do branky Christoph Baumgartner. Další branka padla až v první minutě nastavení, když se trefil Yussuf Poulsen a zdálo se, že zpečetil vítězství Lipska, ale za dvě minuty ještě snížil na konečných 3:2 Niclas Füllkrug.
Borussia Dortmund

Borussia Dortmund je na tom hodně podobně jako její dnešní soupeř, tedy RB Lipsko. Žlutočerní se nachází na pátém místě tabulky první německé ligy a dnes pokud uspějí, tak se dostanou před svého dnešního soupeře na čtvrté místo. Pokud tomu tak nebude, Lipsko odskočí Dortmundu na rozdíl pěti bodů. Fotbalisté Dortmundu se naposledy utkali na domácím hřišti s vítězem Bundesligy – Bayerem Leverkusen. V osmdesáté první minutě se prosadil Niclas Füllkrug a vypadalo to, že přeruší několika zápasovou neporazitelnost Leverkusenu, to se však nestalo, jelikož se v osmé minutě nastavení trefil Stanisić a vyrovnal.

Poslední tři utkání Dortmundu:

Dortmund 1:1 Leverkusen – 21.4.2024
Dortmund 4:2 (cel. 5:4) Atlético Madrid – 16.4.2024
Mönchengladbach 1:2 Dortmund – 13.4.2024
RB Lipsko

Domácí Lipsko má na jaře skvělé výsledky, nejvíce jim nevyšel začátek ledna, kde svěřenci trenéra Marca Rosea prohráli třikrát v řadě, nejprve 1:0 s Frankfurtem, poté 3:2 s vítězem Bundesligy – Leverkusenem a následně 5:2 se Stuttgartem. Lipsko se nachází na čtvrtém místě tabulky první německé ligy a na páté místo má dvoubodový náskok právě na svého dnešního soupeře. Na druhou stranu ztrácí pouhé čtyři body na třetí Stuttgart. Fotbalisté Lipska prožívají skvělou část sezóny a posledních sedm utkání drží NEPORAZITELNOST! Vyhráli třikrát v řadě, nejprve na hřišti Freiburgu 4:1, poté 3:0 s Wolfsburgem a naposledy 1:2 na hřišti Heidenheimu, kde rozhodl v osmdesáté páté minutě Luis Openda.

Poslední tři utkání Lipska:

Heidenheim 1:2 Lipsko – 20.4.2024
Lipsko 3:0 Wolfsburg – 13.4.2024
Freiburg 1:4 Lipsko – 6.4.2024
Krásné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Vítám vás u třicátého prvního kola Bundesligy a společně budeme sledovat utkání mezi týmy RB Lipsko a Borussia Dortmund. Prostřednictvím textového on-line přenosu Vás provedu soubojem o čtvrté místo první německé ligy, který začíná v 15:30.