Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Stuttgart - 21. dubna 2024   15:30

Werder
28' Ducksch  • 49' Ducksch (Schmid)
2:1
(1:0)
Stuttgart
71' Undav
Werder
Zetterer – Veljković, Friedl (C), Jung – Agu, Schmid (90+10. Malatini), Lynen, Bittencourt (83. Groß), Weiser – Ducksch (90. Deman), Woltemade (83. Kownacki).
Haesler – Röcker, Opitz.
Robert Schroder
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Stuttgart
Nübel – Mittelstädt, Itó, Anton (C), Stergiou (46. Stenzel) – Millot (46. Führich), Stiller (90+8. Čong U-jong), Karazor (65. Dahúd), Leweling (65. Katompa) – Guirassy, Undav.
Bredlow – Rouault, Chase, Haraguči.

Jedenáctizápasová série bez prohry končí! Stuttgart nečekaně podlehl Werderu Brémy a komplikuje si boj o druhé místo. Hosté dnes nebyli horším týmem, vytvořili si i více gólových šancí. Jenže Brémy i s trochou štěstí kritické okamžiky ustály, přičemž každou chybu soupeře tvrdě trestaly. Ze dvou střel na bránu vytěžili domácí dva góly, o které se postaral Marvin Ducksch.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:9. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:10.
90+10'
90+10'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Julián Malatini.
90+9'
Michael Zetterer lapil odražený míč a troufám si říct, že tímto zákrokem definitivně pojistil velké vítězství pro svůj tým!
90+8'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Angelo Stiller, přichází Čong U-jong.
90+8'
Serhou Guirassy se obtočil kolem obránce Brém a vystřelil mimo. Míč byl tečován, rohový kop.
90+8'
Centr Waldemara Antona našel pouze hlavu bránícího soupeře.
90+7'
Brémy kombinují a šetří cenné vteřinky. Do konce utkání zbývají tři minuty.
90+5'
Všichni domácí fotbalisté jsou pochopitelně na míčem. Zatím se jim daří odrážet útoky hostujícího celku.
90+3'
Tentokrát to Kownackimu vyšlo. Na polovině hrací plochy ochotně upadl a vymodlil si odpískání faulu.
90+3'
Chris Führich pohlednou patičkou posunul míč k Maximilianu Mittelstädtovi, po jehož centru budou hosté zahrávat rohový kop.
90+2'
Dawid Kownacki šel v rohu hřiště ochotně k zemi. Rozhodčí mu na to neskočil.
90'
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Olivier Deman.
88'
Situace se ještě přezkoumávala u videa. A původní verdikt zůstává zachován.
86'
Zdvižený praporek zachránil domácí od pořádné komplikace. Serhou Guirassy byl ve vápně pravděpodobně faulován, jenže se nacházel v ofsajdu.
85'
Mitchell Weiser se teď nedohodl s Michaelem Zettererem a daroval soupeři rohový kop.
84'
Stuttgart trpělivě kombinuje na útočné polovině. Zatím tomu ale chybí větší aktivita v předbrankovém prostoru.
83'
ze hřiště odchází Nick Woltemade, přichází Dawid Kownacki,
ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Christian Groß.
82'
Skrze kombinaci na malém prostoru se hosté postupně dostali až k penaltovému puntíku. Tam o míč přišli, začít tak musí od začátku.
80'
Na Brémy čekají obzvlášť kruté závěrečné minuty. Stuttgart pokračuje v tlaku a míří za vyrovnáním.
78'
Michael Zetterer je ošetřován na hrací ploše. Nějakou menší bolístku si přivodil už v předcházející gólové situaci, s největší pravděpodobností ovšem utkání dochytá.
77'
Další vystrašení domácích fanoušků. Postaral se o to Pascal Stenzel, jehož dalekonosná rána minula protější tyč.
77'
Útok Stuttgartu do nezformované obrany soupeře přinesl střelu Serhoua Guirassyho. Technický pokus bránu neohrozil.
76'
Z levé strany rozehrál rohový kop Marvin Ducksch. Neodcentroval znova přesně, hosté se ženou do protiútoku.
75'
Centrovaný míč si našel na hranici malého vápna Hiroki Itó, hlavičkoval ale mimo.
74'
Felix Agu zastavil individuální akci Serhoua Guirassyho jen za cenu žluté karty.
71'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jen dostávají zpět do zápasu! Chris Führich se famózně prohnal kolem dvojice soupeřů a poslal míč na malé vápno. Tam nastal obrovský zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval DENIZ UNDAV a dorazil balón za záda Zetterera.
70'
Z voleje pálil Chris Führich. Míč poslal jen doprostřed brány, kde ho Zetterer bez větších problémů zpacifikoval.
68'
Další rozmíška, tentokrát před domácí bránou. Zetterer se snažil zvednout ležícího Stillera, tomu se však chování gólmana vůbec nelíbilo. Žlutou kartu obdržel pouze Zetterer.
68'
Na malém vápně hlavičkoval Angelo Stiller, z dobré pozice však mířil vysoko nad břevno.
67'
Nechybělo mnoho a Leonardo Bittencourt utíkal sám na bránu! Do průnikové přihrávky se na poslední chvíli vložil obránce soupeře.
65'
ze hřiště odchází Atakan Karazor, přichází Mahmúd Dahúd,
ze hřiště odchází Jamie Leweling, přichází Silas Katompa.
64'
Senne Lynen vystřihl nůžky na hranici šestnáctky! Bránu netrefil, i tak se ale jednalo o hezký fotbalový moment.
63'
Stuttgart musí pořádně zabrat, pokud chce odvrátit konec své jedenáct zápasů trvající série bez prohry. Že se tak stane na hřišti Werderu, by očekával jen málokdo.
62'
Marvin Ducksch útočí na hattrick. Teď to zkusil z voleje, nicméně míč netrefil vůbec dobře. Odkop od brány Stuttgartu.
61'
Nepřesný centr končí jen v rukavicích Michaela Zetterera, hosté se musí vrátit do obrany.
58'
Stuttgart zvýšil svou aktivitu v napadání, zatím ale nic nenapovídá tomu, že by měl ohrozit pohodlné vedení soupeře.
56'
Romano Schmid zariskoval, nicméně zpětná přihrávka na Zetterera mu vyšla. Kouč Ole Werner ho určitě nepochválí.
55'
Romano Schmid nedokázal překonat bránící dvojblok, alespoň tedy vybojoval autové vhazování pro fotbalisty v zelených dresech.
53'
Unikajícího Nicka Woltemadeho podrazil Angelo Stiller. Žlutý kartonek se v kapse rozhodčího příliš dlouho neohřál.
52'
Exekuci přímáku si vzal na starost Chris Führich. A nevyřešil to vůbec špatně, skákavý míč jen o kousek minul protější tyč.
51'
Leonardo Bittencourt zcela zbytečně fauloval Serhoua Guirassyho. Žlutá karta pro domácího hráče s číslem 10.
49'
Werder právě vstřelil branku!
Nedáš, dostaneš! Zetterer nejdříve zlikvidoval gólovku Jamieho Lewelinga a odstartoval kontr svého celku. Romano Schmid milimetrovou přihrávkou našel nabíhajícího MARVINA DUCKSCHE, jenž z bezprostřední blízkosti podruhé v zápase skóroval.
48'
Nick Woltemade napřáhl ke střele z hranice šestnáctky. Pokus minul prostor mezi třemi tyčemi.
47'
Felix Agu rozběhl po levé straně protiútok domácího celku. Nakonec přihrával pod sebe, jenže míč srazil jeden z vracejících se obránců.
46'
ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Chris Führich,
ze hřiště odchází Leonidas Stergiou, přichází Pascal Stenzel.
46'
První poločas vyšel podceňovaným Brémám na jedničku. Nebyly lepším týmem, jenže tvrdě trestaly chyby Stuttgartu. Z jedné takové vzešla penalta, kterou Ducksch přetavil ve vedoucí gól.

Hosté měli celou řadu šancí, Zetterer je však s pomocí brankové konstrukce stále stoprocentní.
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
45+4'
45+3'
Tohle může domácí obzvlášť mrzet. Dlouhá přihrávka mířila přesně na Marvina Duckscha, jenže míč měl zpětnou rotaci a přeskočil ho. Jinak by šel sám na gólmana…
45+2'
Stuttgart se v závěru poločasu pořádně rozjel. Brémy teď budou doufat, že nějak přečkají zbývající desítky vteřin.
44'
Možná jsem domácí obranu přechválil. Serhou Guirassy patičkou přenechal míč rozběhnutému Maximilianu Mittelstädtovi, jenž svůj centr zakroutil přesně na hlavu Denize Undava! Brémy zachránila od inkasování branková konstrukce.
43'
Marvin Ducksch je při chuti. Nyní skvěle zachytil vysokou přihrávku, narazil si se spoluhráčem a utíkal k vápnu. Nakonec si zasekl míč na pravačku a nebezpečně vypálil na vzdálenější tyč.
42'
Obrana Werderu si zatím nevede vůbec špatně. Útočné duo Serhou Guirassy, Deniz Undav nedostává příliš prostoru k tomu, aby prokázalo své kvality.
41'
Romano Schmid se hnal do rychlého kontru. Jenomže musel počkat na spoluhráče, čímž zahodil potenciál celé akce.
40'
Přetažený centr představoval rutinní záležitost pro Michaela Zetterera.
39'
Serhou Guirassy byl nedovoleně zastaven Leonardem Bittencourtem. Přímák pro VfB Stuttgart.
38'
Z něho nic zajímavějšího nevzešlo, Zetterer bude odkopávat od své svatyně.
37'
Jamie Leweling si předkopl míč a z ostrého úhlu odcentroval. Balón byl sražen domácím obráncem na rohový kop.
34'
Menší roztržka u autové čáry. Začal ji Enzo Millot, žluté kartě se tak nemůže vůbec divit.
33'
Skvělý zákrok Michaela Zetterera! Ten se fantasticky vrhl pod nohy Serhoua Guirassyho a vykopl míč mimo jeho dosah. Situace se ještě bude přezkoumávat u videa, ničeho nedovoleného jsem si však nevšiml.
30'
Marvin Ducksch se prosadil poprvé od 3. února, kdy svým gólem zařídil Brémám vítězství 1:0 nad Mohučí.
28'
MARVIN DUCKSCH prolomil své střelecké trápení! Nübel vystihl směr pokutového kopu, na míč ale nedosáhl.
27'
Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Jamie Leweling).
26'
Penalta pro Brémy! Felix Agu se prohnal kolem Jamieho Lewelinga a pelášil sám na brankáře. Hostující fotbalista zůstal v souboji, jenže unikajícího soupeře pouze zezadu nekompromisně podrazil.
24'
Leonardo Bittencourt schytal zásah do krku. Následovalo ošetření na hrací ploše, po kterém bude moct domácí fotbalista pokračovat v zápase.
22'
Serhou Guirassy trefil zeď, od které se balón odrazil proti pohybu gólmana Zetterera. Tomu se podařilo s vypjetím všech sil vytáhnout ránu nad břevno.
21'
Deniz Undav byl podražen Sennem Lynenem. Stuttgart bude zahrávat standardku z míst, odkud to určitě půjde zkusit přímo na bránu.
19'
Nick Woltemade si na hranici šestnáctky zpracoval míč kolenem a vyslal přízemní střelu, která pořádně vystrašila Nübela. Ten nakonec zasahovat nemusel, pokus nemířil mezi tři tyče.
18'
Serhou Guirassy se ocitl v šestnáctce zcela osamocen. Situaci zachránil gólman Zetterer, jemuž se podařilo letící centr vyboxovat.
18'
Nakonec to byl Waldemar Anton, který se odhodlal k náběhu. Dokonce později odcentroval, míč byl však zablokován.
17'
Stuttgart nikam nespěchá. V současnosti kombinuje na útočné polovině a vyčkává.
14'
Deniz Undav byl zdvojen, přesto dokázal udržet míč a vybídnout k centru Angela Stillera. Ten hledal nabíhajícího Maximiliana Mittelstädta, jenž na vysoký balón nedosáhl.
13'
Domácí rozehrávali přímák z nebezpečné pozice. Do šestnáctky Stuttgartu přiletěl centr, který byl odhlavičkován do bezpečí.
12'
Nick Woltemade se skvěle prohnal kolem několika soupeřů a míč dovedl až před vápno. Poté zazmatkoval a nadějně vyhlížející akci zazdil.
11'
Tohle může domácí mrzet. Felix Agu měl na levé straně spoustu prostoru, jeho centr ovšem postrádal na kvalitě. Autové vhazování pro fotbalisty v červených dresech.
10'
Serhou Guirassy se ujal míče před domácí šestnáctkou. Balón nahrál k levé straně, jenomže spoluhráči ho v ofenzivním snažení nepodpořili.
9'
Serhou Guirassy si všiml rozběhnutého Enza Millota. Průniková přihrávka byla zastavena obráncem Werderu.
6'
Vzápětí zahrával Stuttgart standardní situaci z poměrně zajímavé pozice. S centrovaným balónem si obrana Brém bez problému poradila.
5'
Jasná gólovka hostujícího výběru! Do samostatného úniku se utrhl Deniz Undav, skákavý míč ale poslal jen do připraveného Michaela Zetterera.
4'
Guirassy se pohledně uvolnil na levé straně. Jeho následná přihrávka byla zastavena rozhodčím Schroderem, který okamžitě přerušil hru.
3'
Zetterer teď pořádně zatopil Veljkovićovi. Toho nepřesná přihrávka zahnala až k autové čáře, přičemž míč nedokázal udržet na hrací ploše.
2'
Dlouhý nákop Zetterera za hostující obranu adresáta nenašel, hrát mohou fotbalisté Stuttgartu.
1'

Werder Brémy: Zetterer – Veljković, Friedl (C), Jung – Agu, Schmid, Lynen, Bittencourt, Weiser – Ducksch, Woltemade.
Náhradníci: Haesler – Malatini, Groß, Röcker, Deman, Opitz, Kownacki.
Trenér: Ole Werner

VfB Stuttgart: Nübel – Mittelstädt, Itó, Anton (C), Stergiou – Millot, Stiller, Karazor, Leweling – Guirassy, Undav.
Náhradníci: Bredlow – Stenzel, Rouault, Chase, Dahúd, Čong U-jong, Haraguči, Führich, Katompa.

VfB Stuttgart

Stuttgart patří mezi příjemná překvapení letošní sezony. Tým z jihozápadu Německa se vloni zachránil přes baráž, tentokrát to je ale jiná pohádka. Hostům momentálně v tabulce náleží třetí pozice, na druhý Bayern Mnichov ztrácí tři body. A už teď je jisté, že Stuttgart uvidíme po deseti letech v základní skupině některé z evropských soutěží.

A navíc jsou hosté ve skvělé formě. Neprohráli už jedenáct zápasů v řadě, remizovali pouze dvakrát. A dnes se konec téhle série rozhodně neočekává.

Velkou zásluhu na výsledcích Stuttgartu má Serhou Guirassy. Osmadvacetiletý útočník z Guiney se trefil už 25krát a v tabulce kanonýrů zaujímá druhou příčku hned za hvězdným Harrym Kanem.
Werder Brémy

Domácí si dnes budou chtít spravit chuť po nepříliš pozitivním zážitku z minulého kola. Na půdě Leverkusenu prohráli ostudně 0:5 a museli přihlížet titulovým oslavám soupeře.

Zmíněný zápas tak nějak podtrhl trápení Brém. V posledních pěti zápasech vybojovaly jen jeden bod a jejich náskok na barážovou šestnáctou příčku se ztenčil na pět bodů.

Werderu Brémy by se hodilo, kdyby se střelecky probudil Marvin Ducksch. Domácí devítigólový kanonýr čeká na další přesný zásah od začátku února.
Přeji krásné nedělní odpoledne! Dnes se společně podíváme na utkání 30. kola německé Bundesligy, ve kterém proti sobě od 15:30 nastoupí celky Werder Brémy a VfB Stuttgart.