Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Augsburg - 16. března 2024   15:30

Wolfsburg
9' Wimmer (Lacroix)
1:3
(1:1)
Augsburg
45+2' Maier  (Vargas) • 61' Jakić  (Tietz) • 79' Jakić  (Engels)
Wolfsburg
Pervan – Baku (78. Majer), Lacroix, Zesiger, Maehle – Svanberg (87. Vranckx), Arnold (C) – Wimmer, Tomás (67. A. Sarr), Paredes (86. Rogério) – Wind.
Klinger – Fischer, Bornauw, Černý, K. Behrens.
Gerach – Heft, Beitinger – Neitzel.
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Augsburg
Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Jensen (65. Biel), Jakić, Maier (76. M. Pedersen) – Vargas (76. Engels) – Demirović (C) (83. Beljo), Tietz (82. Michel).
Koubek – Gumny, Bauer, Kömür.

Děkuji vám za pozornost, přeji krásný zbytek víkendu a všem Elenám i Herbertům dnes vše nejlepší k svátku!

Fauly: 12:19
Dnešní zápas začal skvělou, odhodlanou hrou domácího Wolfsburgu, který rychle vedl díky gólu Patricka Wimmera. Právě ten ovšem na konci první půle dostal červenou kartu a z následné standardní situace Augsburg vyrovnal. Ve druhém poločase už hra vypadala přesně opačně, hosté od jeho začátku tlačili a byli odměněni dvěma góly. Oba vstřelil Chorvat Kristijan Jakić, jenž předtím naposledy skóroval 17. září 2022 v dresu Frankfurtu, ze kterého nyní v Augsburgu od ledna hostuje.
90+3'
90+3'
Hosté ještě zahrávali jeden rohový kop, z toho už ale vůbec nic nebylo.
90+2'
Na druhé straně šel zničehonic úplně sám na gólmana Sven Michel, jenže se levačkou totálně ukopl a balón vtipně poslal daleko mimo bránu.
90+1'
V další téměř totožné situaci Wind spadl uvnitř šestnáctky v souboji s Iagem, ale sudí ani po konzultaci s VARem nenařizuje pokutový kop.
90'
Lovro Majer se ovšem přeci jen dostal za obranu a od koncové čáry zleva načechral hezký oblouček před bránu. Hlavička Jonase Winda však nebyla přesná.
89'
Utkání už se jen dohrává, ani jeden z týmů neprojevuje výraznější snahu ještě jakkoli ohrozit soupeřovu bránu.
88'
Kevin Mbabu na pravé straně vlastní poloviny fauloval Astera Vranckxe, a tak domácí ze standardní situace posílali nákop před bránu. Tam ale sami faulovali Iaga, a tak bude rozehrávat gólman Dahmen.
87'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Aster Vranckx.
86'
ze hřiště odchází Kevin Paredes, přichází Rogério.
85'
Arne Engels zleva hledal své spoluhráče před bránou, míč však končí v rukavicích Pavao Pervana.
84'
Augsburg poklidně kombinuje v zadních řadách na vlastní polovině, nikam už se nežene.
83'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Dion Drena Beljo.
82'
ze hřiště odchází Phillip Tietz, přichází Sven Michel.
82'
Domácí Mattias Svanberg byl pozdě v souboji s Kevinem Mbabuem, kterému nehezky došlápl na kotník, čímž mu vyzul kopačku. Svanberg dostává žlutou kartu.
81'
Teď už pro domácí tým vypadá nemožně jakkoli se vrátit do zápasu. Snaží se sice kombinovat, ale musí začít až od vlastního gólmana.
79'
Augsburg právě vstřelil branku!
Demirović doběhl balón v levém rohu a vrátil ho za sebe Engelsovi, jenž ještě posunul na střed KRISTIJANU JAKIĆOVI. Ten se 26 metrů před bránou opřel do přízemní střely, která zapadla přesně k bližší tyči do sítě. Asistence: Arne Engels.
78'
ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Lovro Majer.
77'
Mads Pedersen se ihned zapojuje do hry a operuje s balónem na levé straně vedle vápna. Přihrát před bránu se mu nepodařilo, ale podobně jako Mbabu před chviličkou na druhé straně bude vhazovat out.
76'
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Arne Engels,
ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Mads Pedersen.
75'
Hráči Augsburgu trpělivě kombinují na útočné polovině, chtějí ušetřit čas a hlavně nepřijít o balón. Centr Mbabua byl zblokovaný, ale odrazil se do zámezí na out.
73'
Pep Biel se zatím během svých prvních minut na hřišti neukazuje úplně pozitivně, nyní si ukopl míč, a ve snaze ho opět vybojovat zfauloval Zesigera.
72'
Domácí se i v deseti snaží napadat, a tak je Iago na vlastní polovině velmi obezřetný při outovém vhazování.
71'
Jonas Wind se na pravé straně uvnitř vápna zvládl natlačit za obránce, ale neposedný balón vystřelil pouze nepřesně nad bránu.
70'
Arnold během dvou minut schytal dva zákroky na žlutou kartu, nyní se takto ve výskoku provinil Pep Biel.
69'
Domácím se podařilo zmírnit tlak hostů z úvodu druhé půle, ale sami mají cestu dopředu trnitou. Ani Bote Baku, který byl na začátku zápasu naprosto nezastavitelný, teď nedokázal udržet balón na pravé straně.
68'
Další žlutou kartu z hostujících hráčů dostává Ermedin Demirović, který v souboji kapitánů neopatrně fauloval Maximiliana Arnolda.
67'
ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Amin Sarr.
66'
Arnold z obrovské dálky povedeně nakopnul balón až do soupeřovy šestnáctky, hostující obrana měla trochu problémů s odklizením do bezpečí.
65'
ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Pep Biel.
64'
Fredrik Jensen úplně zbytečně u krajní čáry došlápl v souboji nohu Kevina Paredese, za což hostující hráč dostává žlutou kartu.
63'
Hosté se rychle dostali k další dobré šanci, z ní však už bylo jen nepřesné zakončení.
62'
Rozhodčí ještě kontroloval u videa, zda si Jakić nezpracoval balón rukou, ale všechno bylo v pořádku.
61'
Uvnitř pokutového území centr padal ke KRISTIJANU JAKIĆOVI, jehož hlavička nebyla zrovna povedená. Míč u něj však zůstal, a tak Jakić pálil už normálně nohou, tentokrát už prostřelil všechny blokující hráče. Asistence: Phillip Tietz.
60'
U levé tyče se k zakončení dostal Phillip Tietz, bude z toho další rohový kop, tentokrát ze druhé strany.
59'
Hosté si v soupeřově šestnáctce předávali skákající míč jako horký brambor. Z nepředvídatelné akce nakonec byla tvrdá rána Gouweleeuwa, kterou domácí zblokovali na rohový kop.
58'
Maximilian Arnold posílal míč od rohového praporku na vzdálenější tyč, u které byla úspěšná hlavička hostujícího obránce. Dorážku zkoušel Paredes, avšak nezamířil přesně.
57'
Poprvé ve druhém poločase se Wolfsburg dokázal chvíli držet s míčem na útočné polovině, dokonce z toho bude rohový kop z pravé strany.
56'
Ruben Vargas na levé straně měl před sebou volný prostor, a tak vyslal něco, co vypadalo jako hokejová nabídka na teč. Nikdo z jeho spoluhráčů však tuto nabídku nevyužil, a tak balón doskákal až do náručí Pavao Pervana.
54'
Po Pervanově dalším výkopu hosté nenechali soupeři žádnou volnost, okamžitě míč převzali a už zase vymýšlejí útočnou akci.
53'
Jeffrey Gouweleeuw se přetlačoval u koncové čáry s Kevinem Paredesem, který si v obranné činnosti dobře pokryl balón, takže vybojoval faul.
52'
Vysoký Maierův oblouček měl najít někoho z naskakujících hráčů Augsburgu, akci však kazí ofsajd.
51'
Dalšího faulu se ale dopustili domácí, a to jen několik metrů před vlastním pokutovým územím. Arne Maier si tedy chystá balón, aby ho zakroutil před bránu, možná rovnou do ní.
50'
Pavao Pervan si dával načas s rozehrávkou od brány. Aktivní presink hostů byl až příliš aktivní, protože z něj byl faul na Maximiliana Arnolda.
49'
Hosté hned v úvodu druhé půle dostávají svého soupeře pod tlak, očividně opravdu chtějí využít početní převahy. Ermedin Demirović hlavičku z nebezpečné pozice poslal mimo bránu.
48'
Rychle se poté Augsburg dostal k rohovému kopu, který odklidil právě Zesiger. Do vápna letěl ještě druhý nákop, tentokrát si pro něj vyskočil gólman Pervan, jenž při tom byl faulován.
47'
Cedric Zesiger na vlastní polovině byl později u míče než Ermedin Demirović, a tak po faulu budou hosté zahrávat standardní situaci.
46'
Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 57 % : 43 %
Střely na branku: 4:2
Střely mimo: 6:3
Rohy: 7:0
Fauly: 6:6
Domácí vstoupili do utkání velmi dobře, protože se hned v 9. minutě zásluhou Patricka Wimmera dostali do vedení a dlouho měli výrazně navrch. I když se později obraz hry vyrovnal, tak zvládali držet soupeře daleko od Pervanovy brány, jenže na samém konci poločasu přišel zásadní moment. Sám střelec úvodního gólu Wimmer fauloval před vlastní šestnáctkou, dostal za to červenou kartu a hosté následnou standardku proměnili ve vyrovnávací branku. Sebevědomí tedy nyní bude i trochu nezaslouženě na straně Augsburgu, a tak bude pro domácí velmi složité ještě bojovat o vítězství.
45+3'
45+2'
Při standardní situaci Jensen posunul míč na Vargase, jenž přihrávku zastavil ARNEMU MAIEROVI. Ten vyslal nízkou střelu a domácí kapitán Maximilian Arnold nešťastně ve snaze o blok tečoval balón mimo dosah gólmana do vlastní brány. Asistence: Ruben Vargas.
45'
Kevin Mbabu na útočné polovině ukradl balón Patricku Wimmerovi, který ho poté těsně před pokutovým územím nepovoleným způsobem stáhnul k zemi. Hlavní rozhodčí vyhodnotil situaci jako gólovou šanci a Wimmerovi okamžitě uděluje červenou kartu!
44'
Augsburg zvládl v klidu ubránit soupeřův rohový kop, ale balón ihned zase odevzdal domácím.
43'
Vlci zase rychle sehráli postup vpřed a vybojovali další rohový kop. Maximilian Arnold s ním tentokrát nijak nespěchá, domácí by rádi dohráli poločas kolem soupeřovy brány.
42'
Kevin Mbabu vhazoval dlouhý out až do šestnáctky, ve které se pak k zakončení z voleje dostal Jakić. Byl ale trochu dezorientovaný, takže vůbec netrefil bránu.
41'
Hosté zahrávali standardní situaci několik metrů za půlicí čarou: Jensenovu chytrou průnikovku na poslední chvíli zarazil skluzem Tiago Tomás.
40'
Teď už přišlo hlavičkové zakončení jednoho z domácích, které mířilo správně. Dahmen tedy musel zasáhnout a vyrazit míč opět na rohový kop.
39'
Tiago Tomás u zadní tyčky vyskočil nejvýš, ale jeho hlavička byla přesměrována na další roh, tentokrát ze druhé strany.
38'
Domácí se nebojí jít do útoku ve vyšším počtu a cítí, že by ke konci poločasu ještě mohli navýšit své vedení. Budou se o to snažit při rohovém kopu z pravé strany.
37'
Pokusy hostů o postup vpřed jsou zase kostrbaté, takže útočníci mají problém s časováním náběhů. To se projevilo i nyní, kdy hru přerušuje ofsajd.
36'
Poměrně snadno se domácí dostali až ke koncové čáře u brány soupeře, ale Tomásova přihrávka se dokutálela přesně do připraveného náručí Finna Dahmena.
35'
Místo postupné kombinace Augsburgu přišel povedený nákop na Ermedina Demiroviće, jenže ten si při zpracování neúmyslně pomohl rukou.
34'
Šanci dostanou nyní díky tomu, že Bote Baku byl na pravé straně v ofsajdu.
33'
Poslední minuty zase patří Wolfsburgu, neboť hosté nejsou schopni se udržet na míči a postoupit s ním dopředu.
32'
Patrick Wimmer nyní vybízel Bakua k náběhu dalekým nákopem ještě z vlastní poloviny, jenže dal míči příliš velkou razanci, a tak pas končí až u gólmana Dahmena.
31'
Po Windově obloučku se za obranu nakrátko dostal Tiago Tomás, ovšem po zemi nedokázal přihrát míč komukoli ze svých spoluhráčů v šestnáctce.
30'
Mattias Svanberg kroutil z osy hřiště zajímavý pas dopředu na Bakua, u kterého museli být dva obránci Augsburgu, aby ho k míči nepustili.
29'
Ze standardní situace hostů letěl míč na hranici pokutového území, ještě před jeho dopadem se ale hra přerušuje kvůli ofsajdu.
28'
Po faulu na Rubena Vargase se hráči začali pošťuchovat, a tak musel rozhodčí poprvé trochu razantněji zasáhnout.
26'
Wimmer předvedl na levém křídle svou rychlost, ale jeho přízemní centr zlikvidoval vracející se Felix Uduokhai.
25'
Při outovém vhazování vpravo vedle šestnáctky domácích se hráči Augsburgu nastěhovali před bránu, ale balón se k nim nedostal.
24'
Po úvodním tlaku domácích se hra uklidnila a nyní je vyrovnaná. S míčem se snaží hrát hosté, kteří volí postupnou kombinaci.
23'
Rychlý přechod dopředu po pravé straně vyřešil Baku přesným centrem na Patricka Wimmera. Jeho zakončení z první nebylo vůbec povedené, takže Dahmen může v klidu rozehrávat.
22'
Wolfsburg opět byl dost nedůrazný ve vlastním pokutovém území, což se mu mohlo vymstít při hlavičkách Demiroviće i Tietze. Před tím ovšem Fredrik Jensen centroval z ofsajdové pozice.
21'
Nedostatečně rychlá zpětná přihrávka nadělala domácímu gólmanovi problémy, protože před ním dotíral Demirović. Pervan jen tak tak stihnul odehrát míč alespoň do zámezí.
20'
Hosté se začínají vzpamatovávat z nervozity, se kterou je zaskočil první inkasovaný gól. Konečně také chvíli drží balón na svých kopačkách.
19'
Dvě šance během poslední minuty si vytvořil Ermedin Demirović, proti kterému byla obrana příliš benevolentní. Z levé strany nejprve bránu přestřelil, zprava proti němu následně zasáhl Pavao Pervan.
18'
Po krátkém čekání na Tietze se hra znovu rozjela, a tak mohl Baku opět něco vymýšlet s balónem na pravé straně. Výsledkem byl pouze nepříliš povedený centr do náručí Finna Dahmena.
16'
Phillip Tietz se chvilku sbíral ze země, protože schytal v souboji bolestivý zásah do čelisti.
15'
Bakuovu další dobrou ránu Dahmen vyrazil pouze k Jonasi Windovi, jenž si troufnul na takové poloviční nůžky, jimiž přestřelil bránu.
14'
Baku zahrozil u pravé tyče znovu, tentokrát zkoušel z voleje zakončit dlouhý centr Kevina Paredese. Balón sice trefil, ale bránu ne.
13'
Domácí jsou psychicky nahoře, nejprve zkoušel efektní patičku přímo před Dahmenem Bote Baku, o chvíli později jen o kousíček netrefil bránu tvrdou střelou kapitán Maximilian Arnold.
11'
Následný rohový kop Wolfsburgu žádné nebezpečí nepřinese, protože rozhodčí přerušuje hru kvůli útočnému faulu.
10'
A málem to bylo 2:0! Windova rána z hranice vápna totiž byla jedním z obránců tečována mimo dosah gólmana Dahmena, ke štěstí Augsburgu ale i těsně mimo bránu.
9'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Hosté nezvládli pořádně odklidit balón po rohovém kopu, a tak domácí pokračovali v tlaku. Maxence Lacroix uvnitř šestnáctky našel PATRICKA WIMMERA, jenž se rychle vytočil a ze složité situace zvládnul poslat míč přesně k tyči. Asistence: Maxence Lacroix.
8'
Nepřesnost v obraně Augsburgu ovšem teď zapříčinila rychlý protiútok domácích, kteří budou zahrávat svůj druhý dnešní rohový kop.
7'
Domácí obrana má zatím problém dostat se k míči. Hosty sice vytlačila k půlící čáře, ale musí očekávat další nebezpečí.
6'
Míč vhozený z levé strany byl prodloužen hlavičkou do vápna, kam se natlačil Phillip Tietz. Gólman Pervan tam byl pozdě, nicméně hostující útočník bránu netrefil, navíc byl v ofsajdu.
5'
Arne Maier zkoušel narazit rozběhnutému Iagovi, před ním však balón odklidila domácí obrana do zámezí.
4'
Augsburg se po outovém vhazování velmi rychle dostal až před pokutové území kolem Pervana, ale průnikovou přihrávku kazí ofsajd.
3'
Hostující obrana první roh odvrátila, Mattias Svanberg poté neudržel míč u levé postranní čáry.
2'
Jonas Wind zpracoval míč u levé tyče, od Kevina Mbabua se pak balón odráží na rohový kop Wolfsburgu.
1'
Tiago Tomás dobře zabojoval na útočné polovině, kde hned v první minutě zařídil pro svůj tým standardní situaci ze vzdálenosti, ze které lze poslat do šestnáctky zajímavý centr.
1'

VfL Wolfsburg: Pervan – Baku, Lacroix, Zesiger, Maehle – Svanberg, Arnold (C) – Wimmer, Tomás, Paredes – Wind.
Náhradníci: Klinger – Fischer, Bornauw, Rogério, Vranckx, Černý, Majer, A. Sarr, K. Behrens.
Trenér: Niko Kovač.

FC Augsburg: Dahmen – Mbabu, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Jensen, Jakić, Maier – Vargas – Demirović (C), Tietz.
Náhradníci: Koubek – Gumny, M. Pedersen, Bauer, Biel, Engels, Kömür, Beljo, Michel.
Trenér: Jess Thorup.

Rozhodčí: Gerach – Heft, Beitinger – Neitzel.

FC Augsburg

Aktuální forma Augsburgu vypadá mnohem lépe než ta Wolfsburgu. Hosté vyhráli své poslední tři zápasy a se 32 body jsou momentálně na 9. místě. Na šestou pozici, ze které se ještě postupuje do evropských pohárů, však ztrácejí osm bodů, které bude velmi složité dohnat. V posledních duelech totiž nemá Augsburg úplně jednoduchý los, neboť ho čekají ještě souboje třeba s Dortmundem, Stuttgartem nebo i vedoucím Leverkusenem.

VfL Wolfsburg

Dnes jsou to přesně tři měsíce od posledního soutěžního utkání, které Wolfsburg vyhrál. Z deseti zápasů od té doby sice jen čtyři prohrál, ale zbytek remizoval, což znamená, že od půlky prosince posbíral jen bídných šest bodů. Celkově mají Vlci momentálně na kontě bodů 25, což už stačí pouze na 13. místo, navíc i týmy na 14.a 15. místě mají stejný počet. Sedmibodový náskok na barážovou pozici sice stále vypadá bezpečně, ale Wolfsburg by v závěru sezony neměl nic nechávat náhodě.

Leverkusen – Wolfsburg 2:0
Wolfsburg – Stuttgart 2:3
Frankfurt – Wolfsburg 2:2
Wolfsburg – Dortmund 1:1
Union Berlín – Wolfsburg 1:0
Zdravím všechny fanoušky německého fotbalu! Bundesliga je tady s již 26. kolem, v rámci nějž se spolu střetnou VfL Wolfsburg a FC Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.