ČFL - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štěchovice : Sparta B - 6. října 2019   16:00

0:3
(0:1)
Sparta B
Sparta B
14' Juliš   • 55' Karlsson   • 72' Mareček
Štěchovice
Kohoutek – Busta, Švejda (C), Košata, Pavlík (80. Nehoda), Volešák (68. Volešák), Kučera, Batka, Novák (86. Pešl), Jakobovský, Těžký (46. Woitek)
Štědronský, Nehoda, Obermajer, Lukavský, Pešl, Woitek, Grégr
Olga Zadinová – Milan Matějček, Nikola Šafránková
Stadion Štěchovice
Sparta B
Kotek – Vindheim (85. Tasič), Piško, Talovierov, Dudl (77. Ambler), Dao (64. Patrák), Karlsson (80. Prokopec), Šimáček, Mareček, Juliš (85. Sláma), Horák
Prokopec, Tasič, Ambler, Sláma, Traore, Patrák, Benada

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.
Je konec. Sparta po nepřesvědčivém výkonu vítězí rozdílem třídy 3:0 a získává tak další tři cenné body do třetiligové tabulky.

K vidění v první poločase byla pouze jedna větší šance. Po přihrávce od Dominika Šimáčka se uprostřed domácí šestnáctky dobře uvolnil od dvou obránců a trefou k tyči skóroval.

V 55. minutě se David Karlsson perfektně prosmýkl okolo několika obránců a chladnokrevně skóroval střelou k tyči. V 72. přidal závěrečnou branku parádním gólem z přímého kopu Daniel Mareček.
90'
89'
Ke střele zpoza vápna se odhodlal Patrik Nehoda. Jeho dalekonosná trefa ale letěla mimo tři tyče sparťanské branky.
88'
Martin Ambler parádní přihrávkou našel ve vápně hlavu nabíhajícího Radima Prokopce. Talentovaný sparťan z nadějné pozice ale dokázal míč zakončit pouze doprostřed branky, kde si pro míč vyskočil Štěpán Kohoutek.
86'
Střídání v týmu TJ Štěchovice: ze hřiště odchází Martin Novák, přichází Radek Pešl.
85'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Andreas Vindheim, přichází Aleksandar Tasič.
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Jakub Sláma.
83'
Štěchovický centr z levé strany nenašel nikoho z hráčů v červeno-bílém. Sparta tak ustála i tenhle útok.
82'
Štěchovice kombinují na vlastní polovině, ani u jednoho týmu už ale není vidět chuť něco udělat s poměrně jasným výsledkem dnešního zápasu.
80'
Střídání v týmu TJ Štěchovice: ze hřiště odchází Tomáš Pavlík, přichází Patrik Nehoda.
80'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází David Karlsson, přichází Radim Prokopec.
79'
Závar před hostujícím vápnem, ani jeden z hráčů Štěchovic se ale z bezprostřední blízkosti hostující branky neprocpal do zakončení.
78'
Dlouhý pas na unikajícího Martina Amblera zastavil Filip Busta dobrým skluzem.
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Václav Dudl, přichází Martin Ambler.
76'
Ze strkanice u lajny vychází Martin Novák (Štěchovice) a Václav Dudl (Sparta) se žlutou kartou.
74'
Michal Švejda se obtočil okolo jednoho z hostujících obránců a zpoza vápna vystřelil. Jeho trefu bez větších problémů schoval František Kotek v rukavicích.
73'
Štěchovice kombinují před vápnem Sparty, zatím ale bez výsledku.
72'
Tým Sparta B právě vstřelil branku! Parádní ránou do levé šibenice štěchovické branky se z přímého volného kopu kousek za hranicí šestnáctky prosadil DANIEL MAREČEK. Sparta vede už rozdílem třídy a vypadá to, že by dnešní zápas měla bez problémů dotáhnout do vítězného konce.
70'
David Karlsson se kousek za hranicí šestnáctky dobře prosmýkl okolo jednoho z domácích hráčů a byl zfaulován. Sparta teď tak bude zahrávat nadějný přímý volný kop, k míči už se staví Daniel Mareček.
69'
Sparta kombinuje na vlastní polovině a s rozehrávkou dopředu vůbec nepospíchá. Hostující hráči by se už zřejmě nejradši viděli v týmové kabině.
68'
Střídání v týmu TJ Štěchovice: ze hřiště odchází Ladislav Volešák, přichází Jakub Lukavský.
67'
Daniel Horák parádním pasem pod sebe našel nabíhajícího Vojtěcha Patráka z druhé vlny. Střídající sparťan z nadějné střelecké pozice ale branku Štěchovic přestřelil.
66'
Do zakončení zpoza šestnáctky se procpal Lukáš Woitek. Jeho razantní trefa nakonec ale letěla vysoko nad břevnem sparťanské branky.
65'
Centr Andrease Vindheima přeletěl vápno Štěchovic a skončil v zámezí na druhé straně hřiště.
64'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B: ze hřiště odchází Youssouf Dao, přichází Vojtěch Patrák.
61'
Štěchovice kombinují na polovině Sparty, marně ale hledají skulinku v dobře fungující letenské defenzívě.
59'
Do obrovské střelecké šance se z okolí puntíku pro penaltu po chybě jednoho z obránců dostal Martin Novák. Z nadějné pozice ale nedokázal prostřelit před sebou stojícího obránce.
57'
Za záchranou brzdu na polovině hřiště teď musel zatáhnout Milan Piško, když zezadu zfauloval jednoho z domácích záložníků.
56'
Daniel Mareček (Sparta) za držení protihráče na polovině hřiště obdržel žlutou kartu.
55'
Tým Sparta B právě vstřelil branku! Tak to byla fotbalová paráda! DAVID MOBERG KARLSSON parádně prokličkoval kolem čtyř domácích obránců a tváří v tvář štěchovickému gólmanovi chladnokrevně skóroval střelou k pravé tyči. Sparta vede už o dvě branky a vypadá to, že by dnešní utkání měla dotáhnout do vítězného konce.
54'
Václav Dudl poměrně překvapivě rozehrál volný kop pod sebe na jednoho z obránců. Tudy cesta ke vstřelení druhé branky nevede.
53'
Po faulu u postranní lajny bude Sparta rozehrávat nadějný volný kop.
52'
Lukáš Batky si od míče parádně odstrčil Maksyma Talovierova a patičkou míč rozehrál na nabíhajícího Lukáše Woitka. Střídající hráč zpoza vápna poslal míč pouze doprostřed branky, kde míč schoval v rukavicích František Kotek.
51'
Vysoký pas Michala Švejdy po pravé lajně postrádal na přesnosti a skončil v zámezí mimo hrací plochu.
50'
Lukáš Woitek parádním pasem našel za sparťanskou obranou volného Lukáše Batku. Domácí střelec z nadějné pozice kousek za hranicí šestnáctky těsně přestřelil pražskou branku.
49'
Do zakončení centru z pravé strany Lukáše Juliše se dostal Youssouf Dao, ten z nadějné pozice hlavou trefil břevno štěchovické branky, od kterého se míč odrazil do takřka stoprocentní střelecké pozice k Danielu Horákovi. Talentovaný sparťanský střelec nakonec z tutové pozice nedokázal dobře chytajícího Štěpána Kohoutka prostřelit.
48'
Do zakončení z velké dálky se dostal střídající Lukáš Woitek. Jeho razantní trefa nakonec letěla nad břevnem sparťanské branky.
47'
Lukáš Batka u lajny šikovně odtlačil od míče Daniela Horáka. Zákrok na hranicí pravidel se nerozhodla hlavní rozhodčí vyhodnotit jako faul.
46'
Úvodní výkop druhého poločasu mají na starost domácí fotbalisté, netrvá dlouho a u míče už je ale opět Sparta.
46'
Střídání v týmu TJ Štěchovice: ze hřiště odchází Šimon Těžký, přichází Lukáš Woitek.
46'
První poločas je u konce. Sparta zatím po nepřesvědčivém výkonu vede 1:0, když se jako jediný hráč prvního poločasu úspěšně prosadil Lukáš Juliš.

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
45'
44'
Centr Andrease Vindheima z hloubi pole přeletěl vápno před domácí brankou a skončil v zámezí.
43'
Ladislav Volešák našel nadějným centrem hlavu Štěpána Kučery, ten nedokázal ale míč trefit ideálně a letenskou branku tak neohrozil.
42'
Daniel Horák stáhl u postranní lajny Lukáše Jakubovského. Štěchovice budou zahrávat nadějně vypadající standardní situaci.
41'
Na polovině hřiště byl v přečíslení dvou sparťanů zfaulován Tomáš Pavlík.
40'
Po nakrátko rozehraném rohu se dostal do zakončení zpoza šestnáctky David Karlsson. Jeho přízemní trefa placírkou prolétla těsně vedle pravé tyče štěchovické branky.
39'
Lukáš Juliš vyslal Daniela Horáka parádním pasem za obranu, přízemní centr sparťanského mladíka nakonec srazil jeden z obránců do zámezí. Sparta tak bude kopat roh.
38'
Ani jeden ze dvou centrů po volném kopu hostující branku pořádně neohrozil. Sparťané teď navíc můžou jít do rychlého brejku.
37'
Po faulu na Ladislava Volešáka budou Štěchovice zahrávat nadějnou standardní situaci z hloubi pole.
36'
David Karlsson si ťukl míč s Danielem Horákem a zpoza šestnáctky vystřelil. Jeho razantní trefa nakonec letěla vysoko nad domácí štěchovickou brankou.
35'
Ladislav Volešák nasadil jesle Davidu Karlssonovi, sparťanskou superhvězdu ale nakonec obejít nedokázal.
33'
Netrvalo dlouho a máme tu první žlutou i na druhé straně, kousek za polovinou hřiště tvrdě do soupeře zajel Lukáš Jakobovský (Štěchovice), který byl za své počínání odměněn žlutou kartou.
32'
Youssouf Dao (Sparta) za výroky na účet hlavní rozhodčí obdržel žlutou kartu.
31'
Jakub Košata se pokusil pokusil projít přes Andrease Vindheima, sparťanský obránce ale domácího záložníka obral o míč.
30'
Šimon Těžký nacentroval míč z levé strany přesně na hlavu Lukáše Batky. Obávaný domácí střelec z nadějné pozice zakončil míč pouze doprostřed branky, kde míč schoval v náručí zatím bezchybně chytající František Kotek.
29'
Milan Piško parádním pasem z poloviny hřiště našel na hranici vápna nabíhajícího Youssoufa Daa, ten míč nesobecky přihrál po sebe na Dominika Šimáčka, který z velké dálky vystřelil. Trefa talentovaného sparťana nakonec letěla vysoko nad štěchovickou brankou.
28'
Kousek za polovinou hřiště si pro faul došel Lukáš Juliš, Sparta tak bude rozehrávat volný kop.
27'
Domácí centr Martina Nováka našel pouze hlavu Maksyma Talovierova, který poslal míč mimo ohrožení sparťanské branky.
26'
David Karlsson se výborně prosmýkl okolo čtyř hráčů a vystřelil, jeho trefu srazil jeden z obránců nechtěně přímo k Lukášovi Julišovi, který skočil do zakončení hlavou. Celou akci ukončil rozhodčí odpískáním ofsajdu.
25'
Sparťanský roh štěchovická obrana bez větších obtíží ustála. Do útoku tak opět můžou jít domácí fotbalisté.
24'
Do nadějné pozice pro zakončení se dostal Lukáš Juliš, jeho zakončení k tyči ale dokázal dobrým zákrokem vyrazit na roh Štěpán Kohoutek.
22'
David Horák dostal parádní pas za obranu, v silovém souboji si od míče odtlačil dotírajícího se obránce a pokusil se o přelobování vysoko postaveného Štěpána Kohoutka. Ten nakonec ale nemusel zasahovat, jelikož míč letěl vysoko nad brankou Štěchovic.
21'
Sparťané kombinují na domácí polovině, Štěchovice ale výborně brání.
19'
Pas od Šimona Těžkého si nedokázal Jakub Košata zpracovat ideálně, míč mu tak utekl do zámezí za letenskou branku.
Domácí branka se halí v dýmu, sparťanští fanoušci zde totiž odpálili jednu dýmovnici.
18'
David Karlsson si šikovně obešel na pravé straně jednoho z domácích obránců, na toho druhého už ale byl krátký a přišel o míč.
17'
Andreas Vindheim dostal parádní pas za domácí obranu, seběhl si ke straně a přízemním centrem našel ve vápně nabíhajícího Lukáše Juliše. Ten z první poslal ale míč pouze doprostřed branky, kde ho v rukavicích schoval Štěpán Kohoutek.
16'
Sparťanský útok končí signalizovaným ofsajdem. Takřka od vlastní branky tak bude odkopávat Štěpán Kohoutek.
15'
Lukáš Juliš po nepřesné přihrávce na osu hřiště vrátil míč zpět na levé křídlo, našel ale pouze jednoho ze sparťanů, který byl v ofsajdu.
14'
Tým Sparta B právě vstřelil branku! Tak to byla fotbalová paráda! Dominik Šimáček po narychlo rozehrané standardní situaci na polovině hřiště našel zleva uprostřed vápna volného LUKÁŠE JULIŠE, ten se dobře uvolnil od dvou obránců a přízemní trefou k tyči skóroval.
11'
Centr Davida Karlssona z pravé strany nenašel nikoho z hráčů rudém a skončil v rukavicích Štěpána Kohoutka.
10'
Sparta kombinuje na vlastní polovině, Štěchovice ale zatím velmi dobře brání a sparťany k ničemu nepustí.
8'
Hra je přerušena. Václav Dudl zůstal po tvrdém hlavičkovém souboji před vlastní brankou ležet na zemi, už se ale zvedá a vypadá to, že by v dnešním zápase měl pokračovat.
7'
Přihrávku Ladislava Volešáka srazil do zámezí Maksym Talovierov povedeným skluzem.
6'
Dlouhý aut Šimona Těžkého prodloužil Lukáš Batka na zadní tyč, tam se ale žádný z domácích fotbalistů nenacházel.
5'
Šimon Těžký parádně obral sparťanskou hvězdu Davida Karlssona o míč a přízemním centrem našel v prostoru penaltového volného Lukáše Batku. Štěchovický ostrostřelec z nadějné pozice ale poslal míč pouze mimo tři tyče sparťanské branky.
4'
Po sražené střele Davida Karlssona zpoza šestnáctky Sparta kopala roh, z toho si ale nedokázal vytvořit žádnou větší příležitost ke skórování.
4'
Na centr Šimona Těžkého z levé strany si vyskočil Lukáš Batka, který z těžké pozice ale dokázal míč jen lehce tečoval. František Kotek si tak s jeho nerazantním pokusem bez větších problémů poradil.
3'
Vysoký pas Dominika Šimáčka ze středu hřiště na levé křídlo byl až moc dlouhý a skončil v zámezí mimo vyznačenou hrací plochu.
2'
Na polovině hřiště byl zfaulován Youssouf Dao, rozehrávat tak bude hostující Sparta.
2'
Přihrávka Lukáše Batky na pravé křídlo byla až moc dlouhá, Ladislav Volešák musel míč lovit až u postranní lajny.
1'
Lukáš Juliš obstaral úvodní výkop. Dnešní zápas může začít!
1'
Domácí kapitán Michal Švejdou si už podává ruce s Milan Piškem. Úspěšnějším byl při úvodním losu domácí kapitán, ten si však vybral stranu. Úvodní výkop tak budou mít na starost letenští.
Hráči už nastupují na hrací plochu. Domácí Štěchovice nastoupí v červeno-bílých dresech, sparťani přijeli v klasické rudé.

TJ Štěchovice: Kohoutek – Busta, Švejda (C), Košata, Pavlík, Volešák, Kučera, Batka, Novák, Jakobovský, Těžký
Náhradníci: Štědronský, Nehoda, Obermajer, Lukavský, Pešl, Woitek, Grégr

AC Sparta Praha B: Kotek – Vindheim, Piško, Talovierov, Dudl, Dao, Karlsson, Šimáček, Mareček, Juliš, Horák
Náhradníci: Prokopec, Tasič, Ambler, Sláma, Traore, Patrák, Benada

Rozhodčí: Olga Zadinová – Milan Matějček, Nikola Šafránková.
Ještě jednou vás vítáme, tentokrát přímo ze středočeských Štěchovic, kde za nedlouho vypukne duel mezi Štěchovicemi a rezervou slavné pražské Sparty. Přejeme příjemnou zábavu.
Sparta se bude muset v zápase se středočeskými Štěchovicemi obejít bez čtyř hráčů základní sestavy. Talentovaný Adam Karabec si plní své reprezentační povinnosti, Kristián Flak a Ahmed Mohamed Radwan pak nabírají tréninkovou praxi po návratu po zranění. Zbyněk Konopásek stále laboruje se zraněním.
AC SPARTA PRAHA B

Václav Kotal (trenér): "Štěchovice v posledních kolech sbírají body. Porazily rezervu Plzeň, do posledních minut trápili první Táborsko a předtím výhra na Motorletu. Čeká nás kvalitní soupeř, který má svém kádru bývalé ligové hráče jako jsou Štěpán Kučera či Ladislav Volešák dodávající jejich hře potřebný klid. Věřím, že prolomíme střeleckou smůlu z domácího utkání proti Táborsku a ve Štěchovicích zvítězíme."

-------------------------------------------------

Velkou ránu pro hráče sparťanské rezervy byla prohra s jihočeským Táborem. To se díky těsné výhře 1:0 na pražském Strahově osamostatnilo na čele třetiligové tabulky, a hráči s rudým "S" na hrudi tak musí v příštích zápasech ztrácet body pouze sporadicky, pokud chtějí své bodové manko na jedinou postupující pozici smazat.

Sestava sparťanské rezervy je plná proměnných, je tak velmi pravděpodobné, že se ve Štěchovicích ukáže někdo z hráčů s prvoligovou minulostí.

TJ ŠTĚCHOVICE

Sympatický celek ze Štěchovic se řadí ke třetiligovým stálicím. Sestava, převážně složená z odchovanců některého z pražských klubů, pravidelně odvádí slušné výkony, které stačí na klidný střed tabulky. Ani letos tomu není nijak, červeno-bílý celek se po osmi odehraných kolech nachází na sedmém místě. Stále navíc ještě na dostřel špičce tabulky.

Hráči ze Štěchovic si udělali z domácího hřiště nezdolnou pevnost. Ani jeden z týmů zde totiž nedokázal bodovat, Benešov, Karlovy Vary i Motorlet odjížděli s prázdnou.

01.09.2019 Štěchovice – Karlovy Vary 3:1
06.09.2019 Příbram B – Štěchovice 4:0
15.09.2019 Štěchovice – Motorlet 3:1
22.09.2019 Táborsko – Štěchovice 3:2
29.09.2019 Plzeň B – Štěchovice 0:2
PREVIEW ZÁPASU

Kam přijede Sparta, byť tentokrát pouze rezerva slavného pražského celku, slaví se vždy svátek fotbalu. Jinak tomu není ani ve středočeských Štěchovicích, kde se na duel s historicky nejúspěšnějším československým klubem chystají se vší parádou.

Hráči červeno-bílého celku z Povltaví opět vstoupili do sezóny tou správnou nohou, po osmi kolech jsou na dobrém sedmém místě se čtrnáctibodovým kontem. Tým složený převážně z odchovanců pražských "S" bude mít o motivaci postaráno, každý by přece chtěl rozjetou Spartu obrat o body.

Hráči sparťanské rezervy naopak bodovat musí. V minulém kole v klíčovém zápase o první místo třetiligové tabulky podlehli Táborsku tím nejtěsnějším rozdílem 0:1 a nyní si tak už nemůžou dovolit ztratit body.

Poslední vzájemné utkání se datuje pět let nazpátek. Štěchovice tehdy na Strahově vyválčili bod za remízu 1:1. Na podzim roku 2013 navíc tehdy hráči ze středočeské vesničky díky přesné trefě Viktora Müllera vyhráli nad Spartou 1:0.

Nedělní utkání bude lehce netradičně Olga Zadinová. Po lajnách jí budou pomáhat Milan Matějček a Nikola Šafránková.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ:

01.09.2013 Štěchovice – Sparta 1:0
30.03.2014 Sparta – Štěchovice 1:1
Krásné odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Vítáme vás u on-line přenosu z utkání ČFL mezi TJ Štěchovice a AC Sparta Praha B. Zápas začíná v 16:00 a bude vás jím provázet Libor Kokoška.