Braga po poločase prohrávala se Sionem v odvetě playoff UEFA Europa League se Sionem 2:1 a švýcarský tým byl blízko k tomu, aby zápas dotáhl do prodloužení, jenže krátce po přestávce se prosadil Nikola Stojiljković a pohotovou střelou poslal portugalský klub do osmifinále, zatímco Sion letos v evropských pohárech končí. Nemuselo tomu ovšem tak být, jenže nádherná střela Vincenta Ruefliho ze třetí minuty nastavení skončila na břevnu. Konečný výsledek. SC Braga 2 FC Sion 2 (agregát 4:3).
90+4
90+4
Ruefli ve třetí minutě nastavení mohl poslat Sion do osmifinále UEFA Europa League, jenže jeho rána orazítkovala břevno a udělala tečku za dnešním zápasem!
90+3
Vincent Ruefli napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné střele, která skončila na břevnu. V Braze zazvonila horní tyč, která se chvěje po jeho ráně ještě teď!
90+2
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ahmed Hassan, přichází André Pinto.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Střídající Mujangi Bia mohl vstřelit postupový gól, jenže brankář Matheus Magalhães skvěle vyběhl ze své brány a jeho střelu vyrazil těsně vedle pravého horního rohu!
89
Martin Zeman dnes prožívá debut v dresu FC Sionu a pokusí se v závěru zápasu vstřelit svému týmu postupový gól.
88
Střídání v týmu FC Sion: ze hřiště odchází Theofanis Gekas, přichází Martin Zeman.
87
Mujangi Bia rozehrál na levém křídle standardní situaci a do šestnáctky Bragy poslal z velké dálky nebezpečný centr, hosté se ale vzápětí do zakončení těsně nedostali.
86
Střely:

SC Braga 6 FC Sion 4
85
Sion se nemůže dostat k míči, a když už se ho hosté zmocní, tak ho vzápětí velice rychle ztratí.
84
Braga má vývoj zápasu pevně pod kontrolou a utkání spěje za nerozhodného stavu 2:2 ke svému konci.
83
Sion by si měl začít vytvářet závěrečný tlak, jenže aktivnější jsou směrem vpřed domácí fotbalisté Bragy.
82
Baiano se snažil v blízkosti šestnáctky získat míč, jenže to přehnal s důrazem a byl mu odpískán útočný faul.
81
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Nikola Stojiljković, přichází Rui Fonte.
80
Braga mohla zpečetit svůj postup, třetí gól dnes ale zatím nevstřelila a na řadu přichází na domácí straně střídání.
79
Rafa Silva potáhl míč na levé straně k šestnáctce a poté uvnitř ní našel nabíhajícího Ahmeda Hassana, který se v tísni dostal do zakončení a jeho následná střela levačkou zamířila těsně vedle levého horního rohu brány!
79
Mujangi Bia rozehrál na pravé straně rohový kop a do šestnáctky poslal nebezpečný centr, po kterém se málem dostal do zakončení Pa Modou Jagne.
78
Braga navíc ve druhém poločase není směrem dopředu po vstřelení vyrovnávacího gólu nikterak nebezpečná a více ze hry má hostující Sion, který vybojoval rohový kop.
77
Sion sáhl ke střídání a stále ještě nemusí panikařit. Připomínám, že k postupu mu stačí vstřelit jeden gól.
76
Střídání v týmu FC Sion: ze hřiště odchází Ebenezer Assifuah, přichází Bia Mujangi.
75
Braga se po rozehrání standardní situace nakrátko k ničemu nedostala.
74
Carlitos fauloval u postranní čáry Luíze Carlose.
73
Matheus Magalhães je po krátkém ošetření zpět na nohou a vypadá to, že dnešní zápas dochytá.
72
Brankář Matheus Magalhães zůstal sedět na hrací ploše a po zákroku proti střele Edimilsona Fernandese si zřejmě nepříjemně hnul s pravým ramenem.
71
Následný rohový kop nic nepřinesl a Braga se ubránila.
70
Edimilson Fernandes podruhé v zápase napřáhl zpoza šestnáctky k nebezpečné přízemní střele, která tentokrát ještě byla tečována a mířila přesně ke vzdálenější levé tyči, brankář Matheus Magalhães ji ale fantastickým zákrokem vytáhl na rohový kop!
69
Sám faulovaný Pedro Santos na pravé straně vzápětí rozehrál standardní situaci, centr se mu ale vůbec nepovedl, když trefil jediného hráče ve zdi.
68
Theofanis Gekas šel do skluzu proti Pedrovi Santosovi nohama na před a mohl být rád, že za svůj zákrok neviděl žádnou kartu.
67
Držení míče:

SC Braga 60% FC Sion 40%
66
Střídající Pedro Santos rozehrál na levé rohový kop a na přední levou tyč posílal pěkný centr, dvojice jeho spoluhráčů na něj ale naskakovala marně. Nicméně, domácí hráči se vzápětí dostali k přetaženému centru a po pasu z pravého křídla se dostal uprostřed šestnáctky k hlavičce Rafa Silva, jeho pokus ale zamířil vedle levého horního rohu brány.
65
Do konce zápasu zbývá odehrát necelých 25 minut a za současného stavu 2:2 (agregát 4:3) postupuje dále Braga.
64
Theofanis Gekas mohl vstřelit hattrick, když se uprostřed šestnáctky ocital ve velké šanci a míč promáchl, vzrušení ale bylo nakonec zbytečné, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
63
Josué v prvním poločase proměnil pokutový kop a nyní po inkasování žluté karty přepustil místo Pedrovi Santosovi.
62
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Josué, přichází Pedro Santos.
62
Žlutou kartu dostává Josué (SC Braga).
61
Braga připravuje první střídání a u postranní čáry už na sebe jeden z domácích hráčů obléká dres.
60
Josué se snažil na pravém křídle vybojovat míč, vzápětí mu byl ale odpískán útočný faul.
59
Andris Vaņins vzápětí opět vyběhl rychle ze své brány a tentokrát míč odkopl do bezpečí.
58
Brankář Andris Vaņins rychle vyběhl ze své brány, aby míč před jedním z hráčů Bragy ukryl v náručí.
57
Také po přestávce je k vidění pohledné ofenzivní fotbal z obou stran a hra se přelévá ze strany na stranu.
56
Carlitos rozehrál na pravé straně rohový kop a jeho následný centr domácí fotbalisté Bragy bez potíží odvrátili.
55
Ahmed Hassan pláchl hráčům Sionu po levém křídle a poté zpětnou přihrávkou našel uprostřed šestnáctky Nikolu Stojiljkoviće, jeho následná přízemní střela na dlouhou nohu ale zamířila pouze do náruče připraveného Andrise Vaņinse.
54
Theofanis Gekas skončil v blízkosti šestnáctky na trávníku, ale vzrušení bylo zbytečné, protože jeden z jeho spoluhráčů se po jeho přihrávce ocitl v ofsajdu.
53
Hosté se nejdřív marně dožadovali odpískání penalty a poté volného přímého kopu v blízkosti šestnáctky.
52
Hráči Sionu dvakrát během necelých tří minut upadli na trávník a dožadovali se odpískání faulu, ani v jednom případě ale neuspěli.
51
Nechybělo mnoho a Braga mohla zvýšit své postupové naděje.
50
Ahmed Hassan napřáhl na levé straně šestnáctky ke krásné přízemní diagonální střele, která zamířila těsně vedle vzdálenější pravé tyče! To byla nádherná střela.
49
Sion nemusí po inkasovaném gólu zoufat, k postupu mu totiž stačí vstřelit jeden gól za předpokladu, že už sám další neinkasuje.
48
Braga právě vstřelila branku!
NIKOLA STOJILJKOVIĆ střílí gól a vyrovnává na 2:2!! Rafa Silva z pravé strany šestnáctky našel na značce pokutového kopu volného Nikola Stojiljkoviće, který se pohotově opřel do míče a jeho následný volej zamířil k levé tyči.
48
Domácí hráči vstoupili do druhého poločasu stejně jako do celého utkání. Drží míč častěji na svých kopačkách a snaží se hrozit především centry ze stran.
47
Braga sice prohrává po prvním poločase 1:2, stejným výsledkem ale první zápas v Sionu vyhrála, takže utkání by šlo za současného stavu a agregátu 3:3 do prodloužení.
46
V Braze právě začal druhý poločas, jehož výkop obstarali domácí fotbalisté.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Řecký útočník Theofanis Gekas má za sebou fantastický první poločas, během něhož vstřelil dva góly a přiživil naděje švýcarského klubu na postup do osmifinále UEFA Europa League, když se nejprve prosadil po čtvrthodině hry fantastickou patičkou a ve 29. minutě po necelých dvou minutách odpověděl na gól Josuého, který vyrovnával z penalty na 1:1, Sion si ale ztracené vedení vzal rychle zpět. Skóre po prvním poločase. SC Braga 1 FC Sion 2.
45+1
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Rafa Silva posílal z pravého křídla a ostrého úhlu před bránu nebezpečný centr, jeden z hráčů Sionu ho ale pěknou rybičkou odhlavičkoval do bezpečí.
44
Braga posílá do šestnáctky Sionu jeden centr za druhým, zatím ale bez nějakého opravdu nebezpečného zakončení.
43
Střely:

SC Braga 4 FC Sion 4
42
Josué skvěle odcentroval z pravého křídla a brankář Andris Vaņins jeho nebezpečný centr na vzdálenější levé tyči před jedním z hráčů Bragy nataženou rukou vyrazil do bezpečí.
41
Nechybělo mnoho a přestupové misky vah se mohly opět převážit na stranu hostujícího Sionu.
40
Edimilson Fernandes si skvěle potáhl míč do středu hřiště a zpoza šestnáctky poté napřáhl k nádherné diagonální přízemní střele, která o vlásek minula vzdálenější levou tyč!
40
Carlitos se sice na levém křídle neprosadil, vzápětí ale mohl alespoň vhazovat.
39
Sion vybojoval míč a středem hřiště vyrazil do rychlého protiútoku.
38
Baiano nedokázal v blízkosti pravého rohového praporku odcentrovat přes jednoho z obránců Sionu.
37
Před pár okamžiky mohlo být vyrovnáno, Andris Vaņins ale podržel své spoluhráče fantastickým zákrokem.
36
Josué napřáhl na pravém křídle zpoza šestnáctky k nebezpečné střele, která těsně před brankářem Andrisem Vaņinsem skončila, přesto ji ale dokázal skvělým zákrokem vyrazit mimo!
35
Sion vede 2:1 a snaží se především pečlivě bránit.
34
Braga rozjela pěkný útok, ten ale po kolmé přihrávce středem hřiště zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
33
Jeden z fotbalistů domácí Bragy se dostal uprostřed šestnáctky nikým neatakovaný k hlavičce, ta ale zamířila pouze doprostřed brány, kde stál připravený brankář Andris Vaņins!
32
Braga je opět u míče a snaží se vstřelit vyrovnávací gól.
31
Radost hráčů Bragy z vyrovnávacího gólu trvala pouze necelé dvě minuty.
30
Braga je lepším týmem, jenže Sion opět vede.
29
Sion právě vstřelil branku!
THEOFANIS GEKAS se prosazuje v blízkosti pravé tyče a svým druhým gólem v zápase vrací Sion rychle zpět do vedení!! Sion se po rozehrání standardní situace dostal k míči a z pravé strany poslal před bránu další nebezpečný centr, po kterém se na hranici šestnáctky dostal do zakončení Pa Modou Jagne, brankář Matheus Magalhães ale vytáhl skvělý zákrok a míč vytáhl na pravou tyč, jenže u ní stál Theofanis Gekas a z blízkosti míč dorazil do brány.
28
Willy Boly fauloval na pravém křídle a Sion může odpovědět po rozehrání standardní situace.
27
JOSUÉ proměňuje penaltu a vyrovnává na 1:1!! Josué zachoval chladnou hlavu a po rozeběhnutí poslal míč doprostřed brány.
26
Ahmed Hassan byl podle hlavního rozhodčího faulován v pokutovém území a Braga bude zahrávat pokutový kop!
25
Ahmed Hassan se dostal uprostřed šestnáctky po centru z levé strany k hlavičce, ta ale vzápětí zamířila vedle pravé tyče.
24
Theofanis Gekas nádhernou patičkou otevřel skóre z první střely Sionu na bránu a vůbec v celém dnešním zápase.
23
Braga je stále aktivnější, jenže prohrává 0:1.
22
Braga se ocitala v pokutovém území v nebezpečné šanci, Ahmed Hassan se ale do zakončení nedostal.
21
Fotbalisté Bragy se na pravém křídle dostali k nebezpečnému centr, na vzdálenější levé tyči ale v pohodě stáhl míč ze vzduchu připravený brankář Andris Vaņins.
20

SC Braga 64% FC Sion 36%
19
Domácí hráči po několikáté v zápase rozehráli standardní situaci, ani tentokrát se ale po následném centru k ničemu nedostali.
18
Veroljub Salatic fauloval a Braga má k dispozici standardní situaci.
17
Sion střílí nádherný gól a za současného skóre postupuje do osmifinále UEFA Europa League.
16
THEOFANIS GEKAS střílí fantastický gól a po čtvrthodině hry posílá Sion do vedení!! Ebenezer Assifuah skvěle odcentroval z pravého křídla a v pokutovém území našel přízemním centrem nabíhajícího Theofanise Gekase, který nádhernou patičkou umístil míč přesně k pravé tyči.
15
Baiano z pravé strany vzápětí posílal do šestnáctky nádherný centr, jeden z jeho spoluhráčů na něj ale těsně nedosáhl.
14
Ricardo Ferreira se dostal uprostřed šestnáctky na značce pokutového kopu k odraženému míči a snažil se prodrat do zakončení, jenže skončil na zemi a o míč byl čistě připraven.
14
Theofanis Gekas se snažil na pravém křídle zrychlit hru kolmou přihrávkou, ta ovšem zamířila do území nikoho a skončila v zámezí.
13
Braga je v úvodu zápasu jasně aktivnější, až na jedno hlavičku se ale zatím nedostala k ohrožení brány hostujícího Sionu.
12
Ricardo Ferreira se na pravé straně pokutového území dostal k přetaženému centru ze standardní situace a poté chtěl vrátit míč před bránu, jeho následný centr byl ale zablokován.
11
Vilmos Vanczák udeřil ve středu obranné poloviny svého týmu do obličeje Nikolu Stojiljkoviće a za své počínání byl potrestán první žlutou kartou v dnešním utkání.
10
Žlutou kartu dostává Vilmos Vanczák (FC Sion).
9
Oba týmy se v úvodu zápasu snaží hrozit především centry ze stran, ani na jedné straně ale zatím pšenka nekvete a žádný z hráčů se nedostal do nějaké nebezpečné brankové příležitosti.
8
Ebenezer Assifuah se vzápětí dostal na pravém křídle k centru, jenže už míč nedokázal zachytit na hřišti a následoval odkop od brány Matheuse Magalhãese.
7
Ebenezer Assifuah na pravém křídle rozkmital své rychlé nohy a snažil se pláchnout podél postranní čáry, jenže byl od míče čistě odstaven.
6
Mauro rozehrál ve středu útočné poloviny Bragy standardní situaci, jeho následný centr ale hosté na hranici šestnáctky odvrátili.
5
FC Sion se v klidu ubránil a brankář Andris Vaņins mohl v klidu odkopávat od své brány.
4
Baiano se snažil prosadit na pravém křídle a po souboji s protihráčem upadl, faul se ale nepískal a míč zamířil do zámezí.
3
Braga na konci druhé minuty rozehrála rohový kop, po které se dostal uprostřed šestnáctky v blízkosti velkého pokutového území k hlavičce kapitán Bragy Mauro, brankář Andris Vaņins byl ale pozorný a připsal si první zákrok v dnešním zápase.
2
Hostující fotbalisté švýcarského klubu nastoupili do dnešního zápasu v žlutých dresech, zatímco Braga hraje v tradiční červenobílé sadě.
1
Hlavní rozhodčí Liran Liany dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči hostujícího Sionu.
1
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a odvetný zápas playoff UEFA Europa League mezi domácí SC Bragou a FC Sionem bude moci za pár okamžiků začít. První zápas v Sionu vyhrála 2:1 Braga.

SC Braga: Magalhães – Baiano, Ferreira, Boly, Goiano – Mauro (C), Carlos – Josué, R. Silva – Ah. Hassan, Stojiljković.
Náhradníci: Marafona – Pinto, Djavan, Augusto, Eduardo, Fonte, Santos.

FC Sion: Vaņins – Ruefli, Vanczák, Ndoye, Jagne – Salatic (C), Fernandes – Konaté, Assifuah, Garcia Carlitos – Gekas.
Náhradníci: Fickentscher – Cichero, Sierro, Mujangi, Zeman, Karlen, Follonier.

Rozhodčí: Liran Liany. Asistenti: Danny Krasikow, David Elias Biton. Čtvrtý rozhodčí: Nissan Davidy. Brankoví rozhodčí: Roi Reinshreiber, Eli Hacmon (všichni ISR).
První vzájemný zápas:

18.02.16 FC Sion – SC Braga 1:2
FC Sion:

Sion se probojoval do jarní fáze evropské soutěže poprvé od sezóny 1986/87, ve které ve čtvrtfinále Poháru vítězů pohárů vypadl s týmem 1. FC Lokomotive Leipzig. Pokud by náhodou zápas došel do penaltového rozstřelu, bilance švýcarského klubu mluví proti němu, když v sezóně 1974/75 v prvním předkole Poháru vítězů pohárů prohrál na penalty s Malmö, zatímco v ročníku 1991/92 ve druhém kole téže soutěže neuspěl na penalty proti Feyenoordu.
SC Braga:

Portugalský klub SC Braga vyhrál v letošní sezóně na evropské scéně všechny tři domácí zápasy a všechny tři jednobrankovým rozdílem. Braga v sezóně 2011 došla až do finále UEFA Europa League, ve kterém podlehla v souboji portugalských klubů FC Portu, může se však pyšnit ještě jednou zajímavou bilancí, fotbalisté Bragy během posledních pěti sezón na evropské scéně vždy postoupili mezi nejlepších 32 týmů.
Braga vyhrála doma v základní skupině všechny tři zápasy a Sion po prohře 2:1 v úvodním zápase playoff UEFA Europa League nemá statisticky příliš mnoho šancí na postup mezi nejlepších šestnáct týmů. Odvetným zápasem mezi Bragou a Sionem z Estádio Municipal de Braga Vás provede Tomáš Reiner.