Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Braga : CZ Bělehrad - 9. prosince 2021   21:00

Braga
Braga
52' Galeno
1:1
(0:0)
CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
70' Katai
Braga
Matheus – Couto, P. Oliveira, Leite (83. Piazón), R. Silva – Musrátí, A. Horta, Galeno (65. Moura) – I. Medeiros (71. Mineiro), V. Oliveira (83. Mario González), R. Horta (71. Ruiz).
CZ Bělehrad
Borjan – Eraković, Dragović, Pankov – Gobeljić (62. Gajić), Kanga, Srnić (62. Ben Nabouhane), Rodić – Ivanić, Katai – R. Živković (62. Krstičić).
Gordić, Popović – Degenek, Ben Nabouhane, Gajić, Krstičić, Lazetić, Pavkov, Stanić.

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:0. Rohy: 14:5. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 11:11.
Slaví oba celky, neboť z Bulharska přichází informace o tom, že FC Midtjylland s domácím Ludogorcem pouze remizoval 0:0.

Z prvního místa se ziskem 11 bodů postupuje Crvena Zvezda, druhá Braga jich má na kontě 10. Na devítibodový Midtjylland čeká Konferenční liga a Razgrad se se dvěma body s evropskými poháry pro letošek loučí.
Ne, už se nic nestane. Je konec, hosté slaví, protože postupují do jarní části Evropské ligy jako vítězové skupiny F! Stačilo jim k tomu dnes proměnit pokutový kop, o což se postaral v 70. minutě Aleksandar Katai, jenž reagoval na vedoucí trefu Bragy z 52. minuty, která taktéž padla z penalty, kterou proměnil Galeno.
90+5'
90+5'
Zbývá zhruba půlminuta nastavení a domácí mají míč na polovině soupeře. Stane se ještě něco?
90+4'
Mineiro nyní udělal to nejhorší, co mohl. Dopustil se zbytečného útočného faulu, cenné vteřinky ubíhají.
90+4'
Začínáme čtvrtou minutu nastavení. Borjan vykopával míč ze země a poslal jej co nejdál na polovinu domácích. Ti balon přebírají a míří s ním znovu kupředu.
90+3'
Výborný zákrok brankáře hostů! Ten se nyní vymrštil proti hlavičce z penaltového puntíku a zázračným skokem k pravé tyči uchránil svému celku bod.
90+2'
S míčem na vlastních kopačkách opět kupředu směřují domácí fotbalisté, kteří v posledních minutách opravdu tlačí a gól visí ve vzduchu.
90+1'
Rozhodčí nastavuje utkání o pět minut!
90'
Kanga nyní osvobodil hosty odkopem míče až na polovinu soupeře, kde je ale připravený brankář Matheus, který balon posílá zpět.
89'
Oliveira byl zcela osamocen na zadní tyči, už střílel, ale do jeho pokusu se vrhl jeden z bránících hostů a odehrál na další rohový kop pro domácí!
88'
Domácí nyní uzamkli svého soupeře v jeho vlastním vápnu, je to obrovský tlak. Ten zatím vytěžili ve svůj desátý rohový kop.
87'
Borjan má nyní míč ve své moci a pomalu ho rozehrává výkopem až na polovinu soupeře.
86'
González si ve vápně zpracovával míč do běhu hrudí, jenže mu jej odebral jeden z bránících hráčů Crvene Zvezdy. Po dalším centru zprava následně hlavičkoval Mineiro, jenže Borjan si připisuje další zákrok.
85'
Výborně to udělal na pravé straně Couto, který si ve vápně položil jednoho ze soupeřů a poté posílal takový střílený centr. Bohužel pro Bragu nenašel nikoho ze spoluhráčů.
84'
Domácí jsou nyní pány na hřišti, kombinují na polovině soupeře, ale nemohou se dostat na dostřel branky Crvene Zvezdy.
83'
Domácí v závěru dvojnásobně střídají. Hřiště opustili Leite a V. Oliveira, na jejich místo přicházejí González a Piazón.
82'
Balon se kroutil do pokutového území, ve kterém kraluje Borjan. Ten si na letící míč naskočil a stáhl jej do rukavic. Domácí se do žádného zakončení nedostali.
81'
Dragović (CZB) stáhl v dalším souboji V. Oliveiru před vápnem a nyní může být rád, že vidí pouze žlutou kartu. Domácí mají k dispozici zajímavý přímý kop.
80'
No, to vypadalo všelijak. Dragović v pokutovém území stáhl k zemi V. Olivieiru, rozhodčí ovšem třetí penaltu v utkání nenařídil. Opakované záběry mu dávají zapravdu. Oba hráči se drželi vzájemně.
79'
Blížíme se pomalu k poslední desetiminutovce tohoto duelu, což bude pořádné vyvrcholení.
76'
Matheus měl nyní obrovské štěstí, když vyrazil mimo pokutové území a zahrál rukou. Rozhodčí totiž odpískal ofsajd Živkoviće, což zachránilo brankáře Bragy ve hře.
75'
Hra se nám začíná po vstřelené brance na 1:1 poměrně kouskovat. Nyní hrají domácí na vlastní polovině.
74'
Domácí se dostali do nadějné situace, když téměř od rohového praporku mohl centrovat Couto. Rozhodčí na lajně si všiml, že balon již překročil zámezí, takže musí být akce Bragy přerušena.
Připomínám, že v tuto chvíli postupují do jarní části Evropské ligy obě mužstva, protože Midtjylland v souběžně hraném utkání remizuje 0:0 a bod mu nestačí.
72'
Katai kličkoval na levé straně, ale do vápna se nedostal. Přesto hosté mají vhazování blízko pokutového území.
71'
Po inkasované brance občerstvují domácí síly. Ze hřiště míří Medeiros a Horta, po zbytek duelu si zahrají Mineiro a Ruiz.
70'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Je srovnáno! ALEKSANDAR KATAI zvolil razantní střelu doprostřed branky, kdežto Matheus skákal ze svého pohledu doleva – 1:1!
69'
Lékaři míří ze hřiště, během několika vteřin se bude pokutový kop zahrávat. Matheus je připravený v brance na zákrok, autorem penalty bude Katai.
68'
V pokutovém území stále leží otřesený Pankov, za kterým spěchají lékaři.
67'
Další penalta! Po centru do vápna Leite zasáhl rukou do obličeje hlavičkujícího Pankova, což neuniklo pozornosti rozhodčímu. Hosté mají velkou možnost srovnat.
65'
Hřiště opouští také autor dosud jediné branky v tomto utkání, Galena nahrazuje Moura.
62'
Tři střídání se rozhodli udělat hosté. Hřiště opouštějí Živković, Srnić a Gobeljić, na jejichž místo přicházejí Krstičić, Ben Nabouhane a Gajić.
61'
Jejich útočné snažení ovšem záhy končí, protože V. Oliveira se provinil faulem. Míč se tedy vrátí na kopačky Crvene Zvezdy.
60'
Rodić se pokusil na levé straně hru zrychlit, dostal však míč do zámezí, takže jej zadarmo získávají domácí.
59'
Hosté kombinují za hlasitého pískotu na vlastní polovině, stále velmi daleko od branky Matheuse.
58'
Leite odvrátil centr z pravé strany na rohový kop, což je pro domácí nyní nejschůdnější varianta. Balon se snesl na přední tyč, kde jej opět domácí dostali mimo pokutové území.
57'
Matheus nyní výborně vyběhl mimo vápno pro letící míč, který odehrál před unikajícím Živkovićem, jenž si jej naopak příliš předkopl.
56'
Hosté kombinují s balonem na polovině hřiště, ve druhém poločase se nedostali do žádné možnosti, jak ohrozit branku soupeře.
55'
Dragović skončil po faulu na zemi, k míči se po delší době dostanou i fotbalisté Bělehradu.
54'
Domácí po vstřelené brance pokračují v útočném snažení, chtějí utkání co nejdříve rozhodnout. Zatím nemusí smutnit ani hosté, i ti by postoupili, protože Midtjylland v souběžně hraném utkání drží pouze remízu.
52'
Braga právě vstřelila branku!
GALENO s přehledem proměňuje penaltu a nyní jistě posílá svůj tým do jarní části Evropské ligy. Čtyřiadvacetiletý záložník pálil ze svého pohledu na levou stranu, brankář Borjan si vybral tu druhou – 1:0!
51'
Gobeljić zahrál po rohovém kopu rukou ve vápně a rozhodčí ukazuje jasně – penalta pro Bragu!
50'
R. Horta servíroval míč do vápna Galenovi, jehož střela byla sražená mimo, přesto mohou domácí pokračovat v útočném snažení u vápna Bělehradu.
49'
Pankov odkopl míč před soupeřem do zámezí, domácí se díky autovému vhazování udrží na polovině Crvene Zvezdy.
48'
Záložník Bělehradu je zpět na nohou, můžeme pokračovat. S míčem na kopačkách operují domácí.
47'
Tentokrát po souboji s Hortou na zem ulehl Kanga, který dostal nepříjemně do obličeje.
46'
Souběžně hraný duel Ludogorec Razgrad – FC Midtjylland je po prvním poločase taktéž 0:0.

Nyní jsou na postupových příčkách do jarní fáze EL fotbalisté Bělehradu (1. místo, 11 bodů) a Bragy (2. místo, 10 bodů). Dánský celek by se s devíti body musel spokojit s Konferenční ligou. Poslední Ludogorec by měl na kontě dva body.
Fauly: 3 – 9
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme neviděli žádnou branku a šancí také poskrovnu. Je to logické, dnes se hraje o hodně, postoupit mohou obě dvě mužstva. Více ze hry měli favorizovaní domácí, ale nijak toho nevyužili. V největší příležitosti neuspěl R. Horta, kterého výborně vychytal Borjan. Na druhé straně si připsal hezký zákrok i Matheus, jenž vytáhl dalekonosnou střelu Kangy.
45+2'
45+2'
Katai (CZB) nyní trefil na polovině hřiště loktem do obličeje Leiteho a může být rád, že za tento zákrok vidí pouze žlutou kartu.
45+1'
Domácí mířili do brejkové situaci, ale skvěle vystoupil Eraković, uzmul soupeři míč a založil naopak brejk hostů. Výborně hraje stoper Bělehradu. Crvena Zvezda taktéž neudeřila, protože se provinila ofsajdem.
45'
Rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
44'
V. Oliveira je již zpátky ve hře a nám se zároveň blíží konec prvního poločasu. Míč mají hosté, konkrétně Katai.
43'
Tak to byl V. Oliveira. Ten se srazil hlavou s Dragovićem a míří s lékaři do zámezí. Obránce hostů dopadl dobře, ten ošetřit nepotřeboval.
42'
Stále se nám nehraje a režie dosud nenabídla žádný záznam souboje. Co vidíme je to, jak domácímu fotbalistovi lékaři čistí ránu na čele.
41'
Nyní se chvilku hrát nebude, protože po souboji na polovině hřiště zůstal ležet na zemi jeden z domácích a už k němu spěchají lékaři.
40'
Matheus si připisuje dobrý zákrok po střele Ivaniće zpoza vápna. Domácímu brankáři míč také vypadl, přesto se k němu dostal jako první a skryl ho v rukavicích.
39'
Fotbalisté portugalského celku nakonec zahrávali dva rohové kopy v řadě. Po tom druhém směřoval nebezpečný míč do vápna, jenže Oliveira tísněn soupeřem nedokázal trefit branku přesně. Vykopává Borjan.
38'
Z rohového kopu se domácí dostali do brejku, který střelou zpoza vápna zakončoval Galeno. Borjan si připisuje velmi nejistý zákrok, protože nepříliš tvrdou střelu jen vyrazil na rohový kop.
37'
Zajímavá situace na straně Bělehradu. Po centru z pravé strany se do zakončení dostal Živković, jehož střela byla sražená na rohový kop. Štěstí pro domácí, jinak by míč směřoval na přední tyč, kam Matheus nemohl dosáhnout.
36'
Leite (BRG) přibrousil v souboji Srniće a je prvním hráčem potrestaným žlutou kartou.
35'
Z letargie nás vytrhl poměrně aktivní Medeiros, jehož další střelecký pokus za vápnem na roh srazil Dragović. Brankář Borjan se natahoval, ale na míč směřující za tyč nedosáhl.
34'
Dlouho se nestalo nic podstatného kromě různého zdržování hry. Z pravé strany před okamžikem centroval Gobeljić, jeho pokus ve vápně hlavičkoval nepřesně Ivanić.
31'
Ten byl rozehrán nakrátko. Medeiros se poté dostal z rohu do vápna, odkud levačkou střílel na bližší tyč, bohužel pro domácí nepřesně.
30'
Eraković předvedl další obranný zákrok, centr z levé strany ze svého pohledu odvrátil alespoň na rohový kop.
29'
Diváci začínají bučet na hru, protože i přes tři solidní příležitosti během úvodní půlhodinky postrádá nějaký nápad. Zatím je to od Portugalců dost čitelné.
28'
Katai sebral balon a založil brejk, ve kterém pokračoval Živković, ten byl před vápnem o míč obrán soupeřem, takže ani nezakončil.
27'
Nyní byl k vidění centr z pravé strany a po něm i střela zpoza vápna. Eraković si připsal skvělý obranný zákrok, míč se dostal do zámezí a Medeiros bude rozehrávat další rohový kop pro Bragu.
26'
Domácí stále kombinují na polovině hřiště, zatím se blíž k brance soupeře nedostali.
25'
Po pětadvaceti minutách je držení míče 61 % ku 39 % z pohledu domácích, kteří jej mají opět na svých kopačkách na polovině hřiště.
24'
Fotbalisté Bragy měli k dispozici další rohový kop, který skončil stejně jako předchozí – míč byl odvrácen obranou soupeře. Hosté mají aut na vlastní polovině.
23'
Výborná přihrávka do pokutového území od R. Horty. Medeiros stál kousek za penaltou, bohužel pro domácí se mu střela nepovedla, mířil pouze doprostřed, Borjan chytá!
22'
Hra se nám zase kouskuje, tentokrát je to způsobeno fauly. Ten poslední měl na svědomí Živković, domácí rozehrávají na polovině hřiště.
21'
Centr na přední tyč znamenal lahůdku pro domácí beky, kteří dokázali snadno odvrátit.
20'
Katai se pokoušel dlouhou přihrávkou najít ve vápně Živkoviće, před kterým jeden z obránců Bragy odehrál míč do zámezí – rohový kop pro Bělehrad.
19'
Obrana Bělehradu si pohlídala další dlouhý míč směřující do vápna. Oliveira neměl nárok na něj dosáhnout, Borjan vyběhl a balon snadno lapil.
18'
Hra se nám začíná nepříjemně kouskovat, na což nelibě reagují diváci. Další autové vhazování obstarávají fotbalisté Crvene Zvezdy.
17'
Eraković to udělal výborně, když tělem nepustil do vápna R. Hortu. Míč se posléze dostal do zámezí a vhazovat budou hosté.
16'
Hosté zahrávali volný kop z hloubi pole. Míč sice ve vápně dokázal prodloužit kdosi v černém dresu, jenže sudí si všimli ofsajdu. Matheus bude vykopávat.
15'
Domácí nyní sportovně vrací soupeři míč, který hosté zakopli kvůli možnému zranění hráče Bragy. No, máme za sebou úvodní čtvrthodinku a přestože to vypadalo na fotbalové šachy, dočkali jsme se již dvou velkých možností.
14'
Hostům se povedl i první rohový kop. Míč přímo z něj kroutil do branky Živković, bohužel pro hosty se znovu předvedl Matheus, který balon vyrazil.
13'
A zahrozili i hosté. Po sražené střele se nijak nerozpakoval Kanga, z pořádné dálky to zkusil a Matheus se musel rychle natáhnout k pravé tyči, aby míč vyrazil mimo branku!
12'
Po rohovém kopu se ke střele ve vápně dostal Medeiros. Jeho rána směřovala do pravého dolního rohu, ale brankář Bělehradu si opět poradil.
11'
První gólová šance byla na světě. Pěkně jsem to zakřikl. Centr z pravé strany R. Horta trefil z jedničky a Borjan musel na zem, aby vyškrábl míč alespoň na roh!
11'
Domácí rychle vybojovali míč zpět, ale na dostřel branky se zatím nedostali. Stále je to z obou stran velmi opatrné.
10'
R. Horta si nabíhal ve vápně za obránce, jenže balon k němu nakonec nedoputoval. Dragović si se situací zkušeně poradil a hrát tak mohou hosté s míčem na svých kopačkách.
9'
Rodić si počínal na polovině hřiště nedovoleně. Jeho trenérovi a spoluhráčům to rozhodně vadit nebude, protože zastavil brejk domácích. Navíc neviděl ani žlutou kartu.
8'
Dlouhý míč směřující na Živkoviće nedokázal útočník Bělehradu zpracovat. Balon se dostal až k Matheusovi, který jej okamžitě poslal zpět do hry.
7'
Po řadě nepřesností převzal míč na středu hřiště Kanga. Bývalý záložník pražské Sparty balon nasměroval na kolegy v obraně, hosté kombinují na polovině hřiště.
6'
Matheus vypomohl svému celku s rozehrávkou, ale domácí se dostali nakonec do ofsajdové pozice. Zatím sledujeme opatrný začátek, ve hře je toho dnes hodně.
5'
Kanga zrychlil kombinaci ve středu hřiště. Hosté jsou nastěhováni na polovině soupeře, kde drží míč.
4'
Medeiros se nerozpakoval a z nějakých pětadvaceti metrů to levačkou zkusil na první tyč. Jeho rána mířila těsně vedle, brankář hostů po balonu skočil, ale nechal ho dopadnout do zámezí.
4'
Dobrý míč z rohového kopu. Balon směřoval na přední tyč, kde jej ovšem nikdo z domácích nedovedl hlavičkovat směrem na branku Borjana.
3'
Domácí měli k dispozici volný kop. Míč se snášel do vápna, kde jej ovšem hosté odvrátili pouze na rohový kop. Braga pokračuje v útoku.
2'
Hosté začali aktivněji, ale Katai se provinil útočným faulem, takže Crvena Zvezda na míči pokračovat nebude.
1'

SC Braga: Matheus – Couto, P. Oliveira, Leite, R. Silva – Musrátí, A. Horta, Galeno – I. Medeiros, V. Oliveira, R. Horta.
Náhradníci: T. Sá – Fabiano, Fernandes, Gorby, Chiquinho, Mario González, Piazón, Mineiro, Moura, Rodrigues, Ruiz, Vítor Tormena.

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Eraković, Dragović, Pankov – Gobeljić, Kanga, Petrović, Rodić – Ivanić, Katai – R. Živković.
Náhradníci: Gordić, Popović – Degenek, Ben Nabouhane, Gajić, Krstičić, Lazetić, Pavkov, Srnić, Stanić..
PRVNÍ ZÁPAS
16. září se oba celky v rámci skupiny F utkaly na hřišti Bělehradu. Domácím se povedlo rozhodnout v samém závěru a získat tři body, které dnes mohou rozhodovat.

Crvena Zvezda – Braga 2:1 (0:0)
B:
74. Rodić, 85. Katai z penalty – 76. Galeno.
FK CRVENA ZVEZDA BĚLEHRAD
Srbové naposledy udolali Razgrad těsně 1:0 a od té doby ve své lize poměřili síly se třemi celky. Suboticu doma rozstříleli 3:0, neinkasovali ani proti Voždovaci (1:0) a Kruševacu (2:0). V lize Crvena Zvezda ztrácí tři body na první Partizan. Nejlepším střelcem týmu je se 16 trefami Aleksandar Katai.
SC BRAGA
Portugalci odehráli od porážky s Midtjyllandem dva domácí zápasy ve své lize. Braga uspěla 4:1 proti FC Vizela a 2:0 nad Estorilem. Tým táhne zejména Ricardo Horta, který má v tomto ročníku na svém kontě již 12 branek, v Evropské lize jich nastřílel nejvíce Wenderson Galeno (5).
Situace před posledním duelem ve skupině je jasná. Zamotanou tabulku vede Crvena Zvezda, která si v pěti utkáních připsala 10 bodů (skóre 5:3). Domácí SC Braga je na druhé pozici, má o bod méně při skóre 11:8. Do hry může ze třetí příčky promluvit i FC Midtjylland s osmi bod. Dánové hrají na Razgradu, Ludogorec je poslední s jedním bodem. Z prvních tří týmů tak může postoupit každý.
Vítám vás u online přenosu ze základní skupiny F Evropské ligy. Od 21:00 se střetnou SC Braga a FK Crvena Zvezda Bělehrad. Příjemnou zábavu!