Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Real Betis - 9. prosince 2021   21:00

Celtic
Celtic
3' Welsh (Abada) • 72' Henderson (Johnston) • 78' Turnbull
3:2
(1:0)
Real Betis
Real Betis
69' S. Bain (vl.) (Iglesias) • 75' Iglesias  (Canales)
Celtic
S. Bain – N. Bitton (C), Welsh, Montgomery (65. Johnston), Scales – Urhoghide, Shaw (65. C. McGregor) – Soro (65. Turnbull) – James McCarthy, Albian Ajeti (28. Furuhaši, 71. Henderson), Abada.
Stefanski – Obukowicz, Myrmus (POL)
Celtic Park, Glasgow
Real Betis
Rui Silva – Ruibal (76. Montoya), Pezzella, González, Miranda (76. Moreno) – Akouokou, W. Carvalho (79. José) – D. Lainez (63. Canales), Joaquín (C), Tello (79. Juanmi) – Iglesias.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších zápasů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:8. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:10.
Parádní fotbalová podívaná mezi Celticem a Betisem skončila vítězstvím domácího mužstva 3:2. V úvodním dějství vstřelil gól pouze domácí stoper Welsh, pravá reklama na fotbal přišla až v poločase druhém. V rozmezí 69. a 78. minuty padly čtyři góly, po dvou na obou stranách. Na vlastní gól Baina okamžitě odpověděl Henderson, na trefu Iglesiase zase Turnbull, který proměnil penaltu. Hosté ve zbývajícím průběhu usilovali alespoň o bod, avšak Juanmi orazítkoval břevno a dorážející Willian José zase ztroskotal na bránícím Bittonovi.

Navzdory vítězství Celtic v jarní fázi bude hrát o úroveň níž, a sice v Evropské konferenční lize. Betis zůstal na druhé příčce a po zimním období bude hrát 1. kolo Evropské ligy.
90+10'
90+9'
Je hotovo. David Turnbull zavezl balón k rohovému praporku, a dokonce na úkor Morena i vybojoval rohový kop. Stefanski každou chvílí naposledy foukne do píšťalky.
90+8'
Nevyrovnal ani Willian José! Nejprve Juanmi orazítkoval břevno, načež se o dorážku přihlásil právě brazilský útočník, změně skóre zabránil na brankové čáře hlavou Bitton!
90+7'
Další parádní blok jednoho z domácích hráčů. Jmenovitě Osazeho Urhoghideho, jenž skočil do rány Juanmimu a hrací předmět srazil mimo hrací plochu.
90+6'
Měl dost prostoru, proto Nir Bitton zkusil vypálit z pětadvaceti metrů. Rui Silva na projektil velmi dobře viděl a snadno ho skryl v rukavicích.
90+5'
Zeleno-bílí vložili veškeré zbytky sil do defenzivy, dozadu se vrací dokonce i Liel Abada. A tato taktika zatím přináší kýžené ovoce.
90+4'
Z dvaceti metrů vystřelil tvrdou střelu Sergio Canales a kulatý nesmysl s velkou pravděpodobností směřoval mimo tři tyče, mimo ně ho srazil blokující Henderson.
90+3'
výměna balónu mezi Paulem Akouokouem a Juanmim neproběhla v pořádku. Zpětný pas ukázkově vypíchl Liam Scales.
90+2'
Rohy hosté sbírají jak na běžícím páse. Že by ovšem znamenali nějakou výhodu se říct nedá, v tomto případě nejvýše vyšplhal stoper Stephen Welsh.
90+1'
Snaha Betisu pokračuje. fotbalisté v modrých dresech kombinují na útočné polovině, ale na domácí defenzivu potřetí ne a ne vyzrát.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby devět minut.
89'
Rohový kop Betisu vyřešil gólman Scott Bain. Vyběhl z brankové čáry a hlasitě si zařval, míč za záda nepustil.
88'
Gól nevstřelil ani domácí David Turnbull. Nahrávku obdržel výbornou, ale zradilo jej zpracování, míč daroval Gonzálezovi.
87'
Ze střední vzdálenosti vypálil Borja Iglesias. Na druhý úspěch v zápase si ještě bude muset počkat, cílové zařízení výrazně přestřelil.
86'
Je zřejmé, že domácí nikam nespěchají. Rohový kop rozehráli na krátkou vzdálenost a ušetřili tím pár cenných vteřin navíc.
85'
Znovu Johnston, tentokráte ve správném postavení. Kličkou sice proti Akouokouovi neuspěl, nicméně získal alespoň roh.
84'
Rozběhnutého Mikeyho Johnstona zastavil zdvižený praporek pomezního signalizující ofsajd. Odkopávat bude Silva.
83'
Ne, Celtic zůstává ve vedení. Centr Joaquínovi nevyšel podle představ, míč poslal nad hlavami všech hráčů přítomných ve vápně.
82'
Hostí mohou zaútočit na vyrovnání z rohového kopu. Standardku v této podobě vybojoval Juanmi chytrým nastřeleném Abadovy nohy.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby a my se můžeme těšit na strhující závěr. Betis se určitě nebude chtít smířit s porážkou.
79'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Juanmi.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Willian José.
78'
Celtic právě vstřelil branku!
Čtvrtý gól v rozmezí devíti minut! Neuvěřitelné. Na bílý bod si balón postavil DAVID TURNBULL. Zachoval chladnou hlavu a nasměroval míč nekompromisně k pravé tyči, zatímco gólman Silva si vybral opačnou stranu.
77'
Bude se znovu měnit skóre? Edgar González v pokutovém území zezadu stáhl za dres k zemi Abadu a arbitr Stefanski nařídil pokutový kop!
76'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Martín Montoya.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Alex Moreno.
75'
Real Betis právě vstřelil branku!
Reklama na fotbal pokračuje! Canales načasoval průnikovou nahrávku na BORHJU IGLESIASE dokonale, forvard zakončil tváří v tvář brankáři Bainovi nechytatelně k pravé tyči.
74'
Parádní utkání graduje. Hosté přetavili vzrůstající tlak ve vyrovnání, ale z laufu je okamžitě vyhodil Henderson. O krok napřed je znovu Celtic!
72'
To je nástup jako hrom! EWAN HENDERSON je na hřišti sotva minutu, tak malý časový úsek mu stačil ke vstřelení gólu! Naběhl si do malého vápna na parádní přihrávku Johnstona a pravou nohou míč usměrnil za záda bezmocného Silvy.
71'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Kjogo Furuhaši, přichází Ewan Henderson.
69'
Smolný inkasovaný gól pro Celtic, nicméně zasloužená trefa pro Betis. Joaquín stříleným centrem cíleně oslovil Borju Iglesiase. Střelu španělského útočníka z první SCOTT BAIN levou rukou vytáhl na tyč, od níž míč nešťastně narazil do jeho nohy a skončil v síti.
68'
Cristian Tello vyslal nepovedený centr na zadní tyč. Nejspíše hledal Borju Iglesiase, ale oslovil pouze protihráče Welshe.
67'
Volný přímý kop pro Betis. Výborné krytí míče ukázal Sergio Canales a Osaze Urhoghide jej zezadu nekompromisně podrazil.
66'
Akci hostujícího celku zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Za posledním obráncem se v době Joaquínovy nahrávky nacházel Tello.
65'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Ismaila Soro, přichází David Turnbull.
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Liam Shaw, přichází Callum McGregor.
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Adam Montgomery, přichází Michael Johnston.
64'
Individuální akce Liela Abady skončila neúspěchem. Dva protihráče domácí fotbalista ze hry vyřadil, třetí Paul Akouokou již byl nad jeho síly.
63'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Diego Lainez, přichází Sergio Canales.
62'
Velkou chybu při rozehrávce gólmana hosté nepotrestali. Lainez vylepšil palebnou pozici pro Joaquína, ten z voleje přestřelil.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce zbývá posledních třicet minut. Celtic udržuje těsný jednobrankový náskok, avšak je to Betis, kdo má v posledních okamžicích navrch.
60'
Opět o sobě dal vědět Diego Lainez. Z levé strany šestnáctky vystřelil technicky, ale přímo do středu brány, Bains si připsal snadný zákrok.
59'
A znovu Montgomery. V tomto případě ovšem nemusel řešit nic složitého, nepovedený centr Tella jen prodloužil za sebe na gólmana.
58'
Diego Lainez si věřil na dvojici protihráčů. Balón si zkusil hodit mezi nimi, což mu nevyšlo, Adam Montgomery mu vystavil stopku.
57'
Následoval rohový kop a Rui Silva musel k zemi! Ránou z voleje jej prověřil kapitán Nir Bitton, brankář míč udržel před brankovou čárou.
56'
Další slibná příležitost pro domácí mužstvo. Ismaila Soro vyslal z pravé strany střílený centr, těsně před Furuhašim odvracel do bezpečí González.
55'
Celtic okamžitě vyrazil do brejku, na jehož konci byla žlutá karta pro Aitora Ruibala, ten zatažením za dres zastavil v pohybu McCarthyho.
55'
Real Betis byl blízko vyrovnání! Přečíslení dvou na jednoho chtěl řešit Cristian Tello nahrávkou, ale trefil obránce, nicméně šťastně se k němu míč odrazil. Napodruhé již střílel, nepříliš dobře umístěné zakončení Scott Bain udržel v rukavicích!
54'
Spoluhráči Silvovi nedávají vůbec lehké malé domů. Gólman měl co dělat, aby hrací předmět odklidil do bezpečí před Abadou.
53'
Těžkou, ale přesnou přihrávku obdržel Furuhaši na tělo. Zpracování zvládl obstojně, načež z otočky vypálil o kus vedle levé tyče.
52'
Na trávníku zůstal ležet Cristian Tello poté, co jej zezadu stáhl k zemi Liel Abada. Arbitr Stefanski pro tento případ nechal karty v kapsičce.
51'
Joaquín si místo centru od rohového praporku narazil s Lainezem. Až na druhý pokus zvolil vysoký míč do šestnáctky, který pohlídal Welsh.
50'
Přímý kop ze slibné pozice rozehrál Liel Abada. Balón mířil přes zeď na přední, pravou tyč, avšak prosvištěl jen těsně nad břevnem.
49'
Čtvrtým potrestaným hráčem žlutým kartónkem se stal Germán Pezzella. V rychlostním souboji si proti Furuhašimu viditelně pomohl levou rukou, tou soka hodil na zem.
48'
A právě Kjogo Furuhaši vyprodukoval střelecký pokus, který měl směřovat mezi tři tyče, ale nestalo se tak, kulatý nesmysl vyletěl vysoko nad břevno.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jedinou změnou tak zůstává stažení Ajetiho, jehož nahradil Furuhaši.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
První poločas zápasu mezi Celticem a Betisem přinesl jediný gól, o nějž se už ve 3. minutě postaral domácí obránce Stephen Welsh, jenž skóroval hlavou po centru Abady od rohového praporku. Přestože ani jednomu z týmů už o tolik nejde, tak sledujeme hodně vyhrocené utkání, v němž si hráči nedarují jediný centimetr. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se ještě máme na co těšit.
45+3'
45+2'
Poslední útok úvodního dějství rozjeli domácí. Liel Abada si řekl o míč a Soro se jej pokusil najít, těsně před útočníkem míč sebral vyběhnuvší Silva.
45+1'
Mexický reprezentant Diego Lainez obdržel od Carvalha parádní pas za obranu. Místo očekávaného zakončení z lehkého úhlu následoval pas před bránu na Iglesiase, toho ukázkově pokryl Liam Scales.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Kjogo Furuhaši správně odhadl, kam bude Silva po malé domů hrát, ale na dostatečně ostrou nahrávku pravou nohou nedosáhl.
43'
Proti centru vyběhl z brány Scott Bain. Nenechal nikoho na pochybách a hrací předmět s velkou jistotou skryl v náruči.
42'
Pod tlakem si Diego Lainez poradil na jedničku a vybojoval rohový kop. Šikovně nastřelil Bittona, který i přes velkou snahu míč neudržel ve hře.
41'
Na druhé straně okamžitě zahrozil William Carvalho. Z osmnácti metrů kroutil míč k pravé tyči, kulatý nesmysl ovšem lízl pouze boční síť.
40'
Přečíslení Celticu tří proti dvěma skončilo neúspěchem! Liel Abada viděl Furuhašiho, jenže mu poslal příliš prudkou nahrávku, Japonec míč nezpracoval.
39'
Přiostřuje se víc a víc. Po faulu na Tella se do sebe pustil právě španělský fotbalista s Bittonem, Stefanski situaci vyřešil ústní domluvou.
38'
Rui Silva zakřičel na pod tlakem hrajícího Akouokoua a dostal od něj malou domů. Prvním dotekem míč zpracoval, druhým hru přenesl na Tella.
37'
Akce Betisu pokračovala rohovým kopem. Cristian Tello hledal a našel Edgara Gonzáleze, ten hlavičkoval přímo do rukavic gólmana.
36'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Diego Lainez. Přetaženým balónem hledal Ruibala, před nímž míč přizvedl do zámezí Bitton.
35'
Zatím to nevypadá, že by žlutý trest s domácími hráči nějak pohnul. Ismaila Soro, přestože už sám žlutou na kontě má, tvrdě naskočil do Iglesiase.
34'
Domácí chtějí hru zklidnit. Osaze Urhoghide mohl hrát dopředu, ale volil nahrávku na Welshe, který přihrál až dozadu gólmanovi.
33'
V momentě, kdy se Joaquín natáčel čelem k bráně soupeře, inkasoval tvrdý úder do tváře od pravé ruky Shawa. Arbitr Stefanski potřebuje zklidnit hru, takže domácímu hráči udělil kartu žluté barvy.
32'
Diego Lainez je terčem tvrdých zákroků. Nešetrně do něj zezadu zajel skluzem Nir Bitton a je překvapivé, že domácí kapitán vyvázl ze střetu bez karetného trestu.
31'
Kombinací ze zadních řad se zeleno-bílí probojovali až na útočnou polovinu. Z velké dálky a o kus vedle levé tyče pálil Liel Abada.
30'
Výborná práce Sora, který správně očekával, že Tello bude nahrávat na střed Iglesiasovi. Postavil se nahrávce do cesty a kulatý nesmysl odkopl mimo nebezpečí.
29'
Joaquín měl další velmi dobrou příležitost. Poté, co obral Abadu, využil volnějšího středu hřiště k přiblížení se bráně soupeře, ve finále vystřelil technicky zhruba dvacet metrů od brány těsně nad břevno.
28'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Albian Ajeti, přichází Kjogo Furuhaši.
27'
Do doby, než se na střídačce pořádně rozcvičí jeden z náhradníků, hrají zeleno-bílí v deseti. Hosté pochopitelně chtějí této výhodu využít a okamžitě se ženou do útoku.
26'
Velká nepříjemnost pro Ajetiho. Nejenže nevstřelil gól, ale při nečekaném nákopu míče do jeho nohy si přivodil svalové zranění, které mu znemožňuje pokračovat v zápase.
25'
Albian Ajeti málem vstřelil hodně kuriózní gól! Vystihl totiž nepovedenou rozehrávku gólmana Silvy a od nohy útočníka míč doputoval o kousek vedle levé tyče.
24'
Žluté karty na obou stranách. Jako první fauloval Lainez, který zatáhl Sora směřujícího do brejku. Frustrovaný domácí fotbalista se následně ohnal loktem a měl velké štěstí, že protihráče trefil jen lehce, v případě tvrdšího úderu by totiž nebylo pochyb o červeném trestu.
23'
Štěstí na vlastní pěst zkusil Joaquín. Zkušený Španěl se protáhl kolem tří protihráčů až na hranici šestnáctky, odkud vypálil vysoko nad.
22'
Tlak Betisu pokračuje. William Carvalho nabral velkou rychlost po levé lajně a v plném sprintu odcentroval, ale pouze mimo hrací plochu.
21'
Také rohový kop vyřešil domácí stráže svatyně Scott Bain. Vyběhl proti vysokému centru Tella a ještě ve výskoku získal na míčem kontrolu.
20'
Narážečka mezi Tellem a Iglesiasem vyšla na jedničku. První jmenovaný ovšem měl těžkou práci s vyběhnuvším gólmanem, jehož nakonec šikovně nastřelil a získal roh.
19'
Zatím neúspěšně. Zeleno-bílá řada je velmi dobře seřazená a momentálně to nevypadá, že by nabízela cestu k vyrovnávací trefě.
18'
Pomalu, ale jistě začínají přebírat iniciativu na svou stranu hosté. Již delší dobu kombinací na útočné polovině a hledají okénko v defenzivě soupeře.
17'
Diego Lainez pohrdl velkou příležitostí na vyrovnání. Od Iglesiase obdržel dokonalý pas za obranu, na dlouhou nohu ovšem Mexičan v pádu minul prostor u pravé tyče.
16'
S těžkým zpracováním si Cristian Tello poradil. Následně si věřil na Sora, jemuž udělal kličku po pravé ruce, avšak domácí hráč s ní počítal a míč vypíchl do autu.
15'
Nebezpečí před vlastní brankou zažehnal Scott Bain. Vyběhl proti centru Carvalha a kulatý nesmysl bez problémů schoval v rukavicích.
14'
Zničehonic James McCarthy vymyslel dlouhý pas za obranu na Liela Abadu, který by postupoval sám na bránu, jenže pomezní rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu.
13'
Rozhodně nelze říct, že by Borja Iglesias při presinku přetrhl. Přecházel sem a tam, obránci si mezitím dvakrát přenesli balón zleva doprava a zpět.
12'
Po strhujícím úvodu sledujeme klidnější pasáž, kdy oba celky zkouší uspět kombinačně, ale finální fáze nevychází ani jednomu.
11'
Roztržku mezi Ajetim a Akouokouem vyřešil arbitr Stefanski. Vmísil se mezi obě horké hlavy a rázně je od sebe oddělil.
10'
Přenesení hry na Abadu nemělo chybu, jenže asistent při prvním gólu střetnutí selhal při zpracování, míč pouze prodloužil do autu.
9'
Nohama si zahrál i gólman na opačné straně. Scott Bain měl o poznání více času, jako cíl své nahrávky si vybral McCarthyho.
8'
Pod tlakem si Paul Akouokou pomohl malou domů brankáři. Rui Silva neotálel a z první odpálil kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
7'
Že by se Betis konečně osmělil? Z levé strany vyprodukoval zajímavý centr Cristian Tello a Iglesiasovi nechybělo moc, aby na něj dosáhl.
6'
Další útočný faul domácího hráče. Tentokráte hrál proti pravidlům James McCarthy, ten v přemíře snahy podrazil Gonzáleze.
5'
Domácí jako by hlavami zůstali ve Španělsku. Vůbec nestíhají nastolenému tempu soupeře a Germán Pezzella měl velké štěstí, že jej Abada před získáním míče fauloval.
3'
Domácí jsou za svůj drtivý nástup do utkání odměněni vedoucím gólem! Abada našel svým centrem od rohového praporku STEPHENA WELSHE, který hlavičkou zády k bráně zamířil nechytatelně na zadní, pravou tyč.
3'
Hostující defenzivu chtěl dlouhým nákopem překvapit Ismaila Soro. Lehce překvapil ale i adresáta Ajetiho, jenž zabral pozdě a k míči proto přiběhl jako první gólman.
2'
Domácí fotbalisté vstoupili do utkání v tradičních zeleno-bílých dresech. Betis má stejné klubové barvy, tudíž do dnešního zápasu navlékl alternativní dresy modré barvy.
1'

Celtic FC: S. Bain – N. Bitton (C), Welsh, Montgomery, Scales – Urhoghide, Shaw – Soro – James McCarthy, Albian Ajeti, Abada.
Náhradníci: Oluwayemi, Hart – Furuhaši, Henderson, Johnston, Juranović, C. McGregor, Murray, Taylor, Turnbull.
Trenér: Ange Postecoglou

Real Betis: Rui Silva – Ruibal, Pezzella, González, Miranda – Akouokou, W. Carvalho – D. Lainez, Joaquín (C), Tello – Iglesias.
Náhradníci: Rebollo – Bartra, Canales, Rober, Guardado, Juanmi, Montoya, Moreno, G. Rodríguez, V. Ruiz, José.
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: Stefanski – Obukowicz, Myrmus (POL).
Real Betis

Real Betis může být klidný, jarní 1. kolo Evropské ligy jej nemine. I na jeho postavení už se nemůže nic změnit. Přestože na Leverkusen má ztrátu tří bodů a teoreticky jej může bodově dostihnout, tak skončí druhý z důvodu horší vzájemné bilance. Pellegriniho družina dělá velmi dobrý dojem i ve španělské La Lize, kde je po neúplných 16 kolech na třetím místě, o víkendu dokonce zvítězila 1:0 na Camp Nou proti Barceloně. Nejlepším střelcem týmu je Juanmi s 11 góly.
Celtic FC

Celtic má tu jistotu, že na jaře v pohárově Evropě zůstane, ale z Evropské ligy spadne o úroveň níž do Evropské konferenční ligy. Před posledním skupinovým zápasem má totiž na Betis ztrátu čtyř bodů a na čtvrtý Ferencváros náskok šesti bodů. Skotský celek přišel o možnost zabojovat o osmifinále Evropské ligy v pátém zápase, po bojovném výkonu prohrál s Bayerem Leverkusenem 2:3. Na domácí scéně svěřenci kouče Postecogloua tradičně patří mezi špičku, avšak v současné chvíli nejsou nejlepší, z druhé příčky vzhlíží na vedoucího rivala Rangers s odstupem čtyř bodů. Střelecké produktivitě celku vévodí Kjogo Furuhaši se 14 trefami.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer. Vítám vás při sledování základních skupin Evropské ligy, u zápasu skupiny G mezi Celticem a Realem Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.