Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Olympiacos - 26. srpna 2021   20:45

Bratislava
Bratislava
42' Henty  • 62' Green
2:2
(1:1)
Olympiacos
Olympiacos
33' El-Arabi   • 54' Onyekuru
Bratislava
Chovan – Pauschek (85. Križan), Kashia, Božikov, De Marco – Kankava – Čavrić (67. de Kamps), Weiss (79. Strelec), Zmrhal, Green (85. Hrnčár) – Henty (79. Dražić)
Šula, Trnovský – Križan, de Kamps, Rabiu, Mustafić, Hrnčár, Lichý, Dražić, Strelec
Aytekin (GER) – Dietz (GER), Schaal (GER)
Tehelné pole, Bratislava
Olympiacos
Vaclík – Lala, Sokratis, Cissé, Reabciuk – M'Villa (72. Kunde Malong), M. Camara (37. Bouchalakis) – Valbuena (60. Lopes), A. Camara, Onyekuru (72. Hassan) – El-Arabi (72. Vrousai)
Tzolakis – Marković, Ba, Androutsos, Ranđelović, Sourlis, Kunde Malong, Vrousai, Bouchalakis, Soares, Lopes, Hassan

Z mé strany je to pro dnešek už vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:11.
Zázrak se dnes v Bratislavě nakonal, ale domácí alespoň uhráli cenný bod do koeficientu. Vstup do utkání vůbec neměli dobrý, neboť už ve 26. minutě viděl červenou kartu De Marco a o pár minut později přišel první zásah El-Arabiho. Slovan se ale oklepal a před poločasem zásluhou Hentyho vyrovnal. Po půli skóroval hostující Onyekuru, avšak na jeho trefu odpověděl po skvěle zahraném rohovém kopu Green. Konečný výsledek dnešního utkání je 2:2, Olympiakos po úvodní výhře 3:0 postupuje do Evropské ligy.
90+4'
90+3'
Hosté to teď měli ve středu pole otevřenější, ale nakonec se hned dva hráči domácích stačili vrátit a úspěšným skluzem snahu Olympiakosu zastavili.
90+2'
Reabciuk s přehledem odehrál dlouhý nákop do náruče Tomáše Vaclíka. Pokus o rychlý kontr domácích tedy úspěšný nebyl.
90+1'
Hrát se bude ještě 4 minuty. Hned první akce Slovanu v nastavení ale skončila útočným faulem.
90'
Pireus si závěrečné sekundy dnešního utkání užívá. Rád by přidal ještě třetí gól, ale Slovan poctivě brání.
89'
Trefena ale byla pouze zeď, takže větší vzruch před Vaclíkovou bránou nepřišel.
88'
Andreas Bouchalakis zasáhl míč rukou, takže vidí zaslouženou žlutou kartu. Slovan vzápětí rozehraje standardní situaci zhruba ze třiceti metrů.
87'
Tomáš Vaclík s výkopem rozhodně nikam nespěchá. Poctivě si postavil balón a rozehraje až za pár chvil.
85'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Andre Green, přichází David Hrnčár.
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Lukáš Pauschek, přichází Richard Križan.
84'
Vrousai vystřelil zhruba z pětadvaceti metrů velmi slušně. Jeho projektil ale zamířil pár centimetrů nad horní tyč.
83'
Olympiakos si s přehledem hlídá svůj postup do Evropské ligy. Nyní kombinuje na vlastní polovině.
82'
Strelec si už už hledal místo ve vápně, aby mohl potvrdit své příjmení a vsítit branku. Jenže centrovaný míč byl na něj až příliš vysoký.
81'
Rony Lopes si to mířil do šestnáctky ve velké rychlosti. Rozhodl se udělat kličku okolo stopera, ale mezitím mu Chovan skočil pod nohy a sebral míč.
79'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Vladimír Weiss, přichází Dávid Strelec.
79'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Ezekiel Henty, přichází Dejan Dražić.
78'
Marious Vrousai zbytečně došlápl na jednoho ze soupeřů, a proto viděl zřetelnou žlutou kartu. Fanoušci si přáli přísnější trest, ale nutno říct, že zas tak hrozný zákrok to nebyl.
76'
Zdá se, že Slovan už nemá moc sil. Je to zcela pochopitelné, neboť hraje už padesát minut v deseti.
75'
Sražený centr zamířil nad bratislavskou bránu, tudíž Chovan bude mít dostatek času a prostoru na odkop.
74'
Hosté drží míč na útočné polovině. Do hry se dostává i nový muž na trávníku Hassan.
72'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Youssef El-Arabi, přichází Marious Vrousai.
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Henry Onyekuru, přichází Ahmed Hassan.
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Yann M'Villa, přichází Pierre Kunde Malong.
71'
Vůbec to ale od vyloučení v prvním poločase nevypadá, že by měl Slovan o jednoho muže méně. Je to zcela vyrovnané utkání, možná už Olympiakos s vidinou snadného postupu polevil.
70'
Bouchalakis vystřelil z velké dálky pár metrů vedle bližší tyče. Odkopu se tak záhy ujme brankář Adrián Chovan.
69'
Centrovaný míč z pravé strany dopadl těsně před Onyekurua. Božikov ale zareagoval skvěle, takže pro defenzívu Slovanu z toho větší potíže nebyly.
67'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Aleksandar Čavrić, přichází Joeri de Kamps.
66'
Nakonec z toho nic vážnějšího nevzniklo. Balón doputoval do zámezí, a tak vykopávat bude Chovan.
66'
Pireus už znovu pobývá na útočné polovině. Co vymyslí před vápnem tentokrát?
64'
Před námi je zhruba třicet minut do konce dnešního utkání. Sice se o postup už nehraje, ale i výhra jedné či druhé strany může být do koeficientu cenná.
63'
Hosté se drali do rychlého protiútoku, ale Camarovi míč z kopačky utekl. Chovan vystartoval z brány a balón lapil.
62'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Také ve druhé brance Slovanu má prsty Jaromír Zmrhal, jehož rohový kop byl prodloužen k zadní tyči. Tam si naběhl volný ANDRE GREEN, pro kterého už nebyl problém dorazit míč do sítě. Vaclík byl bezmocný. 2:2.
60'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Rony Lopes.
59'
El-Arabi si skvěle pohlídal ofsajdovou past a rázem se dostal těsně před Chovana do gólové šance. Jeho ránu levačkou ale slovenský brankář famózně vyrazil.
57'
Zamířil však zhruba dva metry vedle zadní tyče. Český brankář Tomáš Vaclík tedy do zákroku nemusel.
56'
Slovan bude mít k dispozici přímý kop z velmi dobré pozice. Míč už si staví Vladimír Weiss.
54'
Olympiakos právě vstřelil branku!
Řekové překvapili Slovan rychlou rozehrávkou standardní situace. Obrana domácích ještě nebyla zformována, čehož využil Bouchalakis, jenž poslal přihrávku do levé strany na HENRYHO ONYEKURUA. Ten s přehledem zamířil k zadní tyči. 1:2.
53'
Individuální akce Onyekurua skončila těsně před malým vápnem. Krajní hráč Olympiakosu možná už zbytečně dělal kličku směrem na střed hřiště.
52'
Díky Vladimíru Weissovi se slovenský celek udržel na útočné polovině, ale zatím se až přímo do šestnáctky nedostává.
50'
Střelec zatím jediné branky Slovanu si to mířil kupředu, ale skvěle jej v rozhodující chvíli zakřižoval Sokratis.
49'
Rychlé vysunutí hostů skončilo až u brankáře Chovana, který okamžitě rozehrál do levé strany.
47'
Čavrić si připsal útočný faul, takže s ofenzivními choutkami si musí Slovan nechat zajít chuť.
46'
Za námi je první poločas, který v Bratislavě nabídl po brance na obou stranách. Stále však hostující Olympiakos drží postup pevně ve svých rukou, neboť už v prvním zápase vstřelil tři góly a zároveň dnes hraje v oslabení. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který odstartuje za 15 minut.
45+4'
45+3'
Henry Onyekuru se objevil úplně sám za obranou Slovanu, ale na brankáře Adriána Chovana si nepřišel. Brankář bratislavského mužstva předvedl výtečný zákrok.
45+2'
Jaromír Zmrhal tahal další akci, ale tentokrát chyběl forvardovi Hentymu krok. Balón doputoval za postranní čáru.
45'
Ofenzivní záložník Camara se už už tlačil k zakončení, ale na poslední možnou chvíli jej zastavil stoper Božikov.
44'
Tomáš Vaclík trochu otálí s odkopem. Zřejmě si však pomůže na krátko se svým spoluhráčem Sokratisem.
43'
Atmosféra na Tehelném poli šla rapidně nahoru. Fanoušci vycítili šanci, že by Slovan před pauzou ještě jednu branku přidat mohl.
42'
Slovan vyrovnává dnešní utkání! Prosazuje se z rychlé protiakce, kterou vedl český záložník Jaromír Zmrhal. Ten vyslal přízemní míč k zadní tyči, kde zakončoval do zcela prázdné brány EZEKIEL HENTY. 1:1.
40'
Hosté si v tuto chvíli užívají tento zápas. Podnikli další akci po levé straně, ale tu přečetl brankář Adrián Chovan.
38'
Sudí kartami rozhodně nešetří. Žlutou viděl i Vladimír Weiss. Navíc před pár sekundami ji ze střídačky schytal i jeho otec, trenér Vladimír Weiss starší.
37'
Střídání v týmu Olympiakos FC: ze hřiště odchází Mohamed Camara, přichází Andreas Bouchalakis.
35'
Domácí se po inkasované brance tlačí kupředu, ale v dnešním zápase to v oslabení budou mít velmi velmi těžké.
33'
Hosté se ujímají vedení! Mathieu Valbuena si na hranici šestnáctky přebral míč a poté jej naservíroval přímo na hlavu útočníka YOUSSEFA EL-ARABIHO. Vytáhlý hrot Olympiakosu hlavičkoval krásně do šibenice, takže brankář Chovan neměl nárok. 0:1.
33'
Řekové to obehrávají okolo Chovanovy klece. Pokyny ze střídačky zní jasně, nepouštět Slovan vůbec k míči.
31'
Onyekuru přihrál na střed Valbuenovi, jehož pumelice zapadla vysoko nad břevno. Bývalý francouzský reprezentant si připsal první situaci v utkání, ve které byl vidět.
30'
Po standardní situaci si připsal Olympiakos další náznak. Centr ale propadl velkým i malým vápnem, takže Chovan větší práci neměl.
29'
Emoce na trávníku rozhodně jsou znát. Tvrdě fauloval i domácí kapitán Vasil Božikov, jenž ale vyvázne bez karty.
28'
Až nyní se začalo hrát. Domácí jsou tedy v deseti a teď se podle předpokladů budou zřejmě jen bránit.
26'
Červenou kartu dostává Vernon De Marco (ŠK Slovan Bratislava). Postupová šance Slovanu mizí v nedohlednu. Červenou kartu totiž už v prvním poločase vidí Vernon De Marco, který zbytečným šlapákem fauloval na útočné polovině těsně před šestnáctkou Olympiakosu.
25'
Aleksandar Čavrić posílal do vápna zajímavý centr, který ale přeletěl všechny hráče na trávníku. Ani z tohoto náznaku tedy domácí nic nevyprodukovali.
24'
Za sebou máme už 24 minut. Vyloženou šanci jsme zatím viděli jen jednu, a to z kopačky domácího Hentyho, který ale trefil tyč.
23'
Středopolaři Slovanu si výborně pomohli. Získali míč, avšak následně jej celkem brzy ztratili. Finální přihrávka sice přišla, ale odrazila se jen k Vaclíkovi.
22'
Stoper Kashia odvrátil nákop hostů do zámezí. Olympiakos si bude moci pomoct autovým vhazováním.
21'
Tým z Pirea znovu drží balón, tentokrát se ale posunul už blíže k bráně Slovanu, kterou zatím moc často dnes neohrozil.
19'
Vaclík si s přehledem došel pro balón, který v útočných pozicích hledal útočníka Hentyho.
18'
Fanoušci v Bratislavě nyní pískají, neboť řecký tým drží míč a rozhodně se nikam nežene.
16'
Hráči v modrém ale jsou nebezpeční. Připomněl se i zkušený Vladimír Weiss, jehož centr Vaclík zastavil.
15'
Obrovskou šanci měl na kopačce domácí Ezekiel Henty. Útočník Slovanu se probil mezi třemi hráči Olympiakosu a poté v pádu orazítkoval přední tyč branky Tomáše Vaclíka.
14'
Fotbalisté v červených dresech, tedy hosté, se už dokázali pořádně usadit na soupeřově polovině.
13'
Domácí dokázali zastavit rodící se brejkovou situaci po levém křídle. Skvělý skluz předvedl před pár minutami zmíněný Lukáš Pauschek.
11'
První žlutou kartu dnešního utkání viděl hostující záložník Mohamed Camara.
10'
Pauschek se dostal do úzkých, ale rozehrávku nakonec zvládl. Poté se Slovan vymanil z nejhoršího a postupně se dostává dopředu.
9'
Útočná akce Slovanu tentokrát skončila ofsajdem, ve kterém se objevil záložník Jaromír Zmrhal.
7'
Jde vidět, že Slovan chce co nejrychleji vstřelit gól, naopak Olympiakos hraje z bloku.
5'
Akci domácího celku ale zastavil útočný faul, takže obrana řeckého mužstva si pro tuto chvíli může oddechnout.
3'
De Marco vyslal zpoza šestnáctky střelu, která byla později zablokovaná. Slovan bude rozehrávat první rohový kop.
2'
Slovan začal s míčem na kopačkách, ale hned v úvodu mezírku v obraně Olympiakosu nenašel. Sokratis míč odkopl.
1'

ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Pauschek, Kashia, Božikov, De Marco – Kankava – Čavrić, Weiss, Zmrhal, Green – Henty
Náhradníci: Šula, Trnovský – Križan, De Kamps, Rabiu, Mustafić, Hrnčár, Lichý, Dražić, Strelec

Olympiakos FC: Vaclík – Lala, Sokratis, Cissé, Reabciuk – MVilla, Camara M. – Valbuena, Camara A., Onyekuru – El Arabi
Náhradníci: Tzolakis – Marković, Ba, Androutsos, Ranđelović, Sourlis, Kunde, Vrousai, Bouchalakis, Soares, Lopes, Hassan

Rozhodčí: Aytekin (GER) – Dietz (GER), Schaal (GER).

ŠK SLOVAN BRATISLAVA

Slovenský celek je z ligové soutěže podstatně rozehranější, ale kvalitě soupeře v prvním zápase prostě čelit nemohl. Slovan má za sebou úspěšné první předkolo Ligy mistrů proti irskému Shamrocku, ale poté neúspěšný dvojzápas proti švýcarskému Bernu. 3. předkolo Evropské ligy ale zvládl, když o dva góly přehrál Lincoln, ale nyní je velmi blízko toho, že si jen a pouze zahraje Evropskou konferenční ligu. Ve slovenské lize Slovan zatím pobývá na druhé příčce za Žilinou, která však má odehráno o utkání více. Bratislavský celek vyhrál všechny čtyři ligové zápasy, porazil Liptovský Mikuláš, Trenčín, Michalovce a Sereď.

OLYMPIAKOS FC

Slavný klub z Pirea do nové sezony ještě v rámci ligové soutěže nevstoupil. Už před měsícem však načal svou pouť v Lize mistrů, ve které nejprve prošel přes Neftçi Baku, ale poté prohrál s bulharským Razgradem. „Spadl“ tak do boje o Evropskou ligu, ve které si vede zatím velmi dobře. V úvodním zápase na domácím stadionu Slovan porazil poměrem 3:0 po brankách Madyho Camary, Pape Abou Cissého a vlastním gólu obránce Božikova. Do zápasu pochopitelně naskočila i nová jednička Olympiakosu Tomáš Vaclík.
Přeji příjemný čtvrteční večer při sledování textového přenosu z předkola Evropské ligy. V Bratislavě odstartuje od 20:45 utkání mezi domácím Slovanem a řeckým Olympiakosem. Hosté si v prvním zápase vytvořili komfortní náskok 3:0, takže dnes jen budou jistit svůj postup do skupinové fáze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.