Bitva o krále severu je u konce. Třicáté osmé ligové derby ovládl domácí Liberec brankou Jiřího Štajnera. Slovan měl dnes i trochu štěstí, když za zády Kováře dvakrát zvonilo břevno. Tři body ale zůstávají pod Ještědem.

To je pro dnešek vše. Přeji vám hezký zbytek večera a zase někdy u přenosů z Gambrinus ligy napočtenou.
90+2
Taktické střídání. Do hry se podívá Coufal, který nahradí Frýdka.
90+2
Jablonec byl sice ve vápně soupeře. Domácí se ale bez problémů ubránili.
90+1
Rabušic měl na noze druhou branku. Valeš se vydal na rohový kop a musel rychle zpátky. Domácí útočník ale z úhlu prázdnou branku netrefil.
90
Hlavní rozhodčí Jech nastaví dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Liberečtí už nic nevymýšlí a posílají balon daleko na polovinu soupeře.
88
Další žlutá karta je na světě. Jiří Štajner ji dostává za nesportovní chování.
87
Domácí také míchají sestavou. Sackey se podívá na hřiště místo Rybalky.
87
Hosté naposledy vystřídali. Jablonský vystřídal Nováka.
86
Domácí defenziva teď musela hasit hodně velké nebezpečí před Kovářem. Jablonečtí ale pokaždé pálili do bránících hráčů.
85
Liberecký Slovan poprvé střídá. Přišel Delarge, který nahradil Pavelku.
84
Štajner se ujal následné exekuce. Svůj pokus ale otřel o bránícího protihráče.
83
Rychlý kontr liberecké družiny končí až na hranici vápna, kde budou domácí zahrávat standardní situaci.
82
Kušnír se vydal na útočný výlet, který zakončil střelou na branku. Valeš ale neměl žádné problémy míč chytit.
81
Nedáš - dostaneš mohlo platit hned následně. Pitáka se ale nepoložil do své hlavičky ideálně a libereckou klec minul.
80
Hned o minutu později se ve vápně dostal k míči Kelič. Jeho hlavičku zastavil až Valeš na brankové lajně.
79
Frýdek mohl rozhodnout. Jeho zdařilý lob přes jabloneckého gólmana už mířil do branky. Loučka ale balon vykopl těsně před brankovou čarou.
78
Hráči Baumitu se teď nemohou dostat před Kováře. Liberec dobře brání a kontroluje hru.
77
Štajner mohl pokračovat sám na Valeše, kdyby nebyl odmáván ofsajd.
76
Novák oslovil Třešňáka.Ten ale vně pokutového území nevystřelil přesně a domácí svatyni minul.
75
Rybalka neměl komu přihrát a tak volil raději kombinaci dozadu.
74
Domácí zatím kontrolují hru a svého soupeře před vlastní šestnáctku v poslední minutách takřka nepouští.
73
Liberečtí hráči zahrávali standardní situaci. Té se ujal znovu Frýdek, ale nikoho ve vápně v modrém dresu nenašel.
72
Rabušic se pral s dvojnásobnou přesilou marně. Míč mu byl odebrán.
71
Třešňákův centr doletěl pouze k připravenému libereckému brankáři.
70
Štajner vyslal Frýdka, který ani nadvakrát nedokázal propálit hostující obranná val.
69
Hušek poslal k zemi Pitáka. Čížek se ujme následného trestňáku.
68
Fotbalisté Slovanu jsou i nadále aktivní a pohybují se na polovině soupeře. To se pochopitelně nelíbí hostujícím fanouškům.
67
Jablonec zahrával rohový kop. S ním ale naložil hodně prach bídně.
66
Hostující celek střídá podruhé. Ze hry odešel Vaněk a jeho místo zaujal zkušený Piták.
65
Liberec právě vstřelil branku!

Domácím se povedl snad první roh v utkání a ten posílá Liberecké do vedení. Na Frýdkův centr si ve vápně naskočil JIŘÍ ŠTAJNER a netradičně hlavou otevřel skóre dnešního duelu – 1:0.
63
Kopice zastavil nedovoleně Kušnír a osvobodil modré dresy.
62
Jablonečtí se teď snaží držet balon na svých kopačkách. Hráči Slovanu ale dobře napadají.
61
Liberci dnes není souzeno. Po velké závaru se dostal míč až k Rabušicovi, jeho ránu odklidili doslova z brankové čáry jablonečtí beci.
60
Dnešní utkání sleduje 3666 diváků.
59
Václav Kotal sáhl k prvnímu střídání. Do hry poslal Třešnáka a stáhl Pázlera.
59
Dalším karetním hříšníkem je liberecký Rabušic. Ten nedovoleně poslal k zemi Kopice.
58
Frýdkův centr doputoval pouze na kopačky hostů. Jablonec se osvobozuje.
57
Domácí Pavelka nedovoleně zastavil unikajícího protihráče a vidí žlutou kartu.
56
Kušnír se probil až do šestnáctky soupeře a odcentroval. Na přední tyči ale zasahoval Rossi a odehrál na rohový kop.
55
Čížkova rána nenadělala domácímu brankáři velké starosti.
54
Oba týmy si teď několikrát dopustily nepřesné rozehrávky a následné výměny míče.
53
Rabušicova střela neměla potřebnou razanci a končí v náručí Valeše.
52
Ex reprezentant Kováč teď ukázal svoje nabité zkušenosti a nepustil k balonu dorážející Pázlera.
51
Kušnír nepředstihl Vaňka a navíc se dopustil faulu. Hráči v zeleném budou pokračovat s míčem u nohy.
50
Kovářovi už musí zvonit v uších. Jablonec mohl jít znovu do vedení. Vaněk ale už dnes podruhé napálil pouze horní konstrukci.
49
Čížkův centr byl až příliš přetažený a doletěl pouze do míst, kde stál domácí gólman.
48
Pavelka ukořistil balon, který mu ale posléze odcestoval do autu. Novák bude vhazovat.
47
Liberečtí nečekali na svoji první velkou šanci v druhém poločase příliš dlouho. Rabušic ale z malého vápna trefil pouze brankáře Valeše.
46
Domácí začali druhý poločas dlouho rozehrávku dopředu. Baumit ale počáteční tlak odvrátil.
46
Je za námi první poločas, který nepřinesl žádnou gólovou radost. Blíže k ní měli hostující hráči Jablonce. Vaněk ale pouze orazítkoval břevno, Čížek zase netrefil prázdnou branku. Liberečtí byli sice také aktivní, ale na vyloženou tutovku si musí počkat do druhé půle.

Druhý poločas začne přibližně v 20:12.
45
Rychlý jablonecký brejk si zkušeně pohlídal Kelič a nechal míč doputovat až za postranní lajnu.
44
Štajner elegantně přihrál Rybalkovi. Ten posunul balon dál na své spoluhráče v modrých dresech.
43
Poslední minutky první pětačtyřicetiminutovky se odehrávají převážně ve středu hřiště.
42
Kováč podklouzl na mokrém trávníku. Liberecké trable ale vyřešil druhý ze stoperů Kelič.
41
Rabušic si ve výhodné pozici přistrčil balon rukou, čehož si všiml i hlavní rozhodčí a odpískal proti domácím.
40
Je před námi posledních pět minut dokonce prvního poločasu. Aktuálně drží míč fotbalisté Slovanu.
39
Liberečtí si nerozuměli v rozehrávce. Pavelka nepřesně přihrál a balon skončil v zámezí.
38
Čížek pálil z hodně obtížné pozice pouze nad domácí branku.
37
Štajner i s trochou štěstí přešel před dva bránící hráče. Poté si ale nerozuměl se spoluhráčem.
36
Kovář si počkal na centr Beneše a neomylně ho stáhl ze vzduchu.
35
Druhý poločas se nám pomalu blíží do svého závěru. Zatím se hraje hodně vyrovnaný fotbal z obou stran.
34
Kušnír neměl komu přihrát a tak raději volil přihrávku zpátky na Kováře.
33
Hráči Slovanu zahrával další roh. Ty se ale domácím příliš nedaří. Kopající Frýdek našel pouze hlavu obránce Kysely.
32
Pavelka vystřelil hodně zajímavě. Hostující brankář vyrazil pouze před sebe, kam už uháněl Frýdek. Ještě před ním však zasáhli jablonečtí obránci.
31
Kovář si ustlal na malém vápně a v poklidu si došel pro centr Čížka.
30
Domácí se po krátké odmlce dostali znovu před branku soupeře. Rabušic ale pálil nepřesně.
29
Fleišman neváhal a vystřelil z úctyhodné vzdálenosti. Valeš byl ale na svém místě a štiplavou ránu vyrazil.
28
Většina akcí hostů teď směřuje na pravou stranu hřiště. Kopic centroval pouze do rukavic připraveného libereckého gólmana.
27
Kopic si znovu míč až příliš předkopl. Kovář bude odkopávat z hranice malého vápna.
26
Hráči v zelených dresech se neporvali s nepříznivým terénem a balon jim utekl za brankovou čáru.
25
Závar před brankou Kováře přinesl další velkou příležitost Jablonce. Před Čižkem zívala prázdná branka. Ten ji ale pohrdl a trestuhodně minul.
24
Liberečtí fanoušci se dožadovali odpískání pokutového kopu po faulu na Kušníra. Podle hlavního rozhodčího Jecha však bylo vše v pořádku.
23
Rybalkův nadýchaný centr nedoletěl, tam kam měl. Martin Frýdek mladší se k balonu vůbec nedostal.
22
Kombinace Baumitu končí v autu. Fleišman bude vhazovat a hledat někoho ze svých spoluhráčů.
21
Liberečtí začínají zle zatápět jablonecké obraně. Rybalka vybojoval pro domácí rohový kop.
20
Domácí teď dobře zapresovali a přinutili Valeše k chybě. Ten odkopl pouze do zámezí.
19
Hušek se dostal ke střele z hranice vápna. Domácímu středopolaři ale k úspěšnému zakončení chyběly centimetry.
18
Rabušic se pokoušel o vysunutí Štajnera. Liberecký matador ale ve sprinterském souboji s Benešem neuspěl.
17
Rabušic to měl proti několikanásobné přesile těžké. Jablonec se ale dopustil faulu.
16
Liberecký rohový kop příliš neplechy v šestnáctce hostů nenadělal.
15
Frýdek se dostal k centru. Ten ale neměl potřebné parametry a skončil daleko od fotbalistů v modrých dresech.
14
Hráči Baumitu ale nepředvedli zrovna ukázkovou akci a balon pouze odevzdali soupeři. Kováč bude hledat někoho ze svých spoluhráčů.
13
Pavelka se dopustil útočného faulu. Jablonec zůstane v držení herní pomůcku.
12
Kopic se ukázkově protáhl po levé straně hřiště a odcentroval. Odražený míč se dostal až k volnému Vaňkovi. Ten ale pálil pouze do libereckého břevna.
11
Hráči Slovanu jsou zatím v úvodu utkání aktivnější a častěji drží balon. Na větší šanci však stále čekáme.
10
Jablonec zahrával rohový kop. Pas Čížka ale doputoval pouze na kopačky domácích fotbalistů.
9
Rabušic se řítil do zajímavého brejku. Celou akci ale zastavil praporek pomezního rozhodčího.
9
Hráči Baumitu se obránili bez větších problémů. Brankář Valeš bude odkopávat z pokutového území.
8
Frýdkův centr nikoho v modrém dresu nenašel. Liberec získal alespoň rohový kop.
7
Loučka fauloval Pavelku. Domácí budou zahrávat standardní situaci z velmi zajímavé pozice.
6
Kopic pálil z hodně ostrého úhlu. Gólman Kovář si na jeho rána v poklidu počkal.
6
Vaněk se nebezpečně protáhl až do šestnáctky soupeře. Tam si ale balon příliš předkopl a o výhodnou pozici přišel.
5
Kušnír hledal svým dlouhým pasem Frýdka. Hostující zadáci byli ale pozorní.
4
Souboj Fleišman - Kopic u levé postranní čáry dopadl lépe pro domácího obránce.
3
Liberečtí začali aktivně a hned v úvodu si vypracovali možnost rohového kopu. Odražený míč se nakonec dostal až ke Kováčovi, tomu ale rána příliš nesedla.
2
První střelecký pokus vyprodukoval domácí Fleišman. Jeho rána ale příliš starostí Valešovi nenadělala.
1
Jablonec se ujal rozehrávky a ihned ji poslal dopředu. Tam se ale balonu zmocnili hráči v modrých dresech.
1
Oba celky již vstupují na hrací plochu. Domácí oblékli modré dresy, hosté z Jablonce zelené.

FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kelič, Kováč "K", Fleišman - Štajner, Pavelka, Hušek, Rybalka, Frýdek - Rabušic

FK Baumit Jablonec: Valeš - Rossi, Novák, Beneš, Kysela - Kopic, Loučka "K", Vaněk, Zoubele - Pázler, Čížek

Rozhodčí: Jech - Košec, Pospíšil.
Vzájemná bilance v severočeském derby

Poslední vzájemnou konfrontaci odvládli na podzim hráči Jablonce, kteří dokázali zdolat svého soupeře poměrem 1:0. Baumit musí strašit ale jiná bilance. Liberecký Slovan na svém hřišti ještě nikdy v derby neprohrál, hosté mají tak co napravovat.
FC Slovan Liberec

Úřadující mistr z Liberce nezažil zrovna podzim snů a tak má na jaře, co napravovat. Hráči Slovanu v polovině soutěže okupují až desáté místo a na svém kontě mají devatenáct bodů, od sestupového pásma je pak dělí pouhé čtyři body.

Ani Liberec se v zimní přestávce nevyhnul změnách v kádru. Odešel Bičík, Vácha, Bosančić, trojice ukrajinských spoluhráčů z Dynama Kyjev. Největší posilou Slovanu byl exreprezentant Kováč. Poté přišla ještě ze Sparty mladá dvojice Pavelka - Frýdek. To však nebylo zdaleka vše. Liberecký změn bylo rozhodně více než v táboře jeho dnešního soupeře a věčného rivala z Jablonce.

Nejlepším střelcem Slovanu je Josef Šural, který má na svém kontě šest přesných zásahů. Záda mu pak kryje ještě zkušený matador Jiří Štajner, který rozvlnil síť soupeře čtyřikrát.
FK Baumit Jablonec

Fotbalisté Baumitu přezimovali na druhé příčce Gambrinus ligy a své postavení by si jistojistě rádi udrželi i ve druhé části sezóny. Jablonce těžil na podzim především ze zápasů mimo své teritorium. Na hřištích soupeřů dokázal posbírat více jak půlku bodů z celkových třiceti dvou.

Zeleno-bílé barvy to budou mi na jaře ale hodně těžké. Přišli totiž o dva základní stavební kameny. Krále ligových střelců Davida Lafatu, a záložník Jana Kovaříka. Prvně jmenovaný se stěhoval do Sparty, ten druhý zase do Plzně.

Nejlepší střelcem Baumitu se tak stal třígólový Tomáš Čížek. S ofenzivou by pak měl hlavně pomoci nově příchozí Michal Hubník či Jan Pázler.
Hezké večer všem nedočkavým fanouškům. Po zimní přestávce znovu pokračuje česká nejvyšší soutěž. Hned na úvod jarní části nám los přichystal opravdovou lahůdku. Od 19:10 totiž na stadionu U Nisy v Liberci propukne bitva i krále severu.