FORTUNA:LIGA - Skupina o titul - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Bohemians - 7. května 2023   18:00

Slavia
31' Jurečka (Douděra) • 48' Jurečka (M. Jurásek) • 53' Jurečka (Hromada) • 57' Douděra (Ogbu) • 82' Van Buren (Provod) • 84' Jurečka (Tecl)
6:0
(1:0)

Kolář – Douděra (65. Da. Pech), Kačaraba, Ogbu (65. Ousou), D. Jurásek – Schranz, Zafeiris (46. Hromada), Oscar (72. Tecl), M. Jurásek (65. Provod) – Jurečka, Van Buren (C).
Mandous – Bořil, Traoré, Lingr, Kričfaluši, Do. Pech.
Szikszay – Kubr, Volf
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
17132 diváků
Jedlička – Hůlka, Křapka, A. Kadlec – Köstl, Jindřišek (C), Jánoš (75. Nový), Dostál (67. Kovařík) – Hála (86. Necid), Prekop (75. Mužík) – Drchal (67. Morávek).

SESTŘIH: Slavia - Bohemians 6:0. Debakl režíroval Jurečka, nasázel čtyři góly

To je z mé strany pro dnešek vše, doufám, že jste si přenos užili. Tak zase brzy na počtenou – třeba hned zítra dopoledne, kdy budu mít tu čest komentovat druholigové utkání Sparty B proti Varnsdorfu.
Držení míče: 77 % : 23 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:10.
Uf, tak tohle je pro Bohemians pořádná facka. Na Slavii přijeli potřetí za posledních pět týdnů a ačkoliv neuspěli ani jednou, tentokráte utrpěli skoro až ostudný debakl. Domácí Slavia jim ve druhém poločase vršovického derby nasázela hned pět branek a nadstavbovou část Fortuna ligy tak započala vysokým vítězstvím 6:0.

Nejlépe se dnes bude zajisté usínat Václavu Jurečkovi, jemuž se podařilo k demolici Klokanů přispět hned čtyřmi vstřelenými brankami. Kromě bývalého forvarda Slovácka po jednom zásahu přidali David Douděra a Mick Van Buren, který utkání odehrál s kapitánskou páskou.
90+2'
90+1'
Domácí fanoušci již rozvinuli choreo i s pyrotechnikou a jsou připraveni slavit vysoké vítězství.
90+1'
Nového centr nepříjemně skákal ve vápně soupeře, k žádnému zakončení, které by ohrozilo Kolářovo čisté konto, se ale hosté nedostali.
90+1'
Schranz už je na nohou, i tak ale musí opustit hřiště.
90'
Nového ostrý centr zprava trefil Schranze asi nepříjemně do spánku a na hřišti už jsou lékaři. Po jejich krátké intervenci budou hosté kopat roh.
89'
Kadlec si zasekl míč za nohou, což překvapilo Van Burena, který jeho otočku zaregistroval pozdě a fauloval. Mrzet ho to ale, vzhledem ke skóre, příliš nemusí.
89'
Necid si pokryl míč zády k brance Koláře poblíž půlící čáry a byl zezadu nedovoleně poslán k zemi.
88'
Ousou dobře zapracoval směrem vzad a obral o merunu Mužíka.
88'
Juráskova přihrávka podél levé postranní čáry nakonec opustila hřiště dříve, než ji Schranz stihl zpracovat.
87'
A Tomáš Necid, odchovanec Slavie, si alespoň užil mírné zajásání domácích ochozů při nástupu na trávník.
86'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Tomáš Necid.
86'
David Jurásek poslal pas Schranzovi za beky, toho ale křižoval Kadlec tak šikovně, že jej Schranz po odehrání míče mimo hřiště fauloval.
84'
Jurečka se trefil počtvrté, Klokani na ručník! 6:0
84'
Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaný koncert nekončí a jeho dirigentem je i nadále VÁCLAV JUREČKA. Tentokráte měl ale poměrně jednoduchou práci. Střídající Stanislav Tecl na sebe totiž navázal hned dvojici bránících hráčů a vyslal jej do stoprocentní šance, kterou Jurečka ve své současné pohodě proměnit jednoduše musel. 6:0!
82'
Skvělé sólo Juráska. Klokaní zmar znásobil van Buren, 5:0
82'
Hráče Bohemians bude v kabině po zápase zajisté čekat „fén“ za který by se nestyděl ani legendární Sir Alex Ferguson. Slávisté se lehce dostali až k šestnáctce, kde si MICK VAN BUREN narazil s Lukášem Provodem a sám před Jedlličkou nezaváhal. Ačkoliv jeho zakončení možná ještě tečoval jeden z bránících hráčů, střela nizozemského forvarda si cestu do sítě našla. 5:0!
82'
Morávek rozehrál protiútok pasem na Nového, jehož kolmice ale přes bíločervenou zeď neprošla.
82'
Kovařík vypíchl Pechovi míč tak šikovně, že tím pro své barvy vybojoval vhazování.
81'
Kačarabův úmysl prostrčit míč do vápna žádný ze spoluhráčů nepochopil, i tak ale budou po odkopu Kadlece vhazovat domácí.
80'
Provod na středu hřiště lacině přišel o míč v souboji s Novým, akce hostí pokračovala stříleným centrem Mužíka z pravé strany, který ale odvrátil dobře postavený Ousou.
79'
Provodův podseknutý centr od praporku jen těsně přeletěl Jurečku na zadní tyči a doskákal za postranní čáru.
78'
Schranz rozehrál na Provoda, jehož střílený centr z levého křídla se od skluzujícího Křapky odrazil na rohový kop.
77'
Domácí nebyli daleko od pověstného bůra. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu našel výstavní rohlík Provoda přímo hlavu Ousoua, jehož zakončení proletělo kousel od levé tyče.
77'
Centr Davida Juráska z levé strany se snášel před Jedličku, hlavou ale zahrál na rohový kop vracející se Křapka.
76'
Hostům se ze standardky zahrozit nepodařilo díky odkopu Ousoua.
75'
ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Martin Nový,
ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Ladislav Mužík.
75'
Následně získali míč hosté po nepřesnosti Provoda, balon poté na středu udržel Morávek a Klokani poté vybojovali volný kop z levé strany.
74'
Obránci Slavie si mezi sebou opět v poklidu vyměnili několik přihráve po sobě.
Dnešní utkání sleduje 17132 diváků.
73'
S Kovaříkovým rohlíkem do vápna si poradil Ousou, jenž odhlavičkoval míč k Jindřiškovi. Ten z voleje branku minul o několik metrů.
73'
Adam Kadlec se vydal na výlet podél pravé postranní čáry a proháčkoval se až k centru, který byl nakonec sražen na rohový kop.
72'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Oscar, přichází Stanislav Tecl.
72'
Hromada ve snaze napadat Köstl nepříjemně došlápl halvbekovi Bohemians na špičku, píská se faul ve střední třetině hřiště.
71'
Křižný pas Kačaraby proskákal až mimo hřiště, vykopávat bude Jedlička.
70'
Morávek rozehrál na Prekopa, který z první hledal kolmicí do křídla Hálu. Toho ale zastavil dobře postavený Kačaraba.
69'
Jurečka dělal, seč mu síly stačily, v rohu hřiště se ale přes dobře bránícího Křapku uvolnit nedokázal.
68'
Slavia opět v poklidu kombinuje na obranné polovině.
67'
ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Jan Morávek,
ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Jan Kovařík.
66'
Jurečka pálil počtvrté, jenže se nestihl vrátit z ofsajdu. Gól neplatil
66'
Už to vypadalo, že Václav Jurečka bude slavit počtvrté. Probil se k míči uvnitř vápna a z jeho vnitřku přesným zakončením rozvlnil síť, jenže jeho branka nebude platit pro ofsajd.
66'
David Jurásek na levé straně nasadil jesličky Köstlovi a uvolnil se k centru, který ale stahuje ze vzduchu Jedlička.
65'
Köstl srazil dlouhý pas soupeře podél levého křídla na aut.
65'
ze hřiště odchází David Douděra, přichází David Pech,
ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Lukáš Provod,
ze hřiště odchází Igoh Ogbu, přichází Aiham Ousou.
64'
Kadlec okopával zezadu Matěje Juráska až příliš okatě na to, aby to uniklo zraku hlavního sudího.
63'
Centr Davida Juráska z levé strany po dlouhé domácí kombinaci se zastavil na kopačkách Jánoše.
62'
Ostrý centr Davida Juráska odvrací hlavou Kadlec, k němuž se míč záhy vrátil. Mladý stoper Bohemians si nechtěl zahrávat s ohněm a zvolil odkop levačkou pryč z nebezpečné zóny.
61'
Dostál si tentokráte splnil defenzivní povinnosti a kličkujícímu Douděrovi vypíchl míč na roh.
60'
Pas na křídlo od Davida Juráska ke Schranzovi nedoputoval, do cesty se mu postavil Köstl. Hosté ale prakticky obratem míč rozjetému soupeři opět odevzdali.
59'
Jurečka se na chvilku stáhl až těsně před stopery a rozehrál na křídlo, domácí ale kombinaci vrátili zpět mezi stopery.
58'
Slávisté nemají dost, nyní se opět hnali kupředu, jenže s Matějem Juráskem si díky poctivému návratu poradil Köstl. Domácí marně reklamovali nedovolený zákrok.
57'
Douděra přehodil Jedličku, 4:0
57'
Čtvrtý hřebíček do klokaní rakve. Igoh Ogbu dalekonosným nákopem rozeběhl DAVIDA DOUDĚRU, který si v rychlostním souboji poradil s bránícím Dostálem a krkolomným zaknočením v pádu efektně přehodil lehce vyběhnutého Jedličku. 4:0!
56'
Slavia si užívá ovace slušně zaplněného Edenu a v klidu si přihrává v zadních řadách.
55'
Schranzova přetažená kolmice sice rozesprintovala Van Burena, došla ale až k Jedličkovi.
53'
Hattrick! Jurečka z dálky zatloukl k tyči, 3:0
53'
Jestli jsem po předešlé brance psal něco o one-man show, tak nyní VÁCLAV JUREČKA má slova jen potvrzuje. Asi 25 metrů od Jedličkovy svatyně napřáhl ke střele a jeho tvrdá pumelice zapadla k tyči. Domácí útočník tak stylově završuje hattrick a ještě o něco více kazí nedělní odpoledne fanouškům Bohemians.
53'
Centr Davida Juráska od praporku odhlavičkoval Hůlka na okraj vápna, odkud Hromada pálil levačkou, blok černých těl se mu ale prostřelit nepodařilo.
52'
Matěj Juráske předal merunu do vápna Van Burenovi, jeho střílený centr se od Hůlkovy nohy odráží na roh.
52'
Nepřesný pas Hromady z prvního dotyku, který měl najít Jurečku, ale přiřkl kontrolu nad míčem Klokanům.
51'
Hosté si ale balonu příliš dlouho neužili, nyní zakládají další útok domácí.
51'
Kadlec zezadu tvrdě dostoupil Van Burena a čistě jej připravil o míč.
50'
Zato fanoušci Bohemians ze svého sektoru jen sledují, jak Douděra táhne další útok soupeře po pravé straně. Rozhodl se ale neriskovat a raději přihrál směrem vzad.
49'
Tribuna Sever značně kvituje příznivý vývoj utkání, v takové atmosféře se domácím plejerům musí hrát parádně.
48'
Jurečkova bomba, gólman bez šance, 2:0
48'
One-man show VÁCLAVA JUREČKY pokračuje. Tentokráte si forvard Slavie našel kolmici Matěje Juráska, kterou k němu ve skluzu pouze protečoval bránící Lukáš Hůlka, a ranou z pravé strany vápna pod břevno propálil Martina Jedličku. Domácí tak zdvojnásobují své vedení!
47'
Schranz si narazil s Oscarem, vnikl do vápna a poté předložil merunu do vyložené šance Matěji Juráskovi. Ten se zpoza malého čtverce opřel o míče pravačkou, ke smůle domácích ale nastřelil jen blokujícího Křapku.
47'
Hálova ostrá přihrávka na Drchala se stala pouze kořistí Ogbua.
46'
Přišlo mi, že po jedné ze svých přihrávek na samém konci poločasu začal mírně kulhat Christos Zafeiris. A asi se jedná o vážnější zdravotní problém, neboť na hřiště vyběhl místo něj z kabin Jakub Hromada.
46'
Hráči v červenobílých dresech již vbíhají na hrací plochu, čekáme tak pouze na hosty.
Druhé dějství začne přibližně v 19:01, tak jej určitě dále sledujte s námi!
První polovina vršovického derby je za námi, spokojenější odcházejí do kabin domácí fotbalisté, které může hřát jednobrankové vedení. To zařídil ve 31. minutě Václav Jurečka, jenž využil centr Davida Douděry a svoji sedmou jarní brankou rozjásal příznivce Slavie.

Sešívaní se přitom dlouho nemohli do žádné brankové příležitosti dostat, po vstřeleném gólu ale pookřál. Rozdíl ve skóre mohl zdvojnásobit i Taras Kačaraba, jenže ten si vylámal z bezprostřední blízkosti zuby na fantastickém Jedličkovi. Ke dvěma závarům před Kolářem se pak dostali i hosté, jenže ani jednou nedokázali zakončit tak, aby brankářská jednička Slavie musela zasahovat.
45+1'
45+1'
Slávisté se nakonec přeci jen brance soupeře o kousek přiblížili, pas Matěje Juráska ale zachytil Köstl.
45+1'
A vypadá to, že Slavia danou minutu v poklidu dohraje na vlastní obranné polovině.
45'
Oba Juráskové na levém křídle zakombinovali se Schranzem, z čehož rezultoval centr mladšího z nich. Ten ale hlavou odvrátil Hůlka.
44'
Jurečka si naběhl do vápna na Douděrův pas a v souboji s Křapkou se poroučel k zemi, jeho pokus o získání výhody v podobě pokutového kopu byl pro sudího Szikszaye ale až příliš průhledný.
43'
Slavia kombinuje mezi stopery a snaží se najít skulinku v obraně hostí.
42'
Dostálův nástřel protečoval Drchal ve snaze míč zpracovat jen na kop od branky.
41'
Prekop předskočil Douděru, který jej při pokusu o odkop míče nakopl do nohy. Bohemians tak budou zahrávat volný kop přibližně osm metrů od rohu šestnáctky. Kolář si již staví dvoučlennou zeď.
41'
Domácí se nyní zlobí na sudího, který posoudil souboj Kačaraby s Drchalem jako nedovolený zákrok stopera Slavie.
40'
Kombinace po ose Schranz-Van Buren-M. Jurásek přinesla poslednímu jmenovanému možnost centrovat zleva, jeho střílená přihrávka ale jen prosvištěla vápnem.
39'
Centr ze standardky vrátil před Koláře Köstl hlavou a Drchalovi chyběl půlkrok k tomu, aby míč zasáhl předtím, než jej sebral domácí brankář.
38'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Václav Jurečka) za faul na půli hřiště.
38'
Tento nákop Kačaraby byl o dost méně úspěšný, než jeho kolmice před gólovou akcí. Doputoval totiž nikým netečován až k Jedličkovi.
37'
Po Zafeirisově naprosto exkluzivním bochánku do vápna si zpracoval míč Douděra a přiklepl jej na puntík Jurečkovi, tomu ale tisíciprocentní šanci z kopaček doslova ukradl fantastický skluz Jindřiška!
36'
Křapka skluzem upálil balon Zaferisovi do autu.
35'
Jedlička ukradl Kačarabovi jasný gól
35'
Po rohu se pokoušel zpoza vápna pálit Douděra a ač mu střela vůbec nesedla, balon si našel na malém vápně volného Kačarabu. Ten ve vyložené šanci ale trefil pouze Jedličku, který si tak připisuje naprosto parádní brankářský zákrok!
35'
Zafeiris ukázal své driblérské schopnosti a na malém prostoru ve vápně vymíchal několik hráčů soupeře, ti ale nakonec dokázali míč vypíchnout na roh.
34'
Slavia opět kombinuje na útočné polovině, máme tu podobný obrázek, jako byl k vidění po většinu úvodní půlhodiny.
33'
Jindřiškův pas šajtlí do běhu Drchalovi žádné nebezpečí nepřinesl, Ogbu si tělem poradil s rozeběhnutým forvardem Bohemians.
32'
Postup Prekopa po levém křídle zastavil dobře postavený Douděra. Následně natáhl krok Matěj Jurásek, jeho pokus o průnik ale končí jen odkopem od branky hostí.
31'
Eden slaví, máme tu první gól vršovického derby! Akci Slavie rozjel Kačaraba parádní kolmicí na Van Burena, který míč udržel na pravém křídle. Po následné kombinaci a centru Douděry z pravé strany se v malém vápně nejlépe zorientoval VÁCLAV JUREČKA, jenž z bezprostřední blízkosti dostal kulatý nesmysl za Jedličkova záda. 1:0!
30'
Jurečka přetlačil Kadlece a doťukl za Jedličku, 1:0
30'
Drchal předčil Ogbua v honbě za Köstlovým nákopem a poté distribuoval míč na křídlo, ale ani jeden z centrů hostí se neujal.
29'
Obgu se snažil překvapit obranu soupeře dlouhým pasem, jenže daleko více překvapil své spoluhráče. Za míčem totiž neběžel vůbec nikdo v sešívaném.
28'
Hála sice nacentroval míč do vápna, jenže obrana Slavie se ubránila a i kdyby ne, případný gól by neplatil kvůli ofsajdu, který rozhodčí se značnou prodlevou odpískal.
28'
A hosté si aut zopakují, jen o pár metrů blíže Kolářovi.
27'
Köstlův centr zprava orazítkoval čelo Oscara a letí za postranní čáru.
27'
Matěj Jurásek se dostal k míči ve vápně po dobré práci Schranze, jeho tečovaná rána letí mimo, což znamená roh pro domácí.
26'
Kačaraba trochu zazmatkoval v rozehrávce a přihrál na střed, kde měli k míči stejně daleko Ogbu i Jánoš. Naštěstí pro domácí ale střelu druhého jmenovaného z první Ogbu zblokoval.
25'
Kačaraba šikovně vypíchl míč Drchalovi, následně se meruna dostala k Dorleymu, jehož zezadu podrazil Dostál.
24'
Matěj Jurásek z přímáku přestřelil
24'
Matěj Jurásek to zkusil přímo na branku, jeho volný kop ale proletěl nějaké dva metry nad břevnem.
23'
van Buren zakopl sám o sebe, žlutou ale dostal Hůlka
23'
Slavia rozehrála protiútok a Van Buren se dostal v náběhu před Hůlku, ten jej kousek před vápnem zezadu poslal k zemi. To znamená napomenutí pro stopera Boheminas a velice nebezpečný volný kop pro Slavii.
22'
Křapka pálil z úhlu nad
22'
Dostálův nadějný centr vracel do ohně Křapka, k němuž se ale míč zřejmě od Jurečky opět odrazil. Hostující stoper se nerozpakoval a z úhlu vypálil, jenže mířil jen nad branku.
22'
Oscar šel nešetrně do souboje s Hálou, Bohemians budou rozehrávat volný kop nějakých deset metrů za půlící čárou na útočné polovině.
21'
David Jurásek se pokusil odcentrovatl zleva, Köstl u něj ale byl včas a srazil míč na aut. Následně pronikal zleva do vápna opět levý bek Slavie, balon mu ale utekl mimo hrací plochu, takže veškeré vzrušení na tribunách bylo zbytečné.
20'
Slavia po Křapkově nepřesném odkopu opět zavřela hosty v jejich vlastním vápně. Nutno ale dodat, že Bohemians jsou v defenzivě zatím velmi pevní.
19'
Nejvýše se vyšplhal Igoh Obgu, který sice vyskočil opravdu vysoko, ale ani tak míč nezasáhl. Balon odrazem od Schranze, který nabíhal na zadní tyč, putuje mimo hrací plochu.
19'
Akci táhl nejprve Matěj Jurásek, jenž předal na křídle míč Zafeirisovi. Ten byl poté nedovoleně poslán k zemi a Slavia bude rozehrávat standardku z prostoru pravého křídla.
18'
Hálův centr z volného kopu ale zamířil jen do rukavic připraveného Koláře, který výhozem založil protiútok.
18'
Po nákopu hostujícího brankáře šel až příliš ostře do vzdušného souboje Oscar, takže je mu pískán faul.
17'
Za Kačarabovým pasem za beky se hnal Jurečka, Křapka ale využil svých fyzických předpokladů, nepropadl a nechal míč dojít až za brankovou čáru, takže rozehrávat bude Jedlička.
16'
Bohemians ale z autu soupeři záhy míč odevzdali, neboť Jindřiškův nákop z první se do vymezeného prostoru hřiště nevešel.
16'
Dlouhý pas Davida Juráska našel pouze hlavu vracejícího se Hůlky.
15'
Douděrův střílený centr zprava na hranici vápna promáhl Schranz, jenž poté navíc zezadu stáhl Jánoše. Klokani si tak mohou oddychnout.
14'
Schranz rozehrál až za vápno na Dorleyho, ten předal Zafeirisovi, ale s jeho centrem z hloubi pole si defenziva hostí poradila.
14'
Slávisté se sérii narážeček opět dostali do vápna, Klokani se nejprve ubránili, ale nakonec po skluzu Jánoše budou stejně čelit rohovému kopu.
13'
Jindřišek se parádní otočkou zbavil o 22 let mladšího Zafeirise a rozehrál na křídlo, akce Bohemians ale Kolářovi vrásky na čele nepřidělala.
12'
Obgu při bránění Drchala zřejmě soupeře udeřil do hlavy a ač se nejednalo o úmysl, rozhodčí situaci posoudil jako nedovolený zákrok.
11'
Slavia zatlačila soupeře až před jeho šestnácku a dobře zkonsolidovanou obranu Bohemians se pokusil uličkou překonat Oscar, jenže jeho přihrávka byla na Schranze až příliš dlouhá.
10'
Po sérii vzdušných soubojů putuje meruna do autu, jako poslední hrál hlavou Erik Prekop.
9'
Lehký tlak domácího celku nakonec vyústil jen v kop od hostující branky.
9'
Slávisté se prokombinovali až do vápna, pokus Schranze o finální přihrávku na druhou stranu šestnáctky se ale od Křapky odrazil k Jánošovi a ten míč odkopl.
7'
Obgu nyní omylem ve vzduchu sestřelil Koláře a rozhodčí píská z Klokanům faul. Asi se mu zdálo, že slávistického stopera předtím Drchal mírně přistrčil.
7'
Před Kolářem to opět hořelo. Jindřiškův oblouček poslal skrze malé vápno na zadní tyč Prekop, zakončení Dostála z úhlu ale neprošlo přes sešívaný blok bránících hráčů.
6'
Jurečka na středu hřiště nesklepl míč ideálně a Jánoš se pokoušel z půlky hřiště ambiciózně přehodit vysoko postaveného Koláře, míč ale mezi tři tyče nemířil.
5'
Jindy spolehlivá levačka Davida Juráska podruhé v krátkém časovém sledu selhala, tentokráte nyní již reprezentační bek poslal svůj centr na tribunu.
5'
Schranz kolmicí rozeběhl Jurečku po levém křídle, odchovanec Bohemians Kadlec si připisuje úspěšný obranný zákrok a odklízí merunu do zámezí.
4'
Na centr Davida Juráska z levé strany by Van Buren nedosáhl ani na třímetrovém žebříku, Jedlička se připravuje k odkopu od branky.
4'
Jindřišek již podruhé v utkání získal kontrolu nad balonem, jeho spoluhráči na něj ale nedokázali úpěšně navázat a kulatý nesmysl je v držení domácích hráčů.
3'
Prekop vystavil Zafeirisovi ve vzdušném souboji stoličku, za níž by se nestyděl ani leckterý řemeslník. Rozehrávat volný kop tak bude Slavia.
2'
Köstlův nákop na útočnou polovinu sbírá Ogbu, domácí opět rozjedou postupný útok.
2'
Prvního faulu v utkání se poblíž půlící čáry dopustil Prekop, jeho obětí se stal Kačaraba.
1'
Jindřišek získal míč na obranné polovině a rýsoval sympatickou kolmici na Drchala, ten měl ale k míči o malinko dále, než bránící hráč.
1'
Rozehrái hosté, kteří museli místo tradiční zelenobílé obléci černé dresy. Sešívaní nastupují pochopitelně v sešívaných trikotech, jako doma pokaždé.
1'
Když tak slyším, jak hlasitě skanduje slávistický kotel, tak se přestávám divit tomu, proč se v této sezóně sešívaným doma tak daří. Bohemians každopádně nepůjdou dát svoji kůži nadarmo, mají opravdu o co hrát. Navíc ani jejich příznivci nechtějí zůstat pozadu a rozvíjejí choreo s nápisem: „Je čas vrátit korunu do Ďolíčku“.
Obě jedenáctky již nastupují na trávník v doprovodu trojice arbitrů, brzy zazní znělka Fortuna ligy.
Poměrně solidně se ale již zaplňuje i sektor hostí, fanoušci Klokanů totiž cítí jedinečnou šanci jejich týmu po letech opět zabojovat o účast v předkolech evropských pohárů. Navíc Ďolíček je od Edenu vzdálen jen dvě zastávky tramvají, případně necelých patnáct minut chůze.
Utkání začne za necelých deset minut, kotel Slavie již ve spolupráci s hlasatelem vyvolává základní sestavu svého týmu. I přes to, že naposledy doma Slavia proti Hradci ztratila dva body za remízu 1:1, stále platí, že sešívaní se spoléhají na fantastickou atmosféru ve Fortuna Areně. V lize zde zvítězili ve všech ostatních čtrnácti duelech.
Do výkopu zbývá necelá půl hodina, oba celky se tak již pomalu začínají rozcvičovat přímo na hrací ploše. Pod tlakem jsou hlavně domácí – Sparta, jejich hlavní konkurent v boji o titul, totiž v Olomouci vyhrál 1:0 a v tuto chvíli disponuje pětibodovým náskokem na druhou Slavii.

O co hrát mají ale i Klokani, jelikož na páté Slovácko mají pouze velice těsný, jednobodový polštář. A vzhledem k tomu, že za týden budou doma hostit právě celek z Uherského Hradiště, by se jim hodilo z Edenu nějaké ty body dnes ukořistit.

SK Slavia Praha: Kolář – Douděra, Kačaraba, Ogbu, D. Jurásek – Zafeiris, Oscar – M. Jurásek, Jurečka, Schranz – Van Buren (C).
Náhradníci: Mandous – Ousou, Tecl, David Pech, Dominik Pech, Provod, Bořil, Hromada, Traoré, Lingr, Kričfaluši.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Bohemians Praha 1905: Jedlička – Hůlka, Křapka, A. Kadlec – Köstl, Jindřišek (C), Jánoš, Dostál – Hála, Prekop – Drchal.
Náhradníci: Valeš – Mužík, Novák, Kovařík, Morávek, Nový, Necid.
Trenér: Jaroslav Veselý

Rozhodčí: Szikszay – Kubr, Volf.
VAR: Zelinka – Caletka
Zajímavosti

Bohemians proti Slavii nedokázali zvítězit již sedmkrát v řadě, poslední výhru v únoru 2020 zařídil jedinou brankou utkání Jan Vodháněl.

Od té doby Bohemians vydolovali jen dvě remízy v základní hrací době (jedna rezultovala ve zmíněné vyřazení z poháru), jinak pokaždé vyšli naprázdno.

A to i přesto, že ve třech případech se jim podařilo vstřelit první branku utkání.

Bohemians budou v Edenu kromě zraněných a vykartovaných hráčů postrádat také ofenzivní oporu Jana Matouška a záložníka Michala Berana. První jmenovaný sice v Ďolíčku podepsal víceletý kontrakt, ten ale nabyde platnosti až v létě, do té doby je ze Slavie pouze zapůjčen. Dohoda o hostování pak nepustí do hry ani Berana.
Posledních pět vzájemných duelů

22.4.2023 Slavia – Bohemians 3:0 (13. Jurečka, 31. Olayinka, 36. Douděra)
5.4.2023 Slavia – Bohemians 3:2 po prodl. (23. Douděra, 90+7. Lingr, 110. Jurečka – 14. Prekop, 84. Hála)
30.10.2022 Bohemians – Slavia 1:4 (2. Květ – 3. a 79. Olayinka, 30. Jurečka z pen., 76. Lingr)
20.2.2022 Slavia – Bohemians 1:0 (43. Olayinka)
19.9.2021 Bohemians – Slavia 1:5 (22. Chramosta – 56. Stanciu z pen., 63. Lingr, 65. Kuchta, 72. Krmenčík z pen., 76. Schranz)
Bohemians Praha 1905

Klokani dále píší svojí pohádku o první účasti v evropských pohárech od rozdělení republiky, do nadstavby vstupují na čtvrtém místě ligové tabulky, které by jim zaručilo postup do druhého předkola Konferenční ligy. Jejich trenér Jaroslav Veselý po posledním utkání s Jabloncem (4:1) poněkud hořce podotkl, že v Edenu hrají Bohemians pomalu častěji, než doma. Slavii na jejím hřišti totiž za posledních pět týdnů budou čelit již potřetí.

A nutno dodat, že ani jednou se jim utkání nevydařilo dle představ. V semifinále MOL Cupu byli Klokani jen pár sekund od vítězství, poté ale sešívaným podlehli 2:3 v prodloužení. Poslední ligové střetnutí pak kvůli zpackané první půli skončilo jasnou prohrou 0:3.

Základním stavebním kamenem klokaní jedenáctky bude zajisté i dnes Josef Jindřišek. 42letý matador se minulý týden stal nejstarším střelcem v ligové historii díky proměněné penaltě v duelu s Jabloncem. Na Slavii asi nebude příliš pomýšlet na vstřelení branky, jeho výkon ve středu pole bude ale klíčovým faktorem, určujícím, zdali se Bohemians na třetí pokus konečně podaří v Edenu proti Slavii uspět.
SK Slavia Praha

Slavia se v posledních letech stala hegemonem české kopané, cíle má tedy jen ty nejvyšší – zisk mistrovského titulu. Loňský obhájce z Plzně již vedoucí peloton Fortuna ligy prakticky definitivně opustil nejen kvůli včerejší remíze se Slováckem (2:2), rozhodovat se tak bude mezi dvěma těžkými vahami v podobě pražských „S“.

O něco lepší pozici má před nadstavbovou částí ligy Sparta, která momentálně vede o dva body. Slavii ale může hřát fakt, že právě svého odvěkého rivala porazila 2:0 ve středečním finále MOL Cupu a oslavila tak první trofej v této sezóně. K tomu, aby získala tolik chtěný double, tak potřebuje jediné – porazit Spartu na Letné a v utkáních, jako bude to dnešní s Bohemians, poztrácet co nejméně bodů, ideálně samozřejmě žádné.

Svoji produktivitou by k tomu sešívaným mohl pomoci David Douděra. 24letý rychlík obvykle nastupuje na postu pravého beka či halvbeka a trefil se nejen v předchozích dvou střetnutích s Klokany, ale i v již zmíněném pohárovém finále.
Krásnou neděli všem fanynkám i fanoušků té nejkvalitnější kopané v tuzemsku! Za posledních pět týdnů již potřetí bude pražský Eden hostit vršovické derby, v němž se domácí SK Slavia Praha střetne s Bohemians 1905. Utkáním vás provedu textovým přenosem přímo ze svatostánku sešívaných a přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.