Fortuna liga Slovensko - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Michalovce : Z. Moravce - Vráble - 1. prosince 2018   14:00

Michalovce
Michalovce
45+1' Vojtko  • 60' Kolesár  • 84' Nawotka
3:0
(1:0)
Z. Moravce - Vráble
Michalovce
Kira – Rota (87. Kolesár), Carrillo, Beskorovajny, Vojtko – Turik – Nawotka, Danko, Kolesár, Diarra (80. Grič) – Vaščák (C) (72. Sulley).
Bieszczad – Begala, Grič, Sulley, Kolesár, Iloski, Kurminowski.
Ivan Kružliak (Boris Marhefka) – Martin Borsányi, Peter Čajka
783 diváků
Krnáč – Čögley, Práznovský, Karlík, Chren (C) – Dimitrijevič, Ľupták, Richtárech (60. Casado), Brašeň – Paixao da Silva – Švec (46. Urgela).
Chovan – Udeh, Kanu, Casado, Urgela, Miličević.

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne.
V tabulce sedmé Michalovce se za týden představí na hřišti Podbrezové, poslední Zlaté Moravce budou hostit Nitru.
Michalovce porážejí Zlaté Moravce rozdílem třídy 3:0 a vítězí už potřetí v řadě. Skóre otevřel v nastavení úvodního poločasu Vojtko, na kterého po změně stran navázali Kolesár s Nawotkou.
90+2'
90+2'
Domácí fanoušci již tleskají a chystají se na oslavy tří bodů.
90+1'
Čögley rozehrál standardku nakrátko, Zlaté Moravce z ní nic nevytěžily.
90+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Martin Kolesár zastavil nedovoleně Ewertona, hosté mají k dispozici volný kop.
89'
K vidění jsou aktuálně nakopávané míče na obou stranách. Více snahy útočit mají domácí, Zlaté Moravce odjedou domů s prázdnou.
87'
Domácí naposledy střídají. Místo Roty dohraje duel Martin Kolesár.
86'
Práznovský zatahal za dres Sulleyho a vysloužil si žlutou kartu.
84'
Michalovce daly gól!
A je rozhodnuto! TOMASZ NAWOTKA si naběhl za obranu a ačkoliv se dostal do velkého úhlu, zvolil místo centru střelu na bližší tyč, která končí v síti! Polský fotbalista tak slaví svůj vůbec první gól v nejvyšší slovenské soutěži.
83'
Do hry hostů se čím dál častěji vkrádá nervozita. Nepřesné přenesení hry posiluje už tak vysoké domácí šance na vítězství. Čas totiž rychle plyne...
82'
Kira si zatím bez problémů stahuje do rukavic vzdušné balony směřující před jeho bránu. Po zemi to Zlatým Moravcům kombinačně až tolik nejde.
80'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Cheick Alan Diarra, přichází Jakub Grič.
80'
Střídající Sulley zbytečně odkopl po odpískaném ofsajdu míč a vidí za své chování žluté napomenutí.
79'
Další dobrá střela Danka gólem nekončí.
78'
Dnešní utkání sleduje 783 diváků.
77'
Diarra se drží za hlavu. Zajímavý kontr domácích nepřinesl ani střelecký pokus, za současného stavu to však Michalovce přeci jen až tolik mrzet nemusí.
75'
Protiútok hostů končí faulem Dimitrijeviče. Zlaté Moravce mají na zdramatizování utkání už jen něco přes patnáct minut.
74'
Hra se bleskově přesunula na druhou stranu, kde technický obstřel Danka vytěsnil Krnáč parádně na rohový kop!
74'
Po centru Chrena hlavičkoval Urgela, balon končí u Kiry.
72'
Střídání v týmu MFK Zemplín Michalovce: ze hřiště odchází Blažej Vaščák, přichází Sadam Sulley.
71'
Pro vysoký centr střídajícího Casada si vyskočil brankář Kira.
69'
Prudký centr Kolesára odvrací ve vápně Čögley.
68'
Další souboj předchozích jmenovaných už nedovoleným zákrokem rezultuje.
66'
Diarra reklamoval po zákroku Chrena faul, rozhodčí ale ukazuje, že vše bylo čisté.
65'
Hosté opět zahrozili! Po centru do malého vápna zakončoval Práznovský, Kira však předvedl parádní zákrok a snížení nepřipustil.
64'
Zlaté Moravce se dostaly do zajímavé akce! Nejprve zakončoval ze šesti metrů Ewerton, jeho pokus zblokoval Rota. Odražený míč doputoval k Brašeňovi, proti kterému se výborným obranným skluzem vyznamenal Beskorovajny.
63'
Na centr Kolesára si naskakoval Beskorovajny, k zakončení mu ale několik čísel scházelo.
62'
Vaščák zkoušel štěstí z voleje, Práznovský odvrací na roh.
60'
Hosté reagují střídáním, Richtárecha nahrazuje Casado.
60'
PETER KOLESÁR poslal míč doprostřed brány, Krnáč se hodil do strany. Michalovce odskakují na rozdíl dvou tref a jsou blízko třem bodům.
58'
Michalovce budou kopat penaltu! Po Vaščákově centru zahrál Práznovský v šestnáctce rukou.
57'
Nechybělo mnoho a Michalovce vedly o dvě branky! Přímého kopu z nebezpečné pozice se ujal Danko, který míč zakroutil do spojnice břevna a tyče!
56'
Richtárech nastavil před vápnem nedovoleně Turika a vyfasoval vůbec první žlutou kartu tohoto střetnutí.
55'
Beskorovajny je zpět na hřišti. Mezitím je pískán ofsajd Chrena.
54'
Jen o několik sekund později přepadl přes Dimitrijeviče domácí stoper Beskorovajny, jenž musí být ošetřen.
53'
Michalovce se v poklidu ubránily. Po střetu s Čögleyem však zůstává ležet na zemi Nawotka.
52'
Přišlápnutí Roty sudímu Marhefkovi neuniklo, u míče jsou hosté.
51'
Zlaté Moravce se nadále především brání. Pokud nechtějí odjet domů s prázdnou, budou muset podstatně přidat.
50'
Po zmatcích ve vápně se do zakončení z devíti metrů dostal Jozef-Šimon Turik, domácí záložník ale z dobré pozice překopává nejen branku, ale i tribunu stadionu.
48'
Hosté ji ale nezahráli vůbec dobře. Po souboji u postranní čáry navíc zůstává ležet na zemi Dimitrijevič.
47'
Ewerton na sebe navázal hned dva protihráče, jeho atak zastavil faulem Carrillo. Zlaté Moravce mají k dispozici standardku.
46'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Jakub Švec, přichází Ľubomír Urgela.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:06.
Úvodní půle střetnutí nabídla jedinou branku, která přišla až v dlouhém nastaveném čase. Přesnou hlavičkou poslal Michalovce do těsného vedení Vojtko. Uvidíme, zda dokáží Zlaté Moravce na tento gól "do šatny" po změně stran zareagovat.
45+4'
45+4'
V závěru dějství se k nadýchanému centru odhodlal Dimitrijevič, balon ale odvrací do bezpečí Carrillo.
45+3'
Michalovce pokračují po premiérovém ligovém gólu teprve osmnáctiletého Vojtka v tlaku.
45+1'
Domácí zahráli dokonale standardku ze zhruba třiceti metrů. Kolesár poslal balon někde k penaltovému puntíku, MATÚŠ VOJTKO se odpoutal od bránícího protihráče a vysokou hlavičkou přeloboval vyběhnuvšího Krnáče!
45'
První poločas bude především z důvodu výměny hlavního rozhodčího nastaven o čtyři minuty.
44'
Nawotka si v souboji s Dimitrijevičem pomohl faulem. U míče zůstávají hosté.
43'
Centr, nebo střela? Těžko říci. Pokus Vojtka každopádně skončil až na tribuně.
42'
Centr Čögleyho končí v náručí pozorného Kiry.
41'
O ten je připravil Vaščák, kterému nabíhal na přihrávku Danko. Balon se ale k domácímu záložníkovi nedostal.
40'
Na hřišti se přiostřuje. Aktuálně těží ze situace především hosté, kteří jsou u míče.
38'
Nawotka vybojoval balon a posunul jej na Diarru, který hledal Vaščáka. Domácímu kapitánovi chybělo k zakončení jen několik centimetrů. Teď měly Zlaté Moravce štěstí.
37'
V hlavní roli opět Vaščák. Tentokrát píská sudí Marhefka jeho nastřelenou ruku.
36'
Vaščákův centr byl nepřesný.
35'
Hostující fotbalista centroval hned dvakrát, nebezpečí se však před bránou Kiry nezrodilo. Následně je faulován Turik.
34'
Brašeň rozehraje další rohový kop Zlatých Moravců.
33'
Nawotka na chvíli vypustil sprint, na což následně doplatil, když mu míč utekl do zámezí.
32'
Kolesár zakroutil míč do vápna. Protlačil se k němu Beskorovajny, jeho zakončení ale bylo z kategorie nepřesných.
30'
Půlhodina utkání je minulostí. Na úvodní branku stále čekáme.
29'
Michalovcím se rýsoval nadějný brejk, Kolesár s Diarrou si ale při své souhře neporozuměli.
28'
Zemplín kopal rohový kop. Balon šel na zadní tyč, odkud byl vrácen zpět do ohně. Následně zakončení končí vysoko nad bránou.
26'
Vaščák vysunul Diarru, proti tomu ale dobře zasáhl jeden z obránců ViOnu.
25'
Michalovce se dostaly do rychlého protiútoku, který však Vaščák trestuhodně neproměňuje! Černou práci odvedl Kolesár, jenž přesprintoval celé hřiště, poté si u rohového praporku zasekl míč a poslal výborný centr na přední tyč, domácí kapitán však jako by byl až natolik přesnou přihrávkou zaskočen a balon mu odskakuje do zámezí.
24'
Zlaté Moravce měly k dispozici hned tři rohový kopy. Po tom posledním skončil míč na hlavě hostujícího hráče, jeho pokus byl ale zblokovaný.
22'
Na druhé straně zakončoval Danko, Krnáč si proti jeho propagačnímu pokusu připisuje snadný zákrok.
21'
Čögley vysunul centrem na hranici malého vápna Brašeně, který v náběhu zakončuje pouze doprostřed brány! První obrovskou možnost zápasu hosté nevyužívají.
19'
Vaščák si při zpracování míče v pokutovém území soupeře pomohl rukou.
18'
Michalovce teď hned několikrát uvedly míč do hry od autové čáry.
17'
Prudký centr z pravé strany odvrátil na poslední chvíli Čögley.
16'
Zatím je k vidění spíše urputný boj, hra je protkána velkým množstvím nepřesností.
15'
Tentokrát zahrávaly Zlaté Moravce volný kop z vlastní poloviny, byl ale hodně nepřesný, a tak opět rozehrává Kira.
14'
Hosté sehráli nacvičený signál, prodloužený centr však skončil v rukavicích brankáře Kiry.
13'
Beskorovajny fauloval Richtárecha, Zlaté Moravce mají k dispozici standardní situaci.
12'
Zlaté Moravce získaly balon poblíž středové čáry a zakládají postupný útok.
10'
Je za námi úvodní desetiminutovka, ve které se toho z fotbalového hlediska příliš neudálo. Dá se očekávat dlouhé nastavení.
9'
První "střídání" duelu je tak hodně netradiční, když Kružliaka nahrazuje na postu hlavního rozhodčího Boris Marhefka.
8'
Nevypadá to dobře. Kružliak zřejmě špatně došlápl a je ze hřiště odnášen na nosítkách!
6'
Tak tohle se nevidí často! Hlavní rozhodčí Ivan Kružliak leží s bolestivou grimasou na hrací ploše. Míří k němu zdravotníci obou klubů.
5'
Čögley odzbrojil efektivním skluzem o míč Vojtka.
4'
Ten zahráli hosté nakrátko. Posléze přišlo ještě vhazování a centr do vápna, Michalovce ale balon odvrací.
3'
Na druhé straně končí sražená přihrávka za brankovou čárou. Zlaté Moravce budou rozehrávat svůj první rohový kop.
2'
Aktivněji začali utkání domácí, jejich první akci ale hatí odpískaný ofsajd.
1'

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Beskorovajny, Vojtko – Turik – Nawotka, Danko, Kolesár, Diarra – Vaščák (C).
Náhradníci: Bieszczad – Begala, Grič, Sulley, Kolesár, Iloski, Kurminowski.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Krnáč – Čögley, Práznovský, Karlík, Chren (C) – Dimitrijevič, Ľupták, Richtárech, Brašeň – Paixao da Silva – Švec.
Náhradníci: Chovan – Udeh, Kanu, Casado, Urgela, Miličević.

Rozhodčí: Ivan Kružliak – Martin Borsányi, Peter Čajka.
Poslední vzájemný souboj obou mužstev se uskutečnil na konci srpna. Z vítězství 2:0 se tehdy radovaly Zlaté Moravce.
Zlaté Moravce jsou aktuálně nejhorším celkem nejvyšší slovenské soutěže, když si v minulém kole připsaly teprve třetí výhru v sezóně. Ani po hubeném triumfu 1:0 proti Podbrezové se však tamější fotbalisté neodpoutali z posledního místa tabulky, z něhož v současnosti na předposlední Senici ztrácí tři body.
Papírovým favoritem střetnutí budou domácí Michalovce, které se v tabulce nacházejí s osmnácti body na deváté pozici. Klub z východní části Slovenska disponuje aktuálně slušnou formou, když vyhrál dvakrát v řadě. Naposledy uspěli fotbalisté Zemplínu na hřišti Senice, kde zvítězili v poměru 4:2.
Příjemné sobotní odpoledne. Nejvyšší slovenská soutěž proti sobě v rámci 17. kola mimo jiné svede celky MFK Zemplín Michalovce a FC ViOn Zlaté Moravce, tedy týmy ze spodní poloviny tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.