Fortuna liga Slovensko - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : Bratislava - 1. září 2019   18:00

Dunajská Streda
36' Davis  • 45+2' K. Vida  • 52' Ramírez  • 68' Fábry  • 75' Ramírez
5:2
(2:1)
Bratislava
Bratislava
18' Šporar   • 55' Abena
Jedlička – Koštrna (C), Kružliak, Beskorovajnyj, Davis – Oravec, Vida (90+2. Abdulrahman) – Rodolfo, Fábry (88. Divković), K. Vida (90+2. Veselovský) – Ramírez.
Száraz – Šimčák, Abdulrahman, Veselovský, Divković, Čmelík, Bednár.
Sedlák – Hancko, Benko – Kováč
MOL Aréna, Dunajská Streda, Slovensko
Bratislava
Greif – Apau, Abena, Božikov (C), Suchockij – Ljubicić, de Kamps – Dražić (69. Daniel), Nono (73. Holman), Moha – Šporar (79. Strelec).
Trnovský – Rabiu, Strelec, Daniel, Guzmics, Holman, Bajrić.

Je zde závěrečný hvizd Dušana Sedláka a s ním přichází i konec utkání. V něm jsme měli možnost vidět hned sedm přesných zásahů a jednu červenou kartu, kterou dostal de Kamps. Dunajská Streda rozdrtila bratislavský Slovan vysoko 5: 2. Ode mě to je na dnes všechno. Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:14.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Kristopher Vida, přichází Dominik Veselovský.
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Máté Vida, přichází Taiwo Abdulrahman.
90+2'
Moha svou velmi nepřesnou přihrávkou hledal Davida Strelce. Míč si převzal Martin Jedlička.
90+1'
V druhém poločase se nastavily ještě 2 minuty navíc.
89'
Domácí už nikam nespěchají. Vyměňují si mezi sebou série krátkých přihrávek na vlastní polovině hřiště za potlesku skvělého publika.
88'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Andrej Fábry, přichází Marko Divković.
86'
Žlutou kartu dostává Matej Oravec (FK DAC Dunajská Streda).
85'
Hosté mohou ještě něco vymyslet na polovině soupeře. Získali výhodu v podobě autového vhazování.
84'
David Holman svojí přihrávkou hledal Mohu, ale míč nasměroval až k Martinovi Jedličkovi, který si ho ochotně převzal.
83'
Žlutou kartu dostává Marin Ljubicić (ŠK Slovan Bratislava).
82'
Erik Daniel teď zahodil nemožné. Ocitl se nikým nehlídaný tváří v tvář gólmanovi, jehož svým pohybem oklamal a už před ním stála jen prázdná brána. Avšak energie mu nezůstala až do zakončení. Jeho střelecký pokus směřoval pomalu až do náručí ležícího Martina Jedličky.
81'
Míč se nachází na polovině Dunajské Stredy, kde domácí fotbalisté trpělivě vyčkávají na správný moment překvapení.
80'
David Holman se rozhodl zakončit téměř od půlící čáry. Jeho střelecký pokus směřoval někde mezi diváky na boční tribuně.
79'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Andraž Šporar, přichází Dávid Strelec.
79'
Na tento rohový kop si defenziva Slovanu dala pozor a nebezpečně vypadající centr odvrátila do bezpečné vzdálenosti.
78'
Artem Sukhotskij udělal zbytečnou chybu v zadních řadách, díky které bude Dunajská Streda zahrávat rohový kop.
77'
Míč mají na svých kopačkách hosté, kteří mají velké problémy vymyslet něco směrem dopředu.
75'
Dunajská Streda dala gól!
ERIC Ramirez byl zahnán bránícím hráčem do většího střeleckého úhlu, ale ani to mu nedělalo problém a krásnou střelou zakončil míč do levé šibenice. Stav utkání je 5: 2! Bez asistence.
74'
Andrej Fábry vyslal dobrý pas na Erica Ramíreze. Ten zbytečně nespekuluje a zakončil ještě před hranicí šestnáctky. Dominik Greif si na své konto připíše další úspěšný zákrok.
73'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Nono, přichází Dávid Holman.
72'
Hlasatel oznámil, že na dnešní setkání se přišlo podívat 11679 platících diváků.
71'
Nono od rohového praporku vyslal centr na bližší brankovou tyč, kde však nenašel hráče ve správné barvě dresů.
70'
ŠK Slovan Bratislava si díky své útočné snaze vybojoval možnost skórovat po nařízeném rohovém kopu.
69'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dejan Dražić, přichází Erik Daniel.
68'
Eric Ramirez připravil míč přesně na kopačku Andreje Fabryho, který okamžitě prudce zakončil k pravé tyči. Dominik Greif byl proti této střele bezmocný. Stav utkání je 4:2! Asistence: Eric Ramírez.
68'
Po delší době se o útok pokusil i Slovan. Mitch Apau poslal na hranici velkého vápna prudký centr, který zachytil jeden z bránících hráčů soupeře.
67'
Dunajská Streda zahrávala rohový kop. Už tradičně se k rohovému praporku postavil Andrej Fábry, který zakroutil míč do středu vápna. Tam však nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
66'
Kristopher Vida zakončil z velké dálky, ale trefil jen před ním stojícího Myentyho Abena.
65'
Kristián Koštrna nacentroval míč do hloubky šestnáctky, kde našel jen volného bránícího hráče.
64'
Eric Ramirez střílel zpoza bránícího hráče. Střela to velmi povedená nebyla, a tak to byl jen lehký zákrok pro Dominika Greifa.
64'
Vysoký centr Andreje Fabryho směřoval až na druhou stranu hřiště za postranní čáru.
63'
Mitch Apau nyní centrovaný míč zastavil svou rukou. Může být rád, že neviděl žlutou kartu. Dunajská Streda bude pokračovat volným kopem.
62'
Prosadit se individuálním způsobem chtěl Moha, který si však míč příliš předkopl a následně o něj přišel.
61'
Erick Davis si nyní nerozuměl v rozehrávce s Andrejem Fabrem, a tak míč směřuje za postranní čáru. Slovan Bratislava bude zahrávat autové vhazování na vlastní polovině hřiště.
60'
K volnému míči se dostal Kristopher Vida. Ten ji okamžitě poslal směrem k bráně, ale jen do míst, kde se nacházel připraven Dominik Greif.
59'
Slovan zvládl nyní kritický moment po tom, co se už Kristopher Vida dostával do vážnější příležitosti. Jeden z obránců hostů míč uklidil za postranní čáru.
58'
Domácí hráči se na delší dobu usadili na polovině soupeře, kde si hledají lepší střeleckou pozici.
57'
Nono vyslal do šestnáctky Dunajské Stredy vysoký oblouček, který si převzal Martin Jedlička.
56'
Žlutou kartu dostává Kristián Koštrna (FK DAC Dunajská Streda).
55'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
K realizaci rohového kopu se postavil Nono, na jehož centrovaný míč si nejvyše vyskočil MYENTY ABENA. Ten přesnou hlavičkou usměrnil míč k levé tyči. Stav utkání je 3:2! Asistence: Nono.
53'
Mitch Apau podpořil své kolegy v útoku a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
52'
Erick Davis vyslal míč do pokutového území přesně na hlavu nabíhajícího ERICA RAMIREZE, kterého si Myenty Abena nepohlídal a následným hlavičkovým zakončením tak Slovan opět inkasoval. Stav utkání je 3:1! Asistence: Erick Davis.
51'
Na míči jsou domácí, kteří se svou rozehrávkou snaží uspat soupeře.
50'
Nono zkusil své střelecké štěstí z větší vzdálenosti. Míč nasměroval k levé tyči. Martin Jedlička se musel pořádně natáhnout, aby míč vytěsnil.
49'
Po nezdařeném rohovém kopu se hosté dostali do rychlého protiútoku, na jehož konci byl Moha. Ten vyzkoušel zakončit z většího střelecké úhlu. Martin Jedlička musel zakročit a míč vyrazit.
48'
Erick Davis si zasekl bránícího hráče a následně nacentroval. Pro míč si nejvýše vyskočil Myenty Abena. Míč směřuje za brankovou čáru a Dunajská Streda zahraje rohový kop.
46'
Máme za sebou první část utkání, kterou lze označit jako vysoce atraktivní. V 18. minutě šli do vedení hosté po úspěšné realizací pokutového kopu v podání Andraze Šporara. Odpověď přišla v 36. minutě po nedovoleném zákroku de Kampse, který byl za tento zákrok oceněn červenou kartou. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Erick Davis, který ho s lehkostí proměnil. Domácím se podařilo gólem do šatny dostat do vedení po přesném zakončení Kristophera Vidy. Stav utkání je 2:1, druhý poločas začne přibližně v 19:05!
45+3'
45+2'
Cesar Rodolfo vyslal do šestnáctky Slovanu přízemní centr, na který si naběhl KRISTOPHER VIDA. Ten střelou ve skluzu usměrnil míč za záda Dominika Greifa. V této situaci se nepříznivě prezentoval Mitch Apau, který si před sebe pustil již zmíněného střelce. Stav utkání je 2:1! Asistence: Cesar Rodolfo.
45+1'
V prvním poločase budeme hrát ještě dvě minuty nad rámec herního času.
45'
Andraž Šporar se v čase přihrávky nacházel za obrannou linií soupeře. Ofsajd.
44'
Blíží se nám závěr prvního poločasu. Míč registrujeme na straně hostí, konkrétně na kopačce Dominika Greifa, který ho pošle směrem dopředu.
43'
Myenty Abena si počínal nedovoleně ve středovém kruhu. Míč tak připadne na stranu Dunajské Stredy.
42'
Marin Ljubičić se prezentoval skvěle načasovaným skluzem, kterým znemožnil soupeři pokračovat dále v akci.
41'
Žlutou kartu dostává Artem Suchockij (ŠK Slovan Bratislava).
40'
Kristopher Vida přízemním centrem našel Erica Ramireze, jehož střela z první byla stečovaná na rohový kop.
39'
Hlavní arbitr ještě upozorňuje Kozáka mladšího za menší kontakt s hráčem Dunajské Stredy.
38'
Hosté budou zahrávat autové vhazování na vlastní polovině hřiště.
37'
Na míči jsou domácí fotbalisté, kteří se budou snažit vymyslet něco směrem dopředu.
36'
Autorem gólu z pokutového kopu je ERICK DAVIS, který velmi jednoduchým zakončením oklamal gólmana střelou do středu branky. Sebevědomí tomuto hráči rozhodně nechybí. Stav utkání je 1:1.
35'
Červenou kartu dostává Joeri de Kamps, který zastavil soupeře ve vyložené šanci nedovoleným způsobem ve vlastním pokutovém území. Dunajská Streda bude zahrávat pokutový kop!
33'
Dejan Dražica šikovným způsobem oklamal napadajícího protihráče, ale oklamal i sám sebe. Míč směřuje za postranní čáru.
32'
K realizací volného kopu se postavil Andrej Fábry. Jeho pokus o přímé ohrožení směřoval těsně vedle levé tyčky.
31'
Eric Ramirez byl faulován před šestnáctkou soupeře, a tak má Dunajská Streda skvělou příležitost vyrovnat po nebezpečně vypadajícím přímém kopu.
30'
Andrej Fábry vyslal centr, který směřoval na bližší tyč. Tam se nejlépe zorientoval bránící hráč a ten míč uklidil mimo vlastní šestnáctku.
29'
Hosté se prezentovali zbytečnou ztrátou míče před vlastním pokutovým územím. Nakonec z toho domácí vytěžili alespoň rohový kop.
28'
Průběh hry se nám uklidnil. Míč mají na svých kopačkách hosté, kteří si ho mezi sebou vyměňují na vlastní polovině hřiště.
27'
Sledujeme problémy v sektoru hostí. Zasáhnout museli hasiči s hasicími přístroji. Domácí hlasatel upozorňuje fanoušky bratislavského Slovanu.
26'
Martin Jedlička musel opustit svojí obvyklou pozici, aby byl u míče dříve než útočící Andraž Šporar. To se mu podařilo a už má míč ve své moci.
25'
Míč se nachází na polovině Dunajské Stredy, ale jsou to právě domácí fotbalisté, kteří ho mají pevně pod kontrolou.
24'
Do obrovské příležitosti se dostal Kristopher Vida, který reagoval na centr spoluhráče. Jeho hlavičkové zakončení směřovalo pod břevno. Dominik Greif si na své konto připíše důležitý zákrok.
24'
Po rohovém kopu si nejvýše naskočil Marin Ljubičić, ale jeho hlavičkový pokus byl velmi nepřesný.
23'
Domácí hráči si nyní nerozuměli při rozehrávce a doslova darovali soupeři rohový kop.
22'
Míč se nachází na polovině Dunajské Stredy, kde si hostující hráči hledají lepší střeleckou pozici.
21'
Míč po nepřesnosti Máte Vidy směřuje za postranní čáru. Hosté budou zahrávat autové vhazování ve středu hřiště.
20'
Pokračujeme dále. Dunajská Streda se téměř okamžitě tlačí směrem dopředu.
19'
Hra je přerušena a bude pokračovat poté, co pořadatelé uklidí hrací plochu od vhozených předmětů.
18'
Autorem gólu z pokutového kopu je ANDRAZ ŠPORAR, který zakončil s velkým klidem do středu branky. Stav utkání je 0:1! Po inkasovaném gólu domácí fanoušci házejí po úspěšném střelci různé předměty.
17'
Moha se snažil uvnitř šestnáctky prosadit individuálním způsobem, ale Máté Vida mu přistoupil nohu a Moha padá. Dušan Sedlák byl dva metry od situace a nařídil pokutový kop ve prospěch Slovanu Bratislava.
16'
Nono nyní příliš dlouho čekal se svým střeleckým pokusem. Ten nakonec přišel, ale ještě ho jemně tečoval Moha, a tak míč směřoval těsně mimo branku.
16'
Centrovaný míč po rohovém kopu si Dominik Greif ze vzduchu stáhl do své moci.
15'
Andrej Fábry vyslal do šestnáctky prudký centr, který Vasil Božikov celkem nepochopitelně odhlavičkoval za brankovou čáru. Dunajská Streda s dalším rohovým kopem.
14'
Centrovaný míč po rohovém kopu byl příliš protáhlý, balón si pohodlně převzal soupeř.
13'
Máté Vida šikovně přešel přes trojici bránících hráčů, ale na toho dalšího byl příliš krátký. Dunajská Streda zahraje rohový kop z levé strany hřiště.
12'
Domácí vysoko napadají a hostující hráči mají problém vymyslet něco směrem dopředu.
11'
Skvěle v zadních řadách zapracoval Myenty Abena, který soupeře nepustil za svá záda.
10'
Marin Ljubičić si v hlavičkovém souboji počínal nedovoleně, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra.
9'
Míč mají pevně pod kontrolou domácí fotbalisté, kteří si ho mezi sebou vyměňují na vlastní polovině hřiště.
8'
Marin Ljubičić poslal dopředu dlouhý pas, který směřoval na Andraze Šporara. Skvěle však reagoval Martin Jedlička, který vyběhl ze svého vápna a míč odhlavičkoval do bezpečí.
7'
Balón má na svojí kopačce Martin Jedlička, který ho přeposílá vedle stojícímu spoluhráči.
6'
Už to vypadalo tak, že se Eric Ramirez ocitne ve slibné příležitosti, ale v posledním momentě zakročil Vasil Božikov, který ho o míč obral.
5'
Andraž Šporar si snažil vytvořit v šestnáctce soupeře lepší střeleckou pozici, ale jeho následné zakončení bylo zblokované bránícím hráčem.
4'
Domácí se pokusili zaútočit středem hřiště, ale slibně vypadající akce skončila po nepřesné přihrávce Erica Ramireze.
3'
Exekutor volného kopu zvolil možnost krátké rozehry se svým spoluhráčem.
2'
ŠK Slovan Bratislava může ohrozit soupeře po nařízeném volném kopu, který se rozehraje ze střední vzdálenosti.
1'

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna (C), Kružliak, Beskorovajnyj, Davis – Oravec, Vida – Rodolfo, Fábry, K. Vida – Ramírez.
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Abdulrahman, Veselovský, Divković, Čmelík, Bednár.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Abena, Božikov (C), Suchockij – Ljubicić, de Kamps – Dražić, Nono, Moha – Šporar.
Náhradníci: Trnovský – Rabiu, Strelec, Daniel, Guzmics, Holman, Bajrić.

Rozhodčí: Sedlák – Hancko, Benko – Kováč.
FK DAC DUNAJSKÁ STREDA
3. místo, 10 bodů, skóre 12:9, bilance 3-1-2

Dunajská Streda taktéž byla ve hře o postup do evropských pohárů, jejich pouť však skončila už ve druhém předkole. Cracovii sice ještě zvládl DAC přetlačit a postoupit, přes řecký Atromitos už se ale nepovedlo postoupit a Dunajská Streda se tak mohla soustředit jenom na ligu.

První dva zápasy vycházely podle očekávání, DAC klopýtl však třikrát za sebou. Nejprve zcela překvapivě prohrál se Seredí a „navázal“ na to prohrou 1:2 v Trenčíně. Z venkovního tripu se chtěli Dunajští poučit a vyhrát doma nad Michalovcemi, přišla ale pouhá remíza 1:1. Tříbodový zisk vyšel až na poslední pokus, v Nitře z toho byla těsná výhra 1:2.
ŠK SLOVAN BRATISLAVA
1. místo, 16 bodů, skóre 18:2, bilance 5-1-0

Slovan schytával na začátku sezony výsměch za vypadnutí s černohorskou Sutjeskou Nikšič v prvním předkole Ligy mistrů. Jenže to tehdy ještě fanoušci nevěděli, že budou moci slavit postup do základní fáze Evropské ligy. I když byl ve čtvrtém předkole PAOK Soluň velkým favoritem, prohru 1:0 na Tehelném poli nevykompenzovala ani výhra 3:2 na vlastním hřišti a postup do EL mohl po dlouhé době slavit Slovan.

Hegemon loňské sezony slovenské ligy vstoupil do domácí soutěže velice zodpovědně a za prvních šest zápasů ani jednou neprohrál! S impozantním skóre 18:2 pouze jednou remizoval se Žilinou ve šlágru posledního kola. Oba týmy, jak Slovan, tak Žilinu totiž zdobí výborný vstup do sezony a konečné skóre se na Tehelném poli ustálilo na 1:1.
Dobré odpoledne příznivcům slovenského fotbalu! První zářijový den budeme sledovat pomocí textového přenosu šlágr slovenské Fortuna ligy. Proti sobě půjdou dlouholetí rivalové, rivalita nicméně není ani tak fotbalová, jako spíše národnostní. Dunajská Streda je známá tím, že jí obývá maďarská většina/menšina a fanoušci tamního fotbalového klubu se k Maďarsku i hlásí. Právě tam přijede bratislavský Slovan, který je u našich sousedů tahákem podobným pražské Spartě.

Zápas začíná v 18:00, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.