Fortuna liga Slovensko - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Z. Moravce - Vráble : Žilina - 1. srpna 2021   18:00

Z. Moravce - Vráble
0:1
(0:0)
Žilina
Žilina
53' Jambor
Kira – Čögley (20. Chren), Bednár, Menich, Čonka – Sloboda, Kyziridis, Gamboš (63. Švec), Ďubek (C), Kolesár – Ku. Yilmaz.
Lukáč, Richter – Švec, Chren, Haspra.
Marek Mastiš. Asistenti: Mário Roszbeck, Peter Košecký
Štadión FC ViOn, Zlaté Moravce
649 diváků
Žilina
Petráš – Suľa, Kopas, Nemčík, Sluka (C) – Myslovič (83. Kiwior), Mráz, Slebodník – Kaprálik (46. Rusnák, 66. Ďuriš), Jambor (66. Jibril), Goljan (77. Gono).
Teplan – Gono, Jibril, Kiwior, Anang, Ďuriš, Rusnák.

Žilina zůstává po dvou odehraných kolech stoprocentní, když vyválčila těsnou výhru na hřišti Zlatých Moravců a navíc v lize podruhé v řadě udržela čisté konto. O osudu utkání rozhodl krátce po přestávce Timotej Jambor. Alexandros Kyziridis mohl domácím v závěru vystřelit bod, v obrovské šanci ale selhal. ViOn hrál skvěle, na body to ale nestačilo. Zlaté Moravce 0 MŠK Žilina 1.
90+4'
90+4'
Filip Mráz viděl žlutou kartu v závěru zápasu, na dnešní porážce Zlatých Moravců už to ale asi nic nezmění.
90+3'
Následovalo dlouhé autové vhazování domácích směrem do šestnáctky a na přední tyči došlo na hlavičku, byla ovšem velmi nepřesná a odkopávalo se.
90+2'
Martin Chren se na pravém křídle k míči nedostal a Žilina navíc mohla obstarávat autové vhazování.
90+1'
Žilina v závěru zápasu pouze brání a nyní ji opět vyděsil centr ze strany, na který domácí jen těsně nedosáhli.
90'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 4 minuty.
89'
Marek Švec si našel centr z levého křídla, jenže na vzdálenější pravé tyči hlavičkoval nad. Navíc to byl ofsajd. Hostující Samuel Petráš může odkopávat.
88'
Závěr utkání je hodně nervózní a lavička Žiliny se třese, aby o jednobrankový náskok v závěru ještě nepřišla.
87'
Zlaté Moravce mají v závěru velký tlak a z pravého křídla mířil do šestnáctky nebezpečný centr, na který teď Alexandros Kyziridis u levé tyče těsně nedosáhl.
85'
Alexandros Kyziridis se teď ocitl na levé straně šestnáctky v obrovské šanci a mohl vyrovnat, jenže jeho přízemní střela těsně minula přední levou tyč! Míč byl tečován. Rohový kop pro ViOn.
84'
Tibor Slebodník rozehrál na pravém křídle po skvělém bloku domácích rohový kop a po jeho centru skončil míč vedle vzdálenější levé tyče. Zřejmě nyní došlo k teči.
83'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Patrik Myslovič, přichází Jakub Piotr Kiwior.
82'
Matúš Kira chtěl rychle podat míč poté, co Žilina vypálila zpoza šestnáctky vysoko nad domácí bránu. Skóre 0:1.
81'
Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát deset minut a MŠK Žilina zatím kontroluje svůj jednobrankový náskok.
80'
Kubilay Yilmaz se mohl řítit sám na bránu, jenže byl pokryt a jeho následná přihrávka z otočky do druhé vlny byla hodně nepřesná. Spoluhráčovi chyběly kroky.
79'
Občasná statická hra Zlatých Moravců dnes sice může soupeře uspat a poté potrestat, jenže domácí fotbalisté hrají dopředu hodně pomalu a navíc velmi nepřesně.
78'
Martin Chren měl na pravém křídle spoustu místa a času na přesný centr, jenže se mu vůbec nepovedl a Samuel Petráš míč ze vzduchu snadno stáhl do náručí.
77'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Adam Goljan, přichází Miroslav Gono.
76'
Dnešní utkání sleduje 649 diváků.
75'
Matúš Kira teď vyboxoval prudkou ránu zpoza šestnáctky, ke které hosté napřáhli na ose hřiště!
74'
Branislav Sluka mohl na ose hřiště vypálit zpoza šestnáctky, jenže kolmou přihrávkou namazal míč na kopačku protihráče a měl kliku, že z toho nebyl brejk.
73'
Zlaté Moravce teď hrají hodně netakticky, protože jakmile získají míč, okamžitě ho dlouhým nákopem vpřed odevzdávají brankářovi, kterým je Samuel Petráš.
72'
V pokutovém území hostujícího týmu MŠK to opět hořelo po centru z pravé strany, jeden z hráčů Žiliny ale dokázal míč na přední tyči patou odvrátit do bezpečí.
71'
Žilina předvedla v blízkosti středového kruhu pěknou kombinaci na jeden dotek na minimálním prostoru, následný kolmý pas za obranu už ale přesný nebyl.
70'
Matúš Čonka sáhl v blízkosti půlící čáry k taktickému faulu a hlavní rozhodčí mu vzápětí udělil žlutou kartu.
69'
Zlaté Moravce se po několikáté v zápase bály vystřelit zpoza šestnáctky a domácím byl nakonec pískán ofsajd. Žilina dělá občas chyby, zatím na ně ale nedoplatila.
68'
Hřiště místy připomíná oraniště a správce hřiště nebude mít po zápase snadnou práci. Dnes tedy pršelo hodně.
67'
Žilina sáhla ke dvojitému střídání, ještě předtím se ale pokusili hosté vstřelit gól z půlky, protože Matúš Kira byl daleko z brány, míč ovšem zamířil nad břevno. Stav 0:1.
66'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Timotej Jambor, přichází Taofiq Jibril.
66'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Matúš Rusnák, přichází Dávid Ďuriš.
64'
Hostující fotbalisté chtěli zrychlit hru na ose hřiště dlouhou kolmou přihrávkou za obranu, jenže míč zamířil do území nikoho a rozehrával brankář Matúš Kira.
63'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Gamboš, přichází Marek Švec.
62'
Adam Kopas se zastal svého brankáře a pustil se ostře do Jozefa Menicha. Oba borci pak viděli žlutou kartu.
60'
A další rohový kop z levé strany, který opět rozehrál Tomáš Ďubek, a jeho centr byl odvrácen. Poté přilétl do vápna míč ze hry a Samuel Petráš byl znovu dohrán.
59'
Tomáš Nemčík nyní podcenil vzdálenost mezi ním a napadajícím hráčem a daroval domácím rohový kop. Následný centr byl ovšem na přední tyči odvrácen pryč.
58'
Matúš Rusnák se rozeběhl podél střídaček směrem vpřed a Martin Gamboš ho hned sestřelil. Žlutá karta.
56'
Ačkoliv hernímu stylu Žiliny dnešní terén ve Zlatých Moravcích příliš nenahrává, hosté se krátce po přestávce ujali vedení. Dokáží domácí hráči odpovědět?
55'
Timotej Jambor ukázal obrovskou touhu vstřelit gól, protože se mohl nepříjemně střetnout s domácím brankářem. Matúš Kira inkasoval a hosté vedou 1:0.
53'
Žilina právě vstřelila branku!
TIMOTEJ JAMBOR se nebál a na hranici malého pokutového území se prosadil po centru z levého křídla, když míč dokázal v krkolomné pozici poslat do sítě! MŠK se po přestávce ujalo vedení.
52'
Do šestnáctky Žiliny mířil tentokrát nebezpečný centr z pravé strany a před bránou už číhala dvojice domácích hráčů, Samuel Petráš ale míč vyboxoval do bezpečí.
51'
Patrik Myslovič vystřelil na ose hřiště pouze doprostřed brány a jeho střela zpoza šestnáctky už navíc byla zbytečná, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
50'
Fotbalisté Žiliny rychle otočili hru a na pravé straně šestnáctky napřáhli k přízemní střele, která mířila ke vzdálenější levý tyči, Matúš Kira ji ale skvělým zákrokem vytáhl mimo svou bránu!
48'
Samuel Petráš dokázal zachytit nepříjemný prudký centr z levé strany hřiště a navíc byl nepříjemně dohrán domácím útočníkem. Rozhodčí hned pískal. Přerušení.
47'
Oba týmy sáhly k jedné změně. Již ve dvacáté minutě střídal na domácí straně Petera Čögleyho kvůli zranění Martin Chren. Žilina poté sáhla ke změně o přestávce.
46'
Žilina měla hned v úvodu druhého poločasu velkou šanci po krásné zpětné přihrávce z levé strany, jenže střela zpoza šestnáctky poté byla zablokována! Zlaté Moravce šok nepřipustily.
46'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Adrián Kaprálik, přichází Matúš Rusnák.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Zlaté Moravce byly od úvodních minut dnešního zápasu aktivnějším týmem, a tak není velkým překvapením, že měly více šancí. Hostující Žilinu ovšem zatím drží nad vodou skvěle chytající Samuel Petráš. Skóre po prvním poločase střetnutí. ViOn Zlaté Moravce 0 MŠK Žilina 0.
45+1'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45'
Centr ze standardní situace byl odvrácen na rohový kop a ani následný centr z rohu nic nepřinesl. Stále 0:0.
44'
Anton Sloboda sáhl nedaleko šestnáctky k ostrému zákroku a po nakopnutí protihráče viděl žlutou kartu.
42'
Po krásné kolmé přihrávce tentokrát mohl skórovat na pravé straně šestnáctky Peter Kolesár, jenže zakončoval v tísni a Samuel Petráš poté jeho přízemní střelu vyrazil levou nohou!
41'
Alexandros Kyziridis se ocitl na levé straně šestnáctky ve velké šanci a jeho přízemní diagonální střela z úhlu minula vzdálenější pravou tyč! V hledišti stadionu to jen zahučelo.
40'
Kubilay Yilmaz byl zřejmě hráčem, který zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ovšem opravdu hodně nepřesný a o pořádný kus minul pravý horní roh brány.
38'
Samuel Petráš vyběhl až téměř k půlící čáře, aby míč odvrátil na aut, jenže domácí rychle rozehráli a těsně nedosáhli na přetažený centr! Zaváhání.
37'
Zlaté Moravce měly výhodu standardní situace, jenže centr z pravé strany se domácím hráčům vůbec nepovedl a míč ze vzduchu stáhl Samuel Petráš.
36'
Už to vypadalo, že se Timotej Jambor odhodlá v blízkosti šestnáctky ke střele, nakonec z toho ale byla delší kombinace a další nepřesný diagonální centr.
35'
A další přihrávka, která z kopaček fotbalistů Zlatých Moravců mířila do ofsajdu. Rozehrával Samuel Petráš.
33'
Alexandros Kyziridis se snažil ve středu hrací plochy rychle otočit s míčem, jenže domácí fotbalisté nemohli pokračovat v útočném snažení kvůli mávanému ofsajdu.
32'
Zlaté Moravce se zatím prezentují úplně stejným herním stylem hry jako Žilina. Jakmile mohou, vyráží směrem k šestnáctce soupeře, nevychází jim ale finální přihrávka.
30'
Patrik Myslovič nádherně vystřelil na ose hřiště a technickou střelou posílal míč ke vzdálenější levé tyči, Matúš Kira ale vytáhl fantastický tygří skok!
29'
Zatím sledujeme velice vyrovnané utkání. Hra se zatím odehrává převážně ve středu hrací plochy mezi oběma šestnáctkami a bez nějakých nebezpečných příležitostí.
27'
Timotej Jambor se snažil prosadit v blízkosti šestnáctky a Matúš Čonka do něj vlétl ostře tělem. Následovala standardní situace, která pak byla rozehrána nakrátko.
26'
A zase stará písnička. Žilina kombinovala tak dlouho, až se dostala k šestnáctce a nevyšla jí finální přihrávka.
25'
Diagonální pas nadělal domácím fotbalistům velké starosti, jenže Žilině nevyšlo v blízkosti šestnáctky zpracování a Zlaté Moravce odkoply míč do bezpečí.
23'
Žilina se také snaží útočit, jenže ji v dnešním zápase zatím hodně trápí finální přihrávka. Ve středu hrací plochy hostům kombinace jde, ale u vápna už ne.
22'
Fotbalisté Žiliny se během posledních okamžiků zápasu brání a Zlaté Moravce neustále vyráží do nebezpečných protiútoků, zatím ovšem bez střely na bránu. Stále 0:0.
21'
Dlužím Vám obrovskou omluvu, zranění nepostihlo hostujícího kapitána, nýbrž domácího Petera Čögleyho, který byl donucen přepustit místo Martinovi Chrenovi.
20'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Peter Čögley, přichází Martin Chren.
19'
Branislav Sluka byl nakonec tím hráčem, který si přivodil svalové zranění. Kapitán hostujícího celku navíc nebude v zápase schopen pokračovat a je za postranní čárou.
17'
Zlaté Moravce odevzdaly míč soupeři a brankář Samuel Petráš mohl v klidu odkopávat od své brány. Zatím nesledujeme příliš pohledný fotbal. Je to velký boj.
16'
Samuel Suľa byl zřejmě hráčem, který musel být ošetřován poté, co ho postihlo při vyvážení míče svalové zranění. Do žádného kontaktu ovšem nepřišel.
14'
Fotbalisté Žiliny bránili v blízkosti hranice pokutového území v sedmi hráčích a Zlaté Moravce neměly prakticky kudy se do šestnáctky soupeře dostat.
13'
Žilina si vytvořila obrovský tlak a do šestnáctky soupeře posílala jeden centr za druhým, Tomáš Nemčík a ani Branislav Sluka se ale prosadit nedokázali. Zatím 0:0.
10'
Žilina se nyní odhodlala k vůbec prvnímu střeleckému pokusu v dnešním zápase, střela ze střední vzdálenosti ale byla hodně nepřesná a zamířila vysoko nad bránu.
9'
Následný rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl a Žilina se definitivně ubránila. Hosté poté navíc mohli vyrazit směrem vpřed a na levém křídle vybojovali vhazování.
8'
Matúš Čonka předvedl na pravém křídle sprint a po jeho zpětné přihrávce mohl skórovat Martin Gamboš, jeho střela ale byla přizvednuta nad!
6'
Na hrací ploše se objevují místy velké louže, které budou oběma týmům v určitých místech hodně komplikovat kombinaci. Nyní toho využil Matúš Čonka.
5'
Vzápětí byla k vidění stejná situace na opačné straně a výsledek byl taktéž identický. Zlaté Moravce zrychlily hru kolmou přihrávkou, kterou vystihl Samuel Petráš.
3'
Adam Goljan mohl běžet sám na bránu po rychlém protiútoku Žiliny, jenže kolmá přihrávka za obranu domácího týmu byla příliš prudká a sebral ji Matúš Kira.
2'
Domácí fotbalisté vyrazili do rychlého protiútoku a vypadalo to velice slibně, kombinace z jejich strany ovšem byla příliš zdlouhavá a následný centr nepřesný.
1'
Zlaté Moravce před pár okamžiky obstaraly výkop zápasu a ihned se vrhly směrem vpřed podél levé postranní čáry. MŠK Žilina se však ubránila a vhazovala.
1'

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Kira – Čögley, Bednár, Menich, Čonka – Sloboda, Kyziridis, Gamboš, Ďubek, Kolesár – Ku. Yilmaz.
Náhradníci: Lukáč, Richter – Švec, Chren, Haspra.

MŠK Žilina: Petráš – Suľa, Kopas, Nemčík, Sluka (C) – Myslovič, Mráz, Slebodník – Kaprálik, Jambor, Goljan.
Náhradníci: Teplan – Gono, Jibril, Kiwior, Anang, Ďuriš, Rusnák.

Rozhodčí: Marek Mastiš. Asistenti: Mário Roszbeck, Peter Košecký.
Fotbalisté Žiliny prožili parádní vstup do letošní sezóny a v neděli večer se ho nyní budou snažit vylepšit na hřišti Zlatých Moravců. Domácí nečeká vůbec nic snadného. Žilina porazila v úvodním kole domácí soutěže Sereď a uprostřed týdne přešla přes Limassol do 3. předkola UEFA Europa Conference League. Vráble prohrály na úvod soutěže v Trenčíně, kde schytaly "výprask" 4:0.