FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Karviná - 1. prosince 2019   17:00

Slavia
63' Takács (Stanciu) • 90+3' Milan Škoda
2:0
(0:0)

Kolář – Coufal, Takács, Kúdela, Bořil – Ševčík, Hušbauer, Souček (C), Stanciu (88. Traoré), Olayinka (56. Provod) – Van Buren (56. Milan Škoda).
Kovář – Frydrych, Hora, Hilál.
Dubravský – Hájek, Vaňkát
Sinobo Stadium, Praha-Vršovice
12 042 diváků
Pastornický – Ndefe, Dreksa, Rundić (C), Čonka – Ba Loua (63. Vukadinović), Smrž, Bukata (80. Marek Hanousek), Janečka, Lingr – Petráň.

SESTŘIH: Slavia - Karviná 2:0. Čekání na gól ukončil Takács, zvýšil Škoda

Souboj prvního s posledním končí očekávaným výsledkem, ale slávisté se dnes na výhru navzdory výrazné územní převaze pořádně nadřeli. Až v 63. minutě otevřel skóre hlavičkou po trestném kopu Ladislav Takács a výborně chytajícího Pastornického překonal ještě v nastaveném čase z penalty Milan Škoda za velmi smolný odskok míče o trávník na ruku svého jmenovce Rundiće.
Ligová série pražské Slavie bez porážky trvá již 24 kol, naopak Karviná osm kol marně vyhlíží výhru.
Děkuji za pozornost, hezký adventní večer!
90'
Škoda musel penaltu opakovat, ale proměnil ji i podruhé, 2:0
90'
Rundičovi skočil míč na ruku, penalta pro domácí!
90+5'
90+4'
Ještě ofsajd na straně Slavie.
90+3'
Slavia právě vstřelila branku!
Z opakovaného pokutového kopu si osladil 300. ligový start MILAN ŠKODA. Střílel znovu do stejného místa a prudký míč prošel pod Pastornického tělem do sítě.
90+2'
Milan Škoda propálil brankáře, ale penalta se bude opakovat pro předčasné vběhnutí jednoho ze slávistů do pokutového území.
90+1'
Penalta pro Slavii! Po zbytečném faulu Petkova skočil míč v šestnáctce smolně na ruku Milana Rundiće.
90+1'
Radek Dubravský nastavuje 4 minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Stivan Petkov (MFK Karviná).
89'
Hostům nezbývá než v závěru otevřít hru, Vukadinovićův pokus ze střední vzdálenosti však neprošel daleko.
88'
Oba celky mají dostřídáno, v dresu SK Slavie Praha opouští hrací plochu Nicolae Stanciu a nastupuje Ibrahim Traoré.
88'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Marek Janečka, přichází Stivan Petkov.
86'
Slavia vede 11:1 na rohy. Coufal posílá odražený míč do horních pater severní tribuny.
85'
Bořil si vzpomněl na mladá léta na hrotu mladoboleslavského útoku, naběhl si mezi rozestoupené karvinské beky, ale hlavičkoval v záklonu jen do brankáře.
84'
Hušbauer to zkusil ze střední vzdálenosti, Pastornický musel na zem
84'
Zato tenhle zákrok byl z kategorie velmi těžkých! Pastornický se vrhl po pravé ruce a vytěsnil výstavní střelu Josefa Hušbauera, letící nízko nad zemí.
83'
Vukadinovićův ostrý centr srazili domácí před Ndefeho, jemuž nevyšel krok na dorážku. Karviná ještě zůstala u míče, ale vzápětí ho pro Petráňův ofsajd musí odevzdat.
82'
Z 20 metrů střílí Stanciu přesně do Pastornického. Ten už má dnes řadu zákroků a polovinu z nich by chytil i se zavázanýma očima.
81'
Dnešní utkání sleduje 12 042 diváků.
80'
Škodovu dělovku zablokoval skluzem Dreksa. Slávistická akce pokračovala a znovu Milan Škoda napálil ze 7 metrů míč na tribunu.
80'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Martin Bukata, přichází Marek Hanousek.
79'
Stanciu ze standardky mířil kousek nad břevno
79'
Nicolae Stanciu zakroutil přímý kop z levé strany těsně nad břevno.
78'
Žlutou kartu dostává Gigli Ndefe (MFK Karviná). Rukou zastavil Bořilův centr tři kroky před pokutovým územím. Také on bude v příštím kole chybět.
77'
Coufalův centr snadno sbírá na zemi Pastornický. Z hlediště se ozývá nesměle pískot.
75'
Karvinští si nerozuměli, odkopává se od slávistické brány.
74'
Po dlouhém prohlížení videozáznamu hra pokračuje, první roh Karviné vybojoval střídající Vukadinović.
70'
Hušbauerův gól VAR neuznal, sudí signalizoval hru rukou
70'
Bořil centroval z hloubi pole a odražený míč napálil bez přípravy k tyči Hušbauer. Domácí se ovšem radovali předčasně – po konzultaci s videorozhodčím hlavní sudí po dlouhých dohadech původně uznaný gól odvolal.
69'
Stanciův přímý kop pěkně protáhl výborně chytajícího Martina Pastornického.
68'
Devátý roh Slavie končí faulem na brankáře.
67'
Škodu v úniku vychytal Pastornický
67'
Další velká příležitost pro slávistického kanonýra Škodu a opět po skvostné uličce od Ševčíka. Na Pastornického běžel sám, ale vybíhajícího brankáře nepropálil.
66'
Škodova střela se otřela o břevno
66'
Ševčík hezky uvolnil Milana Škodu, který si obhodil obránce a z velkého vápna zakončil nepatrný kousek nad břevno.
63'
Stanciu kroutil parádní míč na hlavu Takácse, ten rozvlnil síť za Pastornickým, 1:0
63'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Vukadin Vukadinović.
63'
Po faulu na Součka rozehrával přímý kop ze strany Stanciu. Na jeho centr naskočil LADISLAV TAKÁCS a hlavičkou k tyči prolomil střeleckou smůlu Pražanů svým prvním gólem v sešívaném dresu na hostování z Mladé Boleslavi.
62'
Tři rohy během minuty Karviná přežila a bude vhazovat.
61'
Karvinští se marně zlobí, ze souboje u lajny vzešel ještě jeden roh pro Slavii.
61'
Ševčíkův centr sráží na další roh opět Milan Rundić.
60'
Slavia roh nezužitkovala, ale po faulu na Stancia zůstane u míče.
60'
Hušbauer zblízka trefuje Rundiće do obličeje a je z toho první roh po přestávce.
58'
Žlutou kartu dostává Josef Hušbauer (SK Slavia Praha). Zezadu podkopl unikajícího Janečku a fasuje čtvrtou žlutou v soutěžním ročníku.
56'
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský provádí rovnou dvojí střídání: ze hřiště odcházejí Mick Van Buren a Peter Olayinka, na plac míří Milan Škoda a Lukáš Provod.
55'
Slávisté zapojují nuceně do rozehrávky i jediného ne-sešívaného ze své jedenáctky, tedy brankáře Koláře.
53'
Šlapákem se při napadání provinil Ba Loua. Domácí rychle rozehráli a pro změnu fauloval Bořil.
52'
Žlutou kartu dostává Peter Olayinka (SK Slavia Praha) za faul zezadu.
51'
Adriel Ba Loua obíhal Bořila a když viděl, že to už na hřišti nestihne, zkusil alespoň upadnout. Rozhodčí mu na špek neskočil.
51'
Domácí šli do přečíslení, Ševčík ideálně našel Hušbauera, jemuž však míč vypíchl čistým skluzem na velkém vápně Ndefe.
50'
Van Buren z pokutového oblouku placírkou bez přípravy vysoko překopl bránu.
49'
Jan Bořil si naběhl na přetažený centr a z první ho sklepával na bránu. S pokusem z těžkého úhlu neměl karvinský brankář potíže.
48'
Hušbauer přihrál do běhu Stanciovi, který trefil z velkého vápna jen clonícího Čonku.
46'
Bořil vyzkoušel pozornost Pastornického
46'
Bořil dostal do volného prostoru pěknou přihrávku od Součka, zasekl si míč ke střele, ale tu posílá doprostřed brány do koše připraveného Pastornického.
46'
Po 45 minutách hry platí v Sinobo Stadiu překvapivě bezbrankové skóre. Obhájce titulu začal velkým náporem, hned ve 4. minutě zachránila hosty při Hušbauerově střele tyč, ale nápor Slavie postupně slábl a její ofenzívu brzdila řada nepřesností ve finální fázi. Ojedinělou velkou šanci měla i Karviná, po přímém kopu hlavičkoval těsně vedle Janečka.

Statistiky první půle:
Držení míče 54% – 46%, střely na bránu 4:0, střely mimo 6:3, rohy 5:0, fauly 9:7, ofsajdy 1:2.
45'
45'
Mizerná kolmice Josefa Hušbauera byla pro spoluhráče nedostažitelná, míč si opět staví k odkopu brankář hostů.
44'
Domácí kombinují na vlastní polovině hřiště.
43'
Jan Bořil dostal výbornou přihrávku do vápna, jenže míč mu skočil na patu a než si ho znovu mohl srovnat ke střele, ukopl mu ho vracející se Milan Rundić.
42'
Na druhé straně Stanciův centr sklepl Matúš Čonka hlavou svému gólmanovi.
42'
Hraniční zákrok Ladislava Takácse sudí pustil, zato jeho kolega na pomezí mává ofsajd karvinskému Michalu Petráňovi.
41'
K obloučku Petra Ševčíka se nikdo ze sešívaných nedostal.
41'
Karvinští během pár vteřin zblokovali šajtli Nicolae Stancia i Ševčíkovu dorážku.
40'
Stanciu dokázal odcentrovat z koncové čáry, před nabíhajícím Součkem v poslední chvíli odhlavičkoval míč Pavel Dreksa.
39'
Centrovaný přímý kop z velké dálky směřuje přesně do Kolářových rukavic.
38'
Čonka si narazil s Janečkou, ale jeho útočný výpad brzy ztroskotal, když si slovenský obránce dal míč daleko od nohy.
37'
Vladimír Coufal z voleje centroval Stanciův pas, ovšem přímo do rukavic gólmana MFK Karviná.
36'
Slávisté znovu postupnou kombinací dospěli před šestnáctku, Stanciu znovu vysoko přestřeluje. Na většině ligových stadiónů by takovýmto pokusem mířil až na ulici.
35'
Srbský kapitán hostů Rundić zastavuje domácí akci za cenu autu.
33'
Po trestném kopu zakončoval Janečka těsně vedle
33'
Standardní situace pro Karvinou v podobě krátkého rohu málem přinesla šokující gól. Veterán Janečka hlavičkuje z malého vápna jen o centimetry vedle slávistické pravé tyče.
32'
První střelecký pokus Karviné obstaral Vojtěch Smrž a je z toho chvilkový suvenýr pro domácí kotel.
31'
Coufal centrem oslovil Olayinku, ten hlavičkoval nedůrazně
31'
Olayinka se vyšrouboval do vzduchu a hlavičkuje přímo do Pastornického náruče.
31'
Ševčík nepropálil karvinskou hráz na malém vápně, van Buren ještě zachytil míč ve hřišti.
29'
Stanciu z dobrého prostoru bránu přestřelil
29'
Nicolae Stanciu z 22 metrů vysoko přestřelil karvinskou bránu.
27'
Ndefe promáchl skluz a k míči se dostal Olayinka, který ho okamžitě sklepával Bořilovi. Domácí levý bek však prorážel proti pravidlům.
25'
Hušbauerovu standardku trkl Van Buren mimo brankový prostor
25'
Zcela volný Mick van Buren naskočil na Hušbauerův přímý kop ze strany a z malého vápna hlavičkuje vedle brány.
24'
Smrž u lajny podrazil Coufala.
24'
Stanciova nepřesná průniková přihrávka se kutálí za čáru, od brány odkopává Pastornický.
22'
Střelu Van Burena zblízka vyrazil Pastornický
22'
A po autu zdarma se Slavia dostala k obrovské šanci. Hušbauerova zblokovaná střela se odrazil ještě od Součka k Van Burenovi, nizozemskému střelci zmenšil Pastornický úhel a jeho ránu zblízka vykopává!
22'
Aut Karviné směřoval k Petráňovi, který hlavičkou vrací míč dost nepochopitelně zpátky do zámezí.
20'
Stanciův individuální průnik vyzněl naprázdno, rumunský záložník zaběhl s míčem mimo hrací plochu.
19'
Po Olayinkově centru kopala Slavia roh, ale nic z něj nevytěžila.
18'
Ba Loua efektní patičkou zastavil snažení domácích.
17'
Hosté opět jen odevzdávají balon bezmyšlenkovitým nakopnutím ke Kolářovi.
16'
Akce Slavie po levém křídle ztroskotala na ofsajdu Olayinky.
15'
Olayinkovu přihrávku pustil Ševčík Součkovi, který obehrál jednoho z obránců, ale pak v pokutovém území fauloval svůj protějšek s kapitánskou páskou Milana Rundiće.
14'
Pastornický vyrazil proti van Burenovi a byl u nakopávaného míče včas.
14'
Karviná vyrovnala hru, která se teď odvíjí uprostřed hřiště.
13'
Tvrdou střelou z 20 metrů minul bližší tyč karvinský Lingr.
11'
Slavia kombinuje proti zataženému bloku Slezanů na útočné polovině a přenáší hru zprava doleva, kde se od Bořila odráží míč do zámezí.
9'
Takács fauloval holohlavého Janečku, míč pro Karvinou však záhy končí jen nákopem k brankáři domácích.
8'
Nic z toho nebylo, Karviná se opět ubránila.
7'
Úvodní nápor Slavie pokračuje, Coufalův centr byl sražen na již třetí roh.
6'
Van Buren přiťukával místo zakončení ještě doprava, Ševčíkův střílený centr zalehává Pastornický.
4'
Ševčík přenechal míč Hušbauerovi, ten orazítkoval tyč
4'
Po rohu nakrátko a rychlé přízemní souhře pěti slávistů pálí Hušbauer levačkou po zemi z 10 metrů do tyče!
3'
Hušbauerův roh Karvinští snadno odvracejí, ale po malé chvilce bude následovat repete ze stejného místa.
2'
Coufal pálil na bližší tyč, hosty podržel Pastornický
2'
Na konci druhé minuty musel zasahovat Pastornický, na tvrdou ránu Vladimíra Coufala zpoza šestnáctky dobře viděl a vytáhl ji na roh.
2'
Součkův dlouhý nákop na Van Burena směřuje do autu, nizozemského útočníka nepustil k míči Dreksa.
1'
V sedmé vteřině hry je máván ofsajd hostujícímu Ba Louovi.
1'
Domácí nastupují v tradičních sešívaných dresech, Karviná bude hrát ve světle zelených.
I v mrazivém počasí se stadión slušně plní a čeká na příchod obou mužstev na vzorně připravený trávník.
Potrestaného Masopusta nahradil v základní sestavě Slavie Petr Ševčík, chybujícího Frydrycha v obraně Ladislav Takács, v útoku dostává příležitost Mick van Buren.
Karviná nastupuje ve složení, v němž uhrála minule bod s Plzní.

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Takács, Kúdela, Bořil – Ševčík, Hušbauer, Souček, Stanciu, Olayinka – Van Buren.
Náhradníci: Kovář – Frydrych, Traoré, Provod, Hora, Škoda, Hilál.

MFK Karviná: Pastornický – Ndefe, Dreksa, Rundić, Čonka – Ba Loua, Smrž, Bukata, Janečka, Lingr – Petráň.
Náhradníci: Hrdlička – Krivák, Hanousek, Weber, Vukadinović, Petkov.

Rozhodčí: Dubravský – Hájek, Vaňkát.
Vzájemné zápasy
V srpnu skončilo poslední měření sil v Karviné nečekanou bezbrankovou remízou. Předchozích šest vzájemných utkání vždy vyhrála Slavia, celkové skóre hovoří ve prospěch Pražanů 15:4.
MFK Karviná (2-6-9, 12:24, 12 bodů, 16. místo) pod novým koučem Jurajem Jarábkem, který nahradil Františka Straku, sahala po senzačním vítězství nad vicemistrem, ale i bod za remízu 1:1 s Plzní je pro Slezany nečekaným úspěchem. Na výhru ovšem Karviná čeká už 7 kol. V tabulce je poslední s jednobodovým odstupem na Příbram, dvoubodovým na Opavu, která má již toto kolo za sebou, a tři body ztrácí na záchranářské umístění Zlína.
Nejlepším střelcem je se třemi góly Michal Petráň, letní posila z Pardubic.
SK Slavia Praha (14-3-0, 36:3, 45 bodů, 1. místo) je naprostým favoritem dnešního utkání. Minule ztratila teprve potřetí v sezoně ligové body za bezbrankovou remízu v Olomouci, ale i tak bezpečně vede tabulku s jedenáctibodovým náskokem na druhou Viktorii Plzeň. Ve FORTUNA:LIZE je Slavia neporažená už 23 kol, má nejlepší útok a především suverénně nejpevnější obranu.
Uvidíme, jak se na sešívaných podepíše úterní předčasné vyřazení ze základní skupiny Ligy mistrů.
Dnes nemůže nastoupit pravé křídlo Lukáš Masopust, vyloučený v minulém kole. Kanonýrem klubu je Tomáš Souček s osmi góly, pětkrát se trefil jeho kolega ze záložní řady Josef Hušbauer.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.