Fotbalová národní liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Prostějov - 7. září 2022   17:00

Příbram
Příbram
37' Čejka  • 87' Wágner
2:2
(1:2)
Prostějov
Prostějov
20' Koudelka   • 31' Koudelka
Příbram
Melichar – Stropek, Sakala, Fišl – Čejka (79. Wágner), Petrák (79. Zeronik), J. Jeřábek, M. Čermák (C), Dudl – Osmančík (56. Anih), Surmaj (79. Hájek).
Smrkovský – V. Novotný, Schindler.
Starý – Vyhnanovský, Špindlerová
Na Litavce, Příbram
Prostějov
Krynskyj – Blahuta (81. Bolf), Gáč, Schaffartzik (C), M. Zapletal – Koudelka (68. Bartolomeu), Omale, M. Mach – Šumbera, Píchal (68. Pinc), Kušej (81. Vlachovský).
M. Bárta – Ali-Abubakar, Kohoutek.

Dohrávka 5. kola F:NL mezi Příbramí a Prostějovem končí remízou 2:2. Domácí prohrávali po dvou gólech Jana Koudelky už 0:2, ale nakonec berou alespoň bod. Ještě v úvodním dějství snížil krásnou střelou z přímého kopu Felix Čejka. Po změně stran se nechal po druhé žluté kartě vyloučit příbramský kapitán Čermák. Jeho spoluhráči však příkladně bojovali a i o deseti dokázali soupeře zatlačit do hluboké defenzivy. V 82. minutě navíc dorovnal počet fotbalistů na hřišti Michal Zapletal, jenž byl vyloučen rovněž po dvou žlutých. Hrdinou závěru se stal střídající útočník Viagemu Tomáš Wágner. Ten si došel v šestnáctce pro faul a nařízenou penaltu sám proměnil. Na remíze už pak nic nezměnil ani velký nápor domácích v dlouhém nastavení.
90+7'
90+7'
Ještě závar v hostující šestnáctce, po němž přeci jen obránce dokázal balón odkopnout a tak již nadešel čas na konečný hvizd.
90+5'
Dušan Pinc zajel ve středovém kruhu hodně ostře do Sakaly. Žlutá karta pro hostujícího útočníka.
90+4'
Přízemní ránu Pavla Hájka zpoza pokutového území vyráží Krynskyj, který byl na zemi včas!
90+4'
Wágner faulován ve středu hřiště. Domácí mohou pokračovat v ofenzivě.
90+3'
Ani z tohoto rohového kopu domácí nedokázali udeřit.
90+3'
Další rohový kop Příbrami. Hosté zcela rezignovali na ofenzivu a jen se brání.
90+1'
Rohový kop domácích. Po něm hlavičkoval slavě do Krynského náruče Benson Sakala.
90'
Obrat mohl být dovršen. Pavel Hájek vysunul spoluhráče, který z levé strany šestnáctky minul vzdálenější tyč.
89'
Povzbuzená Příbram pokračuje v tlaku. Nyní se ale kope od brány Prostějova.
87'
Příbram právě vstřelila branku!
TOMÁŠ WÁGNER nařízenou penaltu s přehledem proměnil! Míč poslal po zemi do protipohybu brankáře Krynského a vyrovnal na 2:2. Domácí útočník si okamžitě doběhl pro balón a nese ho ke středovému kruhu. Příbramští cítí šanci na totální zvrat!
86'
Tomáš Wágner byl faulován v pokutovém území a domácí budou zahrávat penaltu!
84'
Následovala standardní situace, po níž to zkusil přímo Václav Dudl. Míč ale poslal přímo do koše připraveného Krynského.
82'
Také Prostějov bude dohrávat o deseti! Po druhé žluté kartě je vyloučen Michal Zapletal.
81'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Martin Vlachovský,
ze hřiště odchází Jarmil Blahuta, přichází Jakub Bolf.
80'
Hodně prostoru měl před sebou Robert Bartolomeu, který však střílel jen do domácího hráče. Balón se odrazil k Omalemu, jenž se už k další ráně nedostal.
80'
Příbramští musejí hodně riskovat. Dva prostějovští hráči tak utíkali na stopera Sakalu, který však protiútok soupeře dokázal přerušit!
79'
Střídání v týmu FK Viagem Příbram:
ze hřiště odchází Felix Čejka, přichází Tomáš Wágner,
ze hřiště odchází David Surmaj, přichází Pavel Hájek,
ze hřiště odchází Adam Petrák, přichází Jakub Zeronik.
78'
Hostující Jarmil Blahuta si pomohl proti unikajícímu protihráči rukama a prohlédl si tak žlutou kartu.
77'
Po delší době zaútočili hosté. Po Kušejově centru z pravé strany budou zahrávat roh.
75'
Nyní si, tuším, Jakub Jeřábek dobře připravil míč na střelu a z nějakých 20 metrů vypálil asi metr vedle levé tyče Krynského brány. To, že hosté hrají v početní převaze, není vůbec znát.
73'
Nyní přímý kop domácích. Felix Čejka svůj kousek z první půle nenapodobil. Bylo to z o něco větší dálky a příbramský hráč zamířil vysoko nad bránu.
72'
Tohle už byla lepší rozehrávka. Na malém vápně však včas zareagoval bránící hráč, který balón odkopl.
71'
Roh domácích. Centr byl ale přetažen a nikdo z hráčů v zeleném tak nemohl zakončovat. Následovat však bude roh z druhé strany.
69'
Po nákopu brankáře Melichara se snažil Anih prodlužit balón do šestnáctky na svého spoluhráče. Ten se k němu ale nedostal, vše vyřešil Krynskyj.
68'
ze hřiště odchází David Píchal, přichází Dušan Pinc,
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Robert Bartolomeu.
68'
Příbramští se dostali na dostřel brány soupeře. Střela z hranice šestnáctky směřovala do středu a míč skončil v rukavicích Krynského.
67'
Vypadá to, že hosté se soustředí na bránění náskoku. Do konce ještě času dost. To by se jim mohlo vymstít.
65'
Domácí teď i o deseti dokázali zatlačit svého soupeře. Vybojovali roh, po něm musel boxovat centrovaný míč Krynskyj.
63'
Hostující brankář Volodymyr Krynskyj až příliš otálel s rozehrávkou a rozhodčí Starý mu tak přiběhl ukázal žlutou kartu za zdržování.
60'
Po delší pauze byla hra opět zahájena.
58'
Moc fotbalu teď k vidění není. Hra je velmi často kouskována. Nyní se ošetřuje na straně domácích.
56'
ze hřiště odchází Pavel Osmančík, přichází Emmanuel Anih.
56'
Utkání pořádně přitvrdilo. Na prostějovské straně se prezentoval žlutým faulem David Gáč.
55'
Dalším ostrým zákrokem se prezentoval Adam Petrák, který sundal Šumberu. Také tady padla žlutá karta. Pro Petráka je dnes ale první.
53'
Teď ale velká komplikace pro domácí! Marcel Čermák zajel ve středu hřiště do protihráče. Hosté pak dostali výhodu, ze které šanci nevytěžili. Rozhodčí se po přerušení hry k Čermákově zákroku vrátil a ocenil ho žlutou kartou. Příbramský kapitán dnes už jednu viděl, a proto následovala také karta červené barvy. Domácí tak budou dohrávat o deseti!
53'
Příbramští do druhého poločasu nastoupili se snahou něco udělat s nepříznivým výsledkem a mají více ze hry.
51'
Domácí zahrozili po další standardce. Míč se v šestnáctce dostal k Pavlovi Osmančíkovi, který z dobré pozice přestřelil.
49'
Žlutou kartou byl potrestán hostující Šimon Šumbera.
47'
Domácí překvapili soupeře rychlým rozehráním standardní situace. Marcel Čermák zleva uháněl sám na Krynského, zamířil však jen do boční sítě!
46'
Po prvním poločase prohrává Příbram s Prostějovem 1:2. Hostům zhruba čtvrthodiny trvalo, než se osmělili, ale pak to vzal do svých rukou Jan Koudelka. Ten nejprve otevřel skóre střelou o tyč a ve 30. minutě zase s přehledem proměnil samostatný únik, když obešel brankáře Melichara a pohodlně skóroval do prázdné brány. Domácím pak pomohla standardní situace, z přímého kopu snížil parádní střelou Felix Čejka.
45+2'
45+2'
Ještě zajímavá akce Vasila Kušeje, který dostal přihrávku do běhu a směřoval do otevřené příbramské obrany. Ještě se snažil vysunout spoluhráče Píchala, ovšem před ním stačil zakročit obránce.
45'
Domácí kapitán Marcel Čermák dostal žlutou kartu za zákrok ve středu hřiště.
45'
Hosté se už snaží dohrát poločas co nejdále od své brány. Příbrami se teď nedaří přejít dopředu.
43'
S centrovaným míčem z pravé strany si poradil gólman domácích Melichar. Ten se výkopem rovnou pokusil založit protiútok.
42'
Pověstnou svící se prezentoval jeden z příbramských obránců. Ten při odkopu poslal balón do velké výšky, ten se pak snesl do autu.
42'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Schaffartzik).
40'
Hostující David Píchal se hnal do velké šance. Proti Melicharovi ale neuspěl, domácí brankář přízemní zakončení vyrazil!
37'
Tak tohle byla fotbalová paráda! Rozehrávky přímého kopu se ujal FELIX ČEJKA, který balón poslal do pravé šibenice z pohledu marně se natahujícího Krynského. Domácí tak snižují na rozdíl jednoho gólu.
35'
David Surmaj byl faulován v blízkosti hostujícího pokutového území. To je dobrá pozice pro přímý kop.
34'
Nepříjemná srážka Václava Dudla s hostujícím pravým bekem Jarmilem Blahutou. Ten to odnesl více, zdá se ale, že i on bude moci pokračovat.
32'
Hosté jsou dnes zatím velmi efektivním své šance dokáží proměňovat. Oba jejich góly vstřelil Jan Koudelka.
31'
Prostějov právě vstřelil branku!
Hosté navyšují svůj náskok! Krásnou přihrávku za obranu dostal JAN KOUDELKA, který utíkal sám na příbramskou bránu. Šikovně obešel vybíhajícího Melichara a pak už pohodlně poslal míč do prázdné domácí svatyně – 0:2.
30'
Domácí teď předvedli celkem pěknou akci. Osmančík dokázal pod tlakem prodloužit míč na Dudla, který našel Marcela Čermáka. Ten se na hranici šestnáctky odhodlal ke střele, která skončila nad.
28'
Píchal prodlužoval nakopnutý míč na Kušeje. Ten byl ale dobře střežen příbramskou defenzivou.
26'
Po útočném faulu Osmančíka rozehrávali hosté. Míč šel na brankáře Krynského, který byl okamžitě napadán Davidem Surmajem. Gólman Hanáků si při rozehrávce poradil.
23'
Příbramští tedy musejí dotahovat skóre. Zatím se jim to nedaří. Po gólu Prostějova se pomalu ještě nedostali s míčem na útočnou polovinu.
20'
Hosté se ujímají vedení! Balón se po obranné hlavičce domácího hráče odrazil před pokutové území k JANOVI KOUDELKOVI. Ten si ho srovnal na střelu a trefil to parádně. Po odrazu o bližší tyč míč zapadl za brankovou čáru.
18'
Hosté málem po rohu udeřili! Po hlavičce spoluhráče se na zadní tyči natahoval Marek Mach, jenž na míč o kousek nedosáhl!
17'
Právě Šumbera postupoval s míčem dopředu na levé straně. Pro hosty získal roh.
16'
Standardní situace Prostějova z pravé strany. Pro centr Šimona Šumbery si došel brankář Melichar.
15'
Nepřesnost také na straně hostí. Míč nemohl stihnout na hrací ploše Kušej.
14'
Václav Dudl zahnal nepřesným pasem spoluhráče až za brankovou čáru. Kope se od brány Prostějova.
12'
Hostům se nedaří vpředu držet míč. Asi je na nich znát i deka z víkendového debaklu 1:6 ve Vlašimi.
11'
Další standardka Příbrami po faulu Zapletala. Tentokrát to na střelu nebylo. Po rozehrávce nakrátko centroval, tuším, Fišl, který našel jen hlavičkujícího obránce soupeře.
10'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Michal Zapletal).
9'
Domácí zkusili překvapit soupeře zajímavou rozehrávkou. Jeden hráč míč přeběhl, druhý ho jen lehce posunul pro spoluhráče, který teprve střílel. Mířil však pouze do zdi.
8'
Odvážný průnik Marcela Čermáka zastavil faulem až Solomon Omale. Zajímavá standardní situace pro domácí tým.
6'
Tentokrát si pro balón seběhl na levou stranu Pavel Osmančík. Poté ho předal na střed Adamovi Petrákovi, který střílel z nějakých 20 metrů nad.
5'
Domácí zkusili jednoduché založení útoku dlouhým nákopem. Osmančík ani Surmaj, kteří operují na hrotu, se však k balónu nedostali.
4'
Prostějov vedl svou útočnou akci na pravé straně. Odsud odcentroval Vasil Kušej, ale jen do rukavic brankáře Melichara.
3'
Domácí kapitán Marcel Čermák držel míč zády k bráně a čekal na náběh spoluhráče Dudla. Hosté nakonec dokázali odklidit hrací předmět alespoň do autu.
1'
Centrovaný míč hosté odvrátili a sami směřovali do rychlého protiútoku. Ten zastavil odkopem do autu obránce domácích.
1'
Po faulu na levé straně tu hned máme standardní situaci pro Příbram...
1'
Utkání rozehráli v bílomodrém hrající hosté. Příbram má zelené dresy a černé trenky.
1'

FK Viagem Příbram: Melichar – Stropek, Sakala, Fišl – Čejka, Petrák, J. Jeřábek, M. Čermák (C), Dudl – Osmančík, Surmaj.
Náhradníci: Smrkovský – Anih, Hájek, V. Novotný, Zeronik, Schindler, Wágner.

1. SK Prostějov: Krynskyj – Blahuta, Gáč, Schaffartzik (C), M. Zapletal – Koudelka, Omale, M. Mach – Šumbera, Píchal, Kušej.
Náhradníci: M. Bárta – Vlachovský, Ali-Abubakar, Pinc, Bolf, Kohoutek, Bartolomeu.

Rozhodčí: Starý – Vyhnanovský, Špindlerová.
V loňských vzájemných zápasech se lépe vedlo hostujícím týmům. Příbram nejprve vyhrála 3:1 v Prostějově. Hanáci pak kontrovali vítězstvím 4:2 ve středočeském městě.
FK Viagem Příbram (9. místo, 2 – 3 – 1, skóre 5:6, 9 bodů)
Příbramští se postupně dostávají do dobré formy. Sezónu začali jedinou výhrou ze čtyř utkání – nutno ale dodat, že také porážku si připsal jedinou. V posledních dvou případech pak Viagem uhrál plný počet bodů. Nejprve vyhrál 2:1 ve Varnsdordu a v sobotu pak doma zdolal 1:0 Duklu Praha. Pokud by svěřenci trenérů Zápotočného a Nikla zvítězili také ve středeční dohrávce, posunuli by se v tabulce až na páté místo.

Posledních 5 zápasů Příbrami:
Příbram – Karviná 1:1
Klatovy – Příbram 1:5 (MOL Cupp)
Líšeň – Příbram 0:0
Varnsdorf – Příbram 1:2
Příbram – Dukla 1:0
1. SK Prostějov (15. místo, 1 – 2 – 3, skóre 5:13, 5 bodů)
Prostějov se zatím až překvapivě trápí. Z šesti utkání získal jen pět bodů a v tabulce mu patří sestupové patnácté místo. Samozřejmě, je třeba brát v úvahu i odložené utkání v Příbrami, nicméně i skóre 5:13 je varovným signálem. Svěřenci kouče Šustra dokázali zvítězit jen v úvodním kole, výsledek 1:0 si přivezli ze hřiště béčka Slavie. Pocit z výhry si pak užili také v pohárovém duelu v Přerově – 4:1. Ve F:NL už ale dokázali jen dvakrát remizovat. Naposledy si navíc odvezli debakl 1:6 z Vlašimi, která přitom do té doby nebodovala.

Posledních 5 zápasů Prostějova:
Přerov – Prostějov 1:4 (MOL Cup)
Varnsdorf – Prostějov 2:0
Prostějov – Olomouc B 1:3
Prostějov – Chrudim 1:1
Vlašim – Prostějov 6:1
Vítám Vás u dohrávky 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Příbramí a Prostějovem. Utkání se neodehrálo v původním termínu kvůli silnému dešti. Náhradním termínem je středa 6. září od 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.