Fotbalová národní liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Olomouc B - 6. listopadu 2022   14:00

Táborsko
Táborsko
18' Varačka  • 62' Bederka
2:0
(1:0)
Olomouc B
Olomouc B
Táborsko
Zadražil – Plachý, Navrátil (C), Bederka, Tusjak – Babacar, Alexandr (80. Bezpalec), Kopřiva, Varačka (80. Kosek) – Ledecký (62. J. Mach), Nešpor (90+2. Kone).
Kotek – Mezera, M. Šplíchal.
Adámková – Dohnálek, Šafránková
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
Olomouc B
Digaňa – Bednár, Vepřek (C), Sláma, Šíp (46. Grečmal) – Fabiánek (72. Galus), Uriča, Grygar (85. Mikulenka), Langer – Hadaš (62. Slavíček), Vaněček (46. Fiala).
Stoppen.

90+4'
Konec zápasu. Táborsko vstřelilo branku také ve druhé půli a vybojovalo cenné vítězství nad Sigmou 2:0. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda.
90+3'
Mach vyprášil rukavice brankáři Sigmy.
90+3'
V závěru se na hřišti přiostřilo, což sudí Adámková oceňuje kartami.
90+2'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Mamadou Kone.
90+2'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Štěpán Langer).
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
89'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jan Mach).
87'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Daniel Grečmal).
85'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Daniel Grygar, přichází Matěj Mikulenka.
83'
Navrátilova hlavička končí mimo.
80'
ze hřiště odchází Adam Alexandr, přichází Michal Bezpalec,
ze hřiště odchází Matouš Varačka, přichází Daniel Kosek.
79'
Sigma to zkouší znovu od svého brankáře.
77'
Hosté mohli vstřelit kontaktní gól. Centr zleva přistál u osamoceného Michala Galuse, jenže jeho střela z voleje skončila jen nad brankou Táborska.
75'
Roh Sigmy domácí úspěšně odvrátili.
72'
ze hřiště odchází Jakub Fabiánek, přichází Michal Galus.
70'
Fialovu akci zleva zastavili domácí sražením na roh. Po něm se strhla před brankou domácích mela a baon skončil na tyči. Filip Slavíček se pak dostal ke skákajícímu míči a zívající prázdnou branku nepochopitelně přestřelil.
62'
ze hřiště odchází David Ledecký, přichází Jan Mach.

ze hřiště odchází Matěj Hadaš, přichází Filip Slavíček.
62'
Táborsko právě vstřelilo branku! Brankář Táborska Adam Zadražil má teď velký podíl na druhé brance Táborska. Nejprve dostal od Plachého malou domů, poté poslal dlouhý nákop, který propadl až k JIŘÍMU BEDERKOVI. Hosté nechali domácího obránce trestuhodně volného a sám z ideální pozice na středu poslal míč k tyči. Táborsko vede nad Sigmou už 2:0.
59'
Hosté nezahráli rohový kop dobře a míč už je na jejich polovině.
58'
Jan Fiala pořádně protáhl Zadražila přízemní střelou k tyči. Roh pro Sigmu.
57'
Gólovka tentokrát pro domácí. Martin Nešpor se dostal k zakončení levou nohou a poslal jedovku po zemi. Digaňa svůj tým podržel a hosté mohou myslet opět na útočení.
56'
Fabiánek spadl na Varačku a oba se zvedají jen s obtížemi.
53'
Domácí si koledují! Po ztrátě míče se balon dostal zanedlouho k Danielu Grygarovi, který poslal nepříjemnou přízemní střelu k tyči. Zadražil míč vyrazil, proti následné dorážce Daniela Grečmala už zasahovat nemusel. Další pokus po zemi skončil totiž vedle domácí branky.
51'
Hadašův centr z pravé strany se k brance nedostal.
49'
Hosté jsou ve druhé půli zatím aktivnějším celkem. Domácí trenér Nádvorník má svým svěřencům co říct.
46'
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Daniel Grečmal,
ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Jan Fiala.
46'
45+1'
První poločas skončil. Fanoušci zatím viděli v Táboře jednu branku, o vedení Táborska se postaral v 18. minutě Matouš Varačka. Druhý poločas začne asi v 15:03.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu.
44'
Jakub Fabiánek zakroutil ze standardky míč do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Balon končí v autu a Zadražil rozehraje od branky.
42'
Hosté cítí šanci, Táborsko občas nepřesně rozehraje a s blížícím se poločasem vybojovala Sigma pěknou pozici pro zahrání standardky.
39'
Sigma se v posledních minutách dostává více před domácí branku, zatím však postrádá její snaha kloudné zakončení.
36'
Akce z pravé strany končí nepřesným centrem domácích.
33'
Varačka zvolil po centru zleva trochu akrobatické zakončení, nicméně míč z jeho kopačky k tyči šel. Digaňa však nepříliš důrazný pokus lapil.
30'
Míč z rohu propadl vápnem, až se za jeho hranicí dostal k balonu Jáchym Šíp. Ke smůle hostů k němu však přistoupil jeden z bránících fotbalistů Táborska a Šípovu ránu srazil.
30'
Aktivita Sigmy je odměněna rohovým kopem.
27'
V akci také domácí gólman Zadražil, už podruhé v krátké době šel mimo vápno, kde odehrával vysoký míč hlavou.
26'
Brankář míč vytáhl mimo vápno, nicméně za chvíli se mu vrátil v podobě střely po zemi. Balon směřující k tyči ovšem Digaňa zkrotil.
25'
Táborsko opět soupeře zatlačilo a zahrává už druhý roh v řadě.
22'
Tusjakova standardka našla přesně hlavu Ledeckého, jehož pokus končí těsně vedle tyče! Digaňa se po míči jen ohlédl.
21'
Babacar pronikl těsně před vápno, kde ho hosté zastavili nedovoleně. Zajímavá standardka pro Táborsko.
18'
Táborsko právě vstřelilo branku! Ledecký nejprve míč minul, ovšem Tusjakův centr zužitkoval v první branku Táborska MATOUŠ VARAČKA. Domácí zakončili z bezprostřední blízkosti, Digaňa neměl šanci. Táborsko vede nad rezervou Sigmy 1:0.
16'
Odvetu Sigmy vedl Štěpán Langer, jehož střela při zemi skončila přesně v rukách Zadražila.
15'
Další šance domácích! Nejprve pálil z pravé strany Varačka, jehož pokus Digaňa s potížemi vyrazil. Následně nabíhal na dorážku Babacar, ale kousek mu k balonu chyběl. Celé útočné snažení Táborska zakončil jedovatou zatočenou střelou nad branku Kopřiva.
13'
Ani další roh domácích k zakončení nevedl, hosté odkopli na polovinu soupeře.
12'
David Ledecký v první gólovce! Dostal se ke střele z vápna a Digaňa jeho prudkou střelu při zemi vytáhl na roh.
11'
Babacar hledal padáčkem spoluhráče, hosté s potížemi odvrátili na roh.
10'
Bednár si pokryl dlouhý míč na Babacara a nepustil táborského fotbalistu do hry. Digaňa rozehraje od branky.
7'
Tusjakův centr zleva skončil jen v Digaňově náruči.
6'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Daniel Grygar).
5'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jakub Kopřiva).
3'
Hosté ztratili ve středu hřiště, jenže pas na Babacara domácím nevyšel.
2'
Hra se zatím přelévá ze strany na stranu.
1'

FC SILON Táborsko: Zadražil – Plachý, Navrátil (C), Bederka, Tusjak – Babacar, Alexandr, Kopřiva, Varačka – Ledecký, Nešpor.
Náhradníci: Kotek – Bezpalec, Mezera, J. Mach, Kosek, Kone, M. Šplíchal.

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Bednár, Vepřek (C), Sláma, Šíp – Fabiánek, Uriča, Grygar, Langer – Hadaš, Vaněček.
Náhradníci: Stoppen – Mikulenka, Dohnálek, Slavíček, Fiala, Grečmal, Galus.

Rozhodčí: Adámková – Dohnálek, Šafránková.
Týmy už nastupují na trávník, hosté z Olomouce v červeném, domácí v modré a bílé.
Vzájemné zápasy Táborska a Sigmy B už jsou hodně vousaté. Naposledy se hrálo v Olomouci v březnu 2016, kde Jihočeši uhráli remízu 1:1. Na Soukeníku uspělo Táborsko v srpnu 2015 poměrem 1:0. Dočkáme se dnes více branek?
Sigma je momentálně osmá, jenže venku se jí tolik nedaří. Z šesti zápasů vyhrála jedinkrát, nicméně z ligových béček si stojí ve FNL nejlépe. Za mladý tým Hanáků nastupuje velmi zkušený Michal Vepřek (37 let), který odehrál v nejvyšší tuzemské soutěži 255 utkání. Sigma už nevyhrála tři zápasy v řadě, naposledy remizovala doma 2:2 s Vyškovem.
Táborsko obývá poslední nesestupovou pozici a po sobotních výsledcích se dostalo znovu pod větší tlak. Slavia B a Vlašim, tedy týmy pod ním, už ztrácejí ze sestupových pozic jediný bod. Domácí mají nejhorší ofenzivu v soutěži a pomoc hledají v Martinu Nešporovi, který se vrací po karetním trestu. Táborsko nevyhrálo tři zápasy v řadě, naposledy nedotáhlo k vítězství ani dvougólové vedení ve Vlašimi – 2:2. Uspěje Táborsko v posledním domácím utkání podzimní části sezony?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.