Francouzský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Metz - 22. ledna 2019   21:00

1:3
(1:1)
Metz
Metz
32' Hein   • 62' Gakpa   • 74' Niane
Monaco
Subašič – Toure, Sidibe, Glik, Jemerson (70. Fabregas), B. Badiashile – Henrichs, Tielemans, Golovin (64. Sylla) – Rony Lopes, Falcao
L. Badiashile – Fabregas, Faivre, Panzo, Pele, Serrano, Sylla
Gautier – Annonier, Jouannaud
Stade Louis-II, Monaco
Metz
Delecroix – Balliu, Jans, Sunzu, Fofana – Maiga, Angban (84. Rivierez), Gakpa (74. Cohade) – Hein, Jallow (78. Boulaya), Niane
Oukidja – Boulaya, Cohade, Delaine, Diallo, Nguette, Rivierez

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju vám krásný zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Máme za sebou osmifinálové utkání francouzského poháru, ve kterém Monaco překvapivě nestačilo na druholigové Méty a jen potvrzuje, že se topí v hluboké krizi. Hostující celek poslal do vedení Hein, na jehož branku ještě dokázal odpovědět Falcao. Avšak gól Gakpy byl zlomový, Monaco se totiž na další odpověď již nezmohlo, naopak inkasovalo potřetí z kopačky Nianeho. Pro královský klub tak pohárové účinkování končí hned po prvním zápase, za to Méty se mohou připravovat na čtvrtfinále, ve kterém klidně mohou narazit na dalšího věhlasného soupeře.
90+4'
90+3'
Poslední minuta se dohrává na půli Mét, které mohou slavit překvapivý postup do další fáze turnaje.
90+2'
Až zbytečně tvrdý faul předvedl u lajny Djibril Sidibe.. Vypadá to, že hlavní rozhodčí si už ale nechá karty pro zbytek zápasu v kapse.
90+1'
Střela ze zoufalství v podání Sylly neměla šanci na úspěch, Paul Delecroix v brance hostů mohl zůstat v naprostém klidu.
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Méty drží balón na svých kopačkách a nikam se neženou, domácím se nedaří soupeře o míč připravit.
88'
Žlutou kartu dostává Cohade (FC Méty).
87'
Na zvrat už to rozhodně nevypadá, Monaco působí odevzdaným dojmem.
86'
Ibrahima Niane se hnal sám na brankáře, avšak situaci předcházel jasně viditelný ofsajd.
85'
Subašičovi při zákroku vypadl míč z rukavic, do brány ho dorazil Niane, ovšem hlavní rozhodčí gól kvůli faulu neuznává! No, těžko říct.
84'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Angban, přichází Rivierez.
83'
Centr z pravé strany zblokován Sidibem, Méty mají k dispozici rohový kop.
82'
Z uctivé vzdálenosti vyzkoušel své střelecké štěstí Digbo Maiga, svůj pokus ovšem poslal vysoko nad branku.
81'
Svěřencům Thierryho Henryho se vůbec nedaří, kdo ví, zda se ve zbývajících zápasech sezóny tento královský klub vzepře k lepším výkonům.
80'
Centr Cohadeho z levé strany výborně přečetl Subašič, tohle zavánělo čtvrtým gólem v síti domácích.
79'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl Maiga, tomu už se pochopitelně příliš ze země nechce.
78'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Jallow, přichází Boulaya.
77'
Monacu se krátí čas zatraceně rychle, smazat dvoubrankovou ztáru se zdá být neřešitelným úkolem.
76'
Mohlo být sníženo! Po centru z levé strany se do vzduchu vyhoupl Falcao, orazítkoval ovšem pouze tyč!
75'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Gakpa, přichází Cohade.
74'
Tým Méty právě vstřelil branku!
Zřejmě je rozhodnuto! Po skvělé přihrávce spoluhráče se z úhlu řítil na brankáře Hein, jenže však viděl ještě lépe postaveného IBRAHIMU NIANEHO, pro kterého už byl problém poslat míč do odkryté brány!
73'
Méty při své kombinaci vůbec nespěchají, dokonce do hry zapojují i svého brankáře Delecroixe.
72'
Hostující celek se pochopitelně stáhl hlouběji na svou polovinu. Není divu, skalp Monaca by se určitě počítal.
71'
Hloupá chyba Tielemanse a domácí diváci začínají dávat nespokojenost s výkonem svých svěřenců hlasitě najevo
70'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jemerson, přichází Fabregas.
69'
Protiútok hostů táhl Angban, jenž stál i na konci celé akce, bohužel pro Méty však vysoko přestřelil.
68'
Hlavička Ronyho Lopese měla gólové parametry, opět se ale vyznamenal skvělý Delecroix!
67'
Centr Ronyho Lopese z pravé strany pouze proletěl pokutovým územím, byl totiž příliš vysoký.
66'
Po levé straně se snažil prodrat Balliu, skvělou defenzivní činností ho ale dále nepustil Sidibe.
65'
Po rohovém kopu se do hlavičky opřel Jemerson, Delecroix se ovšem rychle položil a pokus stopera ukryl.
64'
Monaco tak opět ztrácí, přestože je lepším týme, dokáže vyrovnat i tentokrát?
64'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Golovin, přichází Sylla.
62'
Krásná branka posílá Méty znovu do vedení! Hein předal míč MARVINU GAKPOVI, který vůbec neváhal a z nějakých dvaceti metrů vypustil dělovku na vzdálenější tyč, Subašič se natahoval marně!
61'
Až příliš velkou razanci vložil do souboje Tielemans, naprosto zbytečný útočný faul.
60'
Máme za sebou hodinu utkání a stav je vyrovnaný. Půjdeme v dnešním zápase do prodloužení?
59'
Dlouhý nákop mířil na Heina, Badiashile si však počínal zkušeně, hlavičkou navíc přihrál míč spoluhráči.
58'
Henrichs si až příliš pokopl míč, na hrací ploše už ho ke smůle domácích nestihl.
57'
Rony Lopes dal centru příliš velkou razanci, slibně vypadající šance tak přišla vniveč.
56'
Po dlouhé době zahrozili i hosté, pokus Gakpy zamířil těsně vedle levé tyče.
55'
Druhý úspěšný zákrok Paula Delecroixe, ovšem střela Golovina mu rovněž nenadělala větší potíže.
54'
Youri Tielemans byl po odehrání balónu tvrdě dohrán. Ani tentokráte však hlavní rozhodčí nevytahuje první žlutou kartu.
53'
Tělem odstavil Tourého od míče Jans, marně se levý bek domácích dožadoval odpískání nedovoleného zákroku.
52'
Monaco svým vysokým presinkem nedává soupeři moc prostoru, i to je důvod, proč se Méty po většinu času pouze brání.
51'
Propagační střela Falcaa znamená první úspěšný zákrok hostující brankáře v dnešním utkání.
50'
Djibril Sidibe hledal hlavu Falcaa, toho ovšem nepustil k míči důrazný Sunzu.
49'
Pas v podání Tourého nebyl přesný, spadl Delecroixovi přímo do rukavic.
48'
Úplně zbytečný faul na polovině hřiště, provinil se domácí středopolař Benjamin Henrichs.
47'
Rony Lopes vymíchal Janse, poté předal Sidibemu, jehož centr byl zblokován Fofanou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Skončil první poločas utkání mezi Monacem a Métami, který přinesl dvě branky, po jedné na každé straně. Do vedení se překvapivě dostali domácí, když chybnou rozehrávku využil ke skórování Hein. Pět minut předkoncem úvodní půle si vzal slovo Falcao, jenž si ve vápně zpracoval balón a přízemní ranou prostřelil brankáře.
45+2'
45+1'
Poločas se dohrává na polovině domácích, změny stavu už se vtéto části nedočkáme.
45'
Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Vypadá to, že ne. Francouzský křídělník už je na nohou a připraven pokračovat ve hře.
43'
Na trávník už byli přivoláni i kluboví lékaři, snad to nebude nic vážného.
42'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet střelec gólu, Gauthier Hain.
41'
Máme zaděláno na drama. Skvělá technika kolumbijského útočníka opět vyrovnala skóre, utkání by klidně mohlo dojít až do prodloužení.
40'
Monaco právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Sidibe nacentroval z pravé strany, RADAMEL FALCAO si špičkou kopačky zpracoval míč, otočil se a přízemní střelou k levé tyči prostřeluje bezmocného Delecroixe!
39'
Henrichs na půlce tvrdě fauloval Gakpu, přímý kop pro Méty.
38'
Subašičovi centr vypadl z rukavic, zkušený srbský brankář se však rychle zorientoval balón přeci jen schoval v náručí.
37'
Jallow byl v protiútoku faulován Sidibem, přímý kop pro hosty.
36'
Centr Lopese z pravé strany do vápna neprošel, včas ho uklidil do bezpečí Stoppila Sunzu.
35'
Domácí pokračují v trpělivé kombinaci, ta je ale úplně bez překvapení, Méty úplně v klidu pokrývají hráče.
34'
Velmi překvapivé vedení hostů, Monaco je jasně lepším týmem, avšak jedna chyba a rázem je všechno jinak.
32'
Obrovská chyba Badiashileho vede k úvodnímu gólu utkání! Stoper Monaca špatně přihrál, nepovedené přihrávky se chopil GAUTHIER GAIN, který technickým obstřelem k pravé tyči prostřeluje Subašiče!
31'
Po levé straně se prodíral Ballo Touré, čistým zákrokem ho zastavil Balliu.
30'
K exekuci se postavil Rony Lopes, svůj projektil ale poslal vysoko nad branku.
29'
Radamel Falcao byl těsně za šestnáctkou poslán k zemi, přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
28'
Hra je v dosavadním průběhu nezáživná, Monaco sice kombinuje, avšak do velkých příležitostí se ne a ne dostat, defenzíva hostí pracuje na jedničku.
27'
Na druhé straně už ale faul zapískán je, až příliš zajel do protihráče Djibril Sidibe.
26'
Pěkný ťukec končí u Tourého, jenž byl však od míče odstaven čistým zákrokem.
25'
Domácí fotbalisté pokračují v kombinace na polovině soupeře, avšak ta k první výraznější šanci zápasu nevede.
24'
Benjamin Henrichs zkusil přímo ohrozit branku, jeho pokus ovšem proletěl vedle levé tyče.
23'
Další faul Mét, tentokráte o poznání blíže vlastnímu vápnu, slibná šance pro Monaco.
22'
Šestý střelecký pokus Monaca, pošesté mimo. Falcao už počtvrté v dnešním zápase zamířil vedle.
21'
Zbytečný faul na polovině hřiště, jehož autorem je Ablie Jallow.
20'
Až ve dvacáté minutě byli diváci svědky prvního střeleckého pokusu Mét, pokus Heina šel jen těsně vedle levé tyče.
19'
Domácí jsou jednoznačně aktivnějším týme, zatím to ovšem nedokázali potvrdit gólově.
18'
A zase vedle. Jakoby kolem branka Mét ani nešla trefit, Falcaovi se to nepovedlo ani potřetí.
17'
Jallow nevybíravě zajel do soupeře. Může být rád, že za své počínání neobdržel od rozhodčího žlutý kartónek.
16'
Rony Lopes vyzkoušel své štěstí z velké dálky, obětavě se do jeho střely vrhl Digbo Maiga.
15'
Výhodu rohového kopu měli jako první k dispozici Méty, avšak centr Gakpy našel pouze hlavu soupeře.
14'
Monaco střílí, ale vůbec ne přesně, i pokus Falcaa minul branku Mét o pořádný kus.
13'
Golovin vyslal zajímavou střelu z přímého kopu, skončila jen kousek nad břevnem. Delecroix se za pokusem mladého Rusa jen ohlédl.
12'
Ale nezaloží. Belgický středopolař se s míčem otočil a raději přihrál na své zadáky.
11'
Sérii přihrávek hostujících hráčů zastavil výborným čtením hry Tielemans, Monaco může založit rychlý protiútok.
10'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku, ve které jsme žádnou pořádnou šanci ještě neviděli, oba celky hrají velmi opatrně.
9'
Benjamin Henrichs se snažil proklouznout po pravé straně, od balónu ho ovšem čistým zákrokem odstavil Fofana.
8'
Další střelecký pokus domácích, ani tentokráte se však nevešel mezi tři tyče, autorem ruský záložník Aleksandr Golovin.
7'
Podle vzájemných zápasů je jasným favoritem Monaco, z posledních pěti totiž neztratilo ani bod, avšak jak říkám, královský klub se letos nachází v obrovských problémech.
6'
O první střelu se postaral Radamel Falcao, ten svou technickou střelou na zadní tyč minul branku.
5'
Méty drží míč na svých kopačkách a budou se snažit probít přes obrannou hráz soupeře postupnou kombinací.
4'
Oba mančafty začaly rozvážně, žádně velké honění za rychle vstřeleným gólem.
3'
Těžko odhahovat favorita dnešního utkání, Méty vévodí druhé lize, zatímco Monaco se nečekaně topí na chvostu ligy první.
2'
Monaco obléklo tradiční červeno-bílé dresy, Méty navlékly dresy barvy modré.
1'

AS Monaco FC: Subašič – Toure, Sidibe, Glik, Jemerson, B. Badiashile – Henrichs, Tielemans, Golovin – Rony Lopes, Falcao
Náhradníci: L. Badiashile – Fabregas, Faivre, Panzo, Pele, Serrano, Sylla

FC Méty: Delecroix – Balliu, Jans, Sunzu, Fofana – Maiga, Angban, Gakpa – Hein, Jallow, Niane
Náhradníci: Oukidja – Boulaya, Cohade, Delaine, Diallo, Nguette, Rivierez

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Jouannaud.
FC Méty

Méty loni vůbec nestačili tempu první ligy a tak se z dvacátého místa přesunulo do Ligue 2. Zde ale svěřenci trenéra Antonettiho našli tu správnou vlnu, o dva body vévodí celé soutěži a ukazují, že to s návratem do elitní soutěže myslí vážně. Proti Monacu Méty rozhodně nejsou bez šance, zvlášť když vezmeme v úvahu, v jaké situaci se oba celky momentálně nachází. Jakožto druholigový tým začal pro Méty pohár už v prvním kole, kde si až po penaltovém rozstřelu poradily s Sarreguemines, ve druhém kole pak porazily 1:0 Oissel.
AS Monaco FC

Monaco prožívá tragickou sezónu. Královský klub, jenž loni obsadil druhé místo v ligové tabulce se momentálně topí v sestupových příčkách a poslední domácí zápas, který Henryho svěřenci prohráli 1:5 se Štrasburkem rozhodně nenaznačuje světlé zítřky. Každopádně v poháru Monaco nadále účinkuje, v smifinále zdolalo Canet Roussilon "jen" 1:0. Dá se očekávat, že Henry do zápasu pošle jinou jedenáctku, než o víkendu, aby viděl, kteří hráči mohou pomoci týmu zpátky na vrchol.
Krásný úterní večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás při sledování čtvrtfinále francouzského poháru, konkrétně u zápasu Monaca s Métami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.