International Champions Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Paris SG - 21. července 2018   16:05

Bayern
Bayern
60' Martínez  • 68' Sanches  • 78' Zirkzee
3:1
(0:1)
Paris SG
Paris SG
31' Weah
Bayern
Náhradníci: Früchtl – Wriedt, Zaiser, Johansson, Gnabry, Alaba, Coman, Jeong, Zylla, Jonathan Meier, Richards, Zirkzee
A. Harkam (Rakousko)
Wörthersee Stadion, Klagenfurt
Paris SG
Náhradníci: Cibois, Descamps – Fressange, Georgen, Jesé, Zagre

To by bylo z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního dne a u fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:8.
Je dobojováno! Bayern se dokázal ve druhém poločase vzchopit a v rozmezí 18 minut dokázal otočit nepříznivý průběh tohoto utkání: Pojďme ovšem od začátku.

V prvním poločase jsme se dočkali pouze jediné branky, která padla po skvělé inviduální akci Timothyho Weaha, který otevřel brankový účet dnešního utkání. To ovšem bylo v zápase od PSG všechno. Ve druhém poločase započal obrat Javi Martínez, ke kterému se pak přidal Renato Sanches z přímého kopu a poté i mladík Joshua Zirkzee po přihrávce Gnabryho.

Bayern může být po dnešním utkání rozhodně spokojen, naopak PSG má ještě co napravovat. S kým budou dnešní soupeři hrát příště? Bayern se přestěhuje do USA, kde ve čtvrtek v noci odehraje zápas s Juventusem. Hráče PSG čeká cesta do Asie, přesněji do Singapuru. Jelikož je tam v pátek čeká souboj v Arsenalem.
90+4'
90+3'
Bayern ukončí dnešní zápas s míčem na kopačkách. Německý velkoklub může být spokojen, naopak Tuchel s PSG rozhodně ne.
90+2'
V nastevení proběhlo další ošetřování, tentokrát na straně francouzského celku. Nastavení plyne dál, rozhodčí nějak neukazuje, že by za tohle ještě něco nastavil.
90+1'
Rozhodčí Harkam nastavil ve druhém poločase tři minuty nad rámec hrací doby.
90'
Ani Descamps nikde už nespěchá a místo dlouhého nákopu na polovinu Bayernu volí rozehrávku nakrátko.
89'
Za malou chvíli se zřejmě dozvíme počet nastavených minut ve druhém poločase tohoto zápasu.
88'
Niko Kovač v dnešním zápase vystřídal skoro všechny hráče. Pouze Will dnes zatím hraje celý zápas.
87'
Bayern svým napadáním získal opět míč pro sebe a postupnou kombinací se dostává zpět do útočné fáze.
86'
Tuchel nechce nic dát zadarmo, proto na hřiště poslal ještě ofenzivní hráče. Uvidíme, co nám v posledních minutách ukáží.
85'
Weah dnes hraje opravdu povedený zápas. Před malou chvíli dokázal pro svůj tým vybojovat aut v blízkosti pokutového území soupeře.
84'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Dagba, přichází Georgen.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Toufiqui, přichází Fressange.
84'
Míč je stále na polovině PSG, Zikrzee využívá svou obrovskou postavu a drží míč u rohového kopu. Od tohoto mladíka to byl výborný taktický plán.
83'
Dnešní utkání se už zřejmě dohraje v pomalém tempu. Ani jeden tým už zřejmě nemá důvod se tlačit dopředu. Bayern má dvoubrankový náskok a PSG nepředvedlo ve druhém poločase nic, co by mohlo zvrátit toto jejich manko.
82'
Bayern rozehrál další rohový kop, který se mohl povést. Jenže Zirkzee byl na zadní tyči skvěle pokryt.
78'
Bayern právě vstřelil branku!
Tohle nemohlo skončit jinak než třetí brankou v síti PSG! Gnabry se skvěle rozběhnul a poté ještě lépe skvěle odcentroval přízemním centrem na malé vápno, kde byl volný JOSHUA ZIKRZEE. Descamps byl bez šance zasáhnout – 3:1. Asistence: Serge Gnabry.
77'
Německý velkoklub parádně kombinuje na polovině soupeře a ten pořád ustupuje blíž svému vápnu.
76'
Bayern už v tuto chvíli nemá, kde spěchat. Jejich kombinace zatím postrádá větší rychlost, jednoduše se za ničím neženou.
75'
Máme před sebou posledních patnáct minut tohoto utkání. Hra byla na malý moment přerušena, jelikož probíhalo ošetřování v německém klubu.
74'
Čas plyne dál a dál. Bayern dokázal během osmi minut otočit vývoj utkání a teď může dnešní zápas dohrát v pohodě.
73'
Weah už neměl dost sil, aby dokázal předběhnout německého stopera, který bez žádného rozmyšlení volil přihrávku brankáři.
72'
Snad poprvé v posledních dvaceti minutách se hráči PSG dostali na polovinu svého soupeře. Musíme však dodat, že se Bayern výrazně stáhnul.
72'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Diarra, přichází Zagre.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Rabiot, přichází Jesé.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Nkunku, přichází Postolachi.
71'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Rafinha, přichází Johansson.
70'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Sanches, přichází Zylla.
70'
Máme před sebou posledních dvacet minut základní hrací doby dnešního utkání! Bayern je v soustavném tlaku, PSG se na nic nezmůže.
69'
Bayern před malou chvíli otočil nepříznivý průběh utkání a posledních dvaceti minutách může hrát ve velkém klidu.
68'
Tohle si francouzský brankář do své sbírky rozhodně nepřidá, jelikož hned při prvním ohrožení jeho branky podcenil přímý kop RENATA SANCHESE, který následně rozvlnil síť jeho branky – 2:1. Bez asistence.
67'
Buffon sklidil při svém střídání mohutný aplaus od všech fanoušků, kteří dnes přišli na stadion. Tohoto hráče jednoduše nejde nemít rád.
66'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Buffon, přichází Descamps.
66'
Rabiot se ocitnul na hrací ploše kvůli faulu jednoho z německých hráčů. Rozhodčí Harkam musel přerušit hru.
65'
Bayern pokračuje v nastoleném trendu a drží míč na polovině soupeře. Je vidět, že na hrací ploše už jsou více zkušení hráči než tomu bylo v prvním poločase.
62'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Robben, přichází Jonathan Meier.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Bernat, přichází Gnabry.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Martínez, přichází Richards.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Wagner, přichází Zirkzee.
60'
Je vyrovnáno! Robben se postavil k exekuci rohového kopu, který mu sedl parádně. Na zadní tyči našel hlavu JAVI MARTÍNEZE, který svou šancí nepohrdnul – 1:1. Asistence: Arjen Robben.
59'
Rafinha zkusil střelu z velké vzdálenosti. Buffon mohl být v klidu, jelikož střele od brazilského beka skončila hodně mimo jeho branky.
58'
Druhý poločas zatím lépe vyznívá pro německý klub, který se soustavně drží na polovině svého soupeře.
57'
Robben si vyzkoušel rozehrávku rohového kopu dokonce dvakrát, ale ani v jednom případě nedokázal přesně přihrát.
56'
Coman si všimnul nabíhajícího spoluhráče do vápna, ale jeho centr se k němu nedostal. Bayern bude aspoň rozehrávat rohový kop.
55'
Nkunku kazí v posledních minutách dojem ze své hry, kterou předváděl v prvním poločase. Tohle byla další zahozená šance.
54'
Další zákrok Buffona proti hlavičce Wagnera a opět z toho vyšel lépe italský brankář ve službách PSG.
53'
Buffon podcenil nakopnutý míč do pokutového území. Toho se snažil využít Wagner, ale jeho střela byla zablokována.
52'
Nkunku sám neví, jak se vůbec v takové obrovské příležitosti ocitnul, ale ani přesto nedokázal zvýšit vedení svého týmu na 2:0. Velká škoda pro PSG.
50'
Bayern rozehrál rohový kop, ale ani tato šance nevedla k vyrovnávací brance. Alaba se sice dostal k hlavičce, ale ta mířila mimo.
49'
Weah utekl obraně, ale Ulreichovi už ne. Německý brankář byl z branky rychle venku a míč odkopnul.
48'
PSG začíná nové dějství tohoto zápasu velmi opatrně. Toho se snaží využít Bayern, který diktuje tempo hry.
47'
Wagner hned ve druhé minutě druhého poločasu dokázal postrašit Buffona, který měl co dělat, aby míč polapil.
46'
Druhý poločas začal s mírným zpožděním. Úvodní výkop tedy měli tentokrát hráči Bayernu.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Ribéry, přichází Coman.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Stanisic, přichází Alaba.
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Batista Meier, přichází Shabani.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Rozhodčí neměl důvod tento poločas prodlužovat. Oba týmy odcházejí do šaten za příznivého stavu pro francouzské PSG, které po brance Weaha z 31. minuty vede nad Bayernem těsně 1:0.

Fauly: 7 – 5
45+1'
45'
Bayern se nadechuje k finálnímu tlaku těsně před koncem prvního poločasu. Uvidíme, kolik minut nastaví hlavní rozhodčí.
44'
Tentokrát fauloval někdo z francouzkého týmu. Vypadalo to zřejmě na Sofiho, který může být rád, že nedostal žlutou kartu.
43'
Weah mohl přidat svůj druhý střelecký zářez, ale jeho střele chyběly potřebné centimetry.
42'
Nkunku zatím hraje výborný poločas a pouze centimetry chyběly, aby svůj výkon korunoval gólem.
41'
Bayern místo aby se snažil hrát pohledný, ofenzivní fotbal, tak radši fauluje. Rozhodčí má v této části hry dost práce, protože musí řešit německé fauly.
40'
Pět minut do konce základní hrací doby prvního poločasu. PSG stále vede nad svým německým sokem o jedinou branku.
39'
Bayern začínal vystrkovat růžky, ale Rafinha zastavuje celý jejich posun dopředu a radši přihrává zpět.
38'
Následoval další německý faul, tentokrát od útočníka Wagnera, který se vrátil, aby si splnil své defenzivní úkoly.
37'
Bernat opět fauloval, tentokrát si na polovině hrací plochy počkal na Nkunkua, kterého poslal na trávník.
36'
Parádní práce od Rabiota, který si vzal míč pod své křídla u svého vápna. Překonal jednoho, druhého a pak třetího hráče, jenže následně vyslal nepřesnou přihrávku, která skončila v zámezí.
35'
Deset minut do konce prvního poločasu. PSG získalo skvělým napadáním míč a ještě u něj chvíli pobude, jelikož se Bernat provinil faulem.
34'
Bayern je na řadě, dokáže se ještě do poločasu vzchopit nebo půjdou Francouzi do šatny rozhodně spokojenější?
31'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Když to nevyšlo jednou, tak to vyšlo podruhé. TIMOTHY WEAH si svůj náběh výborně načasoval, protlačil se přes obránce a přízemní střelou překonal Svena Ulreicha v brance Bayernu Mnichov – 0:1. Asistence: Kevin Rimane.
31'
Útočná akce PSG skončila dříve než začala. Weah se nechal nachytat v ofsajdové pasti, která posléze dokonale vyšla.
30'
Máme za sebou úvodních třicet minut dnešního utkání. Ani jeden tým zatím neotevřel střelecký účet, proto hrajeme stále za nerozhodného stavu.
29'
Rabiot se opět dostal jako první k míči, ale jeho hlavička nenadělala příliš starostí pro Ulreicha.
28'
Nkunku ukázal své kvality a proti přesile vybojoval pro svůj tým další výhodu rohového kopu v zápase.
27'
To samé můžeme říct i o PSG, ale tady jde u nich vidět aspoň nějaká snaha, která by se mohla přetavit v úvodní branku.
26'
Míč je právě na kopačkách německého klubu, ale ten se k výraznému tlaku rozhodně nemá.
25'
Wagner připravil palebnou pozici pro svého dnešního kapitána, kterým je Ribéry. Ten poslal míč daleko od branky.
24'
Hráči PSG jsou zatím více v pohybu, nacož jejich soupeř je zatím takový těžkopádný. To se odráží na hře obou týmů.
23'
První poločas plyne dál a dál. Ani jeden tým si po slibných patnácti minutách nevytvořil žádnou další vyloženou šanci.
22'
Weah dostal parádní přihrávku do běhu, kterou přetavil pouze střelou na bližší tyč. Jenže tento projektil skončil mimo branku.
21'
Wagner je v přední části hřiště úplně odstřižen od svých spoluhráčů. Když poté míč dostane, tak neví, co s ním.
20'
Zápas také provází poklidná atmosféra v hledišti. Jde vidět, že tohle ještě zdaleka není oficiální soutěžní zápas, což se také odráže v hledišti.
19'
Netrvalo to dlouho a německý tým slaví ze svého napadání zisk míče na svou stranu. Uvidíme, co tento tým vymyslí dopředu.
18'
Na tahu je opět PSG s Rabiotem ve středu hrací plochy. Bayern ovšem skvěle napadá a kombinaci soupeře tím brzdí.
17'
Toufiqui sice posadil na zadek jednoho z mnichovských obránců, ale centr už nebyl vůbec dobrý. Tohle byl míč pro Bayern.
16'
Rabiot zatím výborně režíruje francouzskou rozehrávku, jeho přihrávky vždy najdou kopačku svého spoluhráče.
15'
Rohový kop nic zásadního pro francouzskou branku nepřinesl. Po patnácti minutách pokračujeme stále za nerozhodného stavu.
14'
Batista Meier se v pokutovém území dostal ke střele, která se sice příliš nepovedla, ale dokázala Buffona vystrašit. Brankářská legenda vyškrábla míč na rohový kop.
13'
To také platí o nepřesnosných přihrávkách. Na styl obou klubů je nepřesných přihrávek příliš.
12'
Je dost znát, že je to jejich první zápas v tomto turnaji, jelikož zápasové tempo zatím není příliš oslnivé.
11'
Buffon si připsal velmi pohotový zákrok proti centru z pravé strany. Nikdo z německých hráčů se k hlavičce nedostal.
10'
Batista Meier si vzal na sebe příliš velké sousto a proti třem hráčům neměl šanci se prosadit.
9'
Bayern se opět snaží vnutit svému soupeři svou hru, ale PSG skvěle brání a přesunuje se po hrací ploše.
8'
Rabiot se na levé straně dostal k centru, ale ten skončil pouze v rukavicích připraveného brankáře Ulreicha.
7'
I Bayern dokázal zahrozit z rohového kopu, jenže Stanisic poslal svou hlavičku vedle francouzské branky.
6'
Buffon byl pod velkým tlakem, ale míč dokázal odvrátit aspoň do zámezí. Bayern bude mít k dispozici autové vhazování.
5'
Německý brankář si připsal velmi důležitý zákrok proti hlavičce Rabiota, který si skvěle vyskočil na centrovaný míč z rohového kopu.
4'
Francouzský tým vstoupil do dnešního zápasu velmi dobře. Bayern se v úvodních minutách k ničemu zásadnímu nedostal.
3'
PSG bylo poprvé na polovině svého dnešního soupeře a hned z toho byla zajímavá šance. Toufiqui se sice dokázal prosadit, ale jeho následný centr neměl přesnost.
2'
Bayern chtěl hned ve druhé minutě rozehrát svoji typickou hru na krátké přihrávky, ale mladíci z PSG dokázali svým napadáním získat pro sebe míč.
1'
Hráči francouzského týmu měli k dispozici úvodní výkop tohoto utkání. Ovšem první jejich pohyb s míčem směřoval k vlastní brance.
1'

Bayern Mnichov: Ulreich – Rafinha, Martinez, Stanisic, Bernat – Sanches, P. Will – Robben, Batista Meier, Ribéry (C) – Wagner

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Mbe Soh, Rimane, Nsoki – Lass Diarra, Bernede, Rabiot (C), Nkunku, Dagba – Weah, Toufiqui

Paris Saint-Germain FC

Dalo by se říct, že i tým z hlavního města Francie bude v následující sezóně otevírat něco nového. Po dvou letech opustil Unai Emery kormidlo PSG a odešel k Arsenalu. Vedení proto muselo hledat jiné řešení. To našlo v Thomasi Tuchelovi, který poprvé ve své trenérské kariéře opustí Německo a bude řídit takový velkoklub jaký je samotné PSG. Francouzský tým je na přestupovém poli o něco aktivnější. Například na Mbappého využilo opci na trvalý přestup, do klubu také přišla legenda světového fotbalu, samotný Gigi Buffon. Naopak pakovat kufry si musel třeba Javier Pastore (AS Řím), Yuri Berchiche (Bilbao) a další mladí hráči.
Bayern Mnichov

Německý gigant z Mnichova opět v letošní sezóně započne novou éru klubu. Po konci Heynckese na týmové lavičce, přichází do klubu Niko Kovač z Frankfurtu. Právě tento chorvatský trenér bude chtít v Mnichově pokračovat v nastolené tradici sbírání trofejí. Loni to ovšem z těch prestižních pouze Bundesliga. Finále německého poháru pro tento tým nedopadlo dobře, jelikož prohráli s Kovačovou družinou z Frankfurtu. Co se týče letních přestupů, tak určitě můžeme zmínit příchod Goretzky z Gelsenkirchenu a odchod Douglase Costy, který se sice měl na konci června vrátit z hostování v Juventusu, ale ten uplatnil opci na jeho trvalý pobyt v Turíně.
Hezký den, rok se s rokem sešel a opět přichází na řadu International Champions Cup. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na zápas mezi Bayernem Mnichov a Paris Saint-Germain FC. Toto utkání se odehraje v rakouském Klagenfurtu na Wörthersee Stadion, kde se vejde 32 tisíc diváků. Zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:05.