Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FC Prishtina : Ferencváros - 13. července 2021   20:00

FC Prishtina
67' Hoti
1:3
(0:0)
Ferencváros
Ferencváros
49' Uzuni   • 80' Uzuni   • 86' Uzuni
Nika – B. Krasniqi, Zyba (52. Hoti), Bekteshi, Mici – Lilaj (64. Bardhoku), Boshnjaku (C), E. Krasniqi – Mankenda, John (60. Shabani), Kryeziu
Haxho – Bardhoku, Dushi, Shabani, Hoti, Tolaj, Muça, Prapashtica
Kopriwa – da Costa, Ries (vš. Lucembursko)
Stadion Fadila Vokrriho, Priština
Ferencváros
Dibusz (C) – Wingo, S. Mmaee, Blažič, Ćivić – Somália (69. Vécsei), Kharatin – Nguen (89. Baturina) – Uzuni (88. Redzic), R. Mmaee (70. Sigér), Mak (61. Zubkov)

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera!
Ferencvárosi narazí ve 2. předkole Champions League na lepšího z dvojice Linfield, Žalgiris Vilnius. K postupu má zatím výrazně lépe nakročeno litevský mančaft. V našem textovém přenosu můžete v tuto chvíli sledovat průběh druhého poločasu odvetného utkání.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:14.
V 1. předkole Ligy mistrů mezi FC Prištinou a Ferencvárosi TC je dobojováno! Po jednoznačném konečném výsledku 6:1 postupuje dále tým z Budapeště! Odvetu přitom začali hladověji domácí, s postupem minut ale jejich aktivita ochabla a prostor dostaly hostující hvězdy. Úvodní gól Uzuniho přitom ještě dorovnal Hoti a Priština si dělala naděje alespoň na domácí remízu. Jenže to by nesměl dalšími dvěma brankami Myrto Uzuni definitivně rozseknout klání.
90'
90'
Paradoxně jsou to náhradníci hostí, kteří mají chuť ukázat se trenérovi Peterovi Stögerovi a vyvíjejí větší ofenzivní snahu než soupeř.
89'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Nguen, přichází Baturina.
88'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Uzuni, přichází Redzic.
86'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Na konci utkání se defenzíva domácího celku rozpadá. Velkou šanci měl díky zdárnému presinku už Nguen, který ještě tváří v tvář Niku nepřekonal, gól a hattrick v zápase ale přeci jen zapsal MYRTO UZUNI, jehož dorážka na bližší tyč již nedala gólmanovi šanci zakročit!
84'
Ofsajd Shabaniho už přidává leda tak na frustraci domácích.
82'
Kosované se ještě sympaticky snaží o protiofenzívu, ale v takto nezáviděníhodné pozici to opravdu nemají jednoduché.
80'
Tak ani po odvetném utkání se Priština podle všeho nebude moci těšit alespoň z remízového výsledku. Ćivić totiž měkoučkým přízemním centrem z levého křídla našel MYRTA UZUNIHO, jenž se přesnou koncovkou pravou nohou nemýlil a svým druhým zásahem v utkání posílá své mužstvo do vedení!
77'
Priština se ještě pokouší o ofenzívu, Ferencvárosi ale z pochopitelných důvodů soustřeďuje více sil do obrany, která je tak těžko prostupná.
76'
Zubkov loudavou střelou z pravé strany zamířil jen do náručí Niky.
74'
Kombinující Maďaři s plynoucím časem stále více znepříjemňují protivníkovi jakoukoliv snahu o další zdramatizování zápasu.
72'
Ferencvárosi se teď daří vesměs zdržovat hru na půli soupeře.
71'
Jen pro pořádek, Priština v tento moment potřebuje tři další góly, aby dosáhla alespoň na prodloužení.
70'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází R. Mmaee, přichází Síger.
69'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Somália, přichází Vécsei.
67'
FC Prishtina právě vstřelila branku!
Tak minimálně čestného gólu se domácí dočkali! Špatně pokrytý MENDURIM HOTI si přibližně na penaltovém puntíku naskočil na povedený roh Shabaniho a upravil stav zápasu!
64'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Lilaj, přichází Bardhoku.
64'
Za ostrý faul si vysloužil žlutou kartu Somália.
62'
A skutečně musí podruhé v duelu do akce nosítka, která přepraví Lilaje mimo hřiště.
61'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Mak, přichází Zubkov.
61'
Lilaj se drží za pravé koleno a zřejmě nebude schopen pokračovat v utkání.
60'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází John, přichází Shabani.
58'
Rozvlnit síť mohl rovněž Mak, zpoza pokutového území však napálil balón tak jako v prvním poločase mimo!
57'
Jenom štěstí teď dělilo Prištinu od korekce stavu! Kryeziu přihrávkou pod sebe sice našel jen skluzujícího beka Ćiviće, který však nechtíc poslal míč do tyčky vlastní brány! Dibusz v domění, že balón půjde mimo, v podstatě nereagoval!
56'
Těžiště hry se momentálně koncentruje především do středu pole.
54'
Ferencvárosi už viditelně dává nohu z plynu, zatímco Prištině dochází vůle.
52'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Zyba, přichází Hoti.
50'
Po přesné trefě se ještě řešil souboj Zyby s později asistujícím Nguenem. První jmenovaný si z něj totiž odnesl zřejmě vážnější zranění kolene, které si však způsobil sám.
49'
Přichází pravděpodobný hřebíček do rakve domácích! Po křižné přihrávce Nguena volný MYRTO UZUNI dokázal mezi nohy propálit gólmana Niku! Toto už se bude Prištině velmi těžko stahovat.
47'
Na pažitu se teď po skluzu soupeře svíjí Endrit Krasniqi, nedovolený zákrok ale nakonec rozchodil.
46'
Priština znovu uvedla míč do chodu.
46'
Týmy se vrací na plac, druhé dějství za chvíli začne.

Ofsajdy: 3 – 1
Na stadionu Fadila Vokrriho jsme rozhodně nesledovali nezajímavou první půli! Její úvod měla rozhodně lepší Priština, postupem času se ale chytil i kvalitativně o úroveň lepší Ferencvárosi. Šance byly k vidění na obou stranách, gólu jsme se však zatím nedočkali. Nadále tak platí, že Priština musí stahovat třígolové manko.
45+1'
45+1'
Oba týmy už viditelně jen čekají na poločasový hvizd arbitra.
45'
Nastavený čas je o objemu jedné minuty.
45'
Uzavřít poločas alespoň jakous takous ofenzívou se ještě pokouší také Priština.
44'
Niku přímo neohrozil ani Ćivić, který dělovkou po nakrátko rozehraném rohu zamířil o kousíček mimo.
43'
Střelu z následného přímého volného kopu přizvedla zeď nad bránu.
42'
Boshnjaku jednoznačně a úmyslně zastavil zajímavou průnikovku Ryana Mmaeeho na Nguena rukou. Nemohlo přijít nic jiného než žlutá karta.
41'
Ofsajd přerušil útok Ferencvárosi.
40'
Trošku naivní pokus Endrita Krasniqiho z velké vzdálenosti ztroskotal již na nejbližším obránci.
38'
Nepodařené zpracování Lilaje, jemuž sklepával od lajny Mankenda, vyhnalo Prištinu mimo území vymezené ke hře.
37'
Ryan Mmaee našel v bloku domácích na hranici šestnáctky skulinku, gólman Nika si ovšem na jeho skákavou pumelici počíhal!
36'
Zyba se pokusil překvapit defenzívu Ferencvárosi nákopem z hloubi pole, stopeři na opačném konci hřiště jej ale snadno zpacifikovali.
35'
Nika za pomoci svých kolegů nakonec vyčistil své pokutové území.
34'
Centru Ćiviće se postavil do cesty Mankenda. Nasnadě je rohový kop.
33'
Bekteshi zpackal rozehrávku a obě mužstva se tak musí přemístit na půlku Prištiny.
32'
Pokus o signál zmařil zdvižený praporek asistenta sudího. Ten ale spatřil ofsajd, který minimálně o dva metry nebyl.
31'
Mankenda na sebe navázal Somáliu a vymodlil si u rozhodčího faul. Domácí dostanou k dispozici přímý volný kop od postranní čáry.
30'
Tak takhle se jí to určitě nepovede. Pomezní spatřil jasný ofsajd.
30'
Priština byla umlčena nadějnou pasáží soupeře a musí si znovu získávat respekt na trávníku.
29'
Kopačák si to od praporku namířil přímo k brankáři Nikovi.
28'
Teč Zyby znamená rohový kop pro hosty.
25'
Ani tato akce Ferencvárosi neskončila gólem! Ačkoliv Nguen nezištnou přihrávkou uvolnil Ćiviće, krajní obránce byl vyhnán do trochu obtížnějšího úhlu a střelou přímo na gólmana mu nenadělal příliš problémů!
24'
Maďarští hosté začínají dokazovat své kvality a získávají převahu.
22'
Z tutové příležitosti mohl Robert Mak v podstatě rozhodnout dvojzápas, šancí však pohrdnul! Pozorný Ryan Mmaee mu přiklepnul zbloudilý balón uvnitř šestnáctky, slovenský reprezentant ale napálil merunu mimo!
21'
Domácí teď trochu zpomalili hru a v poklidu hledali skulinku v obraně protivníka, na Ferencvárosi ale nevyzráli.
19'
Zatím velmi aktivní kapitán Prištiny Boshnjaku dostal uprostřed hřiště dostatek prostoru ke střele, dalekonosný pokus ovšem zdaleka nevměstnal mezi tři tyče.
18'
S nepříliš razantní ránou ze značné vzdálenosti neměl Nika sebemenší potíže. Hosté si pro něj dosud nepřipravili obtížnější zkoušku.
17'
Velkou šanci promarnil forvard Otto John! Nigerijec vyplaval po centru z kopačky Endrita Krasniqiho v šestnáctce úplně sám, míč mu však letěl o něco výše, než by si přál, a minul domácí svatyni!
15'
Teď pro změnu fauloval Boshnjaku, jenž si v rázném duelu s Kharatinem pomáhal rukama.
14'
Taktický faul Somálii na polovině hřiště se navzdory protestům domácích vyhnul žluté kartě.
13'
Míč v těchto momentech často mění držitele, ani jeden z týmů neumí ustálit tlak.
11'
Obětí nedovoleného zákroku se o chviličku později stal Ryan Mmaee, z následného přímáku byl ale maďarskému celku máván ofsajd.
10'
První dotyk nyní zradil Miciho, od kterého putuje balón do zámezí. Hosté budou vhazovat přibližně na polovině hřiště.
10'
Dokonce i hrotový útočník Otto John poctivě pracuje dozadu a teď přerušil přechod soupeře alespoň zakopnutím do autu.
9'
Priština nehodlá ustat v intenzivním presinku, jímž nedává Ferencvárosi příliš šancí přejít do útoku.
7'
Na koni jsou přitom i nadále místní borci. John bohužel pro ně hlavičkoval nad.
6'
První výraznější útočná snaha Ferencvárosi vyústila ve standardní situaci a centr, obrana domácích se ovšem nenechala rozhodit.
5'
Fotbalisté Prištiny se už už chtěli radovat z úvodní branky zápasu, oslavy jim však překazil ofsajd! Mimo hru postavený John jednoznačně tečoval ránu Endrita Krasniqiho z hranice šestnáctky.
4'
První střelu si přeci jen připsal Boshnjaku, který ovšem levačkou Dibusze příliš neprověřil. Kapitán hostí si s přízemním pokusem hravě poradil.
3'
Domácí zásobují šestnáctku soupeře jedním centrem za druhým, zatím ale ke koncovce nedošlo.
2'
Kosovské mužstvo se i nadále drží na útočné polovině, příliš do útoku se však nežene.
1'
Maďarský tým ovšem velmi rychle přišel o míč a musí čelit ofenzívě Prištiny.
1'
O úvodní rozehrávku se postarali hosté.
1'
Fotbalisté už nastupují na trávník.

FC Priština: Nika – B. Krasniqi, Zyba, Bekteshi, Mici – Lilaj, Boshnjaku (C), E. Krasniqi – Mankenda, John, Kryeziu
Náhradníci: Haxho – Bardhoku, Dushi, Shabani, Hoti, Tolaj, Muça, Prapashtica

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Wingo, S. Mmaee, Blažič, Ćivić – Somália, Kharatin – Tokmac Nguen – Uzuni, R. Mmaee, Mak
Náhradníci: Bogdán, Varga – Zubkov, Sigér, Vécsei, Baturina, Gera, Dvali, Redzic, Csontos, Iyinbor

Rozhodčí: Kopriwa – da Costa, Ries (vš. Lucembursko).
Vzájemné zápasy:

Jediný střet, který proti sobě kdy svedl tyto dva soupeře, bylo úvodní klání tohoto souboje. Ferencvárosi v něm rozebral protivníka a doma si třemi góly v osmi minutách vystavěl perfektní pozici pro odvetu.
Ferencvárosi TC:

Stávající vítěz maďarské nejvyšší soutěže má z mezinárodní scény nesrovnatelně větší zkušenosti. Klub v roce 1965 dokonce ovládnul Pohár veletržních měst, předchůdce Poháru UEFA a tudíž také Evropské ligy. Vloni si kupříkladu Ferencvárosi zkusil konfrontaci ve skupině Ligy mistrů s Dynamem Kyjev, Juventusem Turín a Barcelonou, v níž skončil na 4. místě.

Pro mužstvo s celkovou tržní hodnotou 31 miliónů euro, tedy asi desetkrát vyšší oproti Prištině, se jedná proti kosovskému soupeři o první zápasy v tomto kvalifikačním procesu. Výhodu tedy tým rakouského trenéra Petera Stögera měl v tom, že mohl podstoupit vesměs plnohodnotnou předsezónní přípravu.

Poslední zápasy:

Ferencvárosi TC 3:0 FC Priština (1. předkolo Ligy mistrů)
Ferencvárosi TC 1:0 Dunajská Streda (přípravné utkání)
Ferencvárosi TC 5:0 Heimstetten (přípravné utkání)