Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ferencváros : FC Prishtina - 6. července 2021   18:00

Ferencváros
Ferencváros
71' Nguen  • 74' Mmaee  • 78' Blažič
3:0
(0:0)
FC Prishtina
Ferencváros
Dibusz (C) – Wingo, Blažič, Dvali, Ćivić – Sigér, Charatin (89. Vécsei) – Uzuni, Nguen, Mak (78. Somália) – Boli (68. Mmaee)
David Munro (SCO) – Daniel McFarlane (SCO), Calum Spence (SCO)
Ferencváros Stadion, Budapešť
Nika – B. Krasniqi (80. Bardhoku), Zyba, Bekteshi, Mici – E. Krasniqi, Boshnjaku (C) (70. Mankenda), Lilaj, Kryeziu – Hoti (80. Shabani), John (81. Tolaj)
Haxho – Bardhoku, Dushi, Shabani, Mankenda, Tolaj, Muça, Prapashtica

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 4:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:15.
Je dobojováno a první utkání vyznělo lépe pro maďarský Ferencváros. Ten o svém vítězství rozhodl mezi 71. a 78. minutou, kdy vstřelil celkem tři branky. Postupně se střelecky prosadili Nguen, Mmaee a Blažič. Priština sice podala velmi sympatický výkon, nicméně rozdíl v kvalitě obou týmu byl od začátku naprosto zřetelný.
90+6'
90+5'
Mmaee se odvážně vrhl mezi dva protihráče, ale hned se ukázalo, že si ukousl až příliš velké sousto. Bekteshi mu totiž míč odebral a následně ho nahrál Micimu.
90+4'
Ten se však hostům vůbec nepovedl, neboť míč odhlavičkoval na přední tyči stojící Sigér.
90+3'
Mankenda se krásně uvolnil na levém křídle a následně získal pro svůj tým rohový kop.
90+2'
Somália si chtěl píchnout balon kolem Miciho, ovšem ten jeho záměr přečetl a míč zachytil.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Mici (FC Priština).
89'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Charatin, přichází Vécsei.
88'
Uzuni si narazil s Nguenem a pak vypálil, jenže bránu o pořádný kus překopl.
87'
Je to tak, Zyba se nakonec sám zvedl a s největší pravděpodobností dnešní zápas dohraje.
86'
Obránce Prištiny je momentálně v péči klubových lékařů. Na vynucené střídání to ale nevypadá.
85'
Na zemi zůstává ležet stoper hostů Zyba a hra je přerušena. Zdá se, že má nějaký problém s kotníkem.
84'
Tolaj dobře odcentroval z pravého křídla, ale Dibusz si pro míč opět došel a uschoval ho ve své náruči.
83'
Shabani se snažil přejít přes střed hřiště, ovšem proti několikanásobné přesile neměl šanci uspět.
82'
Somália chtěl vyslat dopředu Mmaeeho, před nímž ale stačil odehrát balon do autu Bardhoku.
81'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází John, přichází Tolaj.
80'
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází Hoti, přichází Shabani.
Střídání v týmu FC Priština: ze hřiště odchází B. Krasniqi, přichází Bardhoku.
79'
Standardku si vyzkouší také modří, neboť Ćivić poslal k zemi unikajícího Johna.
78'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Mak, přichází Somália.
78'
Ferencváros právě vstřelil branku!
A máme tu třetí gól v síti hostujícího celku! Mak si vzal na starost volný přímý kop a jeho centr prodloužil jeden z hráčů Prištiny přesně k MIHOVI BLAŽIČOVI, který se štěstím dostal míč za Nikova záda.
77'
Domácí teď mohli udeřit po rohovém kopu, ale brankář Nika dokázal balon vyboxovat.
76'
Hráči maďarského celku nemají dost a nyní mačkají svého soupeře před jeho šestnáctkou.
74'
Domácí během krátké chvíle přidávají druhou branku a zdá se, že o osudu dnešního zápasu je rozhodnuto! Ćivić opět dostal balon do vápna a tam se ujal Mak, jenž ho pak poslal pod sebe na RYANA MMAEEHO a ten ho už pouze nasměroval do poloprázdné brány.
73'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Mankenda, ale jeho akce se s úspěchem nepotkala.
71'
Ferencváros se v 71. minutě dostává do zaslouženého vedení! Ćivić poslal do vápna skákavý centr, který ve vápně lehce tečoval TOKMAC NGUEN a míč následně zapadl ke vzdálenější tyči.
70'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Boshnjaku, přichází Mankenda.
69'
Domácí neproměnili další velkou šanci! Po standardní situaci sklepl Dvali míč pro Mmaeeho, jenž zblízka o kousek přestřelil.
68'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Boli, přichází Mmaee.
67'
Žlutou kartu dostává Lilaj (FC Priština).
67'
Ferencváros měl nyní k dispozici další rohový kop, nicméně obrana Prištiny si s ním poradila.
66'
Hosté se po zisku míče vydali do rychlého brejku, který táhl John. Ten si ale vůbec neporozuměl s Hotim, a akce Prištiny tak skončila neslavně.
65'
Krajní bek Mici se protáhl po křídle a dostal se až k centru, který pro sebe ale uzmul Dibusz.
64'
Po několika odrazech se míč dostal k Lilajovi, jenž pak raději nahrál dozadu na Miciho.
63'
Ve vápně se po souboji s Bekteshim skácel k zemi Boli, nicméně o pokutovém kopu nemohla být vůbec řeč.
62'
Uzuni našel na zadní tyči nikým nehlídaného Boliho, který však zakončil přímo do rukavic hostujícího brankáře.
61'
Mak zabojoval o téměř ztracený míč a nakonec získal pro Ferencváros rohový kop.
60'
Je za námi hodina hry a Priština stále drží bezbrankovou remízu. Podaří se kosovskému celku udržet čisté konto?
59'
Z pravé strany dobře odcentroval Endrit Krasniqi, avšak před Johnem stačil balon odkopnout Dvali.
58'
Výborně to udělal John, jenž na sebe navázal dva protihráče a poté nahrál volnému Hotimu.
57'
Nyní už je ale pískáno, neboť Boliho zákrok na Zybu byl posouzen jako nedovolený.
56'
Po souboji s Lilajem zůstal na zemi Sigér, ale v tomto případě se o faul nejednalo.
55'
Nguen opět vystihl rozehrávku hostů a následně znovu hledal Boliho, ovšem k tomu tentokráte balon nedoputoval.
54'
Žlutou kartu dostává Hoti (FC Priština).
53'
Domácí nyní kombinují na útočné polovině a vyčkávají, zda se v obraně Prištiny neotevře nějaké okénko.
52'
Nguen rychle přenesl hru doprava na Boliho a ten šel ze strany sám na bránu. Svou akci ale nezakončil ideálně a síť rozvlnil jen z boku.
51'
Boshnjaku si navedl balon do středu hřiště a poté vypálil, nicméně trefil pouze před sebou stojícího Blažiče.
50'
Kryeziu hledal ve vápně číhajícího Johna, ovšem ten neměl proti přesile šanci uspět.
49'
Domácí volali po odpískání faulu na Boliho, jenže se svými protesty to přehnali a Róbert Mak a Denes Dibusz si nakonec vykoledovali žlutou kartu za nesportovní chování.
48'
Lilaj zachytil nahrávku Dvaliho, jenže poté mu balon utekl do autu, takže domácí u míče zůstanou.
47'
Wingo hledal dlouhým nákopem Boliho, avšak ten nedokázal zastihnout míč ve vymezeném území.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu. Doufejme, že ve druhé pětačtyřicetiminutovce uvidíme nějakou branku.
46'
Úvodní dějství je minulostí a hráči odchází do kabin za bezbrankového stavu. Po většinu času měl více ze hry Ferencváros, který ale nedokázal využít ani jednu ze svých dvou velkých šancí. Nejblíže ke gólu měl v osmnácté minutě Charatin, jenž však trefil pouze horní tyč. Také Priština mohla v prvním poločase skórovat, nicméně John svůj únik v branku nepřetavil.
45+5'
45+4'
Ferencváros měl v závěru poločasu volný přímý kop, který rozehrál Uzuni. Ten se odhodlal ke střele z dálky, ale Niku nepřekvapil.
45+3'
Žlutou kartu dostává B. Krasniqi (FC Priština).
45+2'
Ćivić prostrkával míč na Uzuniho, ale ten se přes Zybu k balonu nedostal.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny čtyři minuty.
45'
Boli se při snaze zasáhnout balon srazil s hostujícím brankářem a oba borci zůstali na chvíli ležet trávníku. Ani jeden z nich však nebude muset střídat.
44'
Po Ćivićově centru pálil z první Mak, ale jeho rána neprošla přes hostující obránce.
43'
Nguen se snažil prokličkovat do ideální palebné pozice, jenže ve vápně mu vystavil stopku Zyba.
42'
Lilaj po zisku balonu hned hledal rozběhnutého Johna, avšak ten byl uhlídán Dvalim.
41'
Podobně dopadla i nahrávka Nguena, kterou pro sebe uzmul dobře postavený Boshnjaku.
40'
Sigér chtěl přenést hru doleva na Ćiviće, ale jeho pas skončil pouze u stopera Bekteshiho.
39'
Kryeziu se se štěstím dostal přes Maka, ovšem jeho následný centr byl pro všechny jeho spoluhráče příliš vysoký.
38'
Mak byl dohrán Micim, který si následně od hlavního rozhodčího vyslechl velmi důrazné varování.
37'
Ćivić si nyní neporozuměl s Nguenem a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
36'
Na opačném konci hřiště zakončoval pro změnu Uzuni, jehož střelu dokázala obrana hostujícího celku znegovat.
35'
Priština se mohla dostat do vedení! Po ztrátě Maka vyslal Lilaj do samostatného úniku Johna, jenž ale bránu o kousek minul.
34'
Uzuni vystihl přihrávku Bekteshiho a poté přenesl hru na Maka. Ten si míč zpracoval a vypálil, ovšem jeho pokus zamířil přesně do míst, kde se nacházel gólman Nika.
32'
Po Makově centru sice zakončoval Blažič, nicméně domácímu stoperovi byl odmáván ofsajd.
31'
U postranní čáry byl nedovoleně atakován Nguen a Ferencváros bude mít k dispozici standardní situaci.
30'
Uzuni se s vypětím všech sil hnal za nákopem Sigéra, jenže nakonec nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
29'
Wingo chtěl prostrčit balon na Maka, ale pas domácího obránce vystihl Mici.
28'
Jednalo se o Leotrima Bekteshiho, jenž se ale po krátkém ošetření zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
27'
Hra je nyní přerušena, jelikož na hrací ploše zůstává ležet jeden z hráčů Prištiny. Jeho spoluhráči navíc přivolávají týmového lékaře.
26'
Uzuni hledal lehkým obloučkem sbíhajícího Maka, ale u balonu byl jako první brankář Nika.
25'
Před pokutovým územím Ferencvárose se k zemi poroučel John, avšak skotský arbitr Munro nechal hru plynout dál.
24'
Maďarský celek se dostal k dalšímu rohu, po němž zakončoval nad bránu stoper Dvali.
23'
Boli se dostal k další střele a opět Nika musel opět zasahovat, nicméně v tomto případě se jednalo o rutinní zákrok.
22'
Ćivić to nyní přehnal s agresivitou a po jeho zákroku na Lilaje budou moct hosté v klidu rozehrát.
21'
Priština nějaké době dostala na útočnou polovinu, ovšem jejich akce neměla dlouhého trvání.
20'
Boli si narazil s Urzunim a poté se ocitl sám před bránou. Jeho střelu na zadní tyč ale dokázal vyrazit Nika, který tak podržel svůj tým.
19'
Ferencváros se v posledních minutách zlepšil a momentálně diktuje tempo hry.
18'
Z rohu se nic nenarodilo, nicméně akce domácích pokračovala a nakonec se ke střele dostal Charatin, který orazítkoval břevno!
17'
Mak se dravě protáhl po křídle a poté získal pro svůj tým další rohový kop.
16'
Domácí nyní vysoko napadali a Zyba nakonec pod tlakem odehrál míč jen k Charatinovi.
15'
Mak poslal velmi pomalou malou domů a Dibusz měl co dělat, aby balon odkopl před dotírajícím Johnem.
15'
Žlutou kartu dostává Zyba (FC Priština).
14'
John teď zbytečně dohrál Winga a může být rád, že nebyl za tento zákrok potrestán žlutou kartou.
13'
Mak si udělal prostor před šestnáctkou a poté poslal balon proti noze Nguenovi, jehož ránu z první dokázala zblokovat Mici.
12'
Besnik Krasniqi se vydal dopředu a nakonec se mu podařilo odcentrovat, nicméně jeho nabídku si ze vzduchu stáhl Dibusz.
11'
Boshnjaku se dostal pod tlak dvou napadajících protihráčů a nakonec byl donucen ke zpětné nahrávce na Bekteshiho.
10'
Sigér si dal míč daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Lilaje.
9'
Tentokráte si balon v pokutovém území hledal stoper Dvali, jenž ale na nabídku Nguena nedoskočil.
8'
Uzuni si zaběhl za obranu na nahrávku Nguena a poté z hranice šestnáctky zakončil. Do jeho střely stačil vložit nohu Zyba, takže z toho bude roh.
7'
Po centru z levé strany zakončoval ve vápně John, který rozvlnil síť za zády Dibusze. Praporek pomezního rozhodčího ale okamžitě vylétl vzhůru, neboť hostující forvard se nacházel ve zcela jasném ofsajdu.
6'
Zyba chtěl dlouhým nákopem nastartovat Hotiho, avšak jeho pas vystihl Blažič.
5'
Ten si ovšem defenziva hostujícího celku pohlídala, balon odhlavičkoval na přední tyči stojící Mici.
4'
Nguenův centr z levého křídla byl zblokován jedním z obránců Prištiny, a domácí tak budou zahrávat rohový kop.
3'
Kryeziu se zbavil svého strážce a poté poslal míč do pokutového území, odkud ho však odkopl dobře postavený Dvali.
2'
První akci hostů táhl po levé straně John, jenž ale u vápna narazil na pozorně bránícího Wingo.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Prištiny, kteří dnes nastupují v modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílo-zelenou sadu.
1'

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Wingo, Blažič, Dvali, Ćivić – Sigér, Charatin – Uzuni, Nguen, Mak – Boli
Náhradníci: Bogdán, Varga – Mmaee, Somália, Kabir, Vécsei, Baturina, Gera, Csonka, Redzic, Csontos, Iyinbor

FC Priština: Nika – B. Krasniqi, Zyba, Bekteshi, Mici – E. Krasniqi, Boshnjaku (C), Lilaj, Kryeziu – Hoti, John
Náhradníci: Haxho – Bardhoku, Dushi, Shabani, Mankenda, Tolaj, Muça, Prapashtica

Rozhodčí: David Munro (SCO) – Daniel McFarlane (SCO), Calum Spence (SCO).
FC Priština

Také Priština se do pohárů dostala díky prvnímu místu v domácí lize. Stejně jako v minulých letech byla ale nalosována do nultého předkola, v jehož rámci musela porazit hned dva soupeře. V prvním utkání si poradila se sanmarinským týmem Folgore a v tom druhém přemohla andorský Inter Escalades. Nyní se tedy tento kosovský celek může těšit na dvojutkání s maďarským Ferencvárosem, který je považován za velkého favorita. Pokud by však Priština svého soka dokázala porazit, tak by vůbec poprvé ve své klubové historii prošla do druhého předkola Ligy mistrů.
Ferencvárosi FC

Ferencvárosi se do prvního předkola Ligy mistrů dostal díky titulu v nejvyšší maďarské soutěži, kterou opanoval potřetí v řadě. Kromě suverénní jízdy na domácí scéně se zeleno-bílí dobře prezentovali i v evropských pohárech. Díky úspěšně zvládnuté kvalifikaci nakonec prošli do základní skupiny Ligy mistrů, kde narazili na Barcelonu, Juventus a Dynamo Kyjev. V konkurenci těchto velkých klubů sice získali jen jeden bod, nicméně v odvetném zápase proti italskému soupeři nebyli daleko od senzační remíze. Dokáží svěřenci kouče Stögera dokráčet do hlavní části v letošním ročníku?
Hezký úterní večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes startuje klubová sezona 2021/2022 a na programu je několik předkol Ligy mistrů. My se v tomto online přenosu zaměříme na první souboj Ferencvárose s Prištinou, který začne v 18:00.