Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Fola : Lincoln - 6. července 2021   19:30

Fola
Fola
65' Bensi  • 66' Ahmetxheka
2:2
(0:1)
Lincoln
Lincoln
26' Carralero   • 50' Britto
Fola
Cabral – Ouassiero, Klein (C), Muharemović (46. Ahmetxheka), Grisez – Dikaba (84. Caron), Frere – Lu. Correia (80. Boutrif), Mustafić (46. Mendes), Bensi – Omosanya (46. Parreira).
Hym, Sousa – Pascoal, Delgado, Caron, Lima, De Sousa, Boutrif, Parreira, Le. Correia, Mendes, Ahmetxheka.
Ocenáš – Vorel, Poláček (SVK)
Stade Émile Mayrisch, Esch-sur-Alzette
Lincoln
Soler – Wiseman, Chipolina (C), Lopes, Toscano – Rosa (71. Torrilla), Yahaya, Walker (90+6. Ronan) – Carralero (46. Britto), Casciaro (71. Gómez), De Barr (89. Kovalonoks).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 8:2. Fauly: 8:16.
Úřadující lucemburský šampion šel do utkání jako výrazný favorit, ale nakonec musí všemi deseti brát alespoň remízu 2:2. Lincoln rozhodně nebyl lepším týmem, ale díky dobré efektivitě se po trefách Carralera a Britta ocitl ve dvougólovém vedení. Od padesáté minuty se už hrálo jen na jednu branku. Fole nejprve zajistil snížení Bensi a jen o pár vteřin později uzavřel skóre další náhradník Ahmetxheka. V závěru domácí ještě tlačili, ale obrat už se nekonal.
90+10'
90+10'
Bensiho nepovedený roh na remízovém výsledku už nic nezměnil. Nervózní zápas v desáté nastavené minutě končí!
90+9'
Snadná práce pro hostující obranu po nákopu Ouassiera. Po vhazování ještě zabojoval Boutrif a zajistil domácím rohový kop!
90+8'
Hraje se i na konci osmé nastavené minuty. Po faulu Gómeze na Griseze asi vznikne poslední útočná akce Foly.
90+7'
Bruno Mendes se ambiciózně opřel do míče z delší vzdálenosti. Moc přesnosti své střele ale nedal, Soler bude v klidu vykopávat.
90+6'
Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Liam Walker, přichází Kian Ronan.
90+5'
Původně avizované pětiminutové nastavení se vydatně protáhne. Po šarvátce se k vhazování chystá madagaskarský obránce Ouassiero.
90+5'
Kromě některého z náhradníků Foly dostal žlutý trest jen Britto, jehož zakopnutí míče celou tu melu v zámezí odstartovalo.
90+3'
Nic příjemného pro rozhodčího Ocenáše. Do konfliktu se z větší části zapojili hráči v rozlišovácích, kteří dokonce vystartovali až k útrobám stadionu.
90+2'
Střídačka Foly nervózně zareagovala na počínání Ethana Britta, který nezvládl zachytit míč ve hřišti a pak ho ještě napálil do zázemí. Vznikla z toho velká potyčka!
90+1'
Tak ještě nás přece jenom čeká solidní porce fotbalu. Slovenští arbitři se dohodli na pětiminutovém nastavení.
90'
Rozhodčí neumožnil domácím rychlou rozehrávku z půlící čáry, protože si musel zapsat žlutou kartu pro Bernarda Lopese. Zjevně šlo o loket u Bensiho hlavy.
89'
Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Tjay De Barr, přichází Nikita Kovalonoks.
89'
Hlavou prodlužovaný nákop Ouassiera vyústil v odmávaný i odpískaný ofsajd. Už se zdá, že Red Imps udrží remízový stav až do konce.
88'
Walker doběhl volný míč a zleva ho zajímavě přenášel k vzdálenější tyči, kde po dlouhatánské době musel své tělo rozpohybovat Emanuel Cabral.
87'
Od příjemce autového vhazování šel míč do autu. Domácí rozehráli mnohem rychleji a už hledají skulinku v soupeřově zatažené obraně.
86'
Před vhazováním Toscana vznikla poměrně dlouhá prodleva. Lincoln nikam nespěchá, i když bude vhazovat z útočné třetiny hřiště.
85'
De Barr neměl podporu z řad spoluhráčů. Zleva se rozhodl přejít k ose hřiště, ale tam už bylo příliš husto. Nic moc nevzniklo ani z následného centru.
84'
Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Rodrigue Dikaba, přichází Gauthier Caron.
83'
Lincolnu se teď daří držet domácí fotbalisty v bezpečné vzdálenosti od obou branek. I Fole už bezesporu dochází síly.
82'
Brian Gómez je po jednom ze soubojů v nefotbalové pozici. Stefano Bensi by ho rád rychle zvednul, aby se mohlo zase pokračovat.
81'
Moc rušno okolo Manuela Solera v tomto případě nebylo. Čtyřiatřicetiletý španělský gólman se po rohu Parreiry chystá k odkopu.
80'
Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Lucas Correia, přichází Idir Boutrif.
79'
Soler si plácl s Chipolinou, který pomohl dostat míč na roh. Před jeho rozehrávkou se bude opět střídat na straně lucemburského mistra.
78'
Od stále méně výrazného De Barra se odrazil míč do autu, odkud jej rychle vrací Ouassiero. Velký tlak Foly bude moci pokračovat.
77'
Fotbalisté Lincolnu už jsou asi smířeni s tím, že se ve zbytku zápasu s míčem moc nepotkají. Remízový výsledek pro ně bude úspěchem.
75'
Prvotní rozehrávka na krátko žádný efekt neměla. Do ohně vracel míč Ouassiero, jenže akrobatické zakončení Griseze Solera překvapit nemohlo.
74'
Snad poprvé jde slyšet skandování domácích fanoušků. Ti se těší na rozehrávku získaného rohového kopu.
73'
Hostům se nedaří zastavovat rychlé útočné vlny. Na hrotu je nyní pozlobil Bensi, ovšem střelou zprava prostor branky netrefil.
71'
Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Marco Rosa, přichází Graeme Torrilla.
71'
Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Lee Casciaro, přichází Brian Gómez.
70'
Stefano Bensi měl smůlu v tom, že nemohl převzít nepřesnou přihrávku do křídla. Hra je přerušena a bude se vícenásobně střídat.
69'
Fola ubránila roh a v hojném počtu vystartovala do rychlého protiútoku. Diagonální centr od Bensiho vybídl k zakončení Rodriga Parreiru, který z obtížného voleje o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.
68'
Gibraltarský celek teď čekají opravdu krušné chvíle. Aspoň na pár vteřin mu pomáhá odmávaný ofsajd Bruna Mendese.
66'
Fola právě vstřelila branku!
Tak to bylo rychlé vyrovnání z 0:2! Bezprostředně po hostující rozehrávce ze středového kruhu vznikla před Solerem regulérní trma vrma. Mendes se do odraženého míče ještě netrefil, ale další náhradník DENIS AHMETXHEKA ho z patnácti metrů napálil mimo dosah gólmana.
65'
Logické vyústění posledních minut – domácí mažou polovinu ze svého manka! Obránci Lincolnu v čele s brankářem Solerem hodně podcenili nákop Lucase Correi. Ve velké mezeře mezi obránci si vyskočil STEFANO BENSI a hlavou rozveselil několik stovek přítomných fanoušků.
64'
De Barr se ještě během hry stihl dostat do křížku s domácím kapitánem Kleinem. Sudí to ale neřeší a dopředu pádí Fola.
63'
Marco Rosa se drobně zranil, když se natahoval po míči ve středovém kruhu. Hra ale může pokračovat, Soler už stihl odehrát centr zleva.
61'
Poslední desetiminutovka jasně patří domácím, kteří se nechtějí smířit se současnou podobou skóre. Kontaktní gól visí ve vzduchu.
60'
Snad první dotek s míčem pro Britta od jeho gólové trefy na 2:0. Tentokráte z něj byla laciná ztráta ve prospěch Cabrala.
59'
Lincoln se rohu ubránil, i když to nebylo úplně beze ztrát. Nějaké zdravotní trable má brankář Soler, za kterým už běží i týmový doktor.
58'
Vysunutý Ouassiero z jedničky přesměroval původní Frereho přihrávku k Bensimu, který pohotově zakončoval k horní tyči. Soler se ale vyšplhal do vzduchu a rukou vyrazil povedený projektil na roh.
57'
Na žluté karty vede Fola Esch 2:0. V tomto případě byl za přestupek uprostřed hřiště napomenut konžský záložník Rodrigue Dikaba.
56'
Bruno Mendes se dostal za obrannou linii soupeře, jenže mu trochu déle trvala klička a to už se jeden z hostů stihl vrátit s čistým odebráním.
55'
Znovu v akci Mendes a Correia. První z nich centroval z levé strany. Druhý se pokládal do voleje, jenž pomalu doletěl k Solerovi.
54'
Bruno Mendes se neúspěšně snažil vrátit míč Correiovi. Pak alespoň zafungovala domácí obrana, zajímavou brejkovou situaci zastavila ještě na půlce.
53'
Efektivita Foly zůstává na nule i po jedovatém centru z levého křídla. Hlavička nedávno příchozího Mendese se mezi tři tyče nevešla.
52'
Mustapha Yahaya zůstal chvíli ležet po faulu Frereho. Ošetření ale nepotřeboval a teď už je opět v provozuschopném stavu.
50'
Lincoln právě vstřelil branku!
Další šok pro lucemburského favorita! Střídající ETHAN BRITTO si naběhl na chytrou kolmici z hloubi pole. Ukázal záda pomalejšímu Lucasi Correovi a v úniku přesně vystřelil z hranice pokutového území ze svého pohledu k pravé tyči.
48'
Opět v akci Lucas Correia, který sprintoval podél autové čáry. Zastavil ho až čistý skluz Bernarda Lopese.
47'
Hned trojí střídání málem přineslo domácím okamžitý efekt. Po centru zprava se v šanci objevil Lucas Correia, jenže bránu netrefil.
46'
Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Fernando Carralero, přichází Ethan Britto.
46'
Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Veldin Muharemović, přichází Denis Ahmetxheka.
46'
Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Mirza Mustafić, přichází Bruno Mendes.
46'
Střídání v týmu CS Fola Esch: ze hřiště odchází Michael Omosanya, přichází Rodrigo Parreira.
46'
Na Stade Émile Mayrisch platí po první půli překvapivý stav. Tým z Esch-sur-Alzette nevytěžil ze solidního nástupu žádnou podstatnou šanci a od šestadvacáté minuty naopak prohrává 0:1, když se trefil Carralero. Z pohledu Foly mohlo být ještě hůře. Šanci De Barra však výtečně vyrazil Soler.
45+3'
45+2'
O vyrovnání usiloval Stefano Bensi, ale to by svou střelou musel nasměrovat balon mnohem přesněji. Na druhé straně byl zablokován ghanský záložník Yahaya.
45+1'
Nastavení prvního poločasu bude trvat 180 vteřin.
45'
Grisezův nákop neplánovaně prošel skrz balík těl až na pravou stranu, odkud přiletěl k Solerovi jen propagační a neškodný pozdrav.
44'
Manuel Soler si dobře postavil zeď, přes kterou Grisezem vypálený přímý kop neprošel. Ránu zřejmě schytal aktuálně ošetřovaný Carralero.
43'
Lucemburský šampion zkusil zaútočit po pravé straně. Ouasseirův centr byl zablokován rukou, takže se místo od praporku bude kopat od rohu velkého vápna.
42'
Wisemanův nákop domácí obrana přečetla na výbornou. Aktivně presovaný Dikaba byl následně faulován.
41'
De Barrův brejk v situaci tři na tři uťal jednoznačný faul Veldina Muharemoviće u středového kruhu. Michal Ocenáš okamžitě tasí žlutou kartu.
40'
Ukvapený centr z pravé strany nemusel Soler jakkoliv řešit. Míč skončil na opačném kraji a výsledek byl téměř stejný. Španělský gólman vykopává.
39'
Domácí vybruslili z menšího chaosu kolem vlastního vápna. Vše začal pád obránce v křídelním prostoru. Další muži v červeném každopádně situaci vyřešili.
38'
Lucas Correia chtěl provětrat zformované zadní řady Red Imps. Proti velké přesile však vyběhl až za koncovou čáru.
37'
Od inkasovaného gólu šla útočná aktivita Foly trochu dolů. Změnit to chtěl Grisez, jenž natáhl krok, ale hned za půlkou byl faulován Casciarem.
36'
Vícero zaváhání domácích fotbalistů v rozmezí několika vteřin způsobilo protiakci do otevřenější defenzivy. Walkerova nepovedená střela však skončila vedle brány.
35'
Yahaya si proti třem ukrojil až moc velké sousto, takže Lincoln nemohl rozvinout svůj kolotoč krátkých přihrávek na útočné polovině.
34'
Tjay De Barr si v rychlosti narazil se spoluhráčem, jenže těsně před velkým vápnem mu pod nohy skočil belgický krajní obránce Grégory Grisez.
33'
Scott Wiseman si přichystal dlouhý aut až někam ke značce pokutového kopu. Hosté si přáli penaltu za ruku, sudí zůstali v klidu.
32'
Veldin Muharemović měl při rozehrávce obrovské starosti s napadajícím De Barrem. Musel si pomoci faulem na půlce.
30'
Liam Walker se pořádně ukopl ve snaze o centr z rohu pokutového území. Rozehrávka Foly se ale minula účinkem, je z toho aut Lincolnu.
29'
I tohle dopadlo pro Reds Imps bez újmy. Nadzvednutý centr sebral bránící Casciario, jenž se vedle pokutového území nechal zezadu povalit Omosanyou.
28'
Michael Omosanya byl povalen poblíž pravé autové čáry, což znamená už několikátou standardní situaci pro Folu Esch.
26'
Gibraltarský mistr otevírá skóre! Vše započala sražená střela z dálky a nejistý zásah obránce. De Barr posunul míč doleva a FERNANDO CARRALERO jej z half-voleje nechytatelně napálil za Cabrala.
25'
Casciaro prodal zkušenosti a došel si pro faul v podání Mustafiće. Defenziva Lincolnu si na pár desítek vteřin může odfrknout.
25'
Dvaadvacetiletý středopolař Bruno Frere v zakončení tak úspěšný nebyl. Krátce po výkopu Solera se jeho spoluhráči k míči zase vrátili.
25'
První vážnější prověrka pro Manuela Solera. Střelu ze střední vzdálenosti z dílny Mustafiće ale s jistotou zkrotil. Pak bleskově rozehrál na uhlídaného De Barra.
24'
Po autu Griseze se domácí sami vyhnali ze hřiště. Nechytatelnou přihrávku dostal Bruno Frere. Hosté se poté nepodívali ani k půlící čáře.
23'
Lucas Correia se stal obětí nedovoleného počínání Toscana. I tento hvizd vyvolal docela velké emoce, od prvních minut jde o vypjatý duel.
22'
Roh Mirzy Mustafiće dopadl podobně. Během pár vteřin se balon zjevil na kopačkách Emanuela Cabrala.
21'
Manuel Soler na Correiův vysoký centr úplně nedosáhl. Standardka se bude opakovat tentokráte z levého konce hřiště.
20'
Další roh pro lucemburský klub, jenž vznikl z přímočarého posunu.
19'
Bezmála čtyřicetiletý mazák Casciaro měl volněji u pravého okraje velkého vápna. Přízemní pas do ohně se mu ale zdaleka nepovedl podle přestav.
18'
I tuto standardní situaci hostující výprava ubránila. Pokud se však bude pokračovat v nastoleném trendu, určitě se gólu brzy dočkáme.
17'
Podražení Mustafiće těsně před Solerem přešli slovenští rozhodčí bez odezvy. Pískalo se až po faulu Casciara na Correiu u rohového praporku.
16'
Důrazný zákrok na Muharemoviće přibrzdil rozlet domácích, kteří definitivně přišli o balon ihned po vhazování Griseze.
15'
Menší spor u půlící čáry vyřešil hlavní rozhodčí míčem pro Red Imps, kteří se vyřadili ze hry hned první přihrávkou vpřed. De Barr byl v ofsajdu.
14'
Jeden z obránců Lincolnu vyskočil suverénně nejvýše a odhlavičkoval centr do středu pole. Poté přišla nečekaná přihrávka až do šestnáctky, Grisez z krkolomné pozice nasměroval míč k Solerovi.
13'
Z rychlého výpadu po pravé straně získává Fola Esch rohový kop. Opět se k němu staví Lucas Correia.
12'
Je to docela otevřená partie. Rušno bylo i před Manuelem Solerem, který ale nemusel jakkoliv zasahovat. Vše uzavřel hybrid mezi nepřesnou střelou a vysokým centrem od Griseze.
11'
Malá domů od Griseze donutila Cabrala odkopnout míč před rychle se blížícím soupeřem. Vysvobození přišlo až s faulem Toscana na Correiu.
10'
Rohový kop žádnou další vážnou situaci nepřinesl. Přesto se Lincoln po vlažnějším začátku sympaticky osmělil.
9'
Wiseman si zkontroloval pohyb Omosanyi a nepovolil mu žádný protiútok. Ten se uskutečnil na opačné straně. Přes Muharemoviće propadl míč na De Barra a ten nechal vyniknout výtečný zákrok Cabrala.
8'
Walkerovi se centr z levé postranní čáry absolutně nepovedl. Red Imps pokračují alespoň autovým vhazováním.
7'
Ouassiero předvedl skvělý defenzivní zákrok proti Carralerovi. Zanedlouho po domácím autu ale přišel faul Dikaby na Walkera.
6'
Standardku zahájil teprve devatenáctiletý Lucas Correia, nicméně Lincoln se zvládl bez komplikací ubránit.
5'
Domácí mužstvo je od úvodních vteřin aktivnější. Centrem z pravé strany získalo výhodu rohového kopu.
4'
Sylvio Ouassiero nechytil přihrávku do křídelního prostoru, kam navíc startoval z odmávaného ofsajdu.
3'
Grisezův centr nadělal první menší zmatky v obraně gibraltarského týmu. K ohrožení Solerovy brány každopádně nedošlo.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v červených, kdežto hosté v kompletně bílých dresech.
1'

CS Fola Esch: Soler – Wiseman, Chipolina (C), Lopes, Toscano – Rosa, Yahaya, Walker – Carralero, Casciaro, De Barr.
Náhradníci: Hym, Sousa – Pascoal, Delgado, Caron, Lima, De Sousa, Boutrif, Parreira, Correia, Mendes, Ahmetxheka.

Lincoln Red Imps FC: Cabral – Ouassiero, Klein (C), Muharemović, Grisez – Dikaba, Frere – Correia, Mustafić, Bensi – Omosanya.
Náhradníci: Goldwin, Paulino – Ronan, Torrilla, Gomez, Kovalonoks, Valarino, Sergeant, Gómez, Britto, Cabrera.

Rozhodčí: Ocenáš – Vorel, Poláček (SVK).
Lincoln Red Imps FC

Od přelomu milénia je hostující klub hegemonem gibraltarského fotbalu. Oslavil hned osmnáct titulů, přičemž historicky jich má ještě o sedm více. V uplynulé sezóně to žádná spanilá jízda ale nebyla. Lincoln si musel vystačit s náskokem jediného bodu před obhájci z klubu Europa. Ve spojitosti s mnoha úspěchy je pochopitelné, že i Red Imps se od roku 2014 pravidelně představují na mezinárodní scéně. Nikdy ale neproklouzli alespoň do třetího předkola. Minulý rok narazili ve druhém kole kvalifikace o Evropskou ligu na skotské Rangers a prohráli 0:5.
CS Fola Esch

V roce 1906 založený lucemburský klub oslavil svůj osmý titul, na který čekal od sezóny 2014/15. V tamní nejvyšší soutěži jen čtyřikrát prohrál a uhájil těsný dvoubodový náskok před druhým Dudelange.V posledních deseti letech chybělo mužstvo z města Esch-sur-Alzette v pohárech jen jednou. V minulém roce vypadlo z první části kvalifikace Ligy mistrů s Tiraspolem. Ve druhém předkole Evropské ligy nestačilo v prodloužení na Ararat Armenia.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního předkola Ligy mistrů. Od devatenácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi týmy CS Fola Esch a Lincoln Red Imps FC!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.