Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Anglie - 15. října 2018   20:45

Španělsko
Španělsko
58' Alcácer (Asensio) • 90+8' Ramos (D. Ceballos)
2:3
(0:3)
Anglie
Anglie
16' Sterling  (Rashford) • 30' Rashford  (Kane) • 38' Sterling  (Kane)
Španělsko
de Gea – J. Castro, Nacho Fernández, Ramos (C), Alonso – Th. Alcântara, Busquets, Saúl Ñíguez (57. Alcácer) – Aspas (57. D. Ceballos), Rodrigo (72. Morata), Asensio.
Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. Polsko)
Stadión Benita Villamarína, Sevilla
Anglie
Pickford – Trippier (85. Alexander-Arnold), Maguire, Joe. Gomez, Chilwell – Barkley (76. Walker), Dier, Winks (90+1. N. Chalobah) – Sterling, Kane (C), Rashford.

Ofsajdy: 3 – 3
Přihrávky: 91% (689/760) – 76% (203/267)

Fauly: 14 – 10
Žluté karty: 4 – 3
Červené karty: 0 – 0
Angličané v prvním poločase proměnili tři skvělé akce v branky, postupně se prosadili Raheem Sterling, Marcus Rashford a znovu Sterling, přičemž ve všech brankách měl výraznou roli i Harry Kane.

Španělé po nevýrazném prvním poločase šlápli na plyn, na sklonku úvodní hry pak využili zaváhání brankáře Pickforda, jenž soupeři daroval rohový kop, z nějž se prosadil Paco Alcácer.

Pickford nedlouho poté předvedl zkrat při rozehrávce, kterého ale nedokázal využít Rodrigo Moreno a byť Španělé pak měli celou řadu dalších šancí, tak skórovat dokázali už jen v poslední akci zápasu, Ramosova přesná hlavička znamenala jen snížení na konečných 2:3.
Je za námi skvělý zápas, v němž Angličané v Seville porazili domácí Španělsko 3:2 díky precizně zahranému prvnímu poločasu, po němž reprezentanti Albionu vedli o tři branky a byť Španělé měli v druhém poločase místy až drtivý tlak, tak nakonec poprvé v Lize národů odcházejí poraženi.
90+8'
90+8'
Rozhodčí Marciniak hned po španělské brance ukončil zápas, což rozlítilo domácí fotbalisty a Álvaro Morata viděl ještě jednu žlutou kartu.
90+8'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělé ještě v samém závěru dokázali vstřelit druhou branku, když si na Ceballosův centr naskočil SERGIO RAMOS a přesnou hlavičkou pokořil brankáře Pickforda!
90+7'
Po Asensiově centru Marcos Alonso hlavičkoval do břevna anglické branky!
90+7'
Z následného rohového kopu Španělé zahrozit nedokázali a dlouhý nastavený čas už spěje ke svému závěru.
90+6'
Další centr Jonnyho Castra pozorný Ben Chilwell odrazil za anglickou branku.
90+5'
Po souhře s Thiagem Castrův tečovaný centr stačil Jordan Pickford zpracovat těsně před brankovou čárou.
90+4'
Asensio jemným obloučkem z pravého křídla sice našel hlavou Paca Alcácera, ten ale v záklonu hlavičkuje jen nad anglickou branku.
90+3'
Angličané dokázali dopravit míč do útočného rohu, dlouho jej tam ale Sterling neudržel.
90+1'
Rozhodčí Marciniak oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut.
90+1'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Nathaniel Chalobah.
90'
Raheem Sterling vybojoval nedovolený zákrok Álvara Moraty, Angličané mohou ušetřit cenné desítky sekund a do toho ještě budou naposledy střídat.
88'
Obrovská šance Španělů! Dani Ceballos vnikl do pokutového území pomocí narážečky s Jonny Castrem a jeho střílený centr Pickford vyrazil jen do kolene Álvara Moraty, od nějž se míč odrazil těsně vedle anglické branky!
87'
Marcuse Rashforda podkopl Danny Ceballos a protože Rashford ještě udržel stabilitu, tak jej poté dohrál Nacho Fernández. Pro žlutou kartu si rozhodčí Marciniak vybral Ceballose.
86'
Před anglickou branku teď létaly centry zprava i zleva, míč se poté šťastně odrazil k Pacu Alcácerovi, ten ale prudkou střelou trefil jen svého spoluhráče Thiaga.
85'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Trent Alexander-Arnold.
84'
Další střelu zpoza pokutového území vyslal Asensio a jeho pumelice proletěla jen pár centimetrů vedle levé tyče anglické branky!
82'
Španělé znovu zakombinovali u pokutového území soupeře, v závěru akce Thiago z osmnácti metrů střílel po zemi vedle anglické branky a navíc se při tomto zakončení drobně poranil.
81'
Harry Kane se přes Sergia Ramose nedokázal probít před španělskou branku, svižně rozehrává David de Gea.
81'
S prudkým stříleným centrem Paca Alcácera si nadvakrát dokázal poradit Jordan Pickford a zkrotil míč pod svoji kontrolu.
80'
Busquetsův oblouček do pokutového území našel jen hlavu Kylea Walkera, Španělé ale zůstávají usazeni u soupeřovy "šestnáctky".
78'
Sergio Busquets objal a viditelně stáhl k zemi rozebíhajícího se Raheema Sterlinga, žluté kartě se ale dokázal vyhnout.
77'
Po Castrově centru se do odraženého míče pokusil opřít Paco Alcácer, míč ale takřka vůbec netrefil.
76'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Kyle Walker.

Angličané budou pokračovat s pěti obránci.
75'
Chilwella po odehrání míče zasáhl Jonny Castro výrazně nad rámec pravidel a obránce anglického Wolverhamptonu si prohlíží žlutou kartu v ruce polského sudího.
74'
Joe Gómez se pokusil vysunout Rashforda se Sterlingem za španělskou obranu, útočník Manchesteru United ale byl přistižen v postavení mimo hru.
72'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Álvaro Morata.
72'
Asensio v prvním poločase trefil jen zeď, tak teď střílel Marcos Alonso, fotbalisté londýnské Chelsea ale o dobrý metr přestřelil anglickou branku.
71'
Harry Maguire v blízkosti vlastního pokutového území podrazil Daniho Ceballose a kromě žluté karty je tu i velmi nebezpečná standardní situace pro levonohé ostrostřelce Asensia a Alonsa.
69'
Ošetření Harryho Maguira trvalo dobré dvě minuty, velmi brzy se za bouřlivého pískotu domácího publika obránce Leicesteru vrací zpět na trávník.
67'
Po rychlé španělské souhře na levém křídle Pickford likviduje Alonsův centr, následně zůstává v pokutovém území sedět Harry Maguire.
66'
I dalšímu rohovému kopu Španělů se Angličané ubránili, domácí fotbalisté ale začínají mít na trávníku viditelnou převahu.
65'
Žlutou kartu dostává Sergio Ramos (Španělsko).
Žlutou kartu dostává Harry Winks (Anglie).
65'
Z následného rohového kopu Španělé střelecky zakončit nedokázali, budou si ale moci zopakovat standardní situaci od rohového praporku.
64'
Obrovská minela Jordana Pickforda, anglického brankáře obral o míč Rodrigo Moreno, poté ale nedokázal vystřelit do prázdné branky po velmi sporném ataku Pickforda, který rozhodčí Marciniak neposoudil jako nedovolený. V opačném případě by byla nařízena penalta a anglický brankář by musel být vyloučen.
63'
Mezitím se u španělské střídačky připravuje Álvaro Morata, útočník Chelsea by tak měl být posledním trumfem Luise Enriqueho.
62'
Sergio Ramos už je na nohou, Harry Kane je ošetřován o něco déle, což se nelíbí domácím fanouškům, také by ale měl být schopen pokračovat ve hře.
61'
Po nepříjemné srážce ve středu hřiště zůstávají v bolestivé poloze ležet na trávníku Sergio Ramos i Harry Kane. Španělský obránce udeřil Kanea loktem, sám se pochroumal při dopadu z velké výšky na zem.
59'
Po první španělské trefě už se probudilo také domácí publikum v Seville a žene fotbalisty v červeném kupředu.
58'
Španělé nabídnuté příležitosti dokázali maximálně využít! Na centr Asensia od rohového praporku si naskočil naprosto osamocený PACO ALCÁCER a na jeho přesně umístěnou hlavičku ke vzdálenější tyči brankář Pickford nedoskočil!
58'
Pickford zaváhal při Asensiově centru, míč mu vypadl za anglickou branku a hostující brankář tak lacino daroval soupeři rohový kop.
57'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Saúl Ñíguez, přichází Paco Alcácer.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Dani Ceballos.
56'
Saúl Ňíguez se opřel do balónu ze střední vzdálenosti, mířil ale jen do připraveného brankáře Pickforda.
55'
Sterling po jednom ze soubojů zůstal ležet ve španělském pokutovém území, Španělé se pokusili rychle přesunout hru k soupeřově brance, ovšem nezvládli souhru na třiceti metrech od branky.
53'
Iago Aspas hledal kolmicí za anglickou obranou rozběhnutého Rodriga Morena, Jordan Pickford ale měl k míči výrazně blíže a snadno se jej zmocnil.
52'
Z následného rohového kopu už Španělé nedokázali brankáře Evertonu nijak ohrozit.
51'
Alonsův centr před brankou propadl k Asensiovi, jehož střela, tečovaná Gómezem do Pickfordova protipohybu, doletěla jen do boční sítě!
50'
Harry Kane zaútočil zleva, jeho finální přihrávku na Marcuse Rashforda ale tentokrát postrádala kvalitu a míče se zmocnil brankář de Gea.
49'
Saúl Ňíguez si u rohu pokutového území elegantně zpracoval míč stehnem, poté okamžitě pálil, mířil ale vysoko nad anglickou branku.
48'
Jonny Castro na pravém křídle neprošel přes skvěle hrajícího Maguira a k nelibosti své i španělského publika se bude rozehrávat od anglické branky.
47'
Iago Aspas se pokusil vysunout do pokutového území Thiaga, do přihrávky ale stačil vložit nohu Harry Maguire.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách. U Anglie to bezpochyby není překvapením, domácí trenér Luis Enrique také nadále věří své zahajovací jedenáctce.
46'
Polský rozhodčí Marciniak k prvnímu poločasu nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

A ukončil jej za vskutku nečekaného stavu, když Angličané v Seville vedou 3:0 a nutno podotknout, že všechny branky vstřelili po krásných akcích.

Nejdříve souhru útočné trojice zakončil Raheem Sterling, Harry Kane pak připravil branku pro Marcuse Rashforda a v závěru prvního poločasu také znovu pro Raheema Sterlinga. Ten dnes skóroval v národním týmu poprvé po třech letech a to rovnou už dvakrát.

Španělé byli nebezpeční jen v úvodu zápasu, kdy ale nedokázali udeřit ze dvou dobrých šancí v úvodní pětiminutovce a jinak i přes trvalou územní převahu marně dobývají anglické pokutové území.

Španělsko poprvé v historii inkasovalo tři branky v soutěžním utkání na domácím hřišti, Angličané jim je dokázali vstřelit rovnou za poločas.
45'
45'
Barkley po zisku míče na třiceti metrech od vlastní branky rychle přesunul hru až ke španělskému pokutovému území, kde si ale prostor ke střele nenašel, následný Sterlingův centr na Kanea našel jen hlavu Jonnyho Castra a španělský obránce posunul míč k de Geovi.
44'
Aspasův centr z pravé strany Chilwell srazil za anglickou branku, následný rohový kop Španělé rozehráli nakrátko po zemi, nijak ale brankáře Pickforda ohrozit nedokázali.
43'
Rodrigo Moreno si na pravém křídle troufl na příliš těžký úkol, probít se do pokutového území mezi dvěma protihráči. Stopku mu vystavil Harry Maguire, jeden z dvojice hráčů anglického obranného kvarteta, který působí v Leicesteru.
41'
Marcos Asensio levačkou trefil jen anglickou zeď, hosté už přesunuli hru do středu hřiště.
40'
Harry Maguire v blízkosti vlastního pokutového území fauloval Rodriga Morena, Španělé budou zahrávat standardní situaci z nebezpečné pozice.
38'
Anglie právě vstřelila branku!
Další senzační akce Angličanů končí třetí brankou v síti Davida de Gey! Ross Barkley krásným obloučkem vysunul do pokutového území Harryho Kanea, anglický kapitán z voleje ve skluzu naservíroval míč na zlatém podnose RAHEEMU STERLINGOVI, jenž zvládl svůj úkol, zasunout míč do branky, na jedničku a Anglie vede 3:0!
37'
Znovu zahrozili Angličané, Raheem Sterling si ale netroufl na průnik do pokutového území, předal tak míč Kaneovi, jeho střelu domácí zadáci odrazili do pole.
36'
Po střetu s Asensiem zůstal u postranní čáry ležet Kieran Trippier, což rozbouřilo domácí publikum.
34'
Španělé znovu hledají cestu do anglického pokutového území, hosté ale zatím brání velmi dobře.
32'
Po velmi kontroverzním souboji na anglické polovině rozhodčí Marciniak nechal pokračovat ve hře a povolil hostům další rychlý protiútok, ten ale končí ofsajdem Marcuse Rashforda.
30'
Angličané senzačně zvyšují své vedení! Harry Kane se uvolnil na útočné polovině a poté naprosto perfektní přihrávkou vysunul do gólové příležitosti MARCUSE RASHFORDA, ten si levou nohou posunul míč do běhu a druhým dotykem jej pravačkou poslal za záda svého klubového spoluhráče Davida de Gey!
29'
Jonny Castro centrem z pravého křídla hledal v pokutovém území naprosto osamoceného Asensia, ten ale v akrobatické pozici balón vůbec netrefil a Thiago poté z dálky střílel jen do připraveného Pickforda.
28'
Poněkud netradiční styl založení španělské útočné akce v podobě dlouhého Ramosova nákopu, ten ale přistihl Rodriga Morena v postavení mimo hru.
27'
Španělé pozvolna kombinují ve středu pole, Angličané zatím výrazněji nenapadají jejich rozehrávku a brání v bloku na vlastní polovině.
25'
Iago Aspas si zprava navedl míč do pokutového území, po jeho souboji s Chilwellem se míč odrazil za španělskou branku a protože posledním hráčem, od kterého se míč odrazil, byl domácí fotbalista, tak se bude rozehrávat od branky Jordana Pickforda.
24'
Španělé už jsou znovu rozestaveni po anglické polovině a hledají skulinu v soupeřově defenzivě.
23'
Thiagův střílený centr skočil po trávníku před Pickfordem, ten měl obrovské potíže se zkrocením míče, který se mu podařilo jen vyrazit před sebe, poté ale Angličané odkopávají balón do pole.
22'
Marcos Alonso si u postranní čáry obhodil Trippiera, ten soupeře fauloval a Španělé budou rozehrávat standardní situaci.
21'
Thiago se šikovně uvolnil ve středu hřiště, Busquets pak potáhl míč k pokutovému území, následný Asensiův centr Trippier srazil na rohový kop.
19'
Angličtí příznivci o sobě dávají hlasivkami výrazně vědět, maximálně si užívají úspěšný úvod do dnešního šlágru.
18'
Marcos Asensio potáhl míč po levém křídle, následně udělal kličku směrem do hřiště, poté ale zklamal spoluhráče i fanoušky, když nepřesně střílel místo přihrávky lépe postaveným spoluhráčům.
16'
Angličané sehráli skvělý přechod do útoku, Marcus Rashford ve finální fázi akce centimetrově přesným pasem vysunul RAHEEMA STERLINGA a opora Manchesteru City ránou do horního rohu španělské branky střílí svoji první reprezentační branku po třech letech!
15'
Další chyba ve španělské rozehrávce, Sergio Busquets nasměroval míč až za postranní čáru, vhazuje Ben Chilwell.
14'
Centr Asensia od rohového praporku našel pouze hlavu anglického kapitána.
13'
Nepřesnost ve španělské souhře, Saúl Ňiguez jen posunul míč k brankáři Pickfordovi.
11'
Eric Dier ve španělském pokutovém území ostře podrazil Sergia Ramose a byť zároveň trefil míč, tak mu rozhodčí Marciniak ukazuje první žlutou kartu zápasu.

Pro defenzivního záložníka je to velká nepříjemnost do průběhu dalších osmdesáti minut.
11'
Španělé se při rozehrávce zatáhli až k vlastnímu pokutovému území, poté se pod tlak dostal David de Gea a míč rozehrál jen za postranní čáru, čímž jej odevzdal soupeři.
9'
Další útočná snaha Španělů, Asensio po zkratu Trippiera při zpracování míče zamířil rovnou do pokutového území, špičkou kopačky ale nasměroval míč jen do postavení brankáře Pickforda.
8'
Harry Kane si vynutil faul na svoji osobu ve středu hřiště, Angličané se mohou nastěhovat na soupeřovu polovinu.
6'
Na opačné straně Sterling hledal centrem před branku Harryho Kanea, ten byl pokryt španělskými zadáky.
5'
Po následném rohovém kopu Asensia a Saúlově prodloužení hlavou se u vzdálenější tyče ocitl osamocený Marcos Alonso, zblízka ale nedokázal prostřelit Pickforda!
4'
Španělé rozehráli od rohového praporku po zemi a Rodrigův projektil stačil Dier tečovat těsně vedle anglické branky!
4'
První útočný výlet Jonnyho Castra, jeho pokus o přihrávku před branku z pravého křídla srazil za anglickou branku Gómez.
3'
Gómezova zaváhání při rozehrávce Španělé nedokázali využít k rychlému výpadu do anglické defenzivy, míč se brzy vrátil k anglickému týmu.
2'
Podle očekávání mají v úvodu zápasu míč na kopačkách takřka výhradně domácí fotbalisté, v držení míče by Španělé vzhledem ke svému hernímu stylu měli mít výraznou převahu.
1'
Rozehráno! Španělé hrají tradičně v červeno-modré kombinaci, Angličané celí v bílém.
1'
Amplióny už zní státní hymny obou dnešních soupeřů. Úvod té anglické doprovázel značný pískot publika.
Deset minut před utkáním už je stadión Benita Villmarína takřka zaplněný a v obecenstvu panuje skvělá nálada. Domácí příznivci hlasitým potleskem oceňují každého fotbalistu španělské sestavy, kterou právě oznamuje hlasatel utkání.

Do Andalusie přicestovaly i tisíce anglických příznivců, ne všichni se však dostanou na stadión.

Španělsko: de Gea – J. Castro, Nacho Fernández, Ramos (C), Alonso – Th. Alcântara, Busquets, Saúl Ñíguez – Aspas, Rodrigo, Asensio.
Náhradníci: Arrizabalaga, Pau López – Albiol, Morata, Koke, Alcácer, Suso, Azpilicueta, Rodri, Gayá, Bartra, D. Ceballos.

Anglie: Pickford – Trippier, Maguire, Joe. Gomez, Chilwell – Barkley, Dier, Winks – Sterling, Kane (C), Rashford.
Náhradníci: Butland, Bettinelli – Walker, Alexander-Arnold, Dunk, N. Chalobah, Mount, Maddison, Sancho.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. Polsko).
Anglie

Jak už bylo zmíněno, Anglie odstartovala skupinu domácí prohrou 1:2 se Španělskem a navázala na ni v pátek bezbrankovou remízou v Chorvatsku, toto utkání se hrálo bez diváků.

Angličané měli v Chorvatsku blíže k vítězství, Marcus Rashford ale zahodil dvě skvělé šance ke skórování a Harry Kane trefil jen tyč. V případě Harryho Kanea se jednalo o šestý reprezentační zápas bez vstřelené branky a kanonýr Tottenhamu by tuto černou sérii rád protrhl právě dnes večer v Seville.

Trenér Southgate se bude muset obejít bez vykartované dvojice Stones – Henderson a Southgate už potvrdil, že místo Stonese ve stoperské dvojice zaujme Joe Gomez, Hendersona by mohl nahradit Harry Winks.

O nepříliš dobré bilanci Angličanů ve Španělsku už byla řeč a tak si ještě můžeme připomenout, že naposledy Anglie porazila Španělsko na jeho trávníku v roce 1987, kdy zvítězila 4:2 a všechny anglické branky vstřelil někdejší slavný útočník Gary Lineker.

Zároveň Angličané nevyhráli čtyři soutěžní zápasy v řadě včetně světového šampionátu (4. místo) a pět takových zápasů zažili naposledy v roce 1992.
Španělsko

Španělé po polovině skupiny A4 zatím zcela dominují, když po výhře 2:1 nad Anglií v londýnském Wembley deklasovali stříbrné medailisty z nedávného světového šampionátu Chorvaty v Elche 6:0.

Nicméně Španělsko velmi špatně vzpomíná právě na světový šampionát, v němž po nepřesvědčivých výkonech ve skupině se pakovalo z turnaje už v osmifinále, v němž Španělsko nestačilo na domácí Rusko, kterému podlehlo v penaltovém rozstřelu. Španěly dva dny před startem turnaje postihla změna trenéra po odvolání Julena Lopeteguie a jeho nástupce Fernando Hierro nedokázal tým dát dostatečně dohromady.

Pod novým trenérem Luisem Enriquem už to Španělsku ale zase šlape velmi dobře, k již zmíněným dvěma výsledkům Španělé přidali ještě čtvrteční výhru 4:1 v přátelském utkání s Walesem a pod vedením Luise Enriqueho tak skórovali dvanáct branek ve třech zápasech.

Oproti utkání s Walesem by se do základní sestavy mohli vrátit Busquets, Alonso a Asensio.

Španělsko může těžit i z dobré vzájemné bilance s Anglií, na domácí půdě vyhrálo všechny čtyři poslední vzájemné zápasy při celkovém skóre 6:0.
Hezký pondělní večer při sledování přenosu utkání Ligy národů UEFA, ve skupině A4 se utkají evropští giganti, Španělsko v Seville hostí Anglii a můžeme se jistě těšit na podobně dobrou podívanou, kterou nabídl první vzájemný zápas obou špičkových týmů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.