Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Irsko - 28. května 2018   21:00

Francie
Francie
40' Giroud  • 44' Fekir
2:0
(2:0)
Irsko
Irsko
Francie
Mandanda – Sidibé, Rami, Umtiti, Mendy – Tolisso, N'Zonzi, Matuidi (C) – Mbappé, Giroud, Fekir
Irsko
Doyle – Coleman (C), K. Long, Duff, D. Williams – Browne, Rice, O'Dowda – Walters, S. Long, McLean

Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:19.
Je konec! Druhý poločas nakonec nenabídl moc fotbalovosti, i tak se Francie může radovat z vítězství. Irsko toho směrem dopředu moc nepředvedlo, brankář Mandanda se většinu času v brance nudil.
90+3'
90+2'
Až nyní přišel první ostrý zákrok Mandandy. Tváří v tvář si na něm doslova vylámal zuby McClean.
90+2'
Dnešní utkání se spíše už jen dohrává, o vítězi zápasu se zdá být rozhodnuto.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
86'
Francie se v posledních minutách soustředí na pečlivou defenzívu. Irsko je sice častěji na míči, k vyložené šance to ale zatím nevede.
85'
Brankář Mandanda stále čeká na svůj první ostrý zákrok, v tuto chvíli se naopak postará o odkop od své svatyně.
84'
Pogba na nic nečekal a okamžitě po převzetí neposedného míče vypálil na bránu. Jeho pokus ale skončil hodně vedle tyče.
83'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Djibril Sidibé, přichází Benjamin Pavard.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Derrick Williams, přichází Matt Doherty.
82'
Dembélé se při svém prvním kontaktu s míčem pokusil hodit balón kolem Williamse, který byl ale přeci jenom rychlejší.
81'
Hernández si vyměnil míč s Pogbou a poté se ke kulatému nesmyslu dostala kompletní domácí obrana. Domácí si užívají dnešní utkání.
80'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Kevin Long, přichází Shaun Williams.
79'
Francouzi se ještě dostali k rohovému kopu, který ale nevytvořil žádné nebezpečí. Naopak se hosté ženou do protiútoku.
78'
Před malým momentem jsme mohli vidět obětavost hostujícího Duffyho, který elegantně zablokoval střelecký pokus Matuidiho.
77'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Paul Pogba.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Kylián Mbappé, přichází Ousmane Dembélé.
74'
Následná standardní situace přinesla další nedovolený zákrok, tentokráte se při snaze hlavičkovat pomohl faulem Duffy.
73'
Giroud se nedokázal probít kolem Colemana, netrvalo dlouho a taktickým faulem si pomohl Kimpembe. Tady se možná mělo žlutit.
72'
Griezmann zkoušel až moc šperkovat akci na pravé straně. Nakonec jeho patičku na Girouda dokázal přečíst Duffy.
71'
Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku. Francie se spíše snaží poctivě odbojovat závěr utkání, naopak Irsko se nemůže dostat do šance.
70'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Callum O'Dowda, přichází Graham Burke.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Alan Judge.
69'
Žlutou kartu dostává Harry Arter (Irsko).
69'
Hostující kapitán Coleman měl opět na starost práci na pravém křídle. Dalekonosný nákop nakonec skončil v zámezí.
68'
Griezmann se snad poprvé po svém příchodu na hrací plochu zapojil do akce svého celku. Místo míče ale trefil pouze nohu soupeře.
67'
Mbappé se chystal pláchnout po levém křídle, kde se ale s ním stačil vzorně vrátit Coleman. Irové následně v poklidu rozehráli.
66'
Ve druhém poločase hodně nevýrazný Mbappé se na malý moment dostal k míči, následně ho ale nedokázal předat Giroudovi.
65'
Ve středu hrací plochy si pomohl přistrčením Long. Naopak se na zemi ocitl Sidibé, po jehož pádu na zem rozehráli jeho kolegové standardku.
64'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Benjamim Mendy, přichází Lucas Hernández.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Nabil Fekir, přichází Antoine Griezmann.
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Samuel Umtiti, přichází Presnel Kimpembe.
63'
Už poměrně dlouho sledujeme zdlouhavou kombinaci v podání Irska. Domácí velmi dobře napadají rozehrávku.
62'
Máme za sebou hodinu hry. Druhý poločas je o poznání vyrovnanější, Irsko se ale i nadále nemůže dostat do žádné vyložené šance.
61'
Hezká akce ve středu hrací plochy nakonec skončila na nepovedení finální přihrávce na Girouda. Na druhé straně zakročil Matuidi.
60'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Alan Browne, přichází Harry Arter.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Jonathan Walters, přichází David Meyler.
59'
Následný rohový kop rozehrál Fekir nakrátko. Nakonec přeci jenom do šestnáctky přiletěl centr, míč ale skončil až za brankovou čárou.
58'
Sidibé podpořil své útočné kolegy, načež poslal na hranici vápna centrovaný balón. Vracející se Walters si ho málem srazil do brány.
57'
Dalekonosné přenesení hry mělo směřovat na Colemana, avšak bylo o něco delší. Mendy tak spěchá za volným balónem.
56'
O zisk kulatého nesmyslu se pokoušel Matuidi, který to měl i přesto na dlouhou nohu. Nakonec byl faulován O'Dowda.
55'
Duffy rozehrál na vedle stojícího Longa, který pro změnu ještě otočil hru na druhou stranu. Irové jsou v těchto momentech lehce aktivnější.
54'
Colemanovi se absolutně nepovedl aut, neboť jeho kolega Browne se nacházel úplně někde jinde. Vhazovat tak bude Francie.
53'
Parádní zákrok Doylea! Giroud měl uvnitř pokutového území až moc prostoru, svojí následnou ránu poslal do rukavice brankáře.
52'
Mbappé hodně citlivě dotíral na Duffyho, který měl velké starosti. Nakonec ošemetnou situaci vyřešil ve spolupráci s brankářem.
51'
Nakonec se předchozí zákrok obešel bez žluté karty, což určitě překvapilo nejednoho fanouška. Francouzi ihned rozehráli standardku.
50'
Duffy si potáhl míč na pravou nohu a poté poslal lehký nákop za polovinu hřiště. Tam ale s naprosto kriminálním zákrokem přispěchal Walters.
49'
To se ale příliš nevyvedlo a naopak se i domácí dostali k autovému vhazování. Po něm si nedovoleným zákrokem pomohl McClean.
48'
Úvodní výkop směřoval na levém křídlo, kde se o zisk balónu pokoušel Walters. Nakonec z toho bude autové vhazování z levé strany.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo jednostrannou záležitost. Obrana Irska ale dlouho odolávala náporu favorita dnešního zápasu, krátce před koncem poločasu se ale dokázal prosadit Giroud, o pár minut později ho napodobil Fekir. Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
45+1'
44'
Francie právě vstřelila branku!
Tak to byla hodně smolná branka pro brankáře Doylea! NABIL FEKIR si totiž potáhl míč na pravou nohu a poté vypustil ze své kopačky jedovku. Doyle balón sice vyrazil, avšak pouze za sebe do sítě.
41'
Nyní to budou mít hostující hráči hodně složité. Favorit zápasu se totiž dostal do vedení a Irsko tak bude muset zapnout na vyšší stupeň aktivity.
40'
A ten končí zaslouženou brankou! Centr se snesl na zadní tyč, kde si pro balón doslova doletěl OLIVIER GIROUD, jehož úvodní hlavička ještě skončila před brankovou čárou, následná dorážka se ale už dostala do sítě.
40'
Do nebezpečného prostoru přiletěl další centr, který chtěl přetavit v kýženou branku Giroud. Nakonec z toho bude pouze rohový kop.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Irsko je i nadále hodně pasivní a častokrát se hostující hráči prezentují fauly. Jeden takový vytasil důrazný stoper Duffy.
37'
Sidibé nejdříve vyškolil Williamse a poté přihrál vedle stojícímu Tolissovi. Rána druhého jmenovaného se otřela o pravou konstrukci.
36'
Matuidi přeposlal na levou stranu na Mendyho, který ale trefil záda prvního bránícího hráče. Tentýž hráč se postaral o autové vhazování.
35'
Chvilka slávy pro jednoho z fanoušků. Pořadatelská služba má plné ruce práce s místním fandou, který vběhl na hrací plochu.
34'
Taktickým faulem si musel pomoct Rice, který přidržel unikajícího Fekira. Hlavní sudí se nakonec neodvážil vytasit žlutou kartu.
33'
Po centru z kopačky Mendyho se do vzdušného prostoru pověsil Giroud. Domácí kanonýr se sice dostal k hlavičce, ta ale skončila hodně vedle.
32'
Fékirova exekuce směřovala do přehuštěného prostoru, kde se nakonec dokázal prosadit Long. Odražený míč ale dokázal najít Rami.
31'
Mbappé se hezky uvolnil za šestnáctkou a vypálil po zemi k bližší konstrukci. Doyle se nenechal zaskočit, další roh pro Francii.
29'
Ten ale nepřinesl žádné vážnější nebezpečí před brankou Irska. Hosté jsou ale pod drtivým tlakem, s další akcí směřuje vpřed Matuidi.
28'
Francie stupňuje svůj nápor. Tentokráte se do zakončení tlačil Mbappé, včas ho ale dokázal pokrýt Duffy. Domácí budou zahrávat další roh.
27'
Mendy měl na levém křídle obrovské množství prostoru. Nakonec řešil akci po svém, přízemní ránu ale dokázal Doyle vyrazit.
26'
Williams se postaral o autové vhazování od levé postranní čáry. Krátce po něm se k centru dostal McClean, míč ale skončil u Mandandy.
25'
Na hranici nedovoleného zákroku byl zastaven aktivní Fekir. Hlavní sudí nechal pokračovat, následně se faulem prezentoval právě hráč Lyonu.
24'
Domácí měli k dispozici velice zajímavou standardku. Odpovědnost na sebe vzal Fekir, jehož obstřel skončil vedle brány.
23'
Hře ale chybí nějaká logičtější myšlenka. Stále sledujeme zdlouhavé kombinace Francouzů, které zkrátka nikam nevedou.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Na hrací ploše to vypadá hodně jednostranně, stále ale na první branku čekáme.
21'
Žlutou kartu dostává James McClean (Irsko).
20'
Až nyní se Giroudovi podařilo kloudně přihrát, posléze se ale Mbappému nepodařilo sklopit mířidla. Doyle nemusel zasahovat.
19'
Giroud zkoušel z první narazit Fekirovi, nicméně tento úmysl přečetl hostující Duffy. Francie je ale opět u hracího předmětu.
18'
Až nyní se Irové dostali na malý moment s míčem na útočnou polovinu, akce ale hodně rychle skončila. U míče je středopolař Tolisso.
17'
Mandanda dal gestem najevo, ať se jeho spoluhráči vytáhnou blíže k pokutovému území soupeře. Giroud ale neuspěl v hlavičkovém souboji.
16'
Coleman si nekomplikoval život a ihned po zisku míče odkopl míč na druhou stranu. Navíc si útočným faulem pomohl Long.
15'
Kostrbatá přihrávka nadělala Duffymu nečekané problémy. Hostující zadák to nakonec vyřešil razantním odkopem do bezpečí.
14'
Sidibé si nejprve hodil míč příliš daleko od nohy, posléze svojí hrubici ale napravil a sám se postaral o rozjetí útočného výpadu.
13'
Fekir se postavil k rozehrávce volného kopu z pravé strany. Kroucený centr směřoval na N'Zonziho, který se ale k hlavičce nedostal.
12'
Kompletně celý domácí tábor se dožadoval pokutového kopu. Hlavní sudí je opačného názoru, opakovaný záběr potvrdil ruku Longa.
11'
K míči se dostal také robustní stoper Rami, jehož dalekonosná kolmice cílená na Mbappého skončila daleko v zámezí.
10'
Talentovaný Mbappé hýřil aktivitou na pravém křídle, kde spolupracoval se Sidibém. Posledně jmenovaný nakonec přihrál zpět.
9'
Fékir se stáhl hlouběji ke své polovině, kde se dostal do operativní pozice. Dloubáček na Mbappého ale zablokoval pozorný Long.
8'
Francouzi jsou stále na míči a svého dnešního soupeře drží v bezpečné vzdálenosti. Do kombinace byl zapojen také Mandanda.
7'
Nedovoleným zákrokem si pomohl hostující O'Dowda, který neodhal dráhu letu míče a místo kulatého nesmyslu trefil Matuidiho.
6'
Tolisso přenesl hru na levou stranu na Mendyho, který si zkoušel hodit míč kolem Colemana. Kulatý nesmysl ale skončil až za čárou.
5'
Úvodní šance zápasu! McClean zbytečně chyboval v nebezpečném prostoru, následně se k míči dostal Mbappé, jehož obstřel mířil vedle brány.
4'
Domácí zadáci si dávali přednost v rozehrávce. Nakonec to vzal sám na sebe Umtiti, který bezpečně přešel na druhou stranu.
3'
S kulatým nesmyslem se snad seznámil kompletní tým Francie. K práci s míčem se odhodlal také Mandanda, který při úvodní rozehrávce hodně zariskoval.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Stadionem zní hymny obou celků.

Francie: Mandanda – Sidibé, Rami, Umtiti, Mendy – Tolisso, N'Zonzi, Matuidi – Mbappé, Giroud, Fékir
Náhradníci: Lloris, Areola – Dembélé, Kimpembe, Thauvin, Pogba, Pavard, Griezmann, Kanté, Hernández, Lemar

Irsko: Doyle – Coleman, K. Long, Duff, D. Williams – Browne, Rice, O'Dowda – Walters, S. Long, McLean
Náhradníci: O'Malley, Supple – Arter, Burke, Cunningham, Doherty, Egan, Horgan, Judge, Lenihan, Meyler, Stevens, S. Williams.
Irsko

Reprezentace Irska byla určitě jedním z největších překvapení skupinové fáze. Tento skromný celek za sebou nechal týmy jako Wales či Rakousko, a s devatenáctibodovým ziskem si vybojoval druhou pozici. Irové se spoléhali na velmi dobrou obranu, která inkasovala pouze šestkrát. Co se týče ofenzívy, tam Irové zrovna nepředváděli gólové hody. Severní stát nastřílel pouze dvanáct branek, přičemž o jednu třetinu z nich se postaral James McClean. Irové se pochopitelně z druhého místa dostali do následné baráže, která začala celkem dobře. V dvojzápase proti Dánsku nejdříve vybojovali na hřišti soupeře bezbrankovou remízu, v následné odvetě ale dostali pět branek a s účinkováním na MS se mohli nadobro rozloučit.
Francie

Na domácí straně stojí finalista loňského mistrovství Evropy Francie. Francouzi měli ve své skupině o dost větší problémy, přičemž náskok na druhou pozici činil pouze čtyři body. Hostující tým dnešního utkání ztratil body celkem ve třech zápasech, načež jediná prohra přišla proti nevyzpytatelnému Švédsku, které dokázalo zpečetit postup přes Itálii. Francie se potýkala s velmi dobrou defenzívu, nicméně ofenzivní činnost nebyla zrovna produktivní. Z celkových osmnácti přesných zásahů se o osm branek postarala dvojice Giroud – Griezmann.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství světa v Rusku se neúprosně blíží, nicméně ještě před ním si to v přátelském zápase rozdá Francie a Irsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.