Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Turecko - 9. listopadu 2017   19:15

Rumunsko
Rumunsko
42' Grozav  • 69' Grozav
2:0
(1:0)
Turecko
Turecko
Rumunsko
Pantilimon (70. Niță) – Säpunaru (75. Bälașa), Chiricheș (C), Grigore, Toșca – Pintilii, Stanciu (76. Alibec) – Deac (62. Torje), Budescu (72. Bicfalvi), Grozav – Keșeru (66. Andone)
Martins – Santos, Campos (všichni POR)
CFR Stadium, Kluž
Turecko
Tekin – Tufan (83. Yardimci), Aziz, Söyüncü, Atila Turan – Yokuşlu, İnan (C) (46. Ünder) – Yazıcı (46. Malli), Özyakup, Çalhanoğlu (64. Karaman) – Tosun

To bude pro tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou, třeba hned zítra u zápasu JAR-Senegal nebo Anglie-Německo.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 6:7. Fauly: 19:6.
Je za námi zajímavé střetnutí, ve kterém jsme byli svědky turecké porážky na hřišti Rumunska 2:0. Dnešní zápas měl pouze jediného střelce a tím byl domácí Gheorghe Grozav, který se trefil ve 42. a 69. minutě.
90+6'
90+5'
Tentokrát se Alibec ocitnul v pokutovém území na zemi, ale penalta z toho nebude. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
90+4'
Alibec ani nadvakrát nepřekonal tureckého brankáře, na světelné tabuli stále vidíme výsledek 2:0.
90+2'
Turci se snaží alespoň o čestný úspěch, jenže rumunská obrana je pevná jako skála.
90+1'
Rozhodčí dnešního zápasu nastavil pět minut nad rámec základní hrací doby.
90'
Rozběhnula se nám poslední minuta základní hrací doby. Navíc hra je přerušena kvůli jednomu z tureckých hráčů, kteří se ocitnul na hrací ploše.
89'
Andone vyzval svého soupeře na sprintový souboj, který vyhrál, ale potom v situaci jeden na jednoho neuspěl.
88'
Rumunský celek se provinil na polovině hřiště útočným faulem. Všichni domácí hráči se stěhují do defenzívy.
87'
Torje byl oslovem dlouhým nákopem, který nestihnul na hrací ploše. Turecký brankář neváhá s odkopem a ihned odkopává.
86'
Koncovka zápasu se nese v takovém klidném tempu. Turci jsou zřejmě smíření s dnešní prohrou.
85'
Turecko rozehrávalo rohový kop, ale z této šance nic není. Rumunsko bude u svého vápna vhazovat.
83'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Tufan, přichází Yardimci.
82'
Žlutou kartu dostává Malli (Turecko).
82'
Alibec se tlačil k míči, jenže tomu všemu předcházel jeho faul, který rozhodčí málem potrestal žlutou kartou.
81'
Turecký brankář opět na výletě, tentokrát se to obešlo bez faulu, míč odkopnul. Jenže kulatý nesmysl se dostal k Alibecovi, který to zkusil z poloviny. Málem z toho byla třetí rumunská branka.
80'
Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby. Rumuni drží skvělý výsledek 2:0 nad svým sokem z Turecka.
79'
Alibec posunul míč na Andoneho do ofsajdu. Rozhodčí zůstal pozorný a toto ofsajdové postavení mu neušlo.
78'
Na druhé straně se do prázdné branky netrefil Torje.
77'
Niță byl už překonán, ale z brankové čáry na poslední chvíli vykopnul domácí kapitán.
76'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Stanciu, přichází Alibec.
76'
Bicfalvi se po svém příchodu prezentoval zbytečným, útočným faulem. Sám se tomu diví, ale pravidla jsou pravidla.
75'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Säpunaru, přichází Bälașa.
75'
Žlutou kartu dostává Andone (Rumunsko).
74'
Jenže Rumunsko skvělým napadáním vybojovalo míč a nikde se závratně netlačí.
73'
Konec zápasu se nám blíží. Rumunsko vede nad svým soupeřem 2:0. Turecko musí pelášit do útoku, aby se co nejrychleji dostal na dostřel.
72'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Budescu, přichází Bicfalvi.
70'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Pantilimon, přichází Niță.
70'
Andone se dral do zakončení, ale byl zablokován. Rumunsko bude kopat rohový kop.
69'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Hosté opět otevřeli obranu a domácí tým toho využil na jedničku s hvězdičkou. GHEORGHE GROZAV si pohrál se stopery a podruhé propálil tureckého brankáře. Rumunsko tedy vede 2:0.
68'
Rumunský brankář s odkopem nikde nespěchá. Rozhodčí ukazuje, ať si pospíší
67'
Turecký tým se usadil na polovině soupeře a postupnou kombinací se snaží dostat blíže k vápnu. Následně je pískán ofsajd.
66'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Keșeru, přichází Andone.
66'
Žlutou kartu dostává Pintilii (Rumunsko).
64'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Çalhanoğlu, přichází Karaman.
63'
Jeden z hostů byl doslova zbořen na trávník. Rozhodčí opět nechává karty v kapse. Tohle si žádalo potrestání.
62'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Deac, přichází Torje.
60'
Turci se drží na míči, jenže domácí je drží daleko od své branky. Tohle Rumunsku neublíží.
58'
Hosté zvyšují obrátky v útoku, ale ne a ne vstřelit vyrovnávací branku. Domácí tým má v posledních chvílích štěstí.
55'
Rumuni mohli vést už o dvě branky, ale na poslední chvíli jeden ze stoperů odkopnul z brankové čáry.
54'
Akce hostí musí začít až od vlastního brankáře, který nevolí krátkou přihrávkou, ale dlouhý nákop na polovinu domácích.
53'
Turci se snaží překonat obranný val soupeře, ale stále se jim to nedaří. Rumuní hrají, co se týče obrany parádně.
52'
Rumunský výběr je blízko k brance, ale turecká obrana si zatím dokáže poradit až na poslední chvíli. Domácí diváci ženou svůj manšaft do útoku.
51'
Rumuni se postupnou kombinací dostávají na polovinu svého soupeře. Povede to k druhé brance v utkání? Zatím ne.
50'
Tosun se snažil zakroutit míč na vzdálenější tyč, ale branku přestřelil. Pantilimon se protáhne odkopem od své branky.
49'
Rumunské snažení končí hvizdem hlavního a praporkem postranního rozhodčího. Někdo z domácích se ocitnul v ofsajdu.
48'
I úvod druhé půle nám přináší spoustu nepřeností. Někdy to trvá než se hráči dostanou do provozní teploty. Pro fanoušky doufám, že to nebude trvat dlouho.
47'
Turecký trenér se v poločase rozhodnul zatím pro dvě střídání. Uvidíme, jestli tyto taktické tahy povedou k vysněné brance.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází İnan, přichází Ünder.
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Yazıcı, přichází Malli.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:20.
Je za námi první poločas tohoto střetnutí. První poločas nám nabídnul pouze jednu branku, která padla tři minuty před koncem prvního dějství. O radost domácích fanoušků se postaral Gheorghe Grozav. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, na který Vás rozhodně zvu.
45'
44'
Rumunsko drží míč a čeká na konec prvního poločasu.
43'
Turci jsou obdrženou brankou docela zaskočeni. Zdá se, že do poločasu nevyrovnají. Ve druhé půli je bude čekat těžká šichta.
42'
Přece jenom jsme se v prvním poločase dočkali úvodní branky. Rumunský celek potrestal nedůslednost soupeře ve středu hřiště, zaútočil do otevřené obrany a otevřel skóre. Brankový účet tohoto zápasu otevřel GHEORGHE GROZAV – 1:0.
41'
Rumunsko zahrávalo další standardní situaci, která končí útočným faulem na samotného brankáře hostí. Ani z této šance nepadne branka.
40'
Ani jeden z týmů nechce v závěru půle udělat chybu, která by vedla k obdržené brance. Proto také takhle vypadá samotná hra.
39'
První poločas nám za pár chvil skončí a stále jsme bez branek. Změní se stav do konce poločasu nebo si na potencionální branky budeme muset počkat?
37'
Budescu to přehnal s razancí svého centru a poslal míč vysoko a hlavně daleko do autu.
36'
Přízemní centry má turecká obrana skvěle pohlídané. Ovšem musí zůstat v pozoru, přichází další roh pro soupeře.
33'
Turecko drží míč, krouží kolem pokutového vápna domácích, ale stále nic z toho není. Pouze útočný faul.
31'
Rumuni v poslední době sází na dlouhé, nakopávané míče za tureckou obranu. Tento styl hry ovšem zatím nevychází.
30'
Přetažený centr, který vyslal Çalhanoğlu končí v autu. Pantilimon může být v pohodě. Práci má Säpunaru, který vhazuje.
29'
Stanciu byl na tuto přihrávku do běhu pomalý, míč končí v zámezí. Turecký brankář bude od své branky opět odkopávat.
28'
Domácí brejk do otevřené obrany končí neúspěchem, skvěle se do obrany vrátil turecký levý bek, který celou domácí akci končí.
27'
Yazıcı se nejprve divil, že jeho tým nebude vhazovat, ale poté přesvědčil rozhodčího, který Turecku přisoudil autové vhazování.
26'
Pintilii může být teď rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu. Tohle byla veliká hloupost.
25'
Zajímavý rohový kop si pohlídal hostující brankář, který vyboxoval míč daleko od svého pokutového území.
24'
Následně byl ve vápně ubráněn Säpunaru. Rumunsko bude rozehrávat další rohový kop.
23'
Naopak hrozí sami domácí, sérií autových vhazování se dostali na dostřel branky, ale Budescu byl skvěle zablokován.
22'
Turci se snaží převzít otěže zápasu, ale to se jim nedaří. Rumunsko hraje pořád vyrovnanou partii.
20'
První poločas se nám za pár minut přesune do své druhé části. V té první jsme zatím větší příležitost neviděli, spíše dost nepřesností.
17'
Do tureckého vápna letěl další centr, ale ten hosté odvrátili až k domácímu brankáři na polovinu hřiště.
16'
Rumunský přízemní centr odvrátil do autu Söyüncü. Turecko se musí bránit i nadále, protože následuje rohový kop.
15'
Stanciu si splnil své defenzivní povinnosti a obral o míč prchajícího Özyakupa.
14'
Rumuni se postupnou kombinací dostávají na dostřel turecké branky. Turci se nepochopitelně čím dál více stahují ke vlastní brance.
13'
Stanciu se s tím nepáral a vypálil. Jeho pokusu chyběly centimetry. Tekin bude odkopávat od své branky.
12'
Fauly se opět množí, tentokrát na polovině hřiště. Rozhodčí ukazuje proti turecké brance. Hosté a hlavně brankář Tekin musí být v pozoru.
11'
Pantilimon si došel pro tuto přihrávku. Nebo to byla střela? Tosunovi se tento pokus moc nevyvedl.
10'
Zápas zatím postrádá nějaký nápad na ohrožení jedné z branek, míč se drží více ve středu hřiště.
8'
Hosté hrají u svého vápna velice ostře, je jenom s podivem, že rozhodčí nepíská i menší prohřešky vůči Turkům.
7'
Tempo hry se po aktivním začátku docela uklidnilo. Turci drží míč a vyčkávají na chybu domácího celku.
6'
Standardní situace se sice nepovedla, ale domácí i nadále zůstávají u míče a kombinují po celé šíři hřiště.
5'
Hostující kapitán se v blízkosti svého vápna dopustil zbytečného faulu. Rumuni mají slibnou příležitost ohrozit branku soupeře.
4'
Neuběhlo nám ani pět minut a už jsme mohli vidět pár jemných faulů. Rozhodčí Martins zatím zůstává chladným a karty nevytahuje.
3'
V úvodu střetnutí si ani jeden z týmů neužije míče moc dlouho. Je to tuhá bitva o střed hřiště, kterou zatím vedou turečtí hráči.
2'
Jenže první útočná akce se zrovna nevyvedla podle představ, míč ihned putuje na kopačky domácích, kteří nikde nespěchají.
1'
Úvodní výkop dnešního střetnutí měli k dispozici hráči hostů, kterým bude patřit první útočná akce v tomto zápase.
1'

Rumunsko: Pantilimon – Säpunaru, Chiricheș (C), Grigore, Toșca – Pintilii, Stanciu – Deac, Budescu, Grozav – Keșeru
Náhradníci: Tätärușanu, Niță – Bancu, Moți, Hoban, Chipciu, Andone, Torje, Bicfalvi, Tucudean, Hanca, Ganea, Bäluțä, Bälașa, Tänase, Alibec

Turecko: Tekin – Tufan, Aziz, Söyüncü, Atila Turan – Yokuşlu, İnan (C) -Yazıcı, Özyakup, Çalhanoğlu – Tosun
Náhradníci: Babacan, Kocuk – Ünal, Malli, Türüc, Akbaba, Köybasi, Toprak, Demirok, Karaman, Alkan, Yardimci, Ünder

Rozhodčí: Martins – Santos, Campos (všichni POR).

Kosovo – Turecko 1:4
Hezký den, máme před sebou poslední reprezentační sraz v letošním roce, pojďme si ho tedy užít!

V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na zápas mezi domácím Rumunskem, které na svém hřišti přivítá výběr Turecka. Ani jeden z týmů se příští rok neukáže na Mistrovství světa v Rusku, proto také kouči obou celků mají volné ruce a budou moci vyzkoušet nové hráče na nový kvalifikační cyklus na ME nebo na nově vzniklou Ligu národů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.