Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Brazílie : Argentina - 16. října 2018   20:00

Brazílie
Brazílie
90+3' Miranda
1:0
(0:0)
Argentina
Argentina
Brazílie
Alisson – Danilo (53. Fabinho), Marquinhos, Miranda, Filipe Luis – Arthur, Casemiro, Coutinho – Jesus (65. Richarlison), Firmino, Neymar (C)
Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo)
King Abdullah Sports City (Džidda, Saúdská Arábie)
Argentina
Romero (C) – Saravia, Otamendi, Pezzella, Tagliafico (82. Acuña) – Lo Celso (73. Salvio), Battaglia, Paredes – Dybala (58. Martínez), Icardi (88. Simeone), Correa (67. Pereyra)

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:20.
Máme za sebou i druhý poločas, ve kterém to také dlouho nevypadalo, že bychom se dočkali nějaké vstřelené branky. Nakonec se z nejtěsnější výhry radovali Brazilci, kteří využili tlak a po centru Neymara se přesnou hlavičkou prezentoval João Miranda. Brazílie byla o něco lepší po většinu zápasu a výhru si zasloužila. Argentinci toho příliš nepředvedli. Celkově byl zápas spíše tvrdý a na přátelský zápas jsme se dočkali také množství žlutých karet. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+6'
90+5'
Prohřešek proti pravidlům v podání Argentinců zřejmě hasí poslední naděje na vstřelení branky.
90+4'
Argentinci se snažili o rychlou odpověď, ale míč končí pouze u brankáře Alissona.
90+3'
Brazílie právě vstřelila branku!
Neymarův ostrý centr obrana srazila na roh, který rozehrál hráč PSG. Jeho centr do pokutového území si našel JOÃO MIRANDA a bezpečně ho poslal do sítě, čímž zřejmě rozhoduje o vítězi utkání.
90+2'
Po rohovém kopu však přichází pouze zákrok Romera, který byl tísněn soupeřem, ale přesto míč získal.
90+1'
Málem přišlo rozhodnutí, když střelu Brazilců tečoval Nicolás Otamendi a míč zamířil pouze do boční sítě.
90'
Rozhodčí bude nastavovat 4 minuty.
89'
Neymar si pohrál s jedním soupeřem, ale nečekal druhého, který ho o míč snadno obral.
88'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Mauro Icardi, přichází Giovanni Simeone.
87'
Exekuci rohového kopu si vzal na starost Paredes. Středopolař Zenitu Petrohrad však nedokázal najít spoluhráče v dobré pozici.
86'
S centrem do pokutového území si Filipe Luis nedělal starosti a raději poslal míč na roh.
85'
Tentokrát pálil Casemiro a jeho tečovaná rána proletěla těsně vedle Romerovy branky.
84'
A znovu vidíme Neymara na trávníku. Rodrigo Battaglia za další nedovolený zákrok vidí žlutý trest.
83'
Mauro Icardi při napadání fauloval Mirandu, takže sudí z Německa píská nedovolený zákrok.
82'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Nicolás Tagliafico, přichází Marcos Acuña.
81'
Dnes již kolorit – Neymar končí na trávníku po faulu soupeře. Tentokrát ho poslal k zemi Rodrigo Battaglia.
80'
Sledujeme velké množství nedovolených zákroků, kdy opět mohl sudí trestat po faulu Pereyry.
78'
Rozhodčí Felix Brych dal opět pokyn k přestávce na občerstvení, takže si na chvíli od fotbalu odpočineme.
77'
Exekuce volného přímého kopu se znovu ujal Neymar, leč jeho rána zamířila hodně vysoko nad branku a možná by se neujala ani v americkém fotbalu.
76'
Neymar opět končí na trávníku. Tentokrát ho k zemi poslal Lautaro Martínez. Nešlo však o nijak tvrdý zákrok.
75'
Argentina se snažila něco vymyslet na pravé straně, ale akce ztroskotala velmi rychle.
74'
Zatím je k vidění více nedovolených zákroků než nějakých pohledných fotbalových akcí.
73'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Eduardo Salvio.
72'
Dlouhý míč za obranu byl až příliš dlouhý, takže ho do rukavic ukryl Sergio Romero.
71'
Se žlutými kartami se nám roztrhl pytel, když další dostává Miranda za zákrok ve skluzu.
70'
Rozehrávky volného přímého kopu se ujal sám faulovaný, našel na hranici vápna spoluhráče, jehož ránu vyrazil Romero.
69'
Opět kotrmelce v podání Neymara. Tentokrát do něj skutečně tvrdě zajel Renzo Saravia, který vidí žlutou kartu.
68'
Argentinci kombinují s míčem u kopaček, ale drží se poměrně daleko od Alissonovy branky.
67'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Roberto Pereyra.
66'
Neymar fauloval zezadu Leandra Paredese a dostává za své chování žluté varování.
65'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Richarlison.
64'
Další prohřešek proti pravidlům předvedl Giovani Lo Celso, který zezadu nakopl Fabinha, za což vidí žluté varování.
62'
Filipe Luis dobře zapracoval, poslal míč na spoluhráče, kde zaúřadoval Correa, jenž soupeře zatahal za dres a dostává žlutou kartu.
61'
Argentinci kombinovali blízko soupeřovy branky, ale nakonec se jim nepodařilo dostat do zakončení.
60'
Zajímavou ránu z větší dálky vyslal Nicolás Otamendi, ale jeho rána se vytočila mimo tři tyče.
59'
Defenziva Brazílie si musela poradit s nákopem za obranu, což vyřešila jednoduchým odkopem.
58'
Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Lautaro Martínez.
57'
Dlouhý centr našel Icardiho, který velmi dobře pokryl míč a poslal ho na spoluhráče, jenže postupně se míč vrací opět na polovinu Argentiny.
56'
Další přestupek proti pravidlům si připsali Brazilci, takže se k míči vrací fotbalisté v modrobílém.
55'
Další dobrý obranný zákrok Argentinců překazil přihrávku Brazílie do pokutového území.
54'
Correa zezadu nakopl Filipe Luise, což sudí Brych nemohl přehlédnout a píská faul Argentince.
53'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Danilo, přichází Fabinho.
52'
Ještě před rozehrávkou však dochází k ošetřování jednoho z brazilských fotbalistů. Ležícím hráčem je zadák Danilo.
51'
Argentincům se zvýšenou útočnou aktivitou podařilo vybojovat výhodu rohového kopu.
50'
Na trávníku končí v krátkém časovém sledu dvojice Argentinců. Lo Celso si ublížil při skluzu sám, ale Tagliafico byl faulován.
49'
Ani další centr Argentiny žádnou změnu ve skóre nepřinesl, když hlavičkující hráč mířil vysoko nad.
48'
Ángel Correa našel centrem z pravé strany nabíhajícího Lo Celsa, ale jeho hlavička mířila jen do míst, kde stál dobře postavený Alisson.
47'
Icardi neměl dostatečnou podporu spoluhráčů a nebyl v dobrém náběhu, takže raději rozehrál míč směrem dozadu.
46'
Brazilci se dostali v úvodu druhé půle do pokutového území, ale přes dvojblok obránců se přeci jen osamocený hráč do zakončení nedostal.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, která však zase tolik fotbalové krásy nenabídla. V největší šanci se ocitl Miranda, nicméně jeho zakončení dokázal hlavou odrazit velmi dobře hrající Otamendi, který tak zachránil svůj tým. Tempo utkání není příliš vysoké, takže můžeme doufat, že se ve druhé půli dočkáme nějakého zlepšení. O něco lepším dojmem působí Brazilci, kteří jsou také mnohem častěji u míče než jejich soupeř. Druhý poločas začne přibližně v 21:09.
45+2'
45+2'
Fotbalista hrající nejvyšší francouzskou soutěž však napálil míčem pouze hráče ve zdi.
45+1'
Rozehrávky volného přímého kopu se s největší pravděpodobností ujme Neymar, který už si chystá míč.
45'
Přechod na útočnou polovinu byl tentokrát celkem rychlý, ale Coutinhovo zakončení bylo zblokováno Pezzellou rukou, takže uvidíme standardní situaci z velmi zajímavé vzdálenosti od branky.
44'
Ovšem ani Argentinci nezůstali dlouho v držení míče, takže Brazilci si přihrávají na vlastní půlce hřiště.
43'
Casemiro fauloval Ángela Correu, takže Argentina se opět vydá na útočnou polovinu.
42'
Brazílie ztratila míč hodně jednoduše ve středu hrací plochy, ale ani Argentina nedokázala vymyslet žádnou zajímavou akci.
40'
Neymar tentokrát vsadil na rychlost a pokusil se uniknout soupeřům, což se mu v případě prvních dvou podařilo, leč u třetího již narazil a o míč přišel.
39'
„Kanárci“ začínají novou útočnou akci kombinací až od vlastního brankáře.
38'
Gabriel Jesus dobře našel Neymara, ale ten nedokázal procpat míč přes protihráče. Poté se ještě míč vrátil k Neymarovi, ale jeho centr neměl dobré parametry.
37'
Obrana Argentiny je však velmi pozorná a dobře zformovaná, takže to mají Brazilci hodně těžké.
36'
Brazilci opět zvyšují útočnou aktivitu a hledají prostor, kudy se dostat přes soupeře.
35'
Perfektní míč za obranu letěl na jednoho z Brazilců, ale ještě lepší zákrok předvedl Otamendi, který akrobaticky ukopl míč před soupeřem.
34'
Renzo Saravia z pravé strany centroval do vápna, kde nabíhající spoluhráč upadl, ale Brych zůstává ledově klidný a nechává pokračovat ve hře.
33'
Fotbalisté se již vrací na své pozice, takže můžeme pokračovat v dnešním přátelském utkání.
31'
Hráči obou celků dostali krátkou chvíli na občerstvení, protože v Saúdské Arábie stále panuje velmi teplé počasí.
30'
Volný přímý kop na útočné polovině si vzal na starost Paulo Dybala a poměrně povedenou střelou vylekal Alissona, který se proletěl vzduchem. Rána nakonec o kousek cíl minula.
28'
Povedená akce Brazílie končí zakončením Mirandy, jenže za brankáře Romera zaskočil Otamendi, který hlavou míč sklepl a gólman Manchesteru United pak zklidňuje situaci.
27'
Tagliafico si také koleduje o žlutý trest, protože znovu poslal k zemi úplně zbytečně Jesuse.
26'
Battaglia dobře stopoval Neymara, který mu neutekl, navíc vypomohl kolega Saravia, jenž zblokoval Neymarův centr.
25'
Brazilci se dopustili nedovoleného zákroku na vlastní polovině, ale Argentina netrestá.
24'
Casemiro si před soupeřovou brankou počínal nedovoleně, takže mu sudí Brych píská útočný faul.
23'
Alisson byl až příliš bohorovný při rozehrávce a málem ho potrestal Ángel Correa, který dobře napadal a téměř mu míč vypíchl.
22'
I nadále jsou u míče argentinští fotbalisté, leč postupně se přihrávkami dostali až na vlastní polovinu.
21'
Argentinci si přihrávají na útočné polovině, ale zatím poměrně daleko od soupeřovy branky.
20'
Otamendi velmi dobře získal míč, navíc si poté pohlídal pohyb soupeře a dobře rozehrál. Dybala následně končí na zemi po faulu.
19'
Roberto Firmino posílal centr do pokutového území, jenže pouze do míst, kde nikdo ze spoluhráčů nebyl.
18'
Leandro Paredes vytáhl další tvrdý zákrok a německý sudí ukazuje, že mu jeho zákroky sečetl, takže uděluje žlutý trest.
18'
Na druhé straně se Argentina dostala také do vápna, načež došlo k pádu, ale Felix Brych penaltu nepíská.
17'
Gabriel Jesus se snažil procpat do vápna přes soupeře, ale ten mu zastoupil cestu.
16'
Centr na Danila byl příliš vysoký, takže krajní bek nedokázal zpracovat míč a nestihl ho ani nasměrovat k některému ze spoluhráčů.
15'
Ve středovém kruhu skončil na zemi Arthur, protože ho nedovoleně zastavil Rodrigo Battaglia.
14'
Tvrdý zákrok vytáhl Tagliafico proti Gabrielu Jesusovi. Sudí zatím žádnou kartu netasí.
13'
Opět v akci hráč PSG, který vymotal několik soupeřů, ale poté vyslal nepřesnou přihrávku na pravou stranu.
12'
Neymar si nepohlídal ofsajdovou past, do které se nachytal, takže se přerušuje hra.
11'
Casemiro se pokusil o technickou finesu, leč soupeř mu znepříjemnil život a nenechal ho projít.
10'
Hráči v modrobílých dresech kombinují na vlastní polovině, odkud centroval Otamendi na Icardiho a ten se jen o kousek nedostal k míči ve vápně.
9'
Brazilci hráli chvíli o deseti, protože Neymar zůstal za postranní čárou, ale už se vrací zpátky do hry.
8'
K vidění byl střelecký pokus Lo Celsa, který se za vápnem dostal ke střele, jenže o kousek minul pravou tyč ze svého pohledu.
7'
Zatím sledujeme poměrně poklidný úvod, kdy se ani jeden z celků příliš nikam nežene.
6'
Brazilec Neymar končí na trávníku v kotrmelcích po nedovoleném zákroku Leandra Paredese.
5'
Neymar si pohrál s míčem a dvěma soupeři, což se nelíbilo Saraviovi, který hvězdného hráče Paris Saint-Germain k zemi.
4'
Tagliafico nedostal zrovna dobrou přihrávku k levé postranní čáře, takže měl co dělat, aby míč udržel ve hře. To se mu sice povedlo, ale poslal ho jen směrem k soupeři.
3'
Brazilci ztratili míč na polovině hřiště, takže se ke kombinaci dostávají také fotbalisté Argentiny.
2'
Brazilci jsou u míče a kombinují hodně pozvolna. Nakonec letěla přihrávka na levou stranu na Neymara, ale ten byl obsazený.
1'
Hned v úvodu jsme mohli sledovat nedovolený zákrok, když na zeleném pažitu skončil Arthur.
1'
Stadionem ještě zní argentinská hymna. Start utkání se nám tedy o několik okamžiků opozdil.
Před začátkem utkání si ještě vyslechneme obligátní hymny obou zúčastněných států.

Brazílie: Alisson – Danilo, Marquinhos, Miranda, Filipe Luis – Arthur, Casemiro, Coutinho – Jesus, Firmino, Neymar
Náhradníci: Malcom, Fred, Pablo, Phelipe, Ederson Moraes, Fabinho, Richarlison, Sandro, Moura, Militão, Augusto, Walace

Argentina: Romero – Saravia, Otamendi, Pezzella, Tagliafico – Lo Celso, Battaglia, Paredes – Dybala, Icardi, Correa
Náhradníci: Salvio, Simeone, Funes Mori, Martínez, Bustos, Acuña, Cervi, Kannemann, Pereyra, Ascacíbar, Meza, Rulli

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo).
Argentina

Nominace argentinských fotbalistů:
Brankáři: Sergio Romero (Manchester United), Guido Herrera (Talleres), Gerónimo Rulli (Real Sociedad).

Obránci: Walter Kannemann (Grêmio), Nicolás Tagliafico (Ajax), Fabricio Bustos (Independiente), Germán Pezzella (Fiorentina), Marcos Acuña (Sporting Lisabon), Ramiro Funes Mori (Villarreal), Nicolás Otamendi (Manchester City), Renzo Saravia (Racing), Juan Foyth (Tottenham).

Záložníci: Leandro Paredes (Zenit Petrohrad), Roberto Pereyra (Watford),
Maximiliano Meza (Independiente), Santiago Ascacíbar (Stuttgart), Rodrigo Battaglia (Sporting Lisabon), Eduardo Salvio (Benfica Lisabon), Giovani Lo Celso (Betis Sevilla), Franco Cervi (Benfica Lisabon), Franco Vázquez (Sevilla), Rodrigo De Paul (Udinese).

Útočníci: Mauro Icardi (Inter Milán), Ángel Correa (Atlético Madrid), Giovanni Simeone (Fiorentina), Paulo Dybala (Juventus), Lautaro Martínez (Inter Milán).

Také Argentina za sebou má již jedno přátelské utkání, kdy se postavila proti reprezentačnímu výběru Iráku, který hladce porazila 4:0. Branky vstřelili Martínez, Pereyra, Pezzella a Cervi.
Brazílie

Nominace brazilských fotbalistů vypadá takto:
Brankáři: Alisson (Liverpool), Ederson (Manchester City), Phelipe (Gremio).

Obránci: Alex Sandro (Juventus), Danilo (Manchester City), Eder Militao (Porto), Fabinho (Liverpool), Marquinhos (Paris Saint-Germain), Filipe Luis (Atl. Madrid), Miranda (Inter Milán), Pablo (Bordeaux).

Záložníci: Arthur (Barcelona), Casemiro (Real Madrid), Fred (Manchester United), Philippe Coutinho (Barcelona), Renato Augusto (Beijing Guoan), Wallace (Hannover), Lucas Moura (Tottenham).

Útočníci: Roberto Firmino (Liverpool), Gabriel Jesus (Manchester City), Malcom (Barcelona), Neymar (Paris Saint-Germain), Richarlison (Everton).

V tomto termínu přátelských zápasů si Brazílie domluvila nejprve duel se Saúdskou Arábií a asijského účastníka mistrovství světa porazila 2:0 po gólech Gabriela Jesuse a Alexe Sandra. V dalším přátelském klání už však „Kanárky“ čeká mnohem těžší soupeř, kterým bude Argentina.
V letošním roce se odehrálo mistrovství světa ve fotbale, takže před sebou máme čtyři roky do největšího svátku kopané. Do té doby je spousta času natrénovat na nový šampionát, najít ideální sestavu a dopilovat taktiku. V přátelském utkání se utkají tradiční rivalové – Brazílie a Argentina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.