MS U20 -  ONLINE PŘENOS -  Uruguay : Norsko - 24. května 2019   20:30

Uruguay
Uruguay
21' Núñez (R. Araújo) • 29' Ginella (P. Rodríguez) • 87' P. Rodríguez (Schiappacasse)
3:1
(2:0)
Norsko
Norsko
47' Borchgrevink  (Börkeeiet)
Uruguay
Israel – Méndez (84. Barrios), Busquets, M. Araújo, R. Araújo (46. Elizalde) – Ginella, Sanabria, Acevedo – Núñez, S. Rodríguez (77. Schiappacasse), P. Rodríguez.
Elfath I. (Usa)
Norsko
Faye Lund – Fredriksen, Östigard, Borchgrevink – Vetlesen, Börkeeiet, Svendsen (75. Thorstvedt), Evjen, Markovic (65. Christensen) – Häland, Brynhildsen (73. Hauge).
Arnebrott, Pettersen – Bohinen, Hadzic, Hauge, Christensen, Kitolano, Thorstvedt, Totland, Ranger.

Ode mě je to pro dnešek vše a přeji příjemný zbytek večera.
Máme za sebou první zápas Uruguaye a Norska na tomto šampionátu. Jihoameričané byli v tomto zápase lepším týmem a především díky skvělému výkonu Paula Briana Rodrígueze zvítězili 3:1.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:13.
90+5'
90+3'
Po dalším rohovém kopu Vetlesena končí míč jen na brance.
90+2'
A Maximiliano Araújo po něm opět dostal míč do svého pohybu a opět si jej téměř poslal do vlastní branky.
90+2'
Erling Häland střílí jen do obránce a uvidíme rohový kop.
90'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat pět minut.
89'
Norové se řítili do brejku tří na dva, bohužel však nezvládli finální přihrávku.
87'
Uruguay právě vstřelila branku!

Po rychlém brejku tento zápas téměř jistě rozhoduje PAUL RODRÍGUEZ. Asistence: Nicolás Schiappacasse.
86'
Hráči Uruguaye se již snaží kouskovat hru co se dá a s každým navázáním hry otálejí.
84'
Následný rohový kop již hrozbou nebyl.
84'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Bruno Méndez, přichází Martín Barrios.
83'
Hakon Evjen poslal do pětky střílený centr a Maximiliano Araújo, kterému nevyšel krok si míč téměř srazil do branky!
81'
Erling Häland natáhl k rázné střele z větší vzdálenosti a míří nad branku.
80'
Norové drží míč a trpělivě čekají na jakoukoliv skulinu v modročerné obraně.
79'
Nicolás Schiappacasse při svém prvním sprintu nemohl míč na hřišti stihnout.
78'
Hráči Uruguaye až na tu jednu výjimku hrají do obrany velice dobře a nepouští Nory téměř k ničemu.
77'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Santiago Rodríguez, přichází Nicolás Schiappacasse.
75'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Tobias Svendsen, přichází Kristian Thorstvedt.
75'
Je poměrně zajímavé, že hned dva Norské hráče chytla křeč po 75 minutách prvního zápasu na turnaji..
74'
Santiago Rodríguez se dostal k delšímu míči na levé straně a rychlou střelou vystrašil Faye Lunda.
73'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Ola Brynhildsen, přichází Jens Hauge.
72'
Jenomže hlavička Leo Östigarda nebezpečí neznamená.
71'
Aktivní Hugo Vetlesen získává pro svůj tým rohový kop.
69'
Na dlouhý míč z branky nesmyslně vyběhl Franco Israel a sestřelil Edgara Elizaldeho, sudí však píská drobné přistrčení útočníkovi Norska a nebezpečí je pro domácí zažehnáno.
68'
Rozhodčí píská útočný faul Östigarda na Ginellu.
68'
Tobias Christensen je faulová a Hugo Vetlesen může kopat přímý kop.
67'
Paul Rodríguez se opět snaží prosadit po pravé straně, tentokrát nevybojoval ani rohový kop.
65'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Eman Markovic, přichází Tobias Christensen.
65'
Darwin Núñez se ocitl za obranou soupeře a pálil těsně vedle. Obrovskou šanci však přerušuje ofsajd.
64'
Opět po chvíli vidíme boj ve středu hřiště, aktivnější jsou o něco méně hráči z Uruguaye.
62'
Bylo to však pouze rameno a můžeme hrát dál.
61'
Erling Häland se obtáčel kolem svého obránce a hlásí, že ten zastavil míč rukou. Bude se zkoumat video.
60'
Uruguay ztratila míč u branky soupeře, naštěstí pro její hráče přišel včasný faul, který se obešel bez žluté karty.
58'
Hráči Uruguaye poctivě čekají na brejkové situace, další centr P.Rodrígueze odvrátila obrana Norů.
56'
Hugo Vetlesen se po centru dostal k míči na pravé straně, pohrál si se třemi obránci, jednomu nasadil jesličky, bohužel na centr o pár centimetrů nedoskočil Erling Häland.
55'
Ezequiel Busquets faulje a uvidíme tak další standartní situaci hráčů v červeném.
54'
I Uruguayci jsou příliš zbrklí a další míč za obranu končí pouze u brankáře.
52'
Paul Rodríguez je dnes opravdu výborný, tentokrát však pri snaze projít za obranu zahrál míč až za brankovou čáru.
51'
Další míč za obranu je kořistí Franca Israela.
50'
Další centr Norů za obranu doletěl až za brankovou čáru.
48'
Tobias Svendsen zajel na útočné polovině zbytečně do Busquetse a vidí žlutou kartu.
47'
Norsko právě vstřelilo branku!

Tobias Börkeeiet poslal z obranu soupeře dlouhý míč, ten podběhl Maximiliano Araújo a za ním nabíhající CHRISTIAN BORCHGREVINK míč usměrnil přesně k tyči! . Asistence: Tobias Börkeeiet .
46'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Ronald Araújo, přichází Edgar Elizalde.
46'
Máme za sebou úvodní poločas, po kterém Uruguay vede zaslouženě nad Norskem 2:0. Norové sice otevřeli skóre duelu, branka však kvůli ofsajdu nemohla být uznána a přišly dva tresty na druhé straně. Neviděli jsme sice nejkrásnější fotbal, přesto obě branky, jak volej S.Rodrígueze tak branka Núňeze, stály opravdu zato!
Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
45+2'
45+2'
Uruguay ještě mohla zahrozit z rohového kopu, hlavička se však nepovedla a letí vedle branky.
45+1'
Hakon Evjen velice ostře zezadu dojel Rodrígueze a může být rád, že není dalším napomínaným.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
43'
Hugo Vetlesen zajel velice ostře do Juana Sanabrii a po záslluze vidí žlutou kartu.
42'
Ale ta i tentokrát nebyla zahrána příliš dobře a míč končí v zámezí.
41'
Norové se trochu oklepali a opět získali standartní situaci.
40'
Ola Brynhildsen se dostal do pokutového území z levé strany, jeho střelecký pokus ale zablokovala obrana.
40'
Faulem se provinil Bruno Méndez a Norové mohli zahrávat standartní situaci, tu však bez problémů chytá Israel.
38'
Naopak mohlo udeřit na druhé straně, Rodríguez dostal další míč za obranu, posléze si poradil s obranou a jeho střelu musel na rohový kop skvělým zákrokem vytáhnout Faye Lund.
37'
Norové se stále nemohou dostat do šance, tak jen drží míč.
36'
Uruguay delší dobu drží míč a nikam nepospíchá. Když už se dostala do útoku, tak Maximiliano Araújo fauloval.
34'
Ezequiel Busquets byl v útočném souboji příliš důrazný a je mu odpískán faul.
33'
Norové jsou po dvou trefách soupeře v křeči a na víc, než kombinaci ve středu hřiště se nezmůžou.
31'
Norové měli dobrý útok z pravé strany, bohužel se do míče zapletli a přišli o něj.
29'

Paul Rodríguez opět dostal příliš prostoru na pravé straně, vnikl do pokutového území kde předložil míč pro FRANCISCA GINELLU, který se nemýlil a ranou pod břevno navyšuje skóre. Asistence: Paul Rodríguez.
27'
Christian Borchgrevink odcentroval na Hälanda, jehož hlavička končí v rukavicích Israela.
26'
Jihoameričané se chtěli prosadit dalším dlouhým míčem, o pár centimetrů se jim to však nepodařilo!
25'
Ola Brynhildsen se chtěl po levé straně prosadit přes Busquetse, ten jej však dobře ubránil a nakonec byl i faulován.
23'
A teď zřejmě uvidíme opět hluboký obranný blok Jihoameričanů, kteří budou čekat na to co vymyslí Norové.
21'

Parádní brankou se dostává do vedení Uruguay! Ronald Araújo poslal dlouhý pas za obranu Norů, tam si naběhl DARWIN NÚÑEZ a parádním volejem překonal brankáře Faye Lunda! Asistence: Ronald Araújo
20'
Uruguay se dobře brání a po delší době si mohou hýčkat míč na svých kopačkách.
18'
Paul Rodríguez dostal krásný míč na pravou stranu hřiště, posadil na zem svého obránce, jenomže střelecký pokus končí pouze v autu.
17'
Franco Israel si nebyl při svém výběhu příliš jistý. Nakonec mu pomohl v souboji s útočníkem obránce a brankář Uruguaye mohl míč zachytit do rukavic.
16'
Vidíme poměrně nezáživnou pasáž hry bez tempa. Snad je to jen úvodní oťukávání obou soupeřů.
14'
Po úvodní snaze Uruguaye jsou již více na míči hráči Norska, ti jej však pouze drží a kombinují na vlastní polovině.
12'
A hráči v modrém jej zahráli nakrátko a velice špatně. Norové se dostali do rychlého brejku, který zakončil hlavou Erling Häland! Nicméně na turnaji přítomná technologie VAR rozhodčího upozornila na ofsajd centrujícího hráče a branka tak není uznána!
11'
Střela Nicoláse Aceveda byla obranou tečována na rohový kop.
10'
Centr do pokutového území Norové bez potíží odvracejí.
10'
Francisco Ginella se ocitl na zemi a Uruguay bude zahrávat přímý kop ze slušné vzdálenosti.
9'
Dlouhým míčem za obranu se snažil prosadit Leo Östigard, avšak míč končí jen v náručí Israele.
8'
Paul Rodríguez byl důrazný ve vzdušném souboji s brankářem a je mu pískán faul.
7'
Erling Häland se dopustil při napadání faulu a k míči se dostanou hráči v modrém.
6'
Norové kombinují na své polovině hřiště, jejich soupeři čekají na své a nesnaží se napadat.
4'
Poprvé se na polovinu soupeře dostali i hráči Norska. Z rychlého útoku se stal postupný a nakonec i míč pro hráče v modrém.
4'
Dlouhý míč za obranu chytá Julian Faye Lund.
3'
A to byla zajímavá šance Ginelly, který se dostal k odraženému míči dřív než obránce a jen o kousek minul pravou tyč Norské branky.
2'
Paul Rodríguez získal svým náběhem rohový kop.
1'
Uruguay nastupuje v modrých dresech a snaží se prosadit středem hřiště, tam je úspěšná obrana v červeném, tedy Norů.
1'
Hráči Uruguaye vstoupili po rozehrávce do duelu dlouhým míčem, který končí u brankáře Faye Lunda.
1'

Uruguay: Israel – Méndez, Busquets, M. Araújo, R. Araújo – Ginella, Sanabria, Acevedo – Núñez, S. Rodríguez, P. Rodríguez.
Náhradníci: Silveira, R. Rodríguez – Ancheta, Barrios, Boselli, S. Cáceres, Elizalde, E. Gomez, Chacón, Schiappacasse.

Norsko: Faye Lund – Fredriksen, Östigard, Borchgrevink – Vetlesen, Börkeeiet, Svendsen, Evjen, Markovic – Häland, Brynhildsen.
Náhradníci: Arnebrott, Pettersen – Bohinen, Hadzic, Hauge, Christensen, Kitolano, Thorstvedt.

Rozhodčí: Elfath I. (Usa).
Uruguay

Uruguay je tradičním účastníkem tohoto MS a v posledních letech patří k velmi úspěšným týmům. V roce 2013 v Turecku skončila Uruguay na druhém místě, když ve finále podlehla Francii 0:1 až na pokutové kopy.

O dva roky později na Novém Zélandu byly Uruguayi stopkou opět pokutové kopy, tentokrát již v osfiminále proti Brazílii. No a do třetice pokutové kopy hrál hlavní roli na posledním šampionátu v Jižní Koreji. Uruguay penaltový rozstřel zvládla ve čtvrtfinále s Portugalskem, bohužel v semifinále s Venezuelou, i v boji o třetí místo s Itálií byli úspěšnějí soupeři.

Mezi největší hvězdy týmu budou patřit určitě brankář Juventusu Turín Franco Israel, záložník Atlética Madrid Juan Manuel Sanabria a obránce Barcelony Ronald Araujo.
Norsko

Norové se na světovém šampionátu týmu do 20 let představí po dlouhých 26 letech. Tehdy, v roce 1993, v Austrálii neudělali díru do světa. Ve třech utkáních proti Brazílii, Mexiku a Saudské Arábii získali bod za remízu 0:0 s posledně jmenovaným celkem. a při skóre 0:5 skončili ve skupině poslední.

Největší hvězdou týmu je teprv osmnáctiletý střelec Erling Braut Håland, ten táhne svůj tým již dlouho a v lednu se dočkal přestupu do Salzburgu, kde zatím zasáhl do dvou duelů a připsal si jednu branku.
Hezký podvečer přeji u sledování textového přenosu zápasu skupiny C na MS 2019 hráčů do dvaceti let. Dnes můžeme sledovat duel dvou favoritů skupiny, Uruguay a Norsko. Dalšími soupeři těchto týmů budou celky Hondurasu a Nového Zélandu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.