OH - fotbal - OH - fotbal - muži -  ONLINE PŘENOS -  Mexiko : Brazílie - 3. srpna 2021   10:00

Mexiko
Ochoa (C) – Loroña, C. Montes, Vásquez, A. Angulo (98. Mora) – Romo – Córdova (78. R. Angulo), Esquivel (46. C. Rodríguez) – Antuna (62. D. Lainez), Martín (98. Eduardo Aguirre), Vega (90+2. Alvarado).
Malagón – D. Lainez, C. Rodríguez, Eduardo Aguirre, Mora, R. Angulo, Alvarado.
Kabakov (BUL) – Margaritov (BUL), Valkov (BUL)
Kašima Stadium, Kašima
Brazílie
Santos – Dani Alves (C), Nino, Diego Carlos, Arana – Douglas Luiz (115. Henrique), Bruno – Paulinho (67. Martinelli), Claudinho (72. Reinier), Richarlison – Antony (91. Malcom).
Brenno – Graça, Menino, Malcom, Henrique, Reinier, Martinelli.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního olympijského programu. Na počtenou!
O finálovém soupeři pro Brazilce se rozhodne už za pár hodin. Ve 13:00 má výkop utkání mezi Japonskem a Španělskem. Poražený bude hrát s Mexikem o bronz.
Brazílie si zahraje znovu po pěti letech finálové utkání na olympijských hrách. V průběhu zápasu byla mírně lepším týmem, ale gól, stejně jako Mexičané, vstřelit nedokázala. Rozhodnout mohl Richarlison v 83. minutě, to by však musel zamířit lépe, než jen to tyče. V penaltách byla Brazílie dominantní, přestože Guillermo Ochoa vždy vystihl stranu.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 24:26.
Reinier propálil Guillermoho Ochou, který nebyl daleko k vyražení míče. Brazílie tak postupuje do finále!
Carlos Rodríguez drží nad vodou naděje Mexika. Santose poslal na opačnou stranu a zamířil po levé ruce.
Bruno kopl penaltu podobně jako Dani Alves. Ochoa vystihl stranu, ale na přesně umístěnou střelu nedokázal reagovat zákrokem.
Ani Johan Vásquez gól nedal. Po dvou sériích vede Brazílie už 2:0! Obránce Mexika trefil tyč.
Hráč Arsenalu Gabriel Martinelli poslal úspěšně míč na pravou stranu. Ochoa znovu vystihl směr, ale na tohle byl krátký.
Eduardo Aguirre kopl penaltu velmi mizerně. Dlouho dopředu dával vědět, kam ji kopne, a proto ji Santos vyrazil.
Dani Alves se štěstím prostřelil Ochou, který si na míč sáhl. Kapitán Brazílie poslal míč po zemi na levou stranu.
Střílení penalt začíná.
Právě probíhá los, u kterého samozřejmě jsou oba kapitáni.
Je konec prodloužení! O postupujícím do finále mezi oběma posledními olympijskými vítězi rozhodne penaltový rozstřel. Ani prodloužení nám velké šance nenabízelo. Spíše to bylo čekání na chybu na jedné či druhé straně, která však nepřišla ani jedna.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120'
Brazílie se přesunula na útočnou polovinu a zkouší to středem hřiště. Zapojuje se i křídelník Malcom.
118'
Tak už tady máme 118. minutu a stále to na nějakou branku ještě v průběhu hry na jedné či druhé straně nevypadá.
117'
Nepřesná přihrávka hráčů ve žlutém bude znamenat odkop od brány. Guillermo Ochoa už se na něj chystá.
116'
Vypadalo to, že by Brazílie mohla vyrazit do brejku, jenže Guilherme Arana neměl podporu svých kolegů. Navíc jej hned dva mexičtí hráči zdvojili.
115'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Matheus Henrique.
114'
Hra se pomalinku přesunula na útočnou polovinu Brazílie, která ale nemá dostatečnou kombinační rychlost.
112'
Diego Lainez si obhodil obránce a následně ve vápně spadl na zem. Ani tady se penalta pískat nebude. Asi by byla přísná, přestože kontakt tam byl, jak by řekl klasik.
111'
Už je to spíše takové čekání na penalty. Ani jeden celek není aktivní směrem dopředu.
110'
Žlutou kartu dostává Douglas Luiz (Brazílie).
109'
Dani Alves se namísto centru rozhodl vypálit. Neudělal však dobře, jeho rána z dálky totiž zaplula vysoko nad břevno.
108'
Reinier si kopl míč před sebe a následně chtěl sprintovat do otevřenější obrany. Zastaven byl faulem, takže Brazílie se bude muset spokojit jen se standardní situací.
106'
Alves vybídl Malcoma, který prokázal svůj technický um. Dvěma kličkami se zbavil soupeře, ale mezitím se zbytek hráčů v zelených dresech vrátil do vápna.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Kromě dvou střel z uctivé vzdálenosti jsme žádné další šance neviděli. Před námi je tak ještě 15 minut hry, ale v tuto chvíli už je daleko pravděpodobnější, že se rozhodne až při penaltovém rozstřelu.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Čtvrtá dnešní žlutá karta na straně Mexika. Obdržel ji na konci prvního prodloužení Luis Romo.
104'
Guilherme Arana se nechal inspirovat a také natáhl z velké dálky. Ochoa jistil u tyče, ale brazilský krajní bek předvedl sympatickou fotbalovou věc.
103'
Diego Lainez táhl protiútok Mexika, který skončil střelou Luise Romoa z velké dálky. Nicméně alespoň částečný vzruch před bránou Santose byl k vidění. Jen houšť!
101'
César Montes raději poslal do zámezí průnikový pas Brazilců, ke kterému měl podstatně blíže. Bylo by zbytečné to v danou chvíli řešit konstruktivně.
100'
V prodloužení se nám hra příliš nezvedla. Stále je to bez střel a bez jakýchkoliv kloudnějších příležitostí.
99'
Brazilci se snaží co nejvýše presovat rozehrávku Mexika, ale zatím si moc nepomáhají. Nechávají tak celkem snadno svého soupeře rozehrávat.
98'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Henry Martín, přichází Eduardo Aguirre.
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Alberto Angulo, přichází Adrián Mora.
98'
Diego Carlos dostal v souboji s Henrym Martínem pořádně naloženo. Hra je tedy přerušena.
97'
Poté jim nevyšlo finální prostrčení. Balón se následně odrazil jen a pouze k Ochoaovi.
96'
Kanárci se už přesunuli na útočnou polovinu. Zkouší to středem hřiště, ale tam je v tuto chvíli plno.
94'
Diego Lainez poslal míč do pokutového území, kam si ve velké rychlosti naběhl Alvarado. K zakončení se ovšem neprotlačil.
93'
Guillermo Ochoa řídí další rozehrávku svého celku. Spoluhráči se mu ale moc nenabízí.
92'
Mexičané se zapomněli za obranou Brazílie, tudíž byl praporek pomezního sudího zvednut nad hlavu a pískal se ofsajd.
91'
První minutu prodloužení drželi míč na kopačkách Brazilci, zároveň se nikam zbytečně nehnali. Chtějí si vykombinovat co nejlepší pozici.
91'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Antony, přichází Malcom.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Devadesát minut branku nenabídlo. Nejblíže k ní měli v poslední desetiminutovce brazilští fotbalisté, které od gólu na 1:0 dělilo pár centimetrů, neboť Richarlison trefil tyč. Druhý poločas ale jinak moc záživný nebyl. Před námi je tedy dalších třicet minut nastaveného času.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Brazilci předvedli zajímavý náznak na levé straně. Ochoa už vystartoval z brány, před ni přišla přihrávka, ale znovu výborně zareagovali obránci v zelených dresech.
90+2'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Alexis Vega, přichází Roberto Alvarado.
90+1'
Alberto Angulo načasoval svůj skluz velmi dobře. Míč poté poslal do zámezí a na řadu přichází mexické střídání.
90'
Ve druhém poločase se budou nastavovat tři minuty.
89'
Alves šikovně prostrčil na Richarlisona, jenž se rychle otočil, avšak jeho střela nebyla důrazná.
88'
Guilherme Arana postupně v utkání uvadá. Teď se mohl připomenout centrem, ale ten, bohužel pro něj, poslal nad mexickou svatyni.
87'
Carlos Rodríguez čechral míč do vápna, ale jeho spoluhráči v něm nebyli dostatečně důrazní. Žádný problém pro stopera Nina z toho tedy nebyl.
86'
Nyní se hraje uprostřed hřiště. Utkání je po celou dobu také hodně soubojové.
85'
Téměř ideální centr do pokutového území zakončil stoper César Montes. Brankář Santos však stál na správném místě, a proto neinkasoval.
84'
Ricardo Angulo se od svého příchodu na pažit do hry příliš nedostal. Teď byl faulován Danim Alvesem.
83'
Po následném rohovém kopu zasahoval Guillermo Ochoa bez větších komplikací.
82'
Mohlo být téměř hotovo! Brazilci si vytvořili zatím největší šanci zápasu, když Richarlison hlavou postrčil míč za sebe, a ten skončil přesně na tyči. Od ní se balón odrazil před bránu, přesná dorážka však nepřišla.
80'
Antony už moc dobře věděl, že ve sprintérském souboji se soupeřem prohraje, a proto se rozhodl spadnout na zem. Faul z toho ale nevybojoval, bulharský sudí dnes situace hodně pouští.
79'
Richarlison je dnes rychle dostupován beky Mexika. Ti jej často dokonce zdvojují, protože si jsou dobře vědomi jeho kvalit.
78'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Sebastián Córdova, přichází Ricardo Angulo.
77'
Ve druhé půli se odehrálo už více než třicet minut a rozhodně nemůžeme říct, že bychom viděli jednu šanci za druhou. Ve druhém dějství se kromě jedné střely na bránu nic vážnějšího nestalo.
76'
Žlutou kartu dostává Reinier (Brazílie).
76'
Žlutou kartu dostává Vladimir Loroña (Mexiko).
75'
S emocemi to na trávníku jiskří. Vladimir Loroña se dostal do drobné potyčky s Reinierem.
74'
Zasloužená žlutá karta i pro před chvílí střídajícího Diega Laineze, který si v nenápadném souboji pomohl úderem loktem do obličeje. Nebylo to sice chtěné, ale žlutá karta tady musí přijít bez debat.
72'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Claudinho, přichází Reinier.
72'
Ani Brazilec Bruno dnes neodejde bez žluté karty. Na trávník nedovoleně poslal Carlose Rodrígueze.
71'
Gabriel Martinelli ale hru jednoznačně oživil. Seběhl si na pravé křídlo, ovšem jeho centr moc přesný nebyl. Náběh Antonyho tak vyšel vniveč.
70'
Pomalu ale jistě se míč dostal na obrannou polovinu Brazílie. Mexiko bude vhazovat aut.
69'
Před Gabrielem Martinellim to udělal Vladimir Loroña výborně. Potáhl si míč do strany a počkal na faul.
68'
Brazílie se zmocnila míče po zbytečné ztrátě Mexika. Poté se celkem rychle dostala dopředu, ale Gabriel Martinelli nezvládl zpracování zhruba na hranici šestnáctky.
67'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Gabriel Martinelli.
65'
První střelu na bránu ve druhém poločase vyslal z pravé strany Antony. Ten si přehodil míč na střed a levačkou jej tlačil k přední tyči. Žádná potíž pro Guillermeho Ochou.
64'
Antony šel do souboje šlapákem, za což si zcela jasně vysloužil žlutou kartu. Mexiko bude rozehrávat z poloviny hřiště.
63'
Brazilská střídačka ještě zatím do sestavy nesáhla, nicméně zdá se to být jako nevyhnutelné. Za pár minut zřejmě změny můžeme očekávat.
62'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Uriel Antuna, přichází Diego Lainez.
61'
Brazílie rozehrála rohový kop na krátko, čehož využil centrem Dani Alves. Míč se však snášel přímo na hlavu mexického obránce, který si s přehledem poradil.
60'
Za sebou máme hodinu hry a zatím to je takové ticho před bouří. Druhý poločas nenabízí moc kvalitní podívanou.
59'
Nino si rukou přidržel soupeře. Standardní situaci budou mít Mexičané, kterou rozehraje Sebastián Córdova.
58'
Přihrávka na Antonyho skončila v autu. O uvedení míče zpět do hry se postará Alberto Angulo.
57'
Ve druhém poločase má Brazílie téměř 60% držení míče, avšak platné jí to nic není. Do šance se zatím nedostala.
55'
Finální přihrávky jsou ze strany Brazilců často velmi nepřesné. O tom jsme se mohli přesvědčit nyní v podání Richarlisona.
54'
Claudinho se málem dostal do brejkové situace, ale nezpracoval si míč dobře. Stejně se však později ukázalo, že se jednalo o ofsajd, takže veškerý vzruch přišel vniveč.
52'
Richarlison si chtěl až příliš okatě vynutit penaltu. Brazilci by si na tyto pády měli dát pozor, ať si zbytečně neznepřátelí hlavního rozhodčího.
51'
Henry Martín zkoušel akrobaticky míč odkopnout, ale nakonec si málem sám přivodil zranění. Teď už hraje Ochoa, který hledá prostory k rozehrávce.
50'
Po faulu Mexika na polovině hřiště Brazilci rozehráli přes střed. Stále platí, že se nikam neženou.
49'
Druhý poločas je z obou stran opatrný. Je to spíše taková vyčkávaná.
47'
Brazílie si chce hned na začátku druhého poločasu vynutit územní převahu. Zatím si ale pouze přihrává na své polovině.
46'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází José Joaquín Esquivel, přichází Carlos Rodríguez.
46'
První poločas dnešního semifinále je za námi. Brazílie byla na jeho začátku lepším týmem, ale v závěru měli větší šance Mexičané. I statistiky jsou velice vyrovnané, tudíž bezbrankový průběžný stav je zřejmě zasloužený.
45+2'
45+1'
A málem šli těsně před pauzou Mexičané do vedení! Uriel Antuna si parádně zpracoval přihrávku ze strany a ihned střílel. Jeden z obránců mu však do střely skočil, takže branka nakonec nepadla.
45'
Nad rámec řádné hrací doby prvního poločasu se bude nastavovat 1 minuta.
44'
Mexičany záhy zastavil ofsajd, tudíž Santos se chystá na rozehrávku.
42'
Velký zákrok pro Santose! Luis Romo parádně načasoval přihrávku na Uriela Antunu, který z hranice vápna pálil z první. Jeho pumelice mířila k horní tyči, ale Santos ji vyrazil. Jednoznačně se jednalo o zatím největší šanci Mexika.
41'
Centr Claudinha nebyl špatný, jenže mexičtí obránci znovu vyskočili nejvýše. Záhy byl navíc celku ve žlutých dresech odpískán útočný faul.
40'
César Montes viděl žlutou kartu, poněvadž v osobním souboji loktem lehce atakoval Richarlisona. Tomu se to pochopitelně nelíbilo a u rozhodčího byl znovu hlasitý.
39'
Ani další standardní situace Mexika tedy úspěchem neskončila. Brazílie se s přehledem ubránila.
38'
Na jemný centr Vegy si naběhl na hranici malého vápna stoper César Montes, jenž míč drobně tečoval. Nakonec ale hlavně od obránce šel směrem na rohový kop.
37'
Žlutou kartu dostává Diego Carlos (Brazílie).
37'
Mexiko by nutně potřebovalo na delší časový úsek podržet balón na útočné polovině, což se mu teď asi povede, jelikož došlo k faulu.
35'
Claudinho už mohl střílet, ale nakonec zvolil přihrávku do strany. Udělal to nejhorší, co udělat mohl, neboť jeho pas byl až moc dlouhý a zamířil do autu.
34'
Kanárci mají územní převahu, ale zatím jim to v té nejdůležitější statistice vstřelených branek nebylo nic platné. Ale zase nutno říct, že žádné stoprocentní tutovky nemají.
33'
Přihrávka Brazílie zamířila do autu. Vhazovat jej za okamžik budou mexičtí hráči, konkrétně Vladimir Loroña.
32'
Richarlison o chvíli později dobře udržel míč na hrací ploše, ale následný centr Alvese šel do oblasti nikoho.
31'
Richarlison chtěl po faulu na svou osobu co nejrychleji rozehrát, ale při tom se dostal do drobné potyčky s jedním z mexických hráčů. Rozhodčí následně horkokrevnému Brazilci domluvil.
30'
A Bulhar Kabakov nakonec vydal zcela správné rozhodnutí. Penalta se kopat nebude, neboť Douglas Luiz svůj pád pořádně přifilmoval.
29'
Ale pozor! Hlavní rozhodčí jde k monitoru, což znamená, že videorozhodčí tak úplně o penaltě přesvědčení nejsou.
28'
Měla by se kopat penalta, pokud ji tedy potvrdí systém VAR! Luiz se natlačil před Loroñu, který asi mírně o něj škobrtnul.
26'
Po dobré práci Alvese u rohového praporku se míč dostal pod něj, odkud i přišel centr. Obránci Mexika rozhodně museli dávat pozor.
25'
Po delší době se už Mexiko přestěhovalo na útočnou polovinu. Aut bude vhazovat Vladimir Loroña.
23'
Skvělou střelu poslal Dani Alves k přední tyči. Bývalý pravý obránce Barcelony zároveň přidal i důraz, jenže Ochoa se opět pořádně vytáhl.
22'
Na řadu přijde brazilský přímý kop ze zajímavé pozice. Zhruba se jedná o vzdálenost dvaceti metrů. Míč si staví Douglas Luiz, ale kopat může i Dani Alves.
21'
Dvacet minut je za námi a rozhodně se nenudíme. Brazílie je v posledních minutách lepším týmem, ale rozdíl rozhodně příliš znatelný není.
20'
Další střelecký pokus na bránu vyslal Antony, jehož střela po zemi k zadní tyči byla přečtena Guillermem Ochoaou.
19'
Romo velmi dobře zachytil míč a jako správný štítový záložník jej poté dostal do bezpečí k Ochoaovi.
18'
Johan Vásquez jen tak tak dokázal odvrátit míč před náběhem útočníka Richarlisona, který se chystal k zakončení hlavou.
16'
Bruno sice získal míč, ale kupředu postupovat nemohl, neboť byl vytlačen až za postranní čáru.
15'
Mexičané opět chtějí hru trochu uklidnit. Přihrávají si mezi stopery a brankářem.
14'
Guilherme Arana se objevil na levé straně, kam si skvěle naběhl. Ihned si míč postrčil před sebe a následně levačkou zakončil. Jeho pokus ale Guillermo Ochoa vytěsnil.
13'
Martín si při přebrání míče na středu hřiště pomohl rukou. Jeho celek tak musel předat míč k rozehrávce Brazilcům.
11'
Antony šikovně manévroval na pravé straně. Poté oslovil kapitána Daniho Alvese, jenž ale přesnou průnikovou přihrávku neprostrčil.
10'
Mexiko teď kontroluje míč na své polovině. Zatím to je úplně vyrovnaný zápas, zároveň ani jeden tým nechce pouze bránit, což je sympatické.
9'
Henry Martín se po rohovém kopu dostal k hlavičce, ale svá mířidla při ní neseřídil dobře. Zadní tyč minul zhruba o tři metry.
8'
Luis Romo vyslal k přední tyči přízemní centr, který ale defenzivní záložník Luiz nakonec dostal do zámezí.
8'
Větší závar před bránou Mexika z toho ale nebyl. Záhy bude Brazílie pokračovat autovým vhazováním.
7'
Antony vybojoval faul na svou osobu. Na řadu přijde standardní situace Kanárků ze zajímavé pozice.
6'
Henry Martín si zpracovával míč na prsa, ale k zakončení se nedostal. Zhruba na hranici velkého vápna tam byla převaha brazilských defenzivních hráčů.
5'
Brazílie první pobyt Mexika na útočné polovině přežila. Teď se snaží něco vymyslet z hloubi pole.
4'
Sebastián Córdova ze své levačky nacentroval slušně. U přední tyče ale na rohový kop odvracel Richarlison.
3'
Guilherme Arana skvěle zvládl návrat do obrany, neboť to zavánělo mexickým přečíslením. Uriel Antuna běžel kupředu pořádně rychle.
2'
Brazilci pokračují v aktivitě v ofenzivní zóně. Dokonce si vybojovali svůj první rohový kop.
1'
Guilherme Arana se hned po pětatřiceti sekundách objevil zcela sám na levém křídle, odkud i nebezpečně přízemně centroval. Mexiko mělo štěstí, že míč propadl malým vápnem bez zakončení.
1'
Oba celky dnes nastoupí ve svých tradičních dresech. Tedy Brazilci ve žlutých a Mexičané v zelených.

Mexiko: Ochoa (C) – Loroña, C. Montes, Vásquez, A. Angulo – Romo – Córdova, Esquivel – Antuna, Martín, Vega.
Náhradníci: Malagón – D. Lainez, C. Rodríguez, Eduardo Aguirre, Mora, R. Angulo, Alvarado.

Brazílie: Santos – Dani Alves (C), Nino, Diego Carlos, Arana – Douglas Luiz, Bruno – Paulinho, Claudinho, Richarlison – Antony.
Náhradníci: Brenno – Graça, Menino, Malcom, Henrique, Reinier, Martinelli.

Rozhodčí: Kabakov (BUL) – Margaritov (BUL), Valkov (BUL).
Mexičané postoupili do bojů o medaile znovu po devíti letech. V Londýně dokonce skončili zlatí. Brazilci vyhráli o čtyři roky později ve svém Riu, tudíž nás čeká souboj o finále mezi dvěma posledními olympijskými vítězi.

Mexiko vyhrálo v základní skupině dva zápasy a postoupilo ze druhé pozice, nicméně Francouze zdolalo 4:1 a Jižní Afriku 3:0. Ve čtvrtfinále doslova deklasovalo po nádherném souboji Jižní Koreu 6:3. Jak si povede dnes proti favoritovi?

Brazílie by ráda alespoň jednu velkou akci letos vyhrála, když se to nepovedlo na hlavní turnaji v tomto roce – na Copa América. Kanárci ve skupině porazili Německo a Saúdskou Arábii a mezi tyto zápasy se vklínila bezbranková remíza s Pobřežím Slonoviny. Ve čtvrtfinále zásluhou branky Cunhy přemohla Egypt poměrem 1:0.
Přeji příjemné úterní dopoledne. Dnes poznáme oba finalisty fotbalového turnaje mužů na OH v Tokiu. Jako první se nám představí celky Mexika a Brazílie, poté přijde na řadu boj mezi Japonskem a Španělskem. Utkání začíná v 10:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.