Patrik Czepiec
2. března 2023 • 13:11

Oktagon 40: Jaké jsou dvojice Tipsport Gamechangeru v 1. kole pyramidy?

Autor: Patrik Czepiec, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Zlín - Bohemians 1:2. Domácí nad propastí, rozhodly dvě trefy Prekopa
SESTŘIH: Norsko - Rakousko 1:4. Rakouská překvapení trvají, sahají po čtvrtfinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Organizace Oktagon MMA na sobotu 4. března naplánovala do Ostravar Arény 1. kolo projektu, který nemá obdoby. 16 zápasníků velterové váhy ze čtrnácti zemí se představí v 1. kole Tipsport Gamechangeru. Co jméno, to zástupce evropské špičky. Kdo padne, končí. Vítěz projektu si odnese 300 tisíc eur (přibližně 7,1 milionu korun), celkově čekají na bijce odměny v hodnotě jednoho milionu eur. Prohlédněte si program turnaje OKTAGON 40 i přehled všech účastníků Tipsport Gamechangeru.Program a hlavní karta OKTAGON 40

Hlavní karta
David Kozma vs. Lukasz Siwiec (Pol.) Welterweight (Tipsport Gamechanger)
Samuel Krištofič (SR) vs. Alex Lohoré (Fr.) Welterweight (Tipsport Gamechanger)
Christian Jungwirth (Něm.) vs. Tato Primera (Šp.) Welterweight (Tipsport Gamechanger)
Louis Glismann (Dán.) vs. Andrej Kalašnik Welterweight (Tipsport Gamechanger)
Leandro Silva (Braz.) vs. Andreas Michailidis (Řec.) Welterweight (Tipsport Gamechanger)
Jan Široký vs. Jaroslav Pokorný Lightweight
Prelims
Máté Kertész (Maď.) vs. Marcel Mohamed Grabinski (Něm.) Welterweight (Tipsport Gamechanger)
Bojan Veličkovič (Srb.) vs. Ion Surdu (Mol.) Welterweight (Tipsport Gamechanger)
Radovan Úškrt (SR) vs. Melvin van Suijdam (Niz.) Welterweight (Tipsport Gamechanger)
Free prelims
Ioannis Palaiologos (Řec.) vs. Matúš Juráček Welterweight (Rezervní zápas)

Dvojice pro 1. kolo Tipsport Gamechanger

  Louis Glismann Andrej Kalašnik
Věk 32 let 27 let
Země Dánsko Slovensko
Výška 180 cm 189 cm
Skóre 9-2-0 10-3-0
Sledujte duel Glismann vs. Kalašnik ONLINE

Gruzínský „Snajpr“ nesplnil váhový limit a z pyramidy tak byl vyřezen. Dánskému bijci se tak v 1. kole představí Andrej Kalašnik.

  Christian Jungwirth Tato Primera
Věk 36 let (25. února 1987) 31 let (17. listopadu 1991)
Země Německo Španělsko
Výška 181 centimetrů 177 centimetrů
Skóre 13-6-0 18-12-0
Sledujte duel Jungwirth vs. Primera ONLINE

Srážka dvou bláznů. Primera otřásl česko-slovenskou MMA scénou už během Oktagonu 16, kdy si poradil s oblíbeným Borárosem. Jakmile přetlačil i Kalašnika, současnou šestku žebříčku, elita velterové váhy zbystřila. Jenže pak Španěl nasedl na tobogán a sklouznul ke třem porážkám v řadě. Nyní se postaví bombérovi z Německa. Ten se vymyká přírodním zákonům, v předchozích dvou letech si střihnul osm zápasů, do klece vstoupil i tři týdny před Gamechangerem. Je otázkou, kolik mu tříkolová tahnice s Nevesem de Oliveirou vzala sil. „Kelt“ navíc dosud v soubojích se špičkou Oktagonu ztrácel. Primera může obstarat první překvapení.

Tip deníku Sport: 40 % Jungwirth – 60 % Primera

  Bojan Veličkovič Ion Surdu
Věk 34 let (18. 12. 1988) 27 let (27. 4. 1995)
Země Srbsko Moldavsko
Výška 183 centimetrů 185 centimetrů
Skóre 21-12-2 12-4-0
Sledujte duel Veličkovič vs. Surdu ONLINE

V posledních letech zažila „Ocel ze Srbska“ dvě velká zklamání. Někdejší přemožitel nejlepšího českého bojovníka Procházky měl nejprve v titulovém zápase na lopatě Kozmu, který mu doslova bruslil před očima. Nakonec dobře rozjetý duel ztratil. Po vítězství nad Kertészem mu zase bodoví sudí nedopřáli radost v těsné bitvě proti Leandru Silvovi. Nyní může teoreticky oba potkat znovu. Nejprve si ovšem musí poradit s nevyzpytatelným Ionem Surduem. Moldavská jednička zvládá přepínat mezi dvěma váhovými kategoriemi, ve velteru patří do elitní stovky světového žebříčku. „Jdu si pro krev,“ vzkazuje svému nadcházejícímu soupeři. V Ostravě chce překvapit.

Tip deníku Sport: 55 % Veličkovič – 45 % Surdu

  Radovan Úškrt Melvin van Suijdam
Věk 31 let (26. 8. 1991) 34 let (30. 6. 1988)
Země Slovensko Nizozemsko
Výška 180 centimetrů 180 centimetrů
Skóre 7-3-0 13-5-0
Sledujte duel Úškrt vs. van Suijdam ONLINE

Prosím, nemrkat. Z celkových 28 bitev těchto borců došly jen tři k bodovým lístkům, nedá se proto čekat, že by vzájemné měření nabídlo trpělivou tahanici na tři kola. Nizozemec od roku 2018 marně naskakuje na delší vítěznou šňůru, zato Úškrt se vloni vrátil po tříleté pauze dvěma úspěchy. Ale hlavně: slovenský bijec kvůli projektu přesedlal o divizi níž. Dosud figuroval ve střední váze, nyní tak může ještě více prodat své pověstné granáty. Výraznější úspěch v pyramidě by mu zajistil raketový vzestup v evropském velterovém žebříčku. Van Suijdam, šampion nizozemské organizace LFL, zase z pozice outsidera větří v 34 letech šanci na svůj kariérní vrchol.

Tip deníku Sport: 60 % Úškrt – 40 % Van Suijdam

  Leandro Silva Andreas Michailidis
Věk 37 let (11. 11. 1985) 34 let (18. 7. 1988)
Země Brazílie Řecko
Výška 175 centimetrů 183 centimetrů
Skóre 26-10-1, 1 NC 13-6-0
Sledujte duel Silva vs. Michailidis ONLINE

Střet zkušeností, mimo jiné ze světa UFC. Oba muži v nejvěhlasnější organizaci světa svedli několik bitev, Řek dokonce předloni sdílel oktagon se současným šampionem Pereirou. Jedinou výhru z posledních čtyř duelů zapsal na turnaji, jehož hlavní zápas obstaral Jiří Procházka. Michailidis nyní zkusí kariéru restartovat v Gamechangeru. V prvním kole vyzve Brazilce, který však dávno pevně přilnul k evropské scéně. Trénuje se světovou elitou v American Top Team, právem je označovaný za jednoho z nejlepších boxerů v Oktagonu. V souboji veteránů se musí popasovat s vyšším sokem, ale jeho výrazná „vyzápasenost“ (38 duelů proti 19) by měla být znát.

Tip deníku Sport: 70 % Silva – 30 % Michailidis

  Máté Kertész Marcel Mohamed Grabinski
Věk  30 let (17. 10. 1992) 31 let (9. 9. 1991)
Země Maďarsko Německo
Výška 183 centimetrů 182 centimetrů
Skóre 13-5-0, 1 NC 22-7-0
Sledujte duel Kertész vs. Grabinski ONLINE

Pro maďarského zápasníka zdánlivé vysvobození. Původně totiž schytal nejtěžšího možného soupeře – Johna Hathawaye, Angličana se stále platnou smlouvou v UFC. Ten se ovšem zranil a na poslední chvíli jeho místo přijal jiný obávaný borec. Grabinského skóre budí respekt, v organizaci GMC vládnul lehké i velterové váze. Kategorie zvládá přepínat dodnes. Kertész zase proslul svou fantastickou výdrží a strategickou vyspělostí. Z dvanácti duelů v Oktagonu dovedl hned devět k bodovému rozhodnutí. A nedá se očekávat, že by proti nebezpečí z Düsseldorfu přesedlal na zběsilý styl boje. V Ostravě ho čeká vcelku velké sousto. Poradí si?

Tip deníku Sport: 55 % Kertész – 45 % Grabinski

  Samuel Krištofič Alex Lohoré
Věk 33 let (15. 8. 1989) 33 let (19. 12. 1989)
Země Slovensko Francie
Výška 183 centimetrů 185 centimetrů
Skóre 16-4-0 22-8-0
Sledujte duel Krištofič vs. Lohoré ONLINE

Nejvyrovnanější partie úvodního kola? Papírové předpoklady mohou brzy vzít za své. „Pirát“ bude hledat inspiraci u Patrika Kincla, který přejel Francouze v titulové bitvě drtivým tlakem za minutu a 54 vteřin. Další Lohorého sok – Matúš Juráček – zvolil opatrnější přístup a tvrdě za něj zaplatil. Že Krištofič nehodlá spoléhat na náklonnost bodových rozhodčích, ukázal už na sociálních sítích. „Hej! Kdo je nejlepší boxer v Oktagonu?“ ptal se, zatímco bleskově mlátil do pytle. Lohoré by jej rád vyvedl z omylu. Francouz žijící ve Velké Británii si do klece přinese solidní arsenál. V minulosti vydržel třeba pětikolovou tahanici s Vémolou, přestože vzal duel na poslední chvíli.

Tip deníku Sport: 45 % Krištofič – 55 % Lohoré

  David Kozma Lukasz Siwiec
Věk 30 let (13. 8. 1992) 31 let (9. 10. 1991)
Země Česko Polsko
Výška 183 centimetrů 178 centimetrů
Skóre 30-12-0 8-1-0
Sledujte duel Kozma vs. Siwiec ONLINE

Zmáčknout restart, zapomenout. A jít si pro pořádný balík peněz. „Růžový panter“ z Česka se vrací do klece poté, co přišel o korunu pro krále velterové divize Oktagonu. V souboji s Kaikem Britem ztratil pás, který držel čtyři roky. Neúspěch mu nalil do žil novou motivaci. V pyramidě má vítanou možnost ukázat, že patří znovu na vrchol. Vstupní překážka? Nevyzpytatelný borec z Polska. Na severovýchod republiky ho jistě přijede podpořit řada fanoušků. Všech svých osm vítězství dokázal doručit ještě před limitem, vynikající je zejména při pokusech o submise. Kozma proti Britovi narazil na fantastické rány v postoji, teď vyhlíží typologicky jiného protivníka.

Tip deníku Sport: 85 % Kozma – 15 % Siwiec

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud