Turnaj mistrů - Finále -  ONLINE PŘENOS -  Roger Federer : Novak Djokovič - 12. listopadu 2012   21:15

Roger Federer
6
5
Novak Djokovič
7 (6)
7

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný dobrou noc a u dalších online přenosů na počtenou!
STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Esa: 8-6
Dvojchyby: 2-2
Využité brejkboly: 3/7-4/7
Vyhrané míče: 95-96
Po velmi tuhém boji plného krásných výměn získává svůj druhý titul na Turnaji mistrů aktuální světová jednička Srb NOVAK DJOKOVIĆ, který porazil v dnešním finále švýcarskou tenisovou legendu Rogera Federera po setech 7:6 a 7:5. Djoković sice na začátku prohrával už 0:3, v prvním setu se ale dokázal vzkřísit a v tiebreaku ho dovést do vítězného konce. Druhý set se vyvíjel podobně, Federer získal Srbův servis hned v úvodu, Djoković se ale opět dokázal vzchopit a ze stavu 3:5 otočit na konečných 7:5, čímž stvrdil svou letošní skvělou sezónu!

5:7
Úžasný prohoz Djokovićě po Federerově náběhu na síť končí letošní Turnaj mistrů!
30-40
A další Švýcarův aut! Djoković má z ničeho nic mečbol!
30-30
Federer chybuje, míček poslal do autu.
30-15
Return skončil v autu.
15-15
Federer si počkal na Srbův pohyb, poté trefil přesně.
0-15
Dlouhou výměnu získává Djoković.
5:6
Švýcar přestřelil základní čáru.
30-40
Djoković donutil svého soupeře k chybě úderem přesně pod jeho nohy.
30-30
Djoković nedokázal dostat míček přes síť.
15-30
Federer předvedl krásný úder přesně na čáru.
0-30
Srb pokračuje esem.
0-15
Federer netrefil dobře míček, který skončil hodně vysoko.
5:5
Jak může být tenis zrádný! Federer měl k dispozici už dva setboly, které nevyužil a následnými čtyřmi body v řadě získává tento gem srbský tenista, který tak srovnává na 5:5!
40-A
Aut Švýcara poskytuje brejkbol pro Djokoviće na 5:5!
40-40
A je tu shoda! Federer trefil síť.
40-30
Už už to vypadalo na vítězný míč, po chvilce ale byl zahlášen aut.
40-15
Djoković trefuje pásku a Federer má k dispozici dva setboly!
30-15
Djokovic zkusil také naběhnout na síť, stejně jako ve většině případů Švýcar, tak i on uspěl.
30-0
Srbův return skončil v autu.
15-0
Federer začíná své podání úspěchem na síti.
5:4
Přímým bodem ze servisu snižuje Srb na 5:4.
15-40
Úchvatný kraťas ještě drží Federera v tomto gemu.
0-40
Djoković si počkal, kam se Federer vydá, poté trefil odkrytou část dvorce.
0-30
Opět Švýcarovi nevyšel náběh na síť.
0-15
Tentokrát Federer na síti neuspěl, míček skončil těsně v autu.
5:3
Djokovićovým autem končí osmá hra druhé sady.
A-40
Když se dnes vydá Federer na síť, z velké míry z toho vzejde vítězný úder.
40-40
Aut úřaduje ale také na druhé straně.
A-40
Prasátko nakonec pomohlo Federerovi, i když to vypadalo, že Djoković má skvělou pozici na tvrdé zakončení, míček ale skončil v autu.
40-40
Esem srovnáno na shodu.
30-40
Brejkbol pro srbského tenistu! Švýcar trefil síť.
30-30
Djokoviće zastavila páska.
15-30
Dvojchyba v nepříliš dobrou chvíli.
15-15
Federer sice neuspěl na síti, následný Djokovićův záchranný lob ale proměnil ve vítězný volej.
0-15
Federer trefil síť.
4:3
Djoković sice trefil volejem přesně Švýcarovu raketu, míček ale skončil v autu.
15-40
Opět eso.
15-30
Djokovićovi nevyšel pokus o kraťas.
0-30
Federer se špatně postavil ke svému returnu, který pak skončil daleko v zázemí.
0-15
Eso.
4:2
Špatný return Srba znamená vedení Federera 4:2.
40-15
Po Federerově voleji se Djoković natahoval marně, Srb se ztěžka zvedá.
40-A
Vysoký křižný míč z rakety Federera skončil v autu.
40-40
Federerovu snahu zastavuje páska.
A-40
Djoković dal míčku moc síly, Federer má tak k dispozici brejkbol!
40-40
Další aut Djokoviće, po kterém následuje opět shoda.
30-40
Lehký return posílá Federer do sítě.
30-30
Další aut Djokoviće.
15-30
Federer zahrál do těla svého soka, ten pak musel zahrát do autu.
0-30
Eso.
0-15
Švýcarův bekhend zastavila síť.
3:1
Esem ukončuje Federer čtvrtý gem druhého setu a ujímá se vedení 3:1!
A-40
Přímým bodem z podání si Švýcar vrací výhodu gembolu.
40-40
Dalekým úderem si Federer nadělal sám problém, je tu shoda.
40-30
Federer uspěl se svým náběhem na síť.
30-30
Djoković viděl, kam Federer běží, míček pak poslal přesně na opačnou stranu.
30-15
Djoković si hlasitě povzdechl, když viděl, že míček z jeho rakety skončil na síti.
15-15
Federer si vychutnal volej po skvělém servisu.
0-15
Federer zůstal po úderu stát, nedokázal pak tedy dobře zareagovat na následný soupeřův úder.
2:1
Po špatném Švýcarově returnu Djoković snižuje na 2:1.
15-40
Bekhendový aut Švýcara nabízí Djokovićovi dva gemboly.
15-30
Federera zastavuje opět páska.
15-15
Djoković v záklonu poslal míček do velkého autu.
0-15
Lehký return Švýcar nedokázal dostat na druhou stranu dvorce.
2:0
Djoković zahrál do sítě, Federer se tak ujímá vedení 2:0.
40-15
Další return končí v autu.
30-15
Srbův return skončil na pásce.
15-15
Po dobrém druhém servisu si Federer vychutnal volnou část dvorce.
0-15
Federer přestřelil autovou čáru.
1:0
Federer získává hned v prvním gemu servis svého soupeře, když Djoković už nezvládl závěr tohoto gemu a několikrát po sobě chyboval.
A-40
Opět je tu brejkbol pro švýcarského tenistu, Djoković znovu chyboval.
40-40
Federer také kazí, znovu shoda, v tomto gemu už šestá.
A-40
Po dalším Djokovićově autu je tu třetí brejkbol pro Federera v tomto gemu.
40-40
Srbův aut opět srovnává na shodu.
40-A
Další gembol pro Srba.
40-40
Federer se nechce vzdát prvního gemu, skvělým úderem přesně do růžku soupeřova dvorce odvrací gembol.
40-A
Dlouhá výměna, ve které se Federer především bránil, skončila lépe pro Djokoviće, kterému pomohl soupeřův aut.
40-40
Těsný aut Srba prodlužuje průběh prvního gemu druhé sady.
40-A
Další aut v podání Federera, gembol pro Srba.
40-40
Další bekhend Švýcara skončil v zázemí.
A-40
Djoković ale rovněž chybuje, druhý brejkbol Federera v tomto gemu.
30-15
Sérii vysokých míčů zastavil až špatný úder Djokoviće do sítě.

6:7
Djokovićovi vyšel první servis, z kterého pak dokázal vytěžit vítězný úder!
6-7
Federer zaváhal, po jeho autu je tu další setbol Srba.
6-6
Úchvatnou výměnu, kdy se oba tenisté objevili na síti zakončil Federer úderem zády k soupeřově straně dvorce!
5-6
Souboj o setbol vyhrál Djoković, který donutil Federera k vysokému lobu, který skončil v autu.
5-5
Federer si raději počkal na dopad míčku, který nakonec skončil v autu.
4-5
Série Švýcarových bekhendů skončila až autem.
4-4
Švýcarský tenista si oblíbil hraní do soupeřova protipohybu, Djoković sice stihl zahrát, ale do velkého autu.
3-4
Těsný aut Federera potvrdilo i jestřábí oko.
3-3
Federer se dostal při výměně do dobré pozice, při jednom z úderů ho ale zastavila síť.
3-2
Přímým bodem z podání Federer otáčí průběh zkrácené hry.
2-2
Djoković přepálil míček až za čáru, srovnáno na 2:2.
1-2
Skvělým bekhendovým prohozem Švýcar snižuje.
0-2
Federer opět zahrál do autu.
0-1
Do tiebreaku vstupuje lépe Djoković, který si počkal na to až míček po Federerově úderu spadne za čáru.
6:6
A ten hned využívá, půjde se do tiebreaku!
30-40
Dalším přímým bodem ze servisu získává Djoković gembol na 6:6.
30-30
Esem srovnáno na 30:30.
30-15
Špatný return Federera, míček skončil na síti.
30-0
Djoković pokračuje autem, při svém podání se dostává do nepěkné chvíle.
15-0
Federer uspěl v souboji u sítě.
6:5
Djoković si v krátké přestávce nechává ošetřit pravý loket, na krátký upadl při skoku v posledním gemu.
6:5
Esem ukončuje Federer jedenáctý gem prvního setu!
40-15
Po skvělém servisu zahrál Federer do protipohybu Srba, který i přes tygří skok nedokázal míček odehrát.
30-15
Federer se pokusil zahrát míček rychle po odskoku, to se mu příliš nepovedlo.
30-0
Esem pokračuje "Fedex" ve spanilé jízdě.
15-0
Srba v posledních pár výměnách poněkolikáté zastavila páska.
5:5
První set plný zvratů pokračuje! Federer v kritické chvíli oplácí Srbovi brejk a srovnává na 5:5!
A-40
Po dlouhé výměně získává výhodu brejkbolu švýcarský reprezentant!
40-40
První set bude pokračovat! Djoković zahrál do pásky a je tu shoda!
30-40
Špatný return Federera nabízí Srbovi první setbol!
30-30
Další těsný aut v podání světové jedničky, srovnáno na 30:30.
15-30
Těsný aut Srba oddaluje setboly.
0-30
Federerův bekhend zastavila síť.
0-15
Djoković začíná přímým bodem ze servisu.
4:5
Djoković bere Švýcarovi servis a po nejdelším gemu dosavadního průběhu zápasu půjde podávat na vítězství v prvním setu!
40-A
Další brejkbol! Djoković z posledních sil dokázal poslat míček na druhou stranu než stál Federer!
40-40
Páska nyní poslala Federerův úder do autu, opět je tu shoda.
A-40
Hodně rozhořčený Djoković si vyžádal jestřábí oko, které ale pouze potvrdilo jeho aut.
40-40
Srbův return ale končí v autu.
40-A
Djoković si pohrál s Federerem a po Švýcarově chybě je tu brejkbol!
40-40
Dlouhou výměnu ukončil Federerův aut.
A-40
Federer uspěl na síti.
40-40
Švýcar znovu zariskoval a opět se mu to nevyplatilo, míček skončil v zázemí, opět shoda.
A-40
Další skvělý servis přihrává gembol na stranu Federera.
40-40
Skvělý druhý servis donutil Djokoviće zahrát do autu.
40-A
Po hodně zvláštním returnu získává Srb brejkbol!
40-40
Federera dnes už poněkolikáté zastavil síť.
40-30
Přímým bodem ze servisu získává Švýcar gembol.
30-30
Po Federerově úderu byl zahlášen aut, který musel být ale hodně těsný.
30-15
Djoković se opět hodně naběhal, jeho vysoký lob skončil ještě na jeho straně dvorce.
15-15
Nyní si Švýcar počkal na Djokovićův pohyb, míček mu poté poslal do protipohybu,
0-15
Federer předvedl dobrý druhý servis, po Srbově returnu ale zahrál do autu.
4:4
Krásným úderem těsně za síť Srb srovnává na 4:4.
30-40
Djoković dal míčku až příliš mnoho síly, gem tak pokračuje.
15-40
Švýcar opět nedokázal vrátit soupeřův servis.
15-30
Dalším dobrým podáním donutil Federera zahrát do pásky.
15-15
Výborným servisem nadělal Srb svému soupeři velké problémy, poté svou akci nechytatelně zakončil.
15-0
Jednoduchý úder Djoković nedokázal usměrnit do dvorce.
4:3
Výborný a hlavně hodně rychlý gem ukončuje Federer další mpřímým bodem z podání.
40-15
Djoković kazí Federerovi čistou hru, dobrým returnem ho donutil k autu.
40-0
A další eso.
30-0
V podobném duchu Švýcar pokračuje, tentokrát si ale Djoković alespoň sáhl na míček raketou, vrátit ho zpátky na soupeřovu stranu se mu nepovedlo.
15-0
Federer začíná svůj servis esem.
3:3
A opět míček po Federerově úderu skončil na síti, srovnáno na 3:3.
40-A
Švýcarův return skončil na pásce.
40-40
Djoković trefuje pásku, je tu shoda.
30-40
Federer trefil míček rámem rakety, balón skončil až na tribuně.
30-30
Tentokrát měl ve výměně navrch Švýcar, Djoković z nouze musel zahrát do autu.
15-30
První eso Srba.
15-15
Federer se znovu celou výměnu bránil, čtvrtý záchranný bekhend skončil na pásce.
15-0
Skvělý Federerův bekhend spadl přesně na čáru.
3:2
Švýcar prohrává svůj servis! Rozhodující míček opět přepálil až za autovou čáru.
30-40
První Srbův brejkbol ale přeci jen přichází, Federera opět zastavila síť.
30-30
Federer se ubránil hrozbě dvou brejkbolů, Djoković neodhadl příliš dobře odskok míčku a poté se nedokázal srovnat.
15-30
Federerovi se přestalo dařit první podání, po dobrém returnu Srba zahrál do autu.
15-15
Páska zastavila Federerův úder.
15-0
Skvělým prohozem se prezentuje také Federer, který se ale musel hodně bránit, následně ale využil Srbův náběh na síť.
3:1
Úžasným prohozem podél čáry ukončuje Djoković čtvrtý gem prvního setu a získává tak svůj první gem!
40-A
Výhoda Djoković po autu Švýcara.
40-40
Opět je tu shoda, Djoković dal míčku znovu moc razance, balón tak skončil v autu.
40-A
Bekhendový úder Federera skončil v metrovém autu.
40-40
Úžasným úderem napříč dvorcem srovnává Federer na shodu!
30-40
Chybuje i Srb, míčku dal až příliš moc síly.
15-40
Tentokrát Federer špatně zahrál na returnu.
15-30
Opět síť překazila plány šestinásobnému šampiónovi Turnaje mistrů.
15-15
Zatím nejdelší výměnu dnešního utkání získává Djoković, Švýcar poslal míček do pásky.
15-0
Federer hraje úchvatně, srbský tenista se ani nepohnul na jeho razantní úder přesně na čáru.
3:0
Federer dokázal druhým servisem vyhnat Djokoviće mimo hřiště, Srbův následný úder pak usměrnil přesně do opačného rohu a ujímá se vedení 3:0!
40-30
Djoković se drží, nyní zahrál svůj první vítězný míček v zápase, když přesně našel růžek dvorce.
40-15
Souboj na síti vyhrál Federer, Srb už nedokázal zády k dvorci dostat míček přes síť.
30-15
Djokovićův return byl zahlášen jako aut, jestřábí oko ale potvrdilo opak!
30-15
Dobrým servisem si Federer vytvořil skvělou pozici, z které poté dokázal vytěžit bod.
15-15
Srb získává první fiftýn v dnešním zápase, pomohla mu k tomu chyba svého soupeře.
15-0
Djoković opět přetáhl svůj úder až za autovou čáru.
2:0
Federer využívá hned ten první, Srb trefil pásku.
40-0
Djoković ještě nezískal ani jeden fiftýn! Autem poskytl Federerovi tři brejkboly!
30-0
Dvakrát se Federerovi nepovedl prohoz, až na třetí pokus Švýcar uspěl, při soupeřově podání se tak dostává do zajímavého vedení 30:0.
15-0
Djoković začíná svůj servis dvojchybou.
1:0
Velmi rychlý průběh prvního gemu! Federer si naběhl na síť, z čehož získal skvělou pozici k zakončení.
40-0
A další eso v podání Švýcara!
30-0
Další výtečné podání, se kterým měl Srb velké problémy, jeho return skončil daleko za autovou čárou.
15-0
Federer začíná finále ve velkém stylu - esem.
0:0
Start zápasu se oproti původním plánům zpozdí o 15 minut, začne se tedy v 21:15.
Letošní skupinou prošel Djoković bez porážky. Srb nejdříve porazil Francouze Tsongu 2:0 na sety, poté si ve třech setech poradil s Andym Murraym a na závěr nenechal ani set Tomáši Berdychovi. Ve včerejším semifinále proti Juanu Martinu Del Potrovi měl hodně nahnuto, po prvním prohraném setu (4:6) už prohrával v druhé sadě 1:2 při podání Argentince, set ale dokázal otočit ve svůj prospěch a dovedl ho do vítězství 6:3, na vítězné vlně se donesl i ve třetím setu, který získal poměrem 6:2.
Srb Novak Djoković přišel v létě o post světové jedničky, kterou mu shodou okolností vyfoukl právě jeho dnešní soupeř. Na post tenisového lídra se ale nedávno dokázal vrátit a dnes bude útočit na svůj druhý triumf v Turnaji mistrů, ten první zaznamenal v roce 2008, kdy ve finále porazil Rusa Davyděnka.
Federer vstoupil do turnaje jasnou výhrou nad Tipsarevićem (6:3 a 6:1). Poté si také ve dvou setech poradil se Španělem Davidem Ferrerem (6:4 a 7:6). S vidinou jasného postupu do semifinále pak podlehl ve třech setech Del Potrovi. Ve včerejším semifinále narazil legendární Švýcar na Brita Andyho Murrayho, kterému nepovolil ani set a po vítězství 2:0 na sety (7:6 a 6:2) postoupil do dnešního finále.
Roger Federer dokázal již šestkrát Turnaj mistrů vyhrát, Švýcar navíc zvítězil v posledních dvou letech, letos tak může kompletovat tzv. zlatý hattrick, jak takto pojmenoval tři po sobě jdoucí triumfy Robert Záruba.
Zdravím všechny fanoušky mužského tenisu, dnes svým finálovým zápasem mužské dvouhry vyvrcholí Turnaj mistrů v Londýně, Švýcar Roger Federer bude útočit na svůj sedmý triumf na tomto turnaji, proti mu bude šampión z roku 2008, Srb Novak Djoković.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.