WTA Chicago 2 -  ONLINE PŘENOS -  Tereza Martincová : Tamara Zidanšeková - 29. září 2021   17:58

5

Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne.
Ve třetím kole se Tereza Martincová utká se švýcarskou tenistkou Belindou Bencicovou.
To byla teda jízda. V prvním setu si obě soupeřky nejprve vzaly vzájemně hru, ale pak ho Martincová naprosto suverénně ovládla 6:2. V druhém setu to nejprve vypadalo, že vyhraje Tamara Zidanšeková, která si vypracovala vedení 5:2, jenže pak začala nepochopitelně zmatkařit a ztratila pět her v řadě. Slovinské tenistce v tu chvíli nešlo vůbec nic a snadno se dostávala pod tlak české soupeřky. Zato Tereza Martincová v té druhé půli druhé sady opět jasně dominovala na kurtu, zahrála i několik čistých her. A zaslouženě postupuje dál.
Konec zápasu
7:5
Skvěle! Martincová donutila soupeřku k chybě a ta daleko přestřelila základní čáru. Zamířila na aut!
40-15
A Martincová má dva mečboly! Pořádnou ránou smečí nedala soupeřce šanci.
30-15
Zidanšeková vracela míček jen do sítě.
15-15
Nyní má aut na svém kontě i její soupeřka.
0-15
Martincová na síti dala míček k postranní čáře, ale trefila se přes ni.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Tamara Zidanšeková.
6:5
Druhý set se vyvinul ve stylu rychle nabyla, rychle pozbyla. Slovinská tenistka je nyní ve velké nepohodě a ze stavu 5:2 dospěla posledními čtyřmi hrami ke stavu 5:6. Zidanšeková bude sice podávat, ale to nebyla pro ni v posledních několika minutách vůbec dobrá zbraň. Využije toho Martincová?
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Zidanšeková opět kazí rozhodující míček hry do sítě.
40-0
Teď už je to 40:0 díky autu soupeřky.
30-0
Překrásně zahrané. Tereza Martincová si došla na síť, odkud přehrála pokus Zidanšekové o prohoz, a poslala jí mírnou smeč.
15-0
15 bodů pro Martincovou, které je nyní doslova plný kurt.
5:5
Slovinská tenistka pokazila v této hře, co se dalo. Nyní se trefila do sítě. Je srovnáno!
40-15
První Zidanšeková odvrací.
40-0
Zidanšeková zkusila z první napálit míček ke kraji, ale přestřelila. Aut. A Martincová má tři brejkboly!
30-0
Tohle byl nepovedený odpal Zidanšekové. Odpaluje daleko do autu.
15-0
A prvních 15 bodů jde Martincové.
4:5
4:5
Čeká nás klíčová hra. Zidanšeková může proměnit set, nebo Martincová se může dotáhnout na soupeřku.
4:5
4:5
Výborným forhendem nedala Martincová své soupeřce sebemenší šanci a bere i ve vlastním podání čistou hru.
40-0
Tamara Zidanšeková přepálila return daleko do autu.
30-0
Znovu Zidanšeková dává na aut.
15-0
Aut a prvních 15 bodů pro Martincovou.
3:5
A Martincová žije, vzala soupeřce podání čistou hrou!
40-0
A Martincová má brejkbol!
30-0
Zidanšeková přepálila forhend až do autu.
15-0
Ale prvních 15 bodů má Martincová.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Tamara Zidanšeková. Může nyní proměnit set stejným poměrem, jakým první ztratila.
2:5
2:5
A Martincová to kazí a ztrácí druhé podání v tomto setu. Trefuje se do autu.
30-40
Stejně prudká forhendová rána a stejné místo. Tam to na Martincovou platí. Brejkbol.
30-30
Delší výměna končí na síti. Martincová tedy má srovnáno.
15-30
Přesně mířeným forhendem do růžku nedala Zidanšeková Martincové šanci.
15-15
Tento return Zadanšeková přepálila. Aut.
0-15
Martincová zahrála na aut.
2:4
Aut a čtvrtý dob pro Zidanšekovou.
30-40
Nyní si opět slovinská tenistka doběhla na síť a prudce a nechytatelně napálila míček.
30-30
Martincová dobíhala míček k základní čáře marně. Srovnáno.
30-15
Zidanšeková si doběhla na síť, ale trefila letící míček jen do sítě.
15-15
Aut české tenistky.
15-0
Mizerně odehraný míček Zidanšekové po returnu. 15 bodů pro Martincovou.
2:3
2:3
2:3
Martincová rychle snižuje na 2:3.
40-0
Překrásný prohoz od Martincové musela strpět Zidanšeková, mířící k síti.
30-0
Nyní to vypadalo, že by mohla slovinská tenistka smečovat, ale nepovedlo se.
15-0
Martincová poslala nepříjemný míček k základní čáře, odkud soupeřka odpálila na aut.
1:3
A také, že je.
0-40
Aut Martincové. Zdá se, že to bude čistá hra pro Zidanšekovou.
0-30
Martincová returnuje do sítě.
0-15
Zidanšeková se jedovatě provedeným podáním ujímá vedení 15:0.
1:2
1:2
1:2
A velmi rychle tuto výhodu využívá a bere své soupeřce podání.
40-A
Zidanšeková dostala soupeřku pod tlak a ta poslala míček daleko do autu.
40-40
Nyní měla Martincová štěstí, že její soupeřka přepálila svůj odpal.
40-A
A nyní jde slovinská tenistka do výhody.
40-40
Kterou však nevyužívá.
A-40
Eso a výhoda pro českou tenistku.
40-40
Teď se Martincová blýskla se svým forhendem. Soupeřka byla bez šance.
40-A
Výhoda pro Zidanšekovou. Aut.
40-40
Perfektně zahráno od Zidanšekové, která poslala míček na čáru prudce tak, že to nešlo dohnat.
40-30
Forhendovými údery přiměla Martincová soupeřku stáhnout se do rohu, odkud nemohla pořádně vrátit míček.
30-30
A zase špatně odehráno ze strany české tenistky. Do sítě.
30-15
Nyní Martincová trochu přestřelila. Aut.
30-0
A slovinská tenistka zamířila do sítě.
15-0
Špatně provedený return slovinské tenistky přináší 15 bodů pro Martincovou.
1:1
Nyní Martincová nevrátila míček pořádně a poslala ho na aut.
30-40
A z druhého servisu se jí zatím nedaří ho proměnit. Míč poslala na síť.
15-40
Zidanšeková má gembol.
15-30
Dlouhou výměnu ukončuje Zidanšeková chytře nasměrovanou ranou tak, že se Martincová ani nestihla pohnout.
15-15
Ale nyní Martincová mizerně odreturnovala a asi o půl metru přepálila míček přes čáru.
15-0
První podání si Zidanšeková zkazila, když se nechala zatlačit do rohu, odkud nešlo pořádně vrátit míček.
1:0
A také že ano. Přiměla soupeřku zahrát nevýhodně, doběhla si blíže k síti a poslala prudkou ránu do míst, kam to nešlo stihnout.
40-0
Tereza Martincová si jde pohodlně pro první bod.
30-0
Mizerně odreturnováno od Zidanšekové na síť.
15-0
První body získává Martincová.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Tereza Martincová.
0:0
6:2
A Martincová to zvládla a s ničím se nepárala. Bere si druhé podání své soupeřky, tím pádem bere první set.
40-30
Další dvojchyba slovinské tenistky. Martincová má první setbol.
30-30
Zidanšeková měla Martincovou na lopatě, ale ránu k postranní čáře zkazila a trefila aut.
15-30
Hru od základních čar Zidanšeková zkrátila na síť, a tam česká tenistka nestihla doběhnout.
15-15
Nyní se totéž stalo i Zidanšekové.
0-15
Martincová odreturnovala daleko do autu.
5:2
5:2
5:2
Zidanšeková šla znovu na síť, kam jí ale Martincová poslala zatočený míček, a faleš musela slovinská tenistka vybírat až u země, což se jí ale vůbec nepovedlo.
40-15
Nyní si Zidanšeková došla na síť, kde svou hrou zdeptala českou tenistku, až nakonec nechytatelně zakončila.
40-0
Zidanšekové se nepovedl return, který přeletěl základní čáru. Aut.
30-0
Pěkná smeč od Martincové, která nejprve uběhala soupeřku.
15-0
Aut a prvních 15 bodů pro Martincocou.
4:2
A Zidanšeková si též dokráčela pro čistou hru.
0-40
To byl pěkný prohoz od slovinské tenistky, která navnadila Martincovou na smeč, ale jen proto, aby ji na síti pak prohodila.
0-30
Opět si nechala českou tenistku uběhat, a ta odvracela jen na síť.
0-15
Zidanšeková při delší výměně přechytračila svou soupeřku a přiměla ji z nevýhodné pozice nahrát na smeč.
4:1
4:1
4:1
Tereza Martincová si v klidu došla pro první čistou hru.
40-0
Další mizerně odehraný return podání ze strany slovinské tenistky.
30-0
Už je to 30:0, Zidanšeková prudké podání odvrátila jen do sítě.
15-0
Delší výměnu ukončuje drobný aut Tamary Zidanšekové.
3:1
A Martincová získává hned první brejkbol, když se její soupeřka trefila do sítě.
40-15
Opět dvojchyba slovinské tenistky.
30-15
I Zidanšeková kazí své podání poprvé dvojchybou.
15-15
Totéž na druhém konci kurtu.
0-15
Dlouhou výměnu nakonec Martincová pokazila trefou sítě.
2:1
2:1
2:1
A také se povedlo.
40-30
Martincová tentokrát nechce zaváhat a míří za druhým bodem.
30-30
Srovnáno.
15-30
Tamara Zidanšeková si popoběhla blíže k síti a proměňuje.
15-15
První dvojchyba zápasu. Martincové se dvakrát nepovedlo dostat míček při podání přes síť.
15-0
Aut, body pro Martincovou.
1:1
A také, že to hned zvládá a s ničím se nepáře.
40-0
Česká tenistka teď také má šanci vzít si podání zpět.
30-0
Nyní mířila slovinská tenistka do autu.
15-0
Ale při vlastním podání Zidanšeková první míč kazí do sítě.
0:1
Který pohodově slovinská tenistka proměňuje a podává.
0-40
A hned v první hře je tu první brejkbol!
0-30
Už je to 0:30.
0-15
Ale první body bere její soupeřka.
0:0
Martincová podává.
V Chicagu je jasné počasí, teplota 23 °C a vlhkost vzduchu 55 %. Ideální klima.
Na kurtu č. 1 právě skončil předešlý zápas mezi Aljaksandrou Sasnovičovou a Jelenou Rybakinovou. Tereza Martincová a Tamara Zidanšeková se již chystají na kurt k vzájemnému duelu.
Česká tenistka je aktuálně 53. v žebříčku WTA a slovinská tenistka o dvacet pozic výše, na 33. místě. Obě se v kariéře na kurtu potkaly dvakrát a mají vzájemnou bilanci 1:1. Uvidíme, na čí stranu se dnes přikloní lepší forma, anebo štěstí.

Tereza Martincová naposledy hrála na turnaji J&T Banka Ostrava Open 2021, kde vypadla ve čtvrtfinále.

Její soupeřka Tamara Zidanšeková naposledy hrála na turnaji Zavarovalnica Sava Portorož, kde se umístila na slušné 3. až 4. pozici poté, kdy vypadla v semifinále.
Na kurtu č. 1 v Chicagu se uskuteční zápas 2. kola mezi českou tenistkou Terezou Martincovou a slovinskou tenistkou Tamarou Zidanšekovou.