WTA Eastbourne - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lucie Šafářová : Petra Kvitová - 17. června 2014   17:15

7 (4)

Petra Kvitová byla v tiebreaku úspěšnější a i v pátém vzájemném zápase Lucii Šafářovou poráží! Šafářová si však zaslouží absolutorium za obrovskou bojovnost, když se dokázala vymanit ze stavu 1:6 a 3:5 a vynutila si třetí set. Také v něm Kvitová za stavu 5:6 podávala na postup, dokonce měla dva mečboly, ale Šafářová to dotáhla až do tiebreku. V něm již byla Kvitová lepší hráčkou, od stavu 4:2 pro soupeřku získala pět míčků v řadě a postupuje tak do osmifinále turnaje, v němž ji čeká Američanka Lepčenková.
Konec zápasu
6:7
Je konec! Lucie Šafářová ukončuje přesně po dvou hodinách zápas nevynucenou chybou!
4-6
Nádherný míček z rakety Kvitové! Ten dopadl na lajnu a Petra Kvitová má dva mečboly!
4-5
Petra Kvitová získává další míček a jde podávat!
4-4
Šafářová poslala míček do autu a také ona již přišla o stoprocentní úspěšnost na servisu.
4-3
Petra Kvitová zariskovala při druhém podání a získává přímý bod!
4-2
Šafářová returnovala výborně pod nohy soupeřky a vytěžila z toho minibrejk!
3-2
Šafářová si v tiebreaku drží svůj servis.
1-0
Šafářová získává první bod ve zkrácené hře.
6:6
To jsou zvraty! Lucie Šafářová se při podání soupeřky vymanila ze dvou mečbolů a i díky pásce si vynutila tiebreak!
A-40
Kvitová šla na síť, ale Šafářová ji tam poslala míček, se kterým si neporadila. Najednou je tu brejkbol Šafářové!
40-40
Kvitová zahrála do sítě a také druhý mečbol je pryč!
30-40
První ale Kvitová nevyužila...
15-40
Šafářová se snažila zahrát return po lajně, ale míček končí až za ní! Dva mečboly pro Kvitovou!
15-30
Kvitová zaservírovala na tělo soupeřky a ta nedokázala returnovat.
15-15
Příliš dlouhý úder Kvitové.
0-15
Petra Kvitová je tři míčky od postupu.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran. Uvidíme, zda se Kvitová vypořádá s tím, že jde podávat na vítězství, lépe než ve druhé sadě.
5:6
Petra Kvitová přeci jen bere Lucii Šafářové servis a půjde podávat na vítězství v utkání.
40-A
Ale je tu další brejkbol, Šafářová poslala míček do sítě.
40-40
Také s druhým brejkbolem se Šafářová vypořádala skvěle. Po servisu přešla na síť, kde volejem získala shodu!
30-40
První Šafářová odvrací servisem.
15-40
Kvitová předvedla ve výměně velmi dobrou obranu a nakonec z toho vytěžila dva brejkboly!
15-30
Šafářová vytáhla dostatečně dobrý servis a return soupeřky končí v autu.
0-30
Šafářová vyhodila míček do autu a je v problémech!
0-15
Páska zahrála proti Šafářové, míček přes ni přepadl do autu.
5:5
Kvitová ukončila výměnu volejem na síti a utkání bude pokračovat!
0-40
Kvitová míří za ziskem tohoto veledůležitého gemu.
0-30
Nezreturnovatelný servis Petry.
0-15
Kvitová začala tak, jako potřebovala.
5:4
Petra Kvitová jde podávat na udržení v zápase.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
A eso! Teď je na tahu Kvitová, která musí odpodávat desátý gem třetí sady. Jinak je konec!
A-40
Šafářová si v pravou chvíli pomohla servisem.
40-40
Šafářová se do toho opřela až moc a zahrála za základní čáru. Shoda.
40-30
Ještě není konec gemu, Šafářová nezahrála přesný úder.
40-15
Míček získává Šafářová.
30-15
Kvitová chtěla zahrát stopbal, míček však zastavila páska.
15-15
Sedmá dvojchyba Šafářové v utkání.
15-0
Kvitová trefila balónek na returnu zřejmě rámem a míček končí úplně mimo.
4:4
Tohle však bylo od Kvitové výborné. Povedený servis a po returnu zakončení do protipohybu.
30-40
No, pro Kvitovou se to komplikuje. Míček v autu.
15-40
Teď se však Šafářová dostala do výměny a získává fiftýn. Čistá hra to tedy nebude.
0-40
Porada s trenérem byla pro Kvitovou zřejmě přínosná. Tohle je rychlý gem.
0-30
Míček získává Kvitová.
0-15
Kvitová zahrála eso.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
4:3
Kvitové teď přišel poradit její trenér David Kotyza.
4:3
Úder Petry Kvitové skončil v autu a Šafářová jde poprvé ve třetím setu do vedení!
A-40
A Šafářová má najednou výhodu.
40-40
Ten také, Šafářová předvedla ukázkový levácký servis.
30-40
První brejkbol je odvrácen, co druhý?
15-40
Kvitová si kvalitní hrou vynutila převahu a ukončila výměnu winnerem do protipohybu. Dva brejkboly Kvitové.
15-30
Šafářová zakončila výměnu příliš dlouhým úderem.
15-15
Vzápětí už Kvitová nic podobného nezopakovala, odpálila míček do sítě.
0-15
Tak tohle byl od Petry Kvitové return světových parametrů!
3:3
Šafářová vytáhla přesný bekhend a bere Kvitové servis! Tenhle zápas bude ještě hodně dramatický!
40-15
Ale vzápětí dvojchyba! Dva brejkboly pro Šafářovou!
30-15
Kvitová si v pravou chvíli vypomohla servisem.
30-0
Forhend do protipohybu Kvitové. Výborný start do tohoto gemu pro Lucii!
15-0
A Šafářová po returnu zabodovala.
2:3
Nyní půjde podávat Kvitová.
2:3
Během přestávky přišel k Šafářové promluvit její kouč Rob Steckley.
2:3
Čistá hra pro Šafářovou.
40-0
Opět perfektní servis, kterým si Šafářová připravila pozici pro útok a výměnu uzavřela druhým úderem.
15-30
Teď už byla Kvitová přesnější a z forhendu zahrála vítězný úder.
15-15
Nyní Kvitová zahrála příliš dlouhý úder, po kterém je zahlášen aut.
0-15
Kvitová zahajuje na podání fiftýnem.
1:2
1:2
Lucie Šafářová se nevzdala a získává tento gem.
40-30
Kvitová šla na síť, ale Šafářová dokázala zahrát takový úder, že Kvitová už nedokázala odehrát volej.
30-30
Return Petry se nevešel do kurtu.
15-30
Kvitová hrála tak dlouho na bekhendovou stranu soupeřky, až uspěla.
15-15
Dvojchyba Šafářové.
15-0
Šafářová si podáním vynutila převahu a zakončila výměnu winnerem.
0:2
Kvitová však potvrzuje brejk a ve třetím setu vede 0:2.
30-40
Lucie Šafářová se blýskla povedeným bekhendem k boční lajně.
15-40
15-30
Šafářová pokazila úder od základní čáry, nedokázala míček dostat na polovinu soupeřky.
15-15
Tentokrát přišel už mnohem lepší return a Kvitová se s tím nevypořádala.
0-15
Return Šafářové končí na pásce.
0:1
Petra Kvitová bere na úvod třetího setu soupeřce podání!
30-40
Šafářová si vše komplikuje další dvojchybou...
30-30
Přímý bod z podání.
15-30
Dobrý moment Šafářové vystřídala dvojchyba.
15-15
Výborně Lucie Šafářová! Počkala si na return soupeřky a pak míček poslala do otevřené poloviny dvorce.
0-15
Třetí set otevírá fiftýnem Petra Kvitová.
0:0
O osudu utkání rozhodne až třetí set! Petra Kvitová přitom za stavu 4:5 podávala na vítězství v utkání, ale Šafářová se nevzdala a vynutila si třetí sadu!
7:5
Petra Kvitová ukončuje set dvojchybou, je vyrovnáno!
A-40
Další dlouhá výměna a Šafářová ji zakončuje křížným vítězným úderem do rohu kurtu. Lucie má setbol!
40-40
Bojovnice Šafářová se dostává na shodu! Ve výměně získala převahu a Kvitová nakonec nedokázala míček vrátit.
30-40
Výtečný return Šafářové!
15-40
Kvitová si ve výměně vynutila tlak a odměnou je jí fiftýn. Nicméně Šafářová teď bojuje mnohem více, než třeba v prvním setu.
15-30
Kvitová teď poslala míček pouze do autu.
0-30
Dlouhou výměnu ukončila Kvitová forhendem do protipohybu soupeřky.
0-15
Kvitová si vypomohla podáním.
6:5
6:5
6:5
Šafářová získává i tento gem a najedou je to Kvitová, kdo musí odvracet konec druhé sady!
A-40
Ale teď už výhoda pro Šafářovou.
40-40
Vyhráno Šafářová ještě nemá, shoda.
40-30
Dobrý servis Šafářové, který Kvitová zreturnovala daleko za základní čáru.
30-30
Tentokrát však míček uhrála Kvitová.
30-15
Sebevědomí Šafářové jde nahoru, je tu další fiftýn.
15-15
Teď Šafářová zakončila výměnu úderem po lajně.
0-15
Šafářová zahajuje další gem dvojchybou.
5:5
Lucie Šafářová je zpět! Kvitová nedokázala dopodávat utkání do vítězného konce a druhý set je vyrovnán!
A-40
A je tu brejkbol Šafářové, která zahrála vítězný úder do protipohybu své kamarádky!
40-40
Ale Šafářová Kvitové nedá nic zadarmo – shoda!
30-40
Kvitová zahrála dlouhý úder, který zapadl pod nohy Šafářové a ta ho nedokázala vrátit. Máme tu mečbol!
30-30
Forhend Kvitové se nevešel do kurtu.
15-30
0-30
Petra je dva míčky od postupu.
0-15
Kvitová podává na vítězství a začala úspěšně.
4:5
Čistou hrou se Lucie Šafářová ještě udržela v utkání.
40-0
Šafářová na svém podání přidala na agresivitě a dělá vše proto, aby utkání ještě prodloužila.
30-0
Nyní přichází dobrý první servis.
15-0
Šafářová vykročila na svém servisu úspěšně, zahrála winner.
3:5
Tento return se již do kurtu nevešel a Petra Kvitová potvrdila brejk z předchozí hry.
15-40
Tentokrát však přichází parádní return Šafářové! Čistá hra to nebude.
0-40
Sice druhé podání, ale Šafářová i tak returnovala až za základní čáru.
3:4
Úder Kvitové těsně přepadl přes pásku. S tímhle nemohla Šafářová nic dělat a její spoluhráčka z Fedcupu se ji gestem omlouvá. Kvitová tak proráží soupeřce servis a je zase blíže k vítězství v zápase.
15-40
Druhá dvojchyba v řadě a to v nejméně vhodnou dobu. Jsou z toho dva brejkboly!
15-30
Dvojchyba Lucie Šafářové! Druhá v utkání.
15-15
Vzápětí si Šafářová pomohla servisem.
0-15
Šafářová se po svém druhém podání dostala pod tlak a Kvitová výměnu získala pro sebe.
3:3
Petra Kvitová ukončila tento gem winnerem k lajně a srovnává stav druhého setu.
15-40
15-30
Eso Petry Kvitové, již páté.
15-15
Nyní si fiftýn vydřela Šafářová.
0-15
Servis Kvitové, který Šafářová nedokázala zreturnovat.
3:2
Po přestávce půjde podávat Petra Kvitová, obě hráčky ve druhém setu drží svůj servis.
3:2
Lucie Šafářová tuto hru zakončila esem! Čistý gem.
40-0
Poměrně dlouhá výměna, ve které jako první pokazila Kvitová.
30-0
A následuje další!
15-0
Eso Šafářové.
2:2
Safářová nedokázala výměnu zakončit úderem do kurtu a Kvitová tak potvrzuje svou dnešní kvalitu na servisu.
15-40
Kvitová opět zabodovala po svém prvním servisu.
2:1
Tak Šafářová tento gem nakonec uhrála, i když čelila třem brejkbolům!
A-40
Lucie si podruhé v řadě pomohla prvním servisem a má výhodu!
40-40
Další odvrácený brejkbol.
40-A
Další brejkbol, úder Šafářové skončil za základní čarou.
40-40
Šafářová však vzápětí zabojovala a odvrací i druhý brejkbol v tomto gemu.
40-A
Šafářová nepovedeným stopbolem nahrála Kvitové, která od sítě ukončila výměnu.
40-40
Šafářová ho odvrací a dostává se na shodu.
30-40
Kvitová si dalším úspěšným returnem vybojovala brejkbol.
30-30
Následuje ale eso Lucie Šafářové!
15-30
Vzápětí Kvitová předvedla další parádní return a poté zakončila výměnu úderem do otevřené strany kurtu.
15-15
Šafářová šla k síti, ale nakonec hrát ani nemusela. Kvitová zahrála do sítě.
0-15
Kvitová dostala po returnu soupeřku pod tlak a vytěžila z toho fiftýn.
1:1
Již třetí čistá hra Kvitové v utkání.
0-40
Kvitová pokračuje ve své suverénní hře na podání.
0-30
Teď se hráčky dostaly do výměny, ale ta skončila autem Šafářové.
0-15
Kvitové dnes funguje první servis a to potvrdila i teď.
1:0
Povedený forhend Šafářové k lajně. Lucie tak vstupuje do druhého setu úspěšně.
40-30
40-15
Šafářová zakončila výměnu úderem do protipohybu Kvitové.
30-15
Šafářová sice musela na druhý servis, ale return Kvitové skončil jen na pásce.
15-15
Tentokrát zahrála Kvitová do autu.
0-15
Kvitová získává první míček druhého setu.
0:0
K Šafářové sešel její trenér Rob Steckley, který se ji snaží povzbudit k lepšímu výkonu.
0:0
První set jednoznačně ovládla Petra Kvitová, která výborně servíruje a povolila soupeřce uhrát pouze jeden gem. Úvodní sada se hrála jen 20 minut.
1:6
Ale nyní již Petra Kvitová první set zakončila. Zatím jde o jednoznačný zápas.
30-40
Lob Kvitové se nevešel do kurtu a první setbol je minulostí.
15-40
Máme tu dva setboly!
15-30
Nejprve dobré podání Kvitové a vzápětí úder, který Šafářová doběhla, ale nedokázala míček vrátit přesně.
15-15
Výměna končí moc dlouhým úderem Kvitové.
0-15
Kvitová podává na vítězství v setu a začala úspěšně.
1:5
Druhý už ne! Kvitová se prezentovala parádním returnem, za kterým se soupeřka jen ohlédla!
30-40
První Šafářová odvrátila.
15-40
Šafářová nedokázala překonat pásku a máme tu dva brejkboly.
15-30
Tentokrát vítězný míček z bekhendu Kvitové. To se dnes opravdu daří.
15-15
Teď si Šafářová došla k síti pro vítězný úder.
0-15
Krásný forhendový úder Kvitové dopadl přesně k boční lajně!
1:4
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.
1:4
1:4
Kvitová zakončila gem esem a zatím kráčí za ziskem prvního setu.
30-40
Úder Kvitové zastavila páska.
15-40
Následuje eso Petry Kvitové.
15-30
0-30
Servis Kvitové, který mířil ven z dvorce, Šafářová znovu nevrátila do vymezeného území.
0-15
Return Šafářové končí v autu.
1:3
Kvitové vůbec nesedl return a Šafářová se konečně dočkala vyhraného gemu.
40-15
Eso Lucie Šafářové.
30-15
15-15
Míček po úderu Šafářové dopadl těsně za základní čáru – aut.
15-0
Šafářová si připravila pozici dobrým servisem a u sítě výměnu zavřela.
0:3
0:3
0:3
Další čistá hra při podání Kvitové. Šafářová nedokázala returnovat do kurtu.
0-40
Kvitová v úvodu zápasu dominuje a Šafářová zatím nenašla protizbraň.
0-30
Výborný první servis Kvitové.
0-15
Kvitová pokračuje v dobrém výkonu. Šafářová nedokázala pod tlakem vrátit míček.
0:2
Hned první příležitost Kvitová využívá a proráží Šafářové servis!
30-40
Petra Kvitová má první brejkbol zápasu.
30-30
Kvitové zahlášen aut. Rodačka z Bílovce se diví, ale na rozhodnutí rozhodčího se nic nemění.
15-30
První fiftýn v utkání pro Šafářovou.
0-30
Kvitová sice nedokázala uzavřít výměnu volejem u sítě, ale její soupeřka následně nedokázala poslat míček na druhou polovinu kurtu.
0-15
Šafářová poslala míček až za základní čáru.
0:1
Petra Kvitová ukončila první gem chytrým kraťasem a vstupuje do utkání čistou hrou.
0-40
Dokonce eso Kvitové.
0-30
Přímý bod z podání pro Kvitovou.
0-15
Return Šafářové se nevešel do kurtu, první fiftýn pro Kvitovou.
0:0
Podávat jde Petra Kvitová.
0:0
Vítězka tohoto utkání se v osmifinále turnaje střetne s americkou tenistkou uzbeckého původu, Varvarou Lepčenkovou.
Obě hráčky se již rozehrávají na centrálním dvorci. Utkání bude za pár minut zahájeno.
Camila Giorgiová právě udolala Victorii Azarenkovou po setech 4:6, 6:3 a 7:5. Musím říci, že to bylo opravdu výborné utkání, které bylo dramatické až do samého konce a diváci na centrkurtu se výborně bavili. Uvidíme, zda nám něco podobného předvedou i české tenistky.
Zápas mezi Azarenkovou a Giorgiovou se protáhl do třetího setu, takže na český souboj si budeme muset ještě počkat.
Utkání se hraje na centrálním kurtu po skončení duelu mezi Victorií Azarenkovou a Camilou Giorgiovou.
Vzájemná bilance
Lucie Šafářová ještě nikdy nedokázala Petru Kvitovou porazit. Obě hráčky se na okruhu utkaly čtyřikrát a z vítězství se vždy radovala Kvitová. Naposledy se tyto dámy potkaly na antuce v Madridu a Kvitová v osmifinále turnaje zvítězila 2:0 na sety.
24letá rodačka z Bílovce se opět přesouvá na svou oblíbenou trávu. Vždyť ve své nejúspěšnější sezóně kariéry, tedy v roce 2011, ovládla celý Wimbledon a dobrý výsledek by ráda uhrála i letos. O její připravenosti může mnohé napovědět už turnaj v Eastbourne. Kvitová si naposledy zahrála na French Open, kde skončila ve 3. kole na raketě Rusky Kuzněcovové. Nejlepším letošním výsledkem české jedničky zůstává semifinále z antukového turnaje v Madridu. Na žebříčku WTA se Petra Kvitová drží na velmi dobrém šestém místě.

Letošní zápasová bilance – 19:10
27letá rodačka z Brna se v aktuálním vydání žebříčku WTA nachází na 23. místě. Vítězka pěti turnajů na okruhu se nedávno připomněla na French Open, když na pařížské antuce dokráčela až do osmifinále. Šafářová si velice pochvaluje spolupráci s kanadským koučem Robem Steckleyem. Přechod na trávu ji však úplně nevyšel, na turnaji v Birminghamu, jenž se hrál minulý týden, nestačila hned v prvním zápase na krajanku Záhlavovou-Strýcovou.

Letošní zápasová bilance – 20:14
Vítám tu všechny příznivce dobrého tenisu, zejména toho v podání žen! Příprava na slavný Wimbledon, který začíná již příští týden, vrcholí, a já Vás zavedu do prostředí travnatého turnaje v Eastbourne. Los 1. kola svedl dohromady dvě nejlepší české tenistky a spoluhráčky z fedcupového týmu, Lucii Šafářovou a Petru Kvitovou. Zajímavostí je, že jde také o souboj dvou levorukých hráček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.