CELÝ SESTŘIH: Utrápená výhra Sparty 1:0. Baník spálil tutovky

Autor: iSport.cz
0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Birmančevič: Nejlepší hráč ligy. Ukazuje cestu pro velké transfery do Česka

Fotbalisté Sparty splnili v 16. kole první ligy roli velkého favorita, ale k výhře 1:0 na půdě poslední Ostravy se doslova protrápili. Vítězný gól hostujícímu kapitánovi Davidu Lafatovi daroval velkou chybu ostravský brankář Jiří Pavlenka. Pražané poskočili do čela neúplné tabulky o skóre před Plzeň, kterou ještě čeká večerní zápas s Duklou. Baník posedmé za sebou prohrál a přezimuje s pouhými čtyřmi body.

Na hřišti nebylo po rozdílu 28 bodů v tabulce ani památky. Domácí nasadili do základu i devatenáctiletého debutanta Ožvoldu a bez tradičních jmen Narha, Kukece či Machovce favorita překvapili srdnatým výkonem se solidní defenzívou.

Spartu dokonce párkrát přivedli do úzkých rychlými kontry. Po Mondekově centru zprava a Holzerově hlavičce se Mičola v osmé minutě natahoval dokonce po vedoucím gólu, ale brankář Bičík jeho teč akrobaticky vyškrábl.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Sparta 0:1

Takovou šanci Sparta do přestávky neměla. Sice si udržovala územní převahu, ale s jejím postupným útokem neměla problémy ani nejhorší ligová obrana a přechod do ofenzivy byl ze strany sparťanů místy hodně pomalý.

Ani dnes se ale Baník nevyvaroval fatálního omylu. Marečkův centr Pavlenka ve 28. minutě neudržel v rukavicích, míč mu vypadl přímo před Lafatu a ten dal velice jednoduše svůj jedenáctý gól sezony.

Ostrava - Sparta: Pavlenkova megahrubka – daroval gól Lafatovi

Z ospalosti však hosty nevytrhla šťastná trefa ani přestávka. Sparta si mdlým výkonem říkala o vyrovnání a přijít mohlo v 52. minutě. Honiš poslal za hostující obrannou linii Holzera, který obloučkem přehodil vyběhnuvšího Bičíka, ale Letenské spasila tyč.

To už hrála Ostrava se soupeřem vyrovnanou partii a sparťané se skoro třásli o nejtenčí náskok. Další možnost měl v 60. minutě výborně hrající Mičola, jehož pokus opět s námahou odvrátil Bičík.

Nadšeně bojující Baník byl v závěru dokonce aktivnější. Po dalším Mičolově průniku a ráně Szotkowského se ve skluzu natahoval po vyrovnávací trefě Holzer, jenže mu scházelo několik centimetrů. Ostrava navzdory možná nejlepšímu výkonu podzimu zůstala opět bez bodu a na domácí výhru proti Spartě čeká sedm let.

Zklamaní hráči Baníku Ostrava po porážce se Spartou

16. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 28. Lafata. Rozhodčí: Orel - Pilný, Peřina. ŽK: Lučič, Ježdík - Dočkal. Diváci: 3280.

Ostrava: Pavlenka - M. Dostál, Kaša, Honiš, Lučič - Ježdík, Mišák (82. Szotkowski) - Mondek, Ožvolda (79. O. Šašinka), Holzer - Mičola. Trenér: Korytář.

Sparta: Bičík - Mareček, Holek, Costa, Frýdek - Vácha, Jiráček (90. Breznaník) - Fatai (82. Juliš), Matějovský (59. Hybš), Dočkal - Lafata. Trenér: Ščasný.

Ostrava - Sparta: To bolelo. Costa dostal kopačkou do obličeje

Ostrava - Sparta: Holzer mohl vyrovnat, na centr skluzem nedosáhl

Ostrava - Sparta: Dočkal se ukopl – střela do autu

Ostrava - Sparta: Spalovač Mičola. Místo přihrávky vypálil mimo

Ostrava - Sparta: To bylo o fous. Fataiovi chybělo půl kroku

Ostrava - Sparta: Spartu drží Bičík – zase vychytal Mičolu