13. ledna 2016 • 12:43

Sparta začala střelnicí! Ústí rozdrtila 7:1, hráli Mazuch i Zahustel

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Sparty mají za sebou první přípravné utkání v roce 2016. A velmi vydařené. Na Strahově rozstříleli druholigové Ústí nad Labem 7:1. Trenér Zdeněk Ščasný postavil do utkání dvě jedenáctky, na hřišti se objevily nové posily Ondřej Mazuch i Ondřej Zahustel.

Na Strahově se dvakrát trefili David Lafata a Michal Breznaník.Dres Sparty poprvé oblékl obránce Mazuch, který už v první minutě připravil lobem za obranu vedoucí gól Krejčímu.

Chvíli poté zvýšil Lafata a kapitán Pražanů ve 23. minutě vstřelil i třetí branku. Vzápětí za Ústí snížil Šnirc. Sparťanský trenér Ščasný do druhého poločasu nasadil úplně jinou jedenáctku včetně další zimní posily Zahustela.

Bývalý záložník Mladé Boleslavi hrál na pravé straně obrany. V 51. minutě skóroval Slovák Breznaník a krátce po něm Matějovský, po hodině hry pak Breznaník přidal svůj druhý zásah. V závěru uzavřel skóre Juliš.

Přípravný fotbalový zápas:

Sparta Praha - FK Ústí nad Labem 7:1 (3:1)

Branky: 7. a 23. Lafata, 51. a 61. Breznaník, 1. L. Krejčí, 53. Matějovský, 81. Juliš - 25. Šnirc.
Sestava Sparty:
I. poločas: Bičík - Mareček, Brabec, Mazuch, Hybš - Konaté, Jiráček, Vácha, L. Krejčí - Pulkrab, Lafata.
II. poločas: Štěch - Zahustel, Holek, Costa, Frýdek - Fatai, Matějovský, Jánoš, Dočkal, Breznaník - Juliš. Trenér: Ščasný.

Mazuch po prvním zápase za Spartu: Nedělá mi problém na hřišti mluvit