6. března 2016 • 04:25

Ďolíček tleskal SCHICKovce. Mladý střelec dál udivuje ligu

LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů

Spartě roste útočník jako víno. Paradoxně však nezáří na Letné v rudém dresu ale v zelenobílém a v Ďolíčku. Dvacetiletý útočník Patrik Schick o sobě dává v dresu Bohemians 1905 dost značně vědět. V sobotním utkání proti Teplicím (1:1) nejdříve umístěnou hlavičkou zavěsil a o několik minut později si parádně povodil obranu hostů a šikovně založil šanci „klokanů“. A to se mu v letošní sezoně nepovedlo poprvé.

V probíhající sezoně je jasně nejlepším útočníkem Bohemians. Trenér Roman Pivarník se na něho může opravdu spolehnout. Celkem vstřelil  sparťanský odchovanec za „klokany“ už šest branek.

Po ztraceném vítězství v poslední minutě nastavení byl však domácí kouč velmi rozzlobený. "Viděl jsem problém v tom, že tři hráči z našeho mužstva hráli totálně podprůměrně. To bylo něco hrůzostrašného. Hrát se sedmi hráči je pak složité,“ hudroval Pivarník. Dvacetiletý útočník ale mohl být v klidu, do trojice hříšníků rozhodně nepatřil.

Ve 28. minutě se blýskl pooprvé. Michal Hubínek nacentroval do vápna, přihrávkou našel právě Schicka a ten nikým nehlídaný zavěsil do teplické branky.

720p 480p 360p 240p
Bohemians - Teplice: Gól! Schick zakončil pěknou kombinaci klokanů

Ještě hezčí okamžik si však schoval na 32. minutu. Nejdříve si zpracoval těžkou přihrávku na prsa, sklepl si míč na zem a parádní „zidanovkou“ nasadil housle Ciskaridzemu a pelášil k brance takovým způsobem, že ani krajní bek Jan Krob nezachytil jeho pohyb. Celou akci vyšperkoval, když chytrou přihrávkou vyslal do šance Davida Bartka.

V 65. minutě ho na trávníku nahradil jeho spoluhráč Matúš Mikuš. Ještě předtím ale domácí fanoušci povstali a dopřáli reprezentantovi do 21 let potlesk ve stoje.

Bohemians - Teplice: To byla show! Schick si povodil teplickou obranu

Bohemians - Příbram: Zidanovka Patrika Shicka

Schick však v probíhajícím ročníku Synot ligy na chlup stejnou kličku, kdy se otočí o 360 stupňů, předvedl už jednou. V srpnu minulého roku v pátém kole proti Příbrami, kdy tak obešel najednou tři protihráče a přihrál míč spoluhráči Akulininovi do lepší pozice.

Úplnou premiéru slavné kličky si však dovolil předvést ještě dříve. V květnu roku 2014, když debutoval v dresu Sparty proti Olomouci, tak pobavil diváky a jeho kousek pak oblétl všechny sociální sítě. Podívejte se na VIDEO ZDE >>>.