CELÝ SESTŘIH: Boleslav - Sparta 1:0. Naštvaní fanoušci přerušili zápas

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Další rána pro letenský tým. Fotbalisté Sparty prohráli ve 20. kole první ligy v Mladé Boleslavi 0:1 a dali šanci Slavii s Plzní zvýšit náskok v čele tabulky. O výhře domácích rozhodl stoper Douglas da Silva a středočeský celek tak ukončil sérii devíti zápasů za sebou bez vítězství trvající od října a Pražany porazil poprvé od dubna 2012. Čtvrtá Boleslav navíc snížila ztrátu na třetí Spartu na čtyři body.

Sparta se kvůli karetnímu trestu musela obejít bez kapitána Lafaty, kterého v útoku nahradil Václav Kadlec a pásku po něm přebral záložník Mareček. Také domácí nastoupili bez nejlepšího střelce, protože Chramosta zůstal překvapivě jen mezi náhradníky. Kvůli dohodě klubů nemohl hrát ani Matějovský, jenž v Boleslavi hostuje právě z letenského celku.

První poločas patřil Boleslavi. Už v sedmé minutě nepříjemně vystřelil Valenta, ale brankář Koubek si s jeho pokusem schovaným za chumlem hráčů poradil. Hostující gólman předvedl pohotový zákrok i ve 20. minutě, kdy po rychlé akci hlavičkoval Fleišman. Chvíli na to navíc po rohu hlavičkoval jen těsně nad Da Silva.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Sparta 1:0. Zmar Letenských, rozhodla standardka

Pasivní a trápící se Sparta se probrala po půlhodině hry a po souboji Pauscheka s Konatém upřel rozhodčí hostům penaltu. Záložník z Pobřeží slonoviny navíc neměl daleko k úvodní brance, ale dvě minuty před přestávkou trefil v ideální pozici místo branky pouze Fleišmana.

Sparta do druhého poločasu místo Sáčka s Čermákem poslala Váchu s Néstorem a role se obrátily. Hosté přebrali iniciativu, ale dlouho byla jediným výsledkem pouze územní převaha. A tak přišel trest. Koubek zaváhal při vyběhnutí na roh a Da Silva v 68. minutě otevřel skóre.

Hosté:

Domácí: Šeda – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman (C) – Mareš (77. M. Vukadinovič), Valenta (90+4. Čmovš) – Jánoš, Železník (61. Magera), Fabián – Přikryl.

Hosté: Koubek – Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Hybš – Konaté, Sáček (46. Vácha), Čermák (46. Albiach), Mareček (C), V. Kadlec (77. Holzer) – Josef Šural.

Domácí: Levin, Chramosta, Magera, Čmovš, Vukadinovič, Keresteš, Vejmola

Hosté: Bičík, Albiach, Holzer, Vácha, Vatajelu, Frýdek, Nový

Domácí: M. Vukadinovič

Hosté: Josef Šural, Mazuch

Orel – Wilczek, Pospíšil

Adidas Aréna (Mladá Boleslav)

Deset minut před koncem zkomplikovali Spartě cestu za vyrovnání vlastní fanoušci a kvůli pyrotechnice v jejich kotli byl zápas zhruba na pět minut přerušen. Chuligány proto hasiči pokropili hadicí a zbytek zápasu se dohrál za přítomnosti policejních těžkooděnců.

Sparta se po vynucené pauze už na nic nezmohla a připsala si druhou jarní porážku. Na třetím místě tabulky tak ztrácí na třetí Plzeň pět a na první Slavii šest bodů. Oba rivalové mají navíc zápas k dobru. Letenský celek se tak musí v boji o poháry už dívat i za sebe, protože čtvrtá Boleslav i pátý Zlín na Spartu ztrácí čtyři body.

Douglas Da Silva oslavuje gól do sítě Sparty

Klíčové momenty utkání

Mladá Boleslav - Sparta: Vukadinovič udeřil do obličeje Michala Kadlece a dostal žlutou

Mladá Boleslav - Sparta: Fanoušci Sparty řádí, odpálili velkou dýmovnici

Mladá Boleslav - Sparta: Michal Kadlec zazmatkoval a daroval Boleslavi roh, z něhož padl gól

Mladá Boleslav - Sparta: Douglas se prosadil po rohu hlavou a Mladá Boleslav vede 1:0

Mladá Boleslav - Sparta: Valenta prodloužil míč na Mageru, ten hlavičkoval mimo

Mladá Boleslav - Sparta: Šeda vyrazil prudkou Karavajevovu přihrávku

Mladá Boleslav - Sparta: Konatého střelu zastavil Stronati

Mladá Boleslav - Sparta: Mareček vypálil z dálky mimo boleslavskou bránu

Mladá Boleslav - Sparta: Železník hlavičkoval těsně vedle sparťanské brány

Mladá Boleslav - Sparta: Konaté upadl po Pauschekově zákroku, penalta se nepískala

Mladá Boleslav - Sparta: Zase Koubek – sebral míč těsně před dorážejícím Přikrylem

Mladá Boleslav - Sparta: Douglas krásně naskočil na roh a bránu jen těsně přestřelil

Mladá Boleslav - Sparta: Konaté neuhlídal Fleišmana a Koubek sebou musel švihnout

Mladá Boleslav - Sparta: Šural hlavičkoval v záklonu, Šeda neměl problém

Mladá Boleslav - Sparta: Valenta střílel k tyči, Koubek zastavil míč až na čáře

Mladá Boleslav - Sparta: Fleišmanovu ukrytou ránu Koubek chytil

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49