SESTŘIH: Slavia - Žižkov 2:1. Mistr začal výhrou, trefil se zkoušený Rotaň

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Zaslouženým, ale těžce vybojovaným vítězstvím zahájila letní přípravu Slavia. Obhájce titulu sice proti Žižkovu rychle prohrával, ale díky penaltě testovaného ukrajinského záložníka Ruslana Rotaně a gólu Micka van Burena utkání otočil ve svůj prospěch. Premiéru v sešívaném dresu si odbyla letní posila Jakub Jugas.

Slavia začala proti druholigovému pražskému rivalovi špatně a už v osmé minutě brankáře Přemysla Kováře překonal hlavou nepokrytý Lukáš Stratil.

Za dvacet minut "Sešívaní" vyrovnali, když faul na Ruslana Mingazova potrestal z pokutového kopu Rotaň. Slávisté dokonali obrat čtvrt hodiny před koncem díky dorážce střídajícího Nizozemce Micka van Burena.

Bílek na startu přípravy: Moje pozice? Nevím, ale chci hrát v základu

Slavia - Žižkov 2:1. Mistr začal výhrou, trefili se Rotaň a Van Buren

Domácí: 27. Rotaň, 75. Buren

Hosté: 8. Stratil

Domácí: Kovář – Holík, Jugas, Bílek, Bořil – Ščuk – Mingazov, Alvir, Rotaň, Sýkora – Musa

Hosté: Hrubeš – Šandera, Pavlata, Čermák, Tomi, Bazal, Urbanec, Pardubský, Stratil, Švejdík, Telnar.

Hosté: Pavlata, Hrubeš

Váňa – Vlček, Melichar

MATCH OVERVIEW LEGACY

Domácí: 16. Sadílek, 43. Kubala, 57. Armero

Hosté:

Domácí: 1. poločas: Heča – Juroška, Rada, Ťok, Biolek, Sadílek, Divíšek, Kubala, Vasiljev, Reinberk, Daníček, Biolek
2. poločas: Daněk – Prajza, Šumulikoski, Hofmann, Machalík, Navrátil, Zajíc, Armelo, Chyla, Ju, Břečka

Hosté: Kováč – Cleber (64. Guilavogui), Záhumenský, Chren, Orávik, Karlík, Bariš (73. Jančura), Pastva, Grohol, Gešnábel, Renan

Hosté: Záhumenský, Karlík