15. září 2017 • 19:55

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Bohemians 0:0. Bod ze severu po sedmi letech

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Bohemians v 7. kole HET ligy remizovali 0:0 v Teplicích, což pro ně znamená bod ze severních Čech po sedmi letech. Navíc počtvrté z posledních pěti zápasů udrželi čisté konto a udrželi se před soupeřem v tabulce. Oba celky měly po jedné velké šanci, ale Teplice trefily břevno a hosty vychytal gólman Tomáš Grigar.

Domácí: Grigar – Krob, Jeřábek, Král, Vondrášek – Hyčka (62. Vošahlík), Ljevakovič (C), Kučera, Jan Rezek (75. Trubač), Fillo – Vaněček.

Hosté: Fryšták – Kocič, Šmíd, Hůlka, M. Dostál – Bartek, M. Hašek, Jindřišek (C), Nečas (88. Mašek), Reiter (79. Vaníček) – Tetteh.

Domácí: Haljeta, Urma, Dressler, Diviš, Trubač, Vošahlík, Suchan

Hosté: Buchta, Jirásek, Urdinov, Kabajev, Vaníček, Mašek, Budinský

Domácí: Kučera, Ljevakovič, Fillo

Hosté: Tetteh, Kocič

O. Pechanec – Z. Arnošt, J. Kubr (O. Ginzel)

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

4 139 diváků

Bohemians se v této sezoně pyšní pevnou defenzivou, když méně gólů inkasovaly jen Plzeň a Slavia. A předvedli to i v Teplicích, kde domácím v útoku příliš nedovolili. Jen ve čtvrté minutě pronikl Hyčka, hezkou kličkou se uvolnil přes Šmída, ale brankáře Fryštáka už neprostřelil.

Jinak se hrálo především ve středu hřiště. Hosté se snažili o brejky přes Tetteha, který se po zranění už objevil v základní sestavě, ale Teplice ho stíhaly zastavovat.

Na větší šanci si diváci museli počkat až do úvodu druhého poločasu, kdy Kučera centrem z přímého kopu našel Vaněčka, jehož hlavička ale skončila na břevně.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Bohemians 0:0

V 63. minutě byli blízko gólu i hosté. Nečas nacentroval přesně na Reitera, který poslal hlavičku přesně na branku, ale skvělý zákrok předvedl brankář Grigar a nebezpečí zažehnal. Šlo o jedinou přímou střelu Bohemians na branku.

Teplice byly v závěru aktivnější a snažily se rozhodnout, ale výraznější šanci si už nevypracovaly. Po brejku sice pálil střídající Vošahlík, branku však netrefil. Domácí tak poprvé listopadu 2010 zažili, jaké je to ztratit body s Bohemians, kteří Na Stínadlech prohráli předchozích pět duelů.

Klíčové okamžiky zápasu

Teplice - Bohemians: Kučerův nebezpečný přímý kop nalezl ve vápně Filla, jehož zakončení chyběl důraz

Teplice - Bohemians: Rychlý brejk Teplic zakončil Vošahlík nepřesnou střelou

Teplice - Bohemians: Grigar fantastickým zákrokem vychytal tutovku Reitra

Teplice - Bohemians: Bohemians zachránilo po hlavičce Vaněčka břevno

Teplice - Bohemians: Hlavičkový pokus Hyčky skončil v rukavicích Fryštáka

Teplice - Bohemians: Ljevakovič faulem ukončil parádní průnik Tetteha kolem čtyř protihráčů

Teplice - Bohemians: Tetteh krásnou patičkou na středu hřiště uvolnil do úniku Nečase

Teplice - Bohemians: Krobův centr našel ideálně hlavu Vaněčka, ten však nezamířil přesně

Teplice - Bohemians: Hyčka se předvedl parádní individuální akcí, šanci však gólem nezakončil

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34