30. září 2017 • 21:57

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Sparta 0:0. Holenda trefil tyč, Kadlece zastavil Rada

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Malé pražské derby vítěze nenašlo. Sobotní souboj 9. kola HET ligy mezi Duklou a Spartou dopadlo remízou 0:0. Největší šanci utkání měl domácí Jan Holenda, který běžel sám na brankáře Martina Dúbravku, ale trefil tyč. Na druhé straně parádně vychytal hlavičku Václava Kadlece domácí brankář Filip Rada. Letenští v nejvyšší soutěži nezvítězili venku počtvrté za sebou a jejich ztráta na vedoucí Plzeň, kterou přivítají příště, může v neděli v případě výhry Viktorie narůst už na dvanáct bodů. Dukla doma poprvé v sezoně nezvítězila, ale proti Spartě bodovala po pěti zápasech a je osmá.

Trenér Sparty Stramaccioni nasadil na Dukle stejnou sestavu jako před týdnem při výhře 3:0 nad Teplicemi, veterán Rosický se po zdravotních potížích vrátil aspoň na lavičku.

Lépe začali domácí. Hned ve čtvrté minutě po Podaného hlavičce odvrátil míč z prázdné branky Biabiany a vzápětí Tetourovu střelu vyrazil Dúbravku. Od té doby začala hrozit Sparta. V desáté minutě si zaběhl za obranu Biabiany, ale mířil vedle, poté Kadlecovu ránu vyrazil Rada.

Oba si ve 23. minutě souboj zopakovali a znovu byl úspěšnější domácí brankář. Kadlecovu hlavičku z bezprostřední blízkosti po Biabianyho centru reflexivně vyrazil před sebe. Dukla hrála ze zataženého bloku a po až po půlhodině se dostala do slibnější šance, Holendovi ale chyběl k míči krok.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Sparta 0:0. Letenští v lize nevyhráli venku počtvrté v řadě

I po přestávce Sparta více držela balon, ale jejím kombinacím chyběl moment překvapení a Stramaccioni tak hodině hry nasadil Rosického. Více ale hrozila Dukla. Podaného střela z úhlu mířila mimo a ještě blíž měl celek z Julisky k vedení v 65. minutě. Bývalý stoper domácích nyní v letenských barvách Štetina špatným zpracováním poslal do sóla Holendu a někdejší útočník Sparty trefil tyč.

Hostům se nedařilo, přesto mohli rozhodnout. K Marečkovi se v 80. minutě odrazil balon, ale Rada opět podržel svůj tým. Sparta dohrávala v obrovské křeči a mohla být ráda za bod. V nastavení totiž Dúbravka skvěle vytáhl Brandnerovu střelu a po následné rohu se míč odrazil těsně mimo.

Václav Kadlec nemohl být po zápase s Duklou spokojen

Domácí: F. Rada (C) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Milošević, Daniel Tetour – Schranz (79. Koreš), Holík (85. Bezpalec), Preisler (87. Brandner) – Holenda.

Hosté: Dúbravka – Zahustel, Hovorka, Štetina, Mich. Kadlec – Biabiany, Mavuba (85. Plavšić), Mareček, Vatajelu (60. Rosický) – Lafata (C) (71. Josef Šural), V. Kadlec.

Dukla - Sparta: Vatajelu křížnou střelou minul bránu

Dukla - Sparta: Biabiany se řítil sám na bránu, ale na přesnou střelu měl málo času

Dukla - Sparta: Biabiany vykopl míč z prázdné brány, nebezpečně pak pálil Tetour

Dukla - Sparta: Vatajelu se zmocnil nepovedeného odkopu a vypálil kousek vedle