18. dubna 2015 • 21:24

Olomouc brala bod, ale zvýšila náskok, Zlín poprvé na jaře prohrál

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Vedoucí tým druhé fotbalové ligy Sigma Olomouc klopýtl ve Vlašimi. O výhru přišel ve druhé minutě nastavení, kdy domácí Barák vyrovnal na 1:1. Přesto Hanáci zvýšili náskok v čele tabulky na sedm bodů, protože druhý Zlín po šesti jarních vítězstvích nečekaně prohrál doma se Znojmem 1:2. V neděli ho může přeskočit Varnsdorf.

Sigma Olomouc se ve Vlašimi rychle ujala vedení, když Vašíček využil nedorozumění v domácí obraně. Svěřenci trenéra Petržely však měli několikrát blízko k vyrovnání a nakonec se po krásné Barákově střele dočkali.

Oba týmy dohrávaly v deseti, po hodině hry uviděl červenou kartu olomoucký Rajnoch a vzápětí šel do kabiny i domácí Matějka.

Zlín doma se Znojmem zaspal začátek a brankář Dostál, který odchytal pět posledních zápasů s nulou, šel během deseti minut dvakrát pro míč do sítě po střelách Žondry a Ledeckého. Hned po přestávce zápas zdramatizoval Poznar a osm minut před koncem Holíkovi zabránilo ve vyrovnání břevno.

Táborsko se po nečekaném výpadku v Třinci vrátilo na vítěznou vlnu a zdolalo Ústí nad Labem 3:1. Největší podíl na tom měl bosenský kanonýr Džafič, který dal dvě branky a měl blízko k hattricku. Všechny branky padly už do přestávky.

Pardubice nezopakovaly podzimní výhru 5:0 v Opavě a se stejným soupeřem hrály doma bez branek. Hosté přišli v úvodu druhého poločasu o zraněného brankáře Vaška, ale náhradník Květon udržel čisté konto i při závěrečném tlaku domácích.

FNL, 23. kolo:

Fastav Zlín - 1. FC Znojmo 1:2 (0:2)
Branky: 49. Poznar - 8. Žondra, 10. Ledecký. Rozhodčí: Proske - Kotík, Peřina. ŽK. Hubáček, Hájek - Ilizi, Okleštěk. Diváci: 3264.

Zlín: Dostál - Pazdera (74. Kraut), Hájek, Hubáček, Matějov - Bartolomeu (81. Kurtin), Živulič, Holík, Kopečný (59. Chmelo) - Poznar, Železník. Trenér: Páník.
Znojmo: Ilizi - Hříbek, Dreksa, Svozil, Odehnal (90. Pázler)- Cihlář, Lacko, Okleštěk, Helísek (89. Njire) - Ledecký (78. Stáňa), Žondra. Trenér: Grmela.

Táborsko - Ústí nad Labem 3:1 (3:1)
Branky: 11. a 36. Džafič, 16. Presl - 25. Zeman. Rozhodčí: Váňa - Hájek, Kožár. ŽK: Musiol - Martykán, Smola, Leibl. Diváci: 436.

Táborsko: Toma - Hric, Mráz, Tusjak, Sladký - Traore (40. Nešický), Džafič, Presl (86. Kočí), Javorek, Šiml - Musiol (77. Strnad). Trenér: Nečas
Ústí: Zacharda - Vraštil, Zukič, Vaněk, Pícha (46. Šraga) - Zeman, Peterka, Martykán, Leibl (85. Novotný) - Melunovič (77. Veverka), Smola. Trenér: Němec.

Graffin Vlašim - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 90.+2 Barák - 9. Vašíček. Rozhodčí: Orel - Arnošt, Pilný. ŽK: Kučera, Matějka, Veselý, Vebr - Zahradníček. ČK: 61. Matějka - 61. Rajnoch. Diváci: 896.

Vlašim: Budínský - Petrů, Štochl, Simerský, Nový - Vebr - Radoš, Gebert (64. Jícha), Barák, Kučera (76. Veselý) - Matějka. Trenér: Petržela
Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček, Houska (64. Bystroň), Cana, Ordoš, Navrátil - Vašíček (72. Chorý). Trenér: Kalvoda.

Pardubice - Opava 0:0
Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Pochylý. ŽK: Fikejz, Pospíšil, Klátil - Metelka. Diváci: 839.

Pardubice: Frydrych - Pospíšil, Bederka, Kopřiva, Kakrda - Kim, Kudrna, Jeřábek, Fusek - Petráň (76. Klátil), Fikejz (46. Fousek). Trenér: Michal.
Opava: Vašek (57. Květon) - Pospěch, Dvorník, Mikula, Hrabina - Jurečka (70. Grussmann), Horka, Metelka, Schaffartzik - Mrázek, Kuzmanovič (84. Machálek). Trenér: Baránek.

1. Karviná 30 17 5 8 58:37 56
2. MFK Vyškov 30 14 10 6 45:29 52
3. Příbram 30 14 9 7 48:32 51
4. Dukla 30 14 5 11 51:45 47
5. Líšeň 30 13 7 10 38:27 46
6. Varnsdorf 30 12 7 11 54:46 43