1. října 2016 • 12:53

Skvělý finiš přinesl Sokolovu tři body, Varnsdorf prohrál 2:3

Sokolovská radost po výhře nad Varnsdorfem ve druhé lize.
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Fotbalisté Sokolova vyhráli v 9. kole FNL doma nad Varnsdorfem 3:2, když zápas plný šancí otočili v posledních sedmi minutách. Vyhráli tak už potřetí za sebou a drží se v nejlepší šestici.

Varnsdorf přitom v Sokolově dvakrát vedl po gólech Jakubova, který se se šesti trefami dostal do čela tabulky střelců. Nejprve se prosadil v 51. minutě hlavou. V 72. minutě ale srovnal Provod a odstartoval tak přestřelku. Vzápětí Jakubov využil nedůrazu domácích a znovu poslal hosty do vedení.

To však trvalo jen čtyři minuty, než si na centr z přímého kopu naskočil Kodr a opět srovnal. Navíc za další dvě minuty si k přímému kopu stoupnul střídající Přeučil a parádní točenou střelou zaskočil hostujícího gólmana Samoela. Pak už si Sokolov výhru pohlídal.

Fotbalová národní liga - 9. kolo:

Sokolov - Varnsdorf 3:2 (0:0),
Branky: 72. Provod, 83. Kodr, 85. Přeučil - 51. a 79. Jakubov. Rozhodčí: Adámková - Nádvorník, Kubec. ŽK: Přeučil, Glaser - Dordič, Kozma, Rudnytskyy. Diváci: 750.

Sokolov: Belaň - Strada, Vondráček, Ševčík, Mejdr - Sadílek (58. Přeučil), Machek, Kosak (46. Boček) - Glaser - Jakub Dvořák II. (58. Kodr), Provod. Trenér: Dreiseitl.
Varnsdorf: Samoel - Beránek, Zbrožek, Neuberg - Dordič (71. Fotr), Knejzlík, Daníček, Richter (88. Beneš), Rudnytskyy - Kozma, Jakubov. Trenér: Veselý.

1.  Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2.  Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3.  Opava 30 19 6 5 61:33 63
4.  Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5.  Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6.  Znojmo 30 11 8 11 49:47 41