15. října 2017 • 15:38

Opava překvapivě ztratila s Varnsdorfem, Budějovice remizovaly ve Znojmě

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN 11. KOLA |  Fotbalisté Českých Budějovic v 11. kole druhé ligy remizovali 1:1 ve Znojmě. Jihočeši nevyužili sobotní ztráty vedoucí Opavy a zůstali o skóre na druhém místě tabulky.

Budějovice poslal do vedení ve 13. minutě z dorážky volný Wermke. Už za tři minuty odpověděl přízemní ranou Růsek. Hosté si pak vypracovali víc šancí, ale Znojmo několikrát podržel brankář Veselý.

V nastavení byl ještě vyloučen budějovický záložník Pešek po druhé žluté kartě. Dynamo tak prodloužilo sérii bez porážky ve FNL na čtyři zápasy.

Olympia zvítězila v Sokolově 3:1, neprohrála už šest kol a poskočila na pátou pozici; nováček soutěže má navíc zápas k dobru. Domácí poslal do vedení ve 20. minutě z penalty Glaser.

Rychlé vyrovnání zařídil Žežulka, který navíc krátce po pauze otočil skóre. V 57. minutě zvýšil Katidis z dalšího pokutového kopu. Chvíli nato byl po druhé žluté kartě vyloučen Hejný, ale Olympia i v oslabení náskok udržela.

Opava nečekaně ztratila s Varnsdorfem

Fotbalisté Opavy v 11. kole druhé ligy utrpěli nečekanou ztrátu a doma jen remizovali s Varnsdorfem 3:3. Největší favorit na postup sice vede tabulku o bod před druhými Českými Budějovicemi, ale Dynamo může v případě nedělního vítězství v Sokolově poskočit do čela.

Opavě vůbec nevyšel úvod a po dvou gólech Klobásy po půlhodině senzačně prohrávala 0:2. Domácí pak na přelomu poločasů srovnali a chvíli nato měli jedinečnou šanci jít do vedení, jenže Schaffartzik neproměnil ani opakovanou penaltu.

Varnsdorf vzápětí znovu získal náskok, Opava pak z velkého tlaku v 83. minutě srovnala, ale vítěznou trefu už nepřidala ani v sedmiminutovém nastavení. Hosté stále jako jediní čekají v druholigové sezoně na výhru a s šesti body za stejný počet remíz jsou poslední v tabulce.

Pardubice porazily Vlašim 2:0 a po třetím vítězství za sebou se v tabulce bodově dotáhly na druhé České Budějovice. Východočeský celek vedl už od osmé minuty, kdy si míč ve vápně zpracoval Petráň a poslal ho od tyče do sítě.

Domácí pak přečkali Vodhánělovo břevno a po chybě brankáře Nguyena zvýšil jejich náskok Ladra. Vlašim se neprosadila ani v závěru, kdy pardubický gólman Knobloch zneškodnil Štochlovu příležitost.

Třetí bodovou ztrátu za sebou utrpěl jeden ze spolufavoritů soutěže Hradec Králové. "Votroci", kteří v minulé sezoně sestoupili z nejvyšší soutěže, remizovali ve Frýdku-Místku bez branek a jsou až osmí s šestibodovým mankem na vedoucí Opavu.

Po pěti kolech prohrál Třinec, který podlehl 0:1 na půdě Táborska. O výhře jihočeského celku rozhodl v 73. minutě Matej Mršič. Hosté tak nevyužili šanci aspoň na nějakou dobu poskočit do čela tabulky.

Vítkovice poprvé vyhrály

Fotbalisté Vítkovic v 11. kole FNL vybojovali svou premiérovou výhru v sezoně. Po nečekaném triumfu 1:0 nad exligovou Příbramí se dostali z posledního místa tabulky druhé nejvyšší soutěže. Ideálně tak začalo angažmá nového trenéra Ludevíta Grmely, který se týmu ujal 5. října.

Příbram byla v utkání jasným favoritem, ale nečekaně zaváhala. Navíc celku s nejhorší obranou v lize nedala ani gól. Utkání tak rozhodla už 7. minuta, kdy si Vasiljev naběhl za obranu na kolmou přihrávku a samostatný únik zakončil přesnou střelou.

Hosté se poté snažili o vyrovnání, měli tlak, ale nedařily se jim standardní situace. A v šancích většinou pálili vedle. V největší šanci 10 minut před koncem Ayong ještě nahrál před odkrytou branku, jenže domácí obrana stihla nebezpečí zažehnat.

Vítěznou premiéru zažil také trenér Bohuslav Pilný na lavičce Žižkova, kde rovněž 5. října nahradil Davida Vavrušku. Jeho noví svěřenci vyhráli 3:0 v Ústí nad Labem. Dvěma góly k tomu přispěl Engelmann. Žižkov tak utnul šňůru tří porážek.

Engelmann se poprvé prosadil v 17. minutě po centru Čermáka. Krátce po změně stran vedení navýšil střelou z dálky, domácí gólman však reklamoval faul protihráče. Třetí gól přidal v závěru Galuška po Stratilově centru.

Výsledky 11. kola druhé fotbalové ligy:

Baník Sokolov - Olympia Praha 1:3 (1:1)
Branky:
20. Glaser z pen. - 28. a 48. Žežulka, 57. Katidis z pen. Rozhodčí: Mikyska - Vlasjuk, Novák. ŽK: Hlavatý, Machek, Strada, Glaser - Opluštil, Hejný, Jukl, Frizoni. ČK: 62. Hejný. Diváci: 1030.

1. SC Znojmo - Dynamo České Budějovice 1:1 (1:1)
Branky:
16. Růsek - 13. Wermke. Rozhodčí: Orel - Ratajová, Kotalík. ŽK: Lacko, Šamánek, Štrombach - Řezáč, Javorek, Wermke, Pešek. ČK: 90.+2 Pešek. Diváci: 678.

Opava - Varnsdorf 3:3 (1:2)
Branky:
37. Kuzmanovič, 48. Puškáč, 83. Simerský - 15. a 29. Klobása, 58. Durdevič. Rozhodčí: Adámková - Boček, Lakomý. ŽK: Zapalač, Schaffartzik - Klobása, Breda, Zbrožek, Samoel, Šulc. Diváci: 2916

Táborsko - Třinec 1:0 (0:0)
Branka:
73. Mršič. Rozhodčí: Slabý - Melichar, Vitner. ŽK: Janoščin (Třinec). Diváci: 592.

Frýdek-Místek - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí:
Rejžek - Koval, Fišer. ŽK: Slaninka, Literák - Pajer, Shejbal, Schwarz. ČK: 90.+2 Žondra (Hradec). Diváci: 436.

Pardubice - Vlašim 2:0 (2:0)
Branky:
8. Petráň, 34. Ladra. Rozhodčí: Houdek - Kožár, Podaný. ŽK: Jeřábek, Petráň, Sokol - Piško, J. Štochl, Wiesner, Fotr. Diváci: 718.

Vítkovice - Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 7. Vasiljev. Rozhodčí: Severýn - Hock, Dresler. ŽK: Twardzik, Prajza - Matoušek, Tregler. Diváci: 401.

Ústí nad Labem - Žižkov 0:3 (0:1)
Branky: 17. a 55. Engelmann, 90. Galuška. Rozhodčí: Berka - Kubr, Poživil. ŽK: Miskovič - Kodeš, Hašek, Hurka. Diváci: 722.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44
7. Sokolov 30 12 5 13 34:39 41
8. Vlašim 30 11 5 14 42:49 38