Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. listopadu 2016 • 20:50

Liberec - Karabach 3:0. Jasná výhra! Šance Slovanu ještě žijí

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Šance ještě je. Fotbalisté Liberce zvládli páté utkání skupiny Evropské ligy a vyhráli nad Karabachem 3:0. V prvním poločase se už v 11. minutě trefil záložník Egon Vůch. Ve druhé půli řádil ruský útočník Nikolaj Komličenko, který vstřelil dvě branky a potvrdil vítězství Slovanu. Ten na dnešního soupeře ztrácí tři body, o které se porve s předposledním PAOKem, Karabach hraje v posledním utkání s Fiorentinou, která si postup ze skupiny už zajistila.

Slovan částečně napravil víkendovou ligovou porážku 0:3 v Jablonci a před závěrečným utkáním ve skupině Evropské ligy na půdě PAOK Soluň 8. prosince udržel naději na postup. K účasti v jarních bojích potřebuje Liberec v Řecku zvítězit a zároveň musí doufat, že Karabach doma prohraje s lídrem tabulky Fiorentinou.

Liberecký kouč Trpišovský po prohraném derby v Jablonci na pěti místech obměnil základní sestavu. Ze zdravotních důvodů chyběli Sýkora, Baroš a Latka, jen na lavičce začali Bartl s Navrátilem. Coufal opět musel na stopera a na pravém beku místo něj hrál Karafiát.

V úvodním utkání skupiny na půdě Karabachu dal Sýkora v jedenácté sekundě nejrychlejší gól historie Evropské ligy a povedený úvod prožil Liberec i v domácí odvetě. Bartošák měl na levé straně dost času na to, aby přesně zacentroval a Vůch netradičně hlavou poslal míč na zadní tyč do sítě. Slovan dal gól po 300 minutách, naopak Karabach inkasoval po dlouhých 717 minutách.

Hosté mohli v 19. minutě vyrovnat, Muarema však v úniku vychytal brankář Dúbravka. Ve 34. minutě naopak jen pár centimetrů dělilo domácí od druhé trefy, Folprecht poslal dorážku do tyče. V nadějné pozici pak Pokorný hlavičkoval jen do středu branky.

V 56. minutě už Liberec zvýšil. Komličenka ve vápně stáhl k zemi Medveděv a sám faulovaný hráč domácích poslal z penalty míč bombou nekompromisně pod břevno. Hned za dalších sedm minut se ruský útočník radoval znovu, když zblízka umístil do branky Vůchovu přihrávku ze strany.

Liberec dal v dnešním utkání tolik gólů jako v předešlých šesti soutěžních duelech dohromady a slavil historicky nejvyšší výhru v základní skupině pohárů. I díky tomu, že v nastavení Dúbravka skvěle vyrazil přímý kop. Slovan ve skupině Evropské ligy zvítězil doma po osmi zápasech.

5. kolo fotbalové Evropské ligy - skupina J:
Slovan Liberec - FK Karabach 3:0 (1:0)
Branky: 57. z pen. a 63. Komličenko, 11. Vůch. Rozhodčí: Johannesson - Nilsson, Culum - Ekberg, Karlsson (všichni Švéd.). ŽK: Komličenko, Breite - Míchel, Medveděv. Diváci: 4942.
Liberec: Dúbravka - Karafiát, Coufal, Pokorný, Bartošák - Breite, Folprecht - Ekpai, Ševčík (80. Navrátil), Vůch (89. Bláha) - Komličenko (86. Bartl). Trenér: Trpišovský.
Karabach: Šehič - Dašdemirov, Medveděv, Hüsejnov, Agolli - Míchel (52. Ismajilov), Garajev, Richard Almeida - Dani Quintana, Ndlovu, Muarem (60. Reynaldo). Trenér: Gurbanov.

Hosté:

Domácí: Dúbravka – Karafiát, Coufal, Pokorný (C), Bartošák – Folprecht, Breite – Ekpai, Ševčík (80. Navrátil), Vůch (89. Bláha) – Komličenko (86. Bartl).

Hosté: Šehić – Agolli, Medveděv (C), B. Gusejnov, Dašdemirov – Almeida, Garajev, Míchel (52. Ismajilov) – Quintana, Ndlovu, Muarem (60. Reynaldo).

Domácí: Marković, Bartl, Kubyškin, Hladký, Súkenník, Navrátil, Bláha

Hosté: Magomedalijev, Reynaldo, Amirgulijev, Gurbanov, Ismajilov, Junuszade, Dinijev

Domácí: Komličenko, Breite

Hosté: Míchel, Medveděv

Johannesson – Nilsson, Culum (všichni Švédsko)