Přemožitel Sparty Malmö padl! Arsenal remizoval s Besiktasem

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

4. PŘEDKOLO LIGY MISTRŮ | Fotbalisté švédského Malmö prohráli v úvodním zápase 4. předkola LM s rakouským Salcburkem na jeho hřišti 1:2, když jedinou branku dal hostující Forsberg v poslední minutě utkání. Arsenal pouze remizoval na hřišti tureckého Besiktase Istanbul 0:0. Do utkání i na pár minut nastoupil český záložník Tomáš Rosický. Obránce Tomáš Sivok zůstal pouze na lavičce náhradníku tureckého klubu.

A i tentokráte si obrana Besiktase vedla velmi dobře a nedala trenérovi Slavenu Biličovi příliš důvodů k tomu, aby její složení měnil. Naopak více starostí měla defenziva Arsenalu a to především s útočníkem Dembou Ba.

Bývalý hráč Chelsea zkusil štěstí hned z úvodního výkopu, když okamžitě z půlky hřiště vyslal střelu na branku Arsenalu a Wojciech Szczesny měl hodně práce, aby za pomocí břevna zabránil míči v cestě do sítě.

Ba i poté několikrát zaměstnal obránce Arsenalu, ale zahodil i vyloženou šanci, kdy z hranice šestnáctky mířil těsně vedle.

Arsenal toho směrem dopředu příliš nevymyslel, hrozil spíše jen střelami z dálky. Posledních deset minut navíc dohrával bez vyloučeného Aarona Ramseyho. Až v deseti měl Arsenal největší šanci, ale dvě minuty před koncem brankář Tolga Zengin vytáhl střelu Alexe Oxlade-Chamberlaina na tyč.

Naději na postup do základních skupin nadále drží švédský mistr Malmö, který ve 3. předkole vyřadil pražskou Spartu, když v domácí odvetě dohnal dvoubrankové manko. Proti Salcburku mu může doma stačit vstřelit jeden gól, jelikož v prvním utkání v Rakousku prohrál 1:2. Salcburk vedl po trefách Schiemera a Soriana, ale v poslední minutě výrazně zvýšil naděje Malmö na postup Forsberg, který se trefil i na Spartě.

Blízko postupu má Leverkusen, který vyhrál na hřišti Kodaně 3:2. Naopak Neapol si situaci zkomplikovala domácí remízou 1:1 s Bilbaem, když navíc Higuaín musel dohánět náskok soupeře.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Salcburk - Malmö 2:1 (1:0)
Branky: 16. Schiemer, 54. Soriano - 90. Forsberg.

Steaua Bukurešť - Ludogorec Razgrad 1:0 (0:0)
Branka: 88. Chipciu.

Nemistrovská část:

Besiktas - Arsenal 0:0
ČK: 80. Ramsey (Arsenal).

FC Kodaň - Leverkusen 2:3 (2:3)
Branky: 9. Jörgensen, 13. Amartey - 5. Kiessling, 31. Bellarabi, 43. Son Hung-min.

Hosté: 90. Forsberg

Domácí: Gulácsi – Schwegler, Schiemer, Ulmer, André Ramalho – Mané (79. Bruno), Ilsanker, Leitgeb (86. Keita), Kampl – Sabitzer (84. Alan), Jonatan Soriano

Hosté: Olsen – Tinnerholm, Helander, Ricardinho, E. Johansson – Halsti, Adu, Kroon (85. Cibicki), Rosenberg – Thelin (61. Eriksson), Forsberg

Domácí: Ilsanker

Hosté: Johansson, Adu, Helander, Eriksson, Halsti

Rizzoli – Faverani, Stefani (všichni Itálie)

Hosté: 5. Kiessling, 31. Bellarabi, 42. Son

Domácí: Andersen – Hogli, Nilsson, Jorgensen, Bengtsson – Amankwaa, Claudemir (53. De Ridder), Amartey, Delaney (C) – Cornelius, Kadrii

Hosté: Leno – Donati (46. Jedvaj), Spahić, Toprak, Boenisch – Castro, Rolfes (C) – Bellarabi (83. Brandt), Calhanoglu (88. Drmic), Heung-Min – Kiessling

Domácí: Cornelius, Amartey

Hosté: Bellarabi, Donati, Jedvaj, Toprak

Carballo – Alonso, Yuste (všichni Španělsko)