Mistrovská Plzeň poletí do Izraele. V boji o LM jde na Maccabi Tel Aviv

Autor: iSport.cz
0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Fotbalová Viktoria Plzeň už ví, se kterým soupeřem vstoupí do bojů o postup do Ligy mistrů. Český mistr se ve třetím předkole utká s izraelským Maccabi Tel Aviv. To v odvetě zvítězilo nad maltským Hibernians 5:1 a s přehledem si zajistilo postup do dalšího kola. První utkání s Plzní se bude hrát v úterý, začíná se na izraelské půdě. Odvetu jsme sledovali na iSport.cz ONLINE.

Maccabi k postupu pomohl v 32. minutě vlastním gólem Brazilec Jorginho. O menší zápletku se sice v úvodu druhého poločasu postaral vyrovnáním Soares, ale šest minut na to domácí uklidnil kanonýr Zehavi proměněnou penaltou a postupový gól krátce nato vstřelil útočník Tal Ben Haim. V závěru výhru ještě potvrdili Igiebor a znovu Zehavi.

Trenér Maccabi Slaviša Jokanovič poslal do utkání sestavu: Pablo - Spungin, Ben Haim I., Gárcia, Ben Haruš (62. Ziv) - Mitrovič, Alberman - Igiebor - Micha (86. Ben Basat), Zehavi, Ben Haim II. (81. Itzhaki).

V dalších zápasech překvapivě skončil loňský účastník základní skupiny Ludogorec Razgrad, jenž vypadl s Milsami Orhei. Moldavský mistr po venkovním vítězství 1:0 vyhrál i dnešní odvetu 2:1.

Plzeň se s izraelským soupeřem utká v evropských pohárech podruhé. Před třemi lety v základní skupině Evropské ligy zvítězila Viktoria nad Hapoelem Tel Aviv 2:1 a 4:0.

"Vzpomínky to jsou příjemné, nicméně ty ještě žádný zápas nevyhrály. My se netajíme tím, že skupinová fáze pohárů je pro nás jasným cílem a úspěch ve 3. předkole Ligy mistrů ho zaručuje. Připravíme se poctivě, ať se nám postaví kdokoliv. A budeme chtít postoupit," dodal záložník Daniel Kolář.

Odvetné zápasy 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Dila Gori (Gruz.) - Partizan Bělehrad 0:2 (0:1), první zápas 0:1, postoupil

Partizan, Pjunik Jerevan - Molde (Nor.) 1:0 (0:0), první zápas 0:5, postoupilo Molde,

Milsami Orhei (Mold.) - Ludogorec Razgrad (Bul.) 2:1 (1:1), první zápas 1:0, postoupilo Milsami,

HJK Helsinky - Ventspils (Lot.) 1:0 (0:0), první zápas 3:1, postoupily Helsinky,

Maccabi Tel Aviv - Hibernians (Mal.) 5:1 (1:0), první zápas 1:2, postoupilo Maccabi,

Vardar Skopje - APOEL Nikósie 1:1 (0:0), první zápas 0:0, postoupil APOEL,

Lincoln (Gibr.) - Midtjylland (Dán.) 0:2 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Midtjylland,

Žalgiris Vilnius - Malmö 0:1 (0:0), první zápas 0:0, postoupilo Malmö,

Crusaders (Sev. Ir.) - Skënderbeu (Alb.) 3:2 (0:0), první zápas 1:4, postoupilo Skënderbeu.

Hibernians FC

Domácí: 32. Jorginho (vl.), 58. Zahavi, 61. Ben Haim II, 82. Igiebor, 90. Zahavi

Hosté: 52. Rodolfo Soares

Domácí: Juan Pablo – Shpungin, Ben Haim I, Carlos García, Ben Harush (62. Ziv) – Mitrović, Alberman – Igiebor – Miha (86. Ben Basat), Zahavi (C), Ben Haim II (81. Itzhaki)

Hosté: Borg – Rodolfo Soares, Agius, Rui da Gracia – Jackson Lima – Marcelo Dias (88. Mbong), Kristensen, Cohen (C), Failla – Gilmar (63. Jorge Santos) – Jorginho

Domácí: Ben Haim II, Carlos García, Ben Basat

Hosté: Borg, Kristensen, Gilmar, Rodolfo Soares, Cohen

Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lotyšsko)