Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. března 2010 • 09:30

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Otázka: Co mají společného Nor Tom Henning Övrebö a Němec Wolfgang Stark? Zaprvé: Oba jsou fotbaloví rozhodčí. Zadruhé: Oba "zařízli" Chelsea v Lize mistrů.

Nor minulý rok v semifinále proti Barceloně, Němec v úterý v noci v odvetě proti Interu Milán. Pyšný klub z Londýna si tak letos nezahraje ani čtvrtfinále, s Italy vypadl po prohrách 1:2 v Miláně a 0:1 v odvetě na Stamford Bridge.

„Řeknu jen toto: Jsme nešťastní,“ nestěžoval si trenér Chelsea Carlo Ancelotti. „Penalta je, když ji pískne rozhodčí,“ pomohl si ohraným klišé. „Sudí ji nepískl, a proto to nebudu komentovat.“

522394:medtitle:true LM: Inter pokořil Chelsea, Necid sestřelil Španěly »

Kouč zachoval dekorum, ale dozajista to v něm vřelo. Stark totiž ukradl jeho týmu tři pokutové kopy. Z toho dva v prvním poločase, za vyrovnaného stavu 0:0.

Podobně dopadlo Chelsea i na jaře v odvetě semifinále proti Barceloně. Tehdy upřel Övrebö celku Petra Čecha dvě penalty. Proto si Katalánci zahráli finále a nakonec zvedli trofej pro vítěze. „Byla to krádež,“ křičel útočník Didier Drogba.

360p 240p
Sudí Stark neodpískal Chelsea v osmifinále Ligy mistrů proti Interu tři penalty

Stejná slova může zopakovat i teď…

V první půli měl Stark snad zavřené oči při dvou standardních situacích. Nejprve záložník Thiago Motta jasně stáhl v šestnáctce pravého beka Branislava Ivanoviče, poté strhl buldoka Drogbu řízný stoper Walter Samuel.

„Rozhodčí připravil Chelsea o dva pokutové kopy,“ glosoval jasné zákroky v televizním studiu Luděk Klusáček, asistent českého reprezentačního kouče Michala Bílka.

Třetí podobný moment přišel v 86. minutě – už za vedení Interu. Motta se opět pověsil v šestnáctce na Drogbu, ten se (plný frustrace) ohnal a dostal červenou kartu. Jenže faul brazilského středopolaře byl první v řadě.

Didier Drogba dostává červenou kartu od sudího Starka a nestačí se divit

„Vyměnil jsem si několik esemesek s Johnem Terry, psal jsem mu, že jeden z nás bude smutný,“ mohl pak vyprávět José Mourinho, excentrický kouč Interu, který má za sebou slavnou éru právě v Chelsea. „Teď jsem nejšťastnější člověk na světě,“ dodal.

Ano, jeho Inter hrál výborně. Ale k tomu měl v zádech pomoc toho, kdo řídí každý zápas, rozhodčího…