6. října 2016 • 22:47

Italové se Španěly zachránili bod z penalty, Island otočil s Finskem

Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Fotbalisté Itálie ve šlágru kvalifikace o MS 2018 ve skupině G remizovali v Turíně se Španělskem 1:1. Bod zachránil domácím až v 82. minutě z penalty De Rossi. Ve skupině I senzační čtvrtfinalista letošního EURO z Islandu v severském derby otočil duel s Finskem z 0:2 na 3:2.

Španělům se tak nepovedla odveta za porážku 0:2 z osmifinále letního evropského šampionátu.

Hosty poslal do vedení v 55. minutě Vitola po chybě zkušeného brankáře Buffona. V 82. minutě však Ramos v šestnáctce fauloval Édera a pokutový kop proměnil De Rossi. Záložník AS Řím prodloužil italskou neporazitelnost v kvalifikacích na 52 zápasů. Skupinu G vede bez ztráty bodu Albánie, která v Lichtenštejnsku zvítězila 2:0 i díky trefě bývalého útočníka Sparty a Slavie Balaje.

Eder si došel pro faul Ramose a vybojoval penaltu

Island v Reykjavíku zdolal Finsko 3:2 díky skvělému obratu v nastaveném čase. V 91. minutě vyrovnal Finnbogason a za pět minut rozhodl o výhře domácích Ragnar Sigurdsson.

Kosovu nevyšla domácí soutěžní premiéra a favorizovanému Chorvatsku podlehlo 0:6. Už během úvodních 35 minut se blýskl hattrickem útočník Mandžukič, pro kterého to byly první góly v sezoně. Po změně stran zvýraznili triumf hostů Mitrovič, Perišič a Kalinič.

I další dva dnešní souboje účastníků Eura ve Francii skončily nerozhodně. Rakousko hrálo ve Vídni 2:2 s Walesem, stejný výsledek si z Turecka odvezla i Ukrajina, přestože ve 27. minutě vedla v Konye už o dva branky.

Vše o kvalifikaci na fotbalové MS 2018 čtěte ZDE »

Skupina D

Irsko - Gruzie 1:0 (0:0)
Branka: 56. Coleman. Rozhodčí: Chapron (Fr.).

Rakousko - Wales 2:2 (1:2)
Branky: 28. a 48. Arnautovic - 22. Allen, 45.+1 vlastní Wimmer. Rozhodčí: Cakir (Tur.).

Moldavsko - Srbsko 0:3 (0:2)
Branky: 19. Kostič, 37. Ivanovič, 59. Tadič. Rozhodčí: Kulbakov (Běl.).

Makedonie - Izrael 1:2 (0:2)
Branky: 63. Nestorovski - 25. Hemed, 43. Ben Chaim. Rozhodčí: Marriner (Angl.). ČK: 90.+4 Tibi (Izrael).

Lichtenštejnsko - Albánie 0:2 (0:1)
Branky: 11. Hyka, 71. Balaj. Rozhodčí: Bognar (Maď.).

Itálie - Španělsko 1:1 (0:0)
Branky: 82. De Rossi z pen. - 55. Vitolo. Rozhodčí: Brych (Něm.).

Turecko - Ukrajina 2:2 (1:2)
Branky: 45. Tufan, 81. Calhanoglu z pen. - 24. Jarmolenko z pen., 27. Kravec. Rozhodčí: Gräfe (Něm.).

Island - Finsko 3:2 (1:2)
Branky: 37. Árnason, 90.+1 Finnbogason, 90.+6 R. Sigurdsson - 21. Pukki, 39. Lod. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.).

Kosovo - Chorvatsko 0:6 (0:3)
Branky: 6., 24. a 35. Mandžukič, 68. Mitrovič, 83. Perišič, 90.+2 Kalinič. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.).