21. června 2015 • 20:45

Portugalci odmítli jistotu postupu, s Itálií remizovali 0:0

Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Italští fotbalisté remizovali na mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Uherském Hradišti v zápase skupiny B s Portugalskem 0:0. Obhájci stříbra ze šampionátu v Izraeli tak musejí zvítězit ve středečním závěrečném utkání s Anglií, aby udrželi šanci na postup. Portugalsku k zajištění účasti v semifinále stačí získat bod z duelu se Švédskem.

Italský trenér Di Biagio udělal po nepovedeném úvodním utkání se Švédskem (1:2) pět změn v základní sestavě. Na druhé straně přes výhru 1:0 nad Anglií obměnil kouč Rui Jorge útočnou dvojici, přednost dostali Rafa Silva a Mané.

V prvním dějství byli aktivnější Italové, ihned po rozehrávce se do slibné šance dostal Benassi, jeho tvrdou střelu gólman Sá vyrazil na roh. Portugalský brankář se zaskvěl i o pět minut později proti Belottiho střele, jíž předcházela povedená Berardiho přihrávka do vápna. Poradil si i s nebezpečnou přízemní střelou Benassiho z 27. minuty. Portugalci si první vážnější příležitost vypracovali v závěru, po přihrávce Sérgia Oliveiry ale Mário netrefil branku.

I po přestávce začali svěřenci kouče Di Biagia útočně, Belotti trefil po Biraghiho centru břevno. Gól neoslavil útočník Palerma ani po patičce v 71. minutě. Na druhé straně se do slibné pozice dostal Paciencia, hlavou ale minul. V závěru vůbec poprvé Portugalci přímo ohrozili gólmana Bardiho, střídající Medeiros však neuspěl.