20. června 2017 • 20:20

EURO U21: Srbsko - Makedonie 2:2. Nováček turnaje má první bod

Tahoun Srbů Marko Grujič z Liverpoolu
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Makedonie sice díky dnešní remíze 2:2 se Srbskem poprvé v historii na mistrovství hráčů do 21 let bodovali, stejně jako soupeř ale mají minimální šanci na postup. Oba celky mají ve skupině B jeden bod a na Španělsko s Portugalskem, které spolu hrají večer, ztrácejí dva body.

Srbsko poslal do vedení v první půli Mijat Gačinovič, ale za Makedonii po hodině z penalty vyrovnal Enis Bardhi a sedm minut před koncem ji poslal do vedení Nikola Gjorgjev. Vítězství se ale nováček šampionátu nedočkal, protože v nastavení srovnal Uroš Djurdjevič. Srbsko tak od finálové účasti v roce 2007 na mistrovství stále nevyhrálo.

Hosté: 64. E. Bardi, 83. Gorgev

Domácí: Milinković-Savić – Gajić (46. Filipović), Jovanović, Veljković, Antonov (77. Ožegović) – Grujić (52. Ristić), Nemanja Maksimović – A. Živković, Gaćinović – Djurděvić (C), Plavšić.

Hosté: Aleksovski – Murati, Zajkov, Velkovski, Demiri – Nikolov (C), E. Bardi – Radeski (86. Pivkovski), Babunski (58. Elmaz), Markoski – Avramovski (46. Gorgev).

Domácí: Manojlović, Nikolić, Milenković, Pankov, Ožegović, Čavrić, Bogosavac, Filipović, Meleg, Lukić, Ristić, Radonjić

Hosté: Šiškovski, Ilik, Elmaz, Popzlatanov, Musliu, Amanovik, Bejtulai, Petkovski, Angelov, Kostadinov, Pivkovski, Gorgev

Domácí: Grujić, Plavšić, Jovanović, Veljković, Milinković-Savić, Pankov, Pankov

Hosté: Markoski, Elmaz

Madden – Mather, McGeachie (všichni Skotsko)