26. března 2016 • 13:22

Devatenáctka prohrála se Slováky a zkomplikovala si boj o postup

Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona

Fotbalová reprezentace do 19 let prohrála v druhém utkání elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy se Slovenskem 1:2. Mladíci po úvodní výhře nad Rumunskem utrpěli ve čtyřčlenné skupině první bodovou ztrátu a zkomplikovali si boj o postup na červencový šampionát do Německa, kam projde pouze vítěz. V závěrečném duelu skupiny změří Češi v úterý síly s domácím Rakouskem.

Zatímco proti Rumunům český celek v páté minutě z penalty otevřel skóre, proti Slovákům ve stejné minutě z pokutového kopu inkasoval. Po půlhodině navíc výběr bývalého federálního partnera po rohovém kopu zvýšil. Ještě do pauzy zdramatizoval duel střelou z malého vápna Štěpánek, ale vyrovnat už Češi navzdory několika šancím nedokázali.

Mladíci naposledy startovali na ME devatenáctek v roce 2011, kdy získali stříbrné medaile.