26. března 2016 • 13:22

Devatenáctka prohrála se Slováky a zkomplikovala si boj o postup

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalová reprezentace do 19 let prohrála v druhém utkání elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy se Slovenskem 1:2. Mladíci po úvodní výhře nad Rumunskem utrpěli ve čtyřčlenné skupině první bodovou ztrátu a zkomplikovali si boj o postup na červencový šampionát do Německa, kam projde pouze vítěz. V závěrečném duelu skupiny změří Češi v úterý síly s domácím Rakouskem.

Zatímco proti Rumunům český celek v páté minutě z penalty otevřel skóre, proti Slovákům ve stejné minutě z pokutového kopu inkasoval. Po půlhodině navíc výběr bývalého federálního partnera po rohovém kopu zvýšil. Ještě do pauzy zdramatizoval duel střelou z malého vápna Štěpánek, ale vyrovnat už Češi navzdory několika šancím nedokázali.

Mladíci naposledy startovali na ME devatenáctek v roce 2011, kdy získali stříbrné medaile.